Články k tématu: Babiš, Andrej

Pazderková o bojkotu: Babiš mě vyděsil. A Ovčáček? Jeho arogance nezná hranic

včera 08:12

Praha - Herečka Iva Pazderková patří k těm umělcům, kteří podpořili bojkot zpěváka Tomáše Kluse zaměřený na premiéra Andreje Babiše a především na jeho firmy. A i s odstupem několika dní si za svými slovy stojí.

Babiš přijede z dovolené v Řecku dřív, zúčastní se pietní akce za padlé vojáky z Afghánistánu

07.08. 13:26

Praha - Středečního pietního aktu při návratu tří padlých českých vojáků z Afghánistánu se kromě prezidenta Miloše Zemana a ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) zúčastní také premiér Andrej Babiš (ANO).

Babiš je skeptický k odškodnění klientů H-Systemu, na facebooku připomněl i další kauzy

06.08. 14:20

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na facebooku napsal, že je skepticky k tomu, aby stát odškodnil lidi podvedené v kauze H-System. Bylo by to podle něj nespravedlivé vůči těm, kteří byli podvedeni v jiných případech v minulosti, ale odškodnění se nedočkali.

reklama

Komentář: Klus a spol. neodhadli nálady společnosti, upozorňují však na vážnou věc

Aktualizovali jsme 5.8.2018, 22:06, 01.08. 15:38

Komentář Miroslava Horkého – Po delší odmlce je to opět tady. Angažovaní umělci upozorňují na politické nešvary v naší zemi. Našlapují však na tenký led, česká společnost odjakživa kritizuje zástupce kulturní sféry, kteří si vůbec „dovolí“ o politice mluvit. Bohužel pro ni. Tentokrát písničkář…

Politici označili zabité české vojáky za hrdiny

05.08. 14:58

Praha - Politici označují české vojáky, kteří dnes zahynuli při sebevražedném útoku v Afghánistánu, za hrdiny. Premiér Andrej Babiš (ANO) si váží toho, co udělali pro vlast.

Babiš stále ovládá Agrofert? TI odeslala první podnět týkající se možného střetu zájmů

03.08. 10:57

Praha - Česká pobočka Transparency International (TI) se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) nadále ovládá holding Agrofert a vlastnictvím médií porušuje zákon. Odeslal proto první ze dvou podnětů.

Miliardář Janeček promluvil o bojkotu Babiše: Klus má pravdu, děkuji umělcům za jejich odvahu a obětavost

03.08. 08:05

Praha - Miliardář, filantrop a zakladatel Nadačního fondu proti korupci Karel Janeček se postavil na stranu zpěváka Tomáše Kluse a dalších umělců, kteří se rozhodli bojkotovat média patřící premiérovi Andreji Babišovi a akce, které nějakým způsobem Babišovy firmy podporují. Sám přitom před několika…

Babiš o Klusovi: Já jsem v minulosti podporoval kulturu, plno zpěváků, takže nechápu, co mi je vyčítáno

Aktualizovali jsme 1.8.2018, 22:43, 01.08. 07:57

Praha - Zpěvák Tomáš Klus vydal veřejné prohlášení, ve kterém vysvětluje, že se rozhodl nespolupracovat s médii patřícími do mediální skupiny MAFRA, která patří Andreji Babišovi. Zároveň už nebude hrát na akcích, která tato média - popřípadě jiné Babišovy firmy - sponzorují. Sám Babiš říká, že jej…

O financování nového jaderného bloku v Dukovanech chce Babiš rozhodnout ještě letos

01.08. 21:47

Praha - Rozhodnutí o financování nového jaderného bloku v elektrárně Dukovany, která patří firmě ČEZ, by mělo padnout do konce letošního roku. Přál by si to premiér Andrej Babiš, který to uvedl v rozhovoru s agenturou Reuters.

Uprchlíky nechceme, dáváme miliony na pomoc, vzkazuje Babiš

01.08. 19:01

Praha - Evropské problémy s migrací budou hlavní příčinou obav voličů při volbách do Evropského parlamentu v květnu příštího roku a přitáhnou do hlasovacích místností tichou většinu protiimigračních voličů.

Nejpopulárnějším politikem je Babiš. Daří se i Ivanu Bartošovi

01.08. 13:12

Praha - Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš byl v červnu nejlépe hodnoceným českým politikem, ztratil však většinovou podporu. Zdá se, že popularitu politických osobností ovlivnil složitý proces sestavování vlády. Na druhé místo se tak dostal Jaroslav Faltýnek, který jako vyjednavač měl v médiích…

Babiš navrhne na šéfa GIBS žalobce Radima Dragouna

31.07. 19:31

Praha - Novým ředitelem Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se patrně stane šéf Okresního státního zastupitelství v Lounech Radim Dragoun. Vzešel z výběrového řízení, do kterého se přihlásilo 12 lidí.

