Články k tématu: Armáda SR

Slovenské stíhačky v akci: Vzlétly k airbusu, způsobily aerodynamický třesk

24.06. 15:29

Dvě slovenské stíhačky zařazené do integrovaného systému protivzdušné obrany NATO vzlétly v neděli k italskému dopravnímu letounu Airbus A320, který se nad územím Slovenska ocitl bez spojení. Informovala o tom dnes agentura TASR, podle níž bojová letadla během letu překonala rychlost zvuku a…

Slovensko chystá zákaz armádních uniforem pro veřejnost

28.08. 19:25

Bratislava - Slovenské ministerstvo obrany chce veřejnosti až na výjimky zakázat nošení armádní uniformy. Důvodem jsou aktivity polovojenské organizace Slovenští branci, ve které podle dřívějších informací působí také profesionální vojáci.

Slovenská armáda modernizuje, chce koupit stíhačky F-16

20.06. 11:29

Bratislava - Podle informací listu Sme chce slovenské ministerstvo obrany v rámci modernizace armády nakoupit americké stíhačky F-16, dává jim přednost před švédskými letouny JAS 39 Gripen. O zakázce za více než miliardu eur (25,8 miliardy korun) rozhodne vláda.

reklama

SR modernizuje armádu: Nakoupí samohybné houfnice

23.05. 13:00

Bratislava - Slovenská vláda dnes schválila návrh na nákup samohybných houfnic domácí produkce pro slovenskou armádu. Hodnota zakázky podle ministerstva obrany dosáhne včetně munice či náhradních dílů maximálně 175 milionů eur (4,5 miliardy Kč).

Slovenští vojáci pojedou na misi NATO do Pobaltí, Kotlebovi se to nelíbí

16.05. 13:36

Bratislava - Slovenský parlament dnes velkou většinou hlasů schválil vyslání přibližně 150 vojáků do Pobaltí v rámci mise Severoatlantické aliance zaměřené na zajištění kolektivní obrany. Šéf krajně pravicové strany Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba označil misi blízko…

Slovenská armáda dostane nové houfnice za 4,5 miliardy korun

27.04. 12:11

Bratislava - Slovenské ministerstvo obrany chystá nákup modernizovaných samohybných houfnic Zuzana 2 pro slovenské ozbrojené síly. Zakázku v hodnotě zhruba 175 milionů eur (4,5 miliardy Kč) plánuje ministerstvo zadat státní slovenské firmě Konštrukta-Defence, která zmíněné houfnice vyrábí. Vyplývá…

Slováci posílají vojáky do Pobaltí, vláda schválila návrh

25.04. 13:36

Bratislava - Slovenská vláda dnes schválila návrh na vyslání přibližně 150 vojáků do Lotyšska. Slovenská jednotka by tam měla působit v rámci operace NATO na zajištění kolektivní obrany. Kabinet premiéra Petera Pellegriniho také navrhl, aby se novým náčelníkem generálního štábu ozbrojených sil země…

Američané chtějí Slovákům zaplatit modernizaci leteckých základen

19.04. 11:37

Bratislava - Slovensko dostalo od Spojených států nabídku na poskytnutí finančního příspěvku ve výši 46 milionů dolarů (938 milionů korun) na modernizaci svých dvou leteckých základen. ČTK o tom dnes informovala mluvčí slovenského ministerstva obrany Danka Capáková, podle které jde o součást…

Slovensko prokazuje soudržnost NATO, chce do Pobaltí chce vyslat techniku a 150 vojáků

04.04. 13:57

Bratislava - Slovensko plánuje vyslat do Pobaltí armádní techniku a zhruba 150 vojáků. Měli by v rámci takzvané předsunuté přítomnosti NATO působit hlavně ve výcvikovém prostoru Adaži v Lotyšsku, jejich mandát by se měl ale vztahovat na celé území Lotyšska s možností jejich vyslání do Litvy,…

Slovenská armáda pozastavila lety vrtulníků Mi-17, musejí být zkontrolovány

23.02. 15:29

Bratislava - Slovenská armáda pozastavila provoz vrtulníků Mi-17, stroje absolvují potřebné kontroly. Média spekulují, že byly zfalšovány dokumenty o opravách vrtulníků.

Provoz vrtulníků Mi-17 byl na Slovensku pozastaven, dokumenty byly zfalšovány

23.02. 15:28

Bratislava - Slovenská armáda pozastavila provoz vrtulníků Mi-17, stroje absolvují potřebné kontroly. Média spekulují, že byly zfalšovány dokumenty o opravách vrtulníků.

Zastaralá technika slovenské armády? I příští roky bude odkázána na sovětské stíhačky

12.02. 13:28

Bratislava - Slovenská armáda bude ještě několik let odkázána na dosluhující sovětské stíhačky. Bratislava dosud neuzavřela ani tendr na nové vojenské radary, které by nahradily zastaralé přístroje sovětské produkce.

Češi a Slováci podepsali dohodu o vzdušné obraně

05.01. 14:30

Praha/Bratislava - Prováděcí dohodu k dříve dojednané smlouvě mezi Českem a Slovenskem o spolupráci při vzájemné ochraně vzdušného prostoru dnes v Bratislavě podepsala ministryně obrany Karla Šlechtová se svým slovenským kolegou Peterem Gajdošem. Pilotům jedné země bude umožněno zasáhnout za…

Slovensko chce být spojencem EU, zapojí se do spolupráce v obraně

08.11. 15:32

Bratislava - Vláda Roberta Fica dnes schválila zapojení Slovenska do přípravy posílené evropské spolupráce v obraně (PESCO). V říjnu slovenský prezident, premiér a šéf parlamentu ve společném prohlášení potvrdili proevropské a proatlantické směřování své země, přihlásili se také k takzvanému jádru…

Slovensko chce modernizovat armádu, nemá ale v plánu kupovat ruské stíhačky

20.09. 11:58

Bratislava - Slovensko v rámci chystané modernizace armádního letectví zvolí proevropské a proatlantické řešení, nehodlá nakupovat ruské stíhačky. Novinářům to dnes řekl ministr obrany Peter Gajdoš.

Slováci a Češi si navzájem pomůžou ve vzduchu, Sněmovna smlouvu schválila

07.09. 13:48

Praha - Sněmovna dnes schválila smlouvu o spolupráci při vzájemné ochraně vzdušného prostoru mezi Českou republikou a Slovenskem. Umožní pilotům z jedné země zasáhnout za použití zbraní na území druhého státu bývalého Československa proti narušiteli vzdušného prostoru.

Cizí zpravodajci zvýšili aktivity na Slovensku, tvrdí armádní tajná služba

04.07. 16:09

Bratislava - Armádní tajná služba SR ve výroční zprávě konstatuje, že cizí zpravodajské služby loni posilovaly aktivity na Slovensku. Zpravodajci také zjistili, že navzdory zpřísnění zákona byly střelné zbraně na Slovensku nadále deaktivovány takovým postupem, jež umožňoval následné obnovení plné…

Slovenské stíhačky musely do ČR doprovodit německý letoun

Aktualizovali jsme 16.6.2017, 17:40, 16.06. 15:29

Bratislava - Slovenské stíhačky v noci na dnešek vystartovaly k civilnímu letadlu. Bitevníky doprovázely stroj až do České republiky, kde se pilotovi letounu radiové spojení podařilo obnovit.

Slovenské ministerstvo obrany chystá obří nákup armádních obrněných vozidel

11.05. 13:22

Bratislava - Slovenské ministerstvo obrany plánuje postupně zakoupit 485 obrněných vozidel v odhadované hodnotě 1,2 miliardy eur (29,8 miliardy korun), což je o zhruba pětinu vyšší suma než roční rozpočet resortu.

Kotlebovci udeřili: Vojáci v Pobaltí jsou agresí vůči Rusku, to Američané všechno rozvrátili

25.01. 21:43

Nové Zámky - Krajně pravicová slovenská strana Kotleba-Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) dnes na svém mítingu odsoudila připravované vyslání slovenských vojáků na cvičení do Pobaltí. Podle poslance Milana Mazurka jde o projev agrese vůči Rusku.

Slovenský ministr obrany dostává frčky podezřele rychle, upozornila média

23.01. 16:49

Bratislava - Slovenský ministr obrany Peter Gajdoš loni na podzim potichu povýšil šéfa parlamentu a vládní Slovenské národní strany (SNS) Andreje Danka z desátníka na kapitána v záloze a své rozhodnutí měnit nehodlá. Danko podle médií sbírá hodnosti nezvykle rychle.

Slovenská vláda chce zatraktivnit dobrovolnou vojenskou službu

02.12. 14:08

Bratislava - O dobrovolnou vojenskou službu není mezi Slováky takový zájem, jak se původně očekávalo. Vláda Roberta Fica proto přišla s pobídkami, jak dostat do maskáčů nové lidi. Povinná vojenská služba na Slovensku byla zrušena v roce 2006.

Slováci ukončili dobrovolný výcvik v armádě, není o něj zájem

30.09. 16:35

Bratislava - První skupina Slováků dnes ukončila pilotní projekt dobrovolné vojenské přípravy. Program se nesetkal s takovým ohlasem, jaký vláda očekávala. Přihlásilo se 129 zájemců, ovšem na výcvik začátkem července jich nenastoupilo ani 40.

Čeští a slovenští vojáci u Vyškova trénují proti povodním

04.09. 19:03

Vyškov - Ve vojenském prostoru v Březině u Vyškova a ve slovenském městě Sereď dnes začalo mezinárodní cvičení Engineer Rescuers, které simuluje situace při povodních. Akce potrvá do 14. září.

reklama
Fotogalerie