Články k tématu: Armáda U.K.

Vojáci NATO jsou na cvičení v Bělorusku. Důležitý signál do Moskvy, tvrdí server

03.03. 16:05

Tři desítky britských vojáků z elitní jednotky námořní pěchoty se v Bělorusku právě účastní dvoutýdenního cvičení, které potrvá do 14. března, oznámila britská vláda na svém webu.

Britský Škorpion byl nejrychlejším tankem. Pomohlo mu to na bojišti?

Aktualizovali jsme 12.12.2019, 14:27, 10.12. 04:18

V 60. letech britská armád hledala stroj, který by byl snadno přepravitelný, lehký a zároveň by jednotkám zajistil silnou palebnou podporu. Vývoj, který začal v roce 1965 dal Britům stroj, který ve výzbroji vydržel téměř 40 let.

Nejhorší letadlo 2. světové války bylo z Británie. Padalo samo!

Aktualizovali jsme 12.12.2019, 01:14, 11.12. 08:33

Již před 2. světovou válkou si RAF uvědomovalo potřebu hlídkového stroje s dlouhým doletem, který by byl schopen držet krok s loděmi, varovat je a ponorky i potápět. Letadlo, které vzniklo však bylo větším ohrožením pro posádky, než pro Hitlerovy U-Booty.

reklama

Britské monstrum – moderní tank pro minulou válku!

Aktualizovali jsme 28.7.2019, 22:19, 25.07. 09:00

Je známo, že britská armáda patří k nejkonzervativnějším na světě. Armáda se tak často chystá a vyvíjí zbraně pro minulou válku. Jedním z takovýchto projektů byl i TOG. Supertěžký tank měl sice mnoho moderních prvků, ale koncepčně byl naprosto zastaralý.

Horší zbraň už si vojáci nemohli přát! Britská útočná puška byla naprostá katastrofa

09.05. 10:34

V 80. letech 20. století hledala britská armáda náhradu za stárnoucí útočné pušky L1A1 (licenční verze belgické FN FAL). Tou se stala tehdy supermoderní řada zbraní SA 80 (Small Arms for the 80s – Ruční zbraně pro 80. léta). Základní verze byla v armádě označená L85. I přes moderní konstrukci a…

Britská armáda míří do krytu. Kvůli brexitu tam zřídila štáb

21.03. 22:32

Britské ozbrojené síly zřídily v protijaderném krytu pod londýnským sídlem ministerstva obrany štáb, jehož úkolem je příprava na takzvaný neřízený brexit. V pohotovosti je nyní asi 3500 vojáků, kteří mají pomoci s uskutečňováním vládních krizových plánů pro případ, že Británie opustí Evropskou unii…

Velká Británie se chce po brexitu stát významným mezinárodním hráčem

11.02. 16:43

Velká Británie chce hrát v post-brexitovém světě významnější roli. Do sporných vod v Tichomoří chce vyslat svoji novou letadlovou loď Queen Elizabeth jako ukázku tvrdé síly. Oznámil to britský ministr obrany Gavin Williamson.

Britské stíhačky musely do vzduchu, Skotsko ohrozily ruské bombardéry

31.10. 18:38

Dvojice stíhaček Typhoon dnes dopoledne vzlétla ze základny britského letectva na severu Skotska kvůli přítomnosti ruských bombardérů u vzdušného prostoru Británie. Napsal to web bulvárního listu Daily Mirror. Agentura Reuters kolem 15:00 s odkazem na zdroj v britské armádě uvedla, že stíhačky už…

Rok 1842 byl pro Brity tragický. Na Blízkém východě dostali víc na frak než Američané

18.08. 12:06

Afghánistán patří k zemím s velmi bohatou a dlouhou historií. Kvůli jeho strategické poloze se jej v dějinách snažili ovládnout mnozí dobyvatelé. Od Alexandra Velikého, přes Mongoly, Brity, Sověty až po dnešní přítomnost vojsk USA a jejich spojenců. Války v Afghánistánu většinou končí stejně.…

Letadla, lodě i rakety. Jaká technika byla použita pro úder na Sýrii?

14.04. 10:03

Damašek - USA, Británie a Francie v noci na dnešek vyslaly přes stovku raket na vědecká centra, která podle spojenců vyvíjejí chemické zbraně. Zasáhly také několik vojenských základen v Sýrii. Zasažena byla dle Pentagonu trojice vývojových a skladovacích center.

Britské ponorky dostaly rozkaz k Sýrii. Připravují se na útok na vojenské cíle

12.04. 08:00

Londýn - Britské ponorky dostaly rozkazy přesunout se do míst, odkud budou moci raketami zasáhnout Sýrii. Jde o přípravu na možný útok proti režimu syrského prezidenta Bašára Asada, který by mohl přijít již ve čtvrtek, napsal britský deník The Daily Telegraph.

Britské námořnictvo během svátků řešilo několik kontaktů s ruskými loděmi

26.12. 09:24

Londýn - Britské námořnictvo během vánočních svátků řešilo několik případů, kdy se ruská vojenská plavidla přiblížila k území Spojeného království. V prohlášení to oznámilo britského ministerstvo spravedlnosti, napsala v noci na dnešek agentura Reuters.

Místo chlouby ostuda: Do nejmodernější britské válečné lodě zatéká voda

19.12. 14:36

Londýn - Nejmodernější a nejdražší britské válečné plavidlo, které na moře vyplulo teprve letos v červnu, potřebuje opravu. Kvůli vadnému hřídelovému těsnění nabírá vodu, informovala dnes agentura AP. Letadlová loď HMS Queen Elizabeth bude opravena v docích v jihoanglickém Portsmouthu.

Medaili za statečnost získal v Británii i odvážný pes

17.11. 17:24

Londýn - Belgický ovčák sloužící v britské armádě obdržel medaili za statečnost, kterou prokázal při záchraně životů vojáků v Afghánistánu.

Skandál v britském námořnictvu: Posádka jaderné ponorky užívala drogy

28.10. 11:08

Londýn - Britské královské námořnictvo se potýká s aférou. Jadernou ponorku Vigilant, vyzbrojenou jadernými balistickými střelami, musí kvůli užívání drog opustit devět členů posádky.

Strach obchází Evropu: Velká Británie testuje svoji protiraketovou obranu

Aktualizovali jsme 27.9.2017, 18:05, 27.09. 08:58

Edinburgh - Velké množství jednotek, stíhaček i námořnictva Velké Británie se sešlo ve Skotsku k vojenskému cvičení, které zabere celý měsíc. Hlavním cílem bude trénink sestřelování mezikontinentálních raket. Spojené království tak reaguje na stupňující napětí mezi Spojenými státy a Severní Koreou.

Hon na teroristu z londýnského metra je v plném proudu, Londýn hlídají i vojáci

16.09. 12:41

Londýn - Po pachateli či pachatelích teroristického útoku z londýnského metra pátrají stovky policistů. V Británii bylo v pátek zvýšeno ohrožení terorismem na nejvyšší stupeň, což znamená, že v zemi aktuálně hrozí atentát.

Neonacismus je na britských ostrovech na vzestupu, policie bije na poplach

05.09. 15:58

Londýn - Britská policie dnes zadržela čtyři muže ve věku od 22 do 32 let. Jsou podezřelí z podílu na páchání, přípravě a podněcování teroristických činů a z členství v krajně pravicové organizaci Národní akce.

Nebezpečí pro Západ? Levné čínské a ruské rakety ohrožují válečné lodě, letadla i satelity

13.07. 10:21

Londýn – Drahé britské válečné lodě, včetně nejnovější letadlové lodě HMS Queen Elizabeth, i letadla jsou v ohrožení ze strany potenciálních nepřátel. Důvodem je rychlý pokrok potenciálních soupeřů v oblasti raketových a sledovacích technologií. Uvádí to deník The Telegraph s odvoláním na zprávu…

Ze skotských doků vyplulo největší britské válečné plavidlo, letadlová loď Queen Elizabeth

27.06. 08:28

Rosyth (Británie) - Ze skotských doků dnes na svou první pokusnou plavbu vyrazilo dosud největší a nejpokročilejší britské válečné plavidlo, letadlová loď HMS Queen Elizabeth královského námořnictva. Informovala o tom agentura Reuters.

Pomsta islamistům za Manchester?Britové na bomby napsali speciální vzkaz

Aktualizovali jsme 28.5.2017, 10:11, 27.05. 14:53

Londýn – Britové se chtějí pomstít za útok v Manchesteru, při kterém v pondělí zahnulo nejméně 22 lidí. K akci se přihlásil Islámský stát, vyšetřovatelé ale oficiálně toto spojení zatím nepotvrdili. Podle zpravodajského serveru stanice Sky News měl však atentátník Salman Abedi vazby na…

Británie vyhlásila nejvyšší stupeň ohrožení. Ministryni vnitra rozzlobil únik informací

24.05. 11:32

Londýn - Nejvyšší stupeň ohrožení terorismem bude v Británii platit jen dočasně. Ministryně vnitra Amber Ruddová potvrdila, že v reakci na sebevražedný útok v Manchesteru vyšle vláda do britských měst tisíce vojáků. Policie oznámila, že s okamžitou platností zvyšuje počet policistů v ulicích…

Útočník z Manchesteru mohl být součástí větší skupiny, Británie vyhlásila kritický stupeň ohrožení

24.05. 08:50

Londýn - V ulicích britských měst hlídkuje na 500 vojáků. Jedná se o opatření po pondělním teroristickém útoku, při němž sebevražedný atentátník v Manchesteru zabil 22 lidí a 59 zranil.

Británie by se zřejmě připojila k americkému útoku na Sýrii. Bylo by těžké to odmítnout, tvrdí Johnson

27.04. 16:29

Londýn - Spojené státy v reakci na chemický útok na město Chán Šajchún vypálily začátkem dubna rakety na leteckou základnu režimu prezidenta Bašára Asada na západě Sýrie. Šéf britské diplomacie Boris Johnson dnes přiznal, že by se do akce patrně zapojilo i Spojené království, pokud by obdrželo…

reklama
Fotogalerie