Nemůžu brát prachy od člověka, za kterého se stydím. K bojkotu Babiše a jeho médií se přidal i Macháček

31.07. 11:20

Praha - Písničkář Tomáš Klus se rozhodl, že už nebude nikdy poskytovat rozhovory médiím patřícím Andreji Babišovi. Taky už nebude vystupovat na akcích, které Babiš nebo jeho firmy nějak financují. Jeho slova vyvolala debatu, do které se teď zapojily u další známé osobnosti.

Strach a perzekuce? Klus se nestačí divit, co vyvolala jeho slova o Babišovi

Aktualizovali jsme 30.7.2018, 22:10, 30.07. 15:09

Zpěvák a písničkář Tomáš Klus se v posledních dnech dostal na přední stránky médií kvůli jeho slovům o premiéru Andreji Babišovi a jeho firmách a médiích. Te´d říká, že se nebojí své názory veřejně říkat, protože věří, že žije v bezpečné zemi.

Klienti H-Systemu dostali víc času. Do nalezení dohody jim vystěhování nehrozí

30.07. 13:55

Praha - V Hrzánském paláci na Hradčanech jednají věřitelé firmy H-System se správcem konkurzní podstaty společnosti Josefem Monsportem. Ten podle senátora Jiřího Čunka (KDU-ČSL) přislíbil, že do vyřešení případu nebude vystěhovávat z Horoměřic žádného z klientů H-Systemu.

Komentář: Tsunami politického pragmatismu devastuje hodnoty, v hlavní roli ANO

Aktualizovali jsme 28.7.2018, 13:51, 28.07. 08:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Hnutí ANO precizně ukazuje, jak z politiky hodnoty a ideologie zcela vypustit. Bez obalu to nyní přiznala ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. Že tu nejde o hodnotové směřování, dokládá také kandidát na nového pražského primátora. Ten dokonce sám přiznává, že…

Jednání o H-Systemu by se mělo účastnit i družstvo Svatopluk i sdružení Maják, myslí si Babiš

27.07. 22:25

Praha/Salcburk - Premiér Andrej Babiš se domnívá, že pondělního jednání mezi správcem konkurzní podstaty firmy H-System a bytovým družstvem Svatopluk by se měli zúčastnit i členové sdružení Maják, které zastupuje další část bývalých klientů H-Systemu.

Topolánek se pustil do Babiše: Zbabělý skunk a s*áč. Neschovávej se

Aktualizovali jsme 27.7.2018, 22:22, 27.07. 11:56

Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) se nehodlá omlouvat za to, že šéfa poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska označil za zloděje a ožralu. Do jejich sporu se teď vložil i Mirek Topolánek.

Babiš: Musíme zastavit migraci, EU musí řešit azylové řízení s migranty mimo své území

27.07. 21:59

Salcburk (Rakousko) - V Salcburku dnes jednal český premiér Andrej Babiš s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem. Po schůzce uvedl, že Evropská unie musí řešit azylové řízení s migranty mimo své území. Musí prý také intenzivněji bojovat s pašeráky lidí, posílit evropskou pohraniční agenturu…

Babiš v Salcburku jedná s evropskými politiky

27.07. 17:19

Salcburk - Český premiér Andrej Babiš dnes v Salcburku jedná s rakouským kancléřem Sebastianem Kurzem a s předsedou estonské vlády Jürim Ratasem. Čeká ho i schůzka s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Vídeň stejně jako Praha odmítá rozdělování migrantů mezi členské země EU. Brexit je také…

Ministryně Nováková se postarala o první skandál? Její výrok o Babišovi a dotacích naštval politiky

27.07. 12:47

Praha - Ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) čelí ostré kritice. Ke svému angažmá ve vládě trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO) uvedla, že podobně jako on se při žádostech o dotace chovala "velká většina podnikatelů".

Češi oznámkovali politiky. Ti nejlepší dostali trojky. Jak si stojí Zeman?

26.07. 17:13

Praha - Politické strany, hnutí, instituce a jejich představitelé byly v aktuálním průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnoceny známkami jako ve škole. Relativně nejlépe dopadl prezident a hnutí ANO s průměrným hodnocením známky jen těsně nad 3. Nejhůř dopadla TOP 09.

Sdružení Maják poslalo dopis Babišovi: Chce, aby jednal se všemi klienty H-Systemu

26.07. 15:57

Praha - Sdružení Maják vyzvalo premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministra spravedlnosti Jana Kněžínka (za ANO), aby jednali se zástupci všech bývalých klientů H-Systemu. Podle sdružení Maják družstvo Svatopluk svévolně snížilo majetek zahrnutý do konkurzní podstaty, ze které mají být odškodněni…

Babišovo desatero? Etickému kodexu se vysmála se mu opozice i ČSSD

26.07. 11:36

Praha – Premiér Andrej Babiš (ANO) připravuje pro vládu etický kodex. Po ministrech své vlády bude mimo jiné bezúhonnost. On sám je přitom trestně stíhán v kauze Čapí hnízdo kvůli podezření z neoprávněného čerpání padesátimilionové dotace.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie