Články k tématu: AQAP (al-Káida v Jemenu)

Tvrdá odplata. Bezpilotní letoun USA zabil vůdce jemenské Al-Káidy

07.02. 09:36

Spojené státy během operace v Jemenu zabily vůdce tamní odnože teroristické sítě Al-Káida, Kásima Rimího. Informoval o tom americký prezident Donald Trump, který tím potvrdil předchozí spekulace o vůdcově smrti. Jemenští radikálové pod Rimího vedením se před několika dny přihlásili k prosincovému…

Zapomenutá válka v Jemenu, ve které má ruce od krve i Západ

Aktualizovali jsme 23.9.2018, 17:04, 22.09. 07:05

Jemen je země plná protikladů. Země vnitřně rozervaná nejen intervencí ze zahraničí, ale sporý mezi kmeny a náboženským vyznáním. Již před zahájením války v roce 2015 to byla jedna z nejchudších zemí planety, která měla za sousedy jedny z nejbohatších zemí planety. Navíc položená na strategickém…

Při bojích v Jemenu zahynul vysoce postavený vůdce Al-Káidy

25.08. 18:22

Saná - Při bojích v Jemenu před týdnem zahynul Ghálib Zajdí, vysoce postavený velitel místní odnože teroristické sítě Al-Káida. Informovala o tom agentura AP.

reklama

Americký bojový dron v Jemenu zlikvidoval sedm členů Al-Káidy

26.11. 11:35

Saná - Bezpilotní letoun v noci na dnešek zabil sedm členů odnože teroristické sítě Al-Káida v Jemenu. Bojový dron zřejmě patřil Spojeným státům.

Svět může pohltit nová migrační krize. A mnohem horší než ta současná

02.09. 08:44

San'á - Ve válce Jemenu se Saúdská Arábie pokouší dokázat svoji moc svým regionálním sousedům a protivníkům. Zatím se jí ale nepodařilo dosáhnout významných vítězství. Podle důvěrné zprávy OSN, o níž referuje magazín Foreign Policy, vojenské aktivity Saúdské Arábie a jejích spojenců vytváří v…

Američané v Jemenu zaútočili drony, zabito bylo pět bojovníků Al-Káidy

30.04. 13:08

Aden - V Jemenu bylo dnes ráno zabito pět lidí, zřejmě bojovníků teroristické organizace Al-Káida. V sobotu zahynuli při obdobném útoku amerického bojového dronu na jihu Jemenu tři členové Al-Káidy. Islamisté využívají chaosu občanské války.

Úspěch v boji proti terorismu: Vůdce Al-Káidy z Arabského poloostrova byl dopaden

28.03. 18:57

Saná - Vůdce Al-Káidy na Arabském poloostrově (AQAP) abú Alí Sajarí byl zatčen. Vojáci ho dopadli při zátahu na dům v odlehlé vesnici v provincii Hadramaút na jihovýchodě Jemen.

Pentagon útočí na Al-Káidu v Jemenu, vyslal drony i vojenské komando

03.03. 14:40

Saná - Na Al-Káidu v jižním Jemenu dnes zaútočily vojenské vrtulníky a drony. Podle místních nálety poškodily ale i domy některých civilistů, z nichž řada utrpěla zranění.

Jemenští bojovníci zabili 13 radikálů ze skupiny Al-Káida

04.02. 12:41

Saná - Kmenoví vůdci zabili na jihu Jemenu 13 příslušníků Al-Káidy. Tato teroristická organizace využívá chaosu, který přináší válka mezi šíity a vládou prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího.

Americký dron zabil v Jemenu velitele Al-Káidy

21.09. 13:42

Saná - Při náletu amerického dronu byli v Jemenu zabiti dva významní členové teroristické sítě Al-Káida. Při úderu také vybuchlo obrovské množství munice, kterou radikálové převáželi.

USA útočily na tábor Al-Káidy, zahynulo 40 bojovníků

23.03. 13:24

Saná - Armáda USA v úterý bombardovala výcvikový tábor teroristické skupiny AQAP na jihovýchodě Jemenu, zahynulo 40 bojovníků. Původní informace tvrdily, že za náletem stála arabská koalice vedená Saúdskou Arábií.

reklama
Fotogalerie