Články k tématu: Armáda Irák

Další útok v Iráku. Základna pod palbou raket, jsou na ní i vojáci USA

12.01. 19:54

Čtyři lidé dnes utrpěli zranění po raketovém útoku na vojenskou leteckou základnu v severním Iráku, na které působí rovněž americký personál. S odvoláním na iráckou armádu o tom informovala agentura Reuters. Zpráva irácké armády neuvádí, kdo za útokem stál.

Lev z Babylonu měl být Saddámův trumf. Pro posádky se stal pojízdným krematoriem!

Aktualizovali jsme 4.12.2019, 22:00, 03.12. 08:42

Režim Saddáma Husajna patřil v historii k těm nejbrutálnějším a prakticky po celou svou existenci vedl války. Husajn se snažil být v co nejvíce zbrojních systémech nezávislý, a proto rozjel mnoho programů, které mu měli zajistit samostatnost na dodávkách ze světa. Jedním z takových projektů byl i…

Kdo nahání největší strach? Deset nejmocnějších armád na Blízkém východě.

23.01. 08:02

Blízký východ je momentálně jednou z nejnásilnějších oblastí světa. Zdejší neustálé války se významně projevují na důležitosti armády. Podle žebříčku The Global Firepower (GFP), srovnávajícího na základě více než 55 faktorů armády jednotlivých států má těchto deset zemí představují nejmocnější…

reklama

Iráčané prolomili obranu džihádistů z IS a dostali se do centra Tall Afaru

25.08. 16:45

Bagdád - Irácké síly prolomily obranu Islámského státu (IS) v Tall Afaru a dostaly se do centra města. Splnily se tak předpovědi velitelů, kteří před dvěma dny uvedli, že boj o toto západoirácké město bude rychlejší než o nedaleký Mosul.

Iráčané postupuje k centru města Tall Afar, zůstává tam i 30 tisíc civilistů

23.08. 21:10

Bagdád - Blíž k centru Tall Afaru dnes postoupila irácká armáda. Boje o město vypukly v neděli. Podle AFP je v Tall Afaru, který míval až 200.000 obyvatel, stále nejméně 30.000 civilistů a IS je může využít jako lidské štíty.

Vojáci se v dobytém Mosulu dopouští válečných zločinů, varují aktivisté

27.07. 16:55

Irbíl (Irák) - Organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch (HRW) uvádí, že divize irácké armády, které Spojené státy poskytly vojenský výcvik, se zřejmě při znovudobývání Mosulu od Islámského státu (IS) dopustila válečných zločinů. Informuje o tom agentura Reuters.

Z Mosulu se i po dobytí ozývají exploze. Šíří se zvěsti o krutém zabíjení zajatců

14.07. 17:09

Mosul - Irácká armáda osvobodila Mosul po těžkých devítiměsíčních bojích a připravila tím Islámský stát (IS) o jeho baštu v Iráku. Boje tím ale zcela neutichly. Vojáci stále narážejí na skupinky radikálů a ozývají se exploze.

Civilisté prchají z mosulského Starého města, boje s IS vrcholí

02.07. 18:01

Bagdád - Bitva o Mosul s Islámských státem se chýlí ke konci a ze severoiráckého města prchají stovky civilistů. Většinu z nich tvoří ženy a děti, řekl AP generálmajor Sámí Arídí.

Irák osvobodil třetí most v Mosulu

15.03. 12:45

Bagdád - Irácká armáda má od ledna pod kontrolou východní Mosul a od února bojuje o jeho západní část. Dnes ohlásila dobytí třetího z pěti mostů přes řeku Tigris.

Počasí zpomalilo postup irácké armády v Mosulu

13.03. 16:56

Bagdád - Nepříznivé počasí komplikuje bitvu irácké armády s Islámským státem (IS) o západní Mosul. Džihádisté navíc nasadili snajpry a minomety.

Boje o Mosul: Irácká armáda dobyla komplex budov a zabila desítky bojovníků IS

07.03. 10:28

Bagdád - Irácká armáda v noci na dnešek významně postoupila při dobývání Mosul. Obsadila tamní muzeum, pobočku centrální banky a komplex vládních budov. Zabity byly desítky bojovníků Islámského státu (IS).

Boje o Mosul: Irácké jednotky dobyly druhý most přes řeku Tigris

06.03. 12:12

Bagdád - Irácké vládní jednotky dnes dobyly druhý z pěti mostů přes řeku Tigris v severoiráckém Mosulu. S odvoláním na iráckou armádu o tom informovala agentura Reuters.

Iráčtí vojáci obnovili ofenzivu na západní část Mosulu, civilisté dál utíkají

05.03. 13:52

Bagdád - Jednotky irácké armády po dvou dnech obnovily útoky v západní části Mosulu s cílem vyhnat Islámský stát (IS). Před boji uprchlo z oblasti už 45 tisíc civilistů.

Irácké vládní síly pronikají do západního Mosulu ovládaného IS

25.02. 14:56

Mosul (Irák) - Irácké vládní síly postoupily hlouběji do západních částí severoiráckého města Mosul. Bojovníci radikální organizace Islámský stát (IS) jim ale kladou tuhý odpor.

Irácké vládní síly zahájily boj o letiště a vojenskou ákladnu v Mosulu

23.02. 11:20

Bagdád - Irácké vládní jednotky zahájily dnes ráno v Mosulu boje o letiště a vojenskou základnu Ghazlaní na jižním předměstí. Operace prý bude rychlá.

Kvallita irácké armády se podle Stropnického zlepšila

16.02. 21:12

Brusel - Kvalita irácké armády, která bojuje s teroristickou organizací Islámský stát (IS), v posledních měsících stoupá. Novinářům to dnes po jednání mezinárodní koalice proti IS řekl český ministr obrany Martin Stropnický.

Irácká armáda obsadila část Mosulské univerzity

14.01. 21:20

Bagdád - Irácké jednotky zatím zajistily méně než čtvrtinu areálu Mosulské univerzity, kam poprvé pronikli v pátek ráno. V oblasti čelí tvrdému odporu ozbrojenců z takzvaného Islámského státu (IS).

Pokrok v boji o Mosul: Irácká armáda se probojovala k řece Tigris

Aktualizovali jsme 8.1.2017, 20:47, 08.01. 18:49

Bagdád - Boje o Mosul se dnes posunuly do historické části severoiráckého města, když protiteroristické jednotky pokročily až k řece Tigris. Islámský stát (IS) se brání a povolala další ostřelovače.

Irácká armáda postupuje do centra města. Dobyla další část Mosulu

04.01. 16:48

Bagdád - Irácké jednotky při osvobozování Mosulu obsadily další dvě čtvrtě na východě města. Islámský stát se nechce vzdát. Jeho bojovníci zmísťují nálože do úzkých uliček a odstřelovače na budovy, v nichž bydlí civilisté.

Islámský stát děsí Zlatá divize. Jednotka, která byla světu roky skryta

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 21:47, 21.11. 17:11

Bagdád/Mosul - Dodnes o nich svět prakticky nic nevěděl, s postupem iráckých sil proti Islámskému státu ale vyplouvá na povrch stále více informací o takzvané Zlaté divizi, speciálních jednotkách iráckých vojsk, které se řadí k nejlepším na světě.

reklama
Fotogalerie