Články k tématu: Asad, Bašár

Syrský prezident Asad vrátil Řád čestné legie, Francii označil za "otroka Spojených států"

20.04. 08:20

Damašek/Paříž - Syrský prezident Bašár Asad vrátil Řád čestné legie, nejvyšší francouzské státní vyznamenání, které dostal v roce 2001. Podle agentury AFP to ve čtvrtek oznámil syrský prezidentský úřad s tím, že Asad nepovažuje za čest nosit vyznamenání "otroka Spojených států". Tím, že řád vrátil,…

Syrští povstalci u Dumjaru se po dohodě s Asadem stáhli

18.04. 16:06

Damašek - Povstalci ze skupiny Džajš al-Islám (Armáda islámu) ve městě Dumajr, které leží asi 40 kilometrů severovýchodně od Damašku, se na základě dohody se syrskou vládou vzdávají svých zbraní a začínají se s rodinami evakuovat do povstalci ovládaných oblastí na severu Sýrie.

Asadovy děti byly na táboře na Krymu

16.04. 22:02

Damašek - Syrský prezident Bašár Asad přiznal, že jeho děti byly loni na prázdninovém táboře v Artěku na anektovaném poloostrově Krymu. Informovala o tom dnes ruská agentura Interfax.

reklama

Stovky lidí vyjádřily v Damašku podporu Bašáru Asadovi

16.04. 16:04

Damašek - Několik set Syřanů dnes přišlo vyjádřit podporu syrské armádě na Umajjovské náměstí v Damašku. Účastníci manifestace uvedli, že ozbrojené síly syrského prezidenta Bašára Asada o víkendu pohotově zareagovaly na bezprecedentní koordinované nálety Západu. S odkazem na záběry odvysílané…

Co bude dál? Zatím není scénář pro případ dalšího chemického útoku, tvrdí Johnson

15.04. 15:12

Londýn - Šéf britské diplomacie Boris Johnson patří k podporovatelům koordinovaného sobotního úderu proti Sýrii v reakci na útok ve městě Dúmá u Damašku. Pokud vláda Bašára Asada opět použije chemické zbraně, bude Británie se svými spojenci zkoumat různé možnosti.

Ruští zákonodárci se sešli s Asadem, ten ocenil sovětské systémy protivzdušné obrany

15.04. 13:13

Damašek/Moskva - Ruští zákonodárci se dnes setkali s Bašárem Asadem. Syrský prezident podle nich označil sobotní raketový útok západních velmocí na svou zemi za agresi. Ocenil sovětské systémy protivzdušné obrany, které dnes Damašek používá při odrážení západních útoků.

Útok zvýší odhodlání Sýrie bojovat proti terorismu.hřímá Asad

14.04. 15:21

Damašek/Peking - Syrský prezident Bašár Asad řekl svému íránskému protějšku Hasanu Rúhánímu, že dnešní útok vedený USA jen zvýší odhodlání Sýrie "bojovat proti terorismu a rozdrtit ho na každé pídi země". Reakce přišla i z Číny. Situaci v Sýrii je dle Pekingu možné vyřešit pouze na základě…

Neútočte na civilisty nebo budou údery pokračovat, varují Asada Francouzi

14.04. 12:26

Paříž/Damašek - Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian dnes prohlásil, že by se vojenský úder proti Sýrii mohl opakovat, pokud režim prezidenta Bašára Asada opět překročí "červenou linii".

Syrští povstalci v Ghútě vyjednávají s Asadem

26.03. 22:17

Damašek - Poslední skupina rebelů bojující ve východní Ghútě stále vyjednává se syrskou vládou o příměří. S odkazem na sdělení skupiny Džajš al-Islám (Armáda islámu) o tom dnes informovala agentura Reuters.

OSN chce okamžité příměří v Sýrii, to se zatím nekoná

25.02. 18:38

Damašek - Rada bezpečnosti OSN po několika odkladech nakonec v sobotu jednomyslně schválila rezoluci požadující nejméně třicetidenní příměří v Sýrii, které má začít bezodkladně. Zatím ale není jisté, zda a jak rychle bude klid zbraní zahájen.

EU chce, aby Rusko a Irán zastavily Asada a násilí v Sýrii

23.02. 22:07

Brusel - Evropská unie dnes vyzvala k okamžitému příměří v Sýrii. Podle předsedy Evropské rady Donalda Tuska syrský režim prezidenta Bašára Asada "brutálně útočí" i na nevinné.

Tragédie v syrské Ghútě. Bombardování tam ničí celé rodiny

22.02. 12:24

Damašek - Bombardování ve východní Ghútě si dnes vyžádalo dalších 13 obětí na životech, včetně tří dětí. Uvedla to Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Syrský prezident Bašár Asad chce nad východní Ghútou opět získat kontrolu. Jde o úrodný region nedaleko metropole Damašku, který je zároveň…

Syrská opozice zuří! V ruském Soči byly státní symboly Asadova režimu

30.01. 11:06

Soči - Část syrské opozice, která přijela na jednání do Soči, odmítla už na letišti odjet do konferenčních prostor. Důvodem byly syrské státní symboly.

Tillerson varuje: Syrský režim dál používá chemické zbraně proti vlastnímu lidu

23.01. 19:34

Paříž – Šéf americké diplomacie Rex Tillerson dnes při návštěvě varoval, že syrská vláda patrně dosud používá chemické zbraně k útokům na vlastní lid. Reagoval tak na údajný pondělní útok vládních sil v povstalecké východní Ghútě na předměstí Damašku, při němž syrská armáda podle záchranářů použila…

Asad dělá čistku, vyměnil v syrské vládě několik ministrů

01.01. 18:54

Damašek - Tři ministry vyměnil ve své vládě syrský prezident Bašár Asad. Noví lidé povedou ministerstva obrany, průmyslu a informací. Dnes to uvedla agentura Reuters.

Novoroční přání pro Asada: Putin mu přislíbil veškerou pomoc

30.12. 14:56

Moskva - Rusko bude nadále podporovat syrskou vládu v obraně jednoty země. V novoročním blahopřání to syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi řekl ruský prezident Vladimir Putin.

V syrském Idlibu se opět bojuje, podle SOHR zahynulo více než 60 lidí

29.12. 20:24

Damašek - V uplynulých 24 hodinách zemřelo na jižním okraji syrské provincie Idlib přes 60 osob. Oznámila to dnes exilová organizace syrských ochránců lidských práv (SOHR).

Washington chce do Sýrie poslat diplomaty, oznámil Mattis

29.12. 19:53

Washington – Spojené státy by měly v Sýrii zvýšit počet svých diplomatů a dodavatelů. Prohlásil to dnes americký ministr obrany James Mattis. USA svého velvyslance z Damašku odvolaly v roce 2011, na začátku tamního konfliktu.

V Sýrii boje přiostřují, z východní Ghúty začala evakuace vážně nemocných

27.12. 08:05

Damašek - Začala evakuace nemocných lidí z východní Ghúty, což je oblast nedaleko Damašku ovládaná protiasadovskými povstalci. Podle zdravotnických zdrojů je třeba urychleně dostat pryč nejméně 130 osob.

Asad možná povolí evakuaci dětí z východní Ghúty, tvrdá charita

24.12. 11:04

Damašek - Syrský prezident Bašár Asad zvažuje žádost o evakuaci dětí trpících rakovinou z oblasti v východní Ghúta u Damašku. V obležení je tam od roku 2013 celkem na 400.000 lidí.

Francie podporuje terorismus a krveprolití v Sýrii? Asad se ostře pustil do Macrona

19.12. 12:21

Damašek - Vztahy mezi Sýrií a Francií jsou dlouhodobě napjaté a prezident Bašár Asad ještě přilil olej do ohně. Paříž podle něj svou politikou podporuje terorismus a prolévání krve v Sýrii, kde v roce 2011 vypukla občanská válka.

IS? Skončí do února, slíbil Macron. Asad je prý nepřítel

18.12. 08:26

Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil brzké vítězství nad Islámským státem (IS). Hovořil také o situaci v Sýrii. S Bašárem Asadem je prý nutné vést dialog, byť ho Macron označil za nepřítele syrského lidu.

Mírové rozhovory v Ženevě se znovu točí kolem Asada, Sýrii hrozí rozpad

14.12. 18:43

Ženeva/Damašek - I osmé kolo rozhovorů o Sýrii provázejí značné komplikace. Syrská vládní delegace není v Ženevě ochotná jednat s oponenty Damašku přímo, dokud opozice nezmění názor na odstoupení prezidenta Bašára Asada.

Putin má plán na záchranu Sýrie? Pozice Ruska na Blízkém východě je křehčí, než se zdá

06.12. 12:19

Moskva/Damašek - Válka v Iráku a Sýrii proti Islámskému státu je prakticky u konce, chalifát se nejspíš nepovede úplně vymýtit, ale fyzické území je pod kontrolou oficiálních vlád. Pokud máme určit vítěze, pak je jím zaručeně Rusko. Upevnilo v regionu svůj vliv, pozvedlo mezinárodní prestiž,…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací