Články k tématu: Babiš, Andrej

"Sr.čka!" Faltýnek vybouchl ve Sněmovně

Aktualizovali jsme 19.1.2018, 22:08, 19.01. 14:04

Praha - Za naprostý nesmysl dnes označil místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek své obvinění v kauze Čapí hnízdo. Na slova, která dnes zněla ve Sněmovně, už reagoval i bývalý náměstek Andreje Babiše na ministerstvu financí Lukáš Wagenknecht. Popřel výroky, že očerňoval projekt Čapího hnízda na…

Opoziční poslanci kvitují vydání Babiše, prý je to spravedlivé

19.01. 16:55

Praha - Představitelé opozičních stran uvítali dnešní rozhodnutí Sněmovny vydat premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedu poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Ve Sněmovně to vřelo. Poslankyně ANO měly výbušné vystoupení

19.01. 16:06

Praha - Především poslankyně ANO dnes hájily nevinu svých šéfů Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo. Například Taťána Malá obvinila kolegy z jiných stran z pokrytectví. Předseda STAN Petr Gazdík označil její vystoupení za urážlivé a komediální.

reklama

Babiš a Faltýnek jsou zbaveni imunity

19.01. 14:16

Praha - Praha - Policie bude moci pokračovat ve stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo. Sněmovna dnes oba poslance vydala ke stíhání zhruba po 4,5 hodinové debatě.

Pelikán odskákal Babišův výrok o objednání trestního stíhání

19.01. 13:55

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ve Sněmovně řekl, že v Česku je možné si objednat trestní stíhání. Opoziční poslanci ho za tento výrok vzápětí ostře zkritizovali. Terčem jejich proslovů se stal především ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Bude Babiš vydán k trestnímu stíhání? Poslanci ANO budou nejspíše hlasovat proti

19.01. 10:44

Praha - Poslencká sněmovna dnes rozhoduje o vydání lídrů vládního hnutí ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k policejnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Vinu popírají, stíhání má podle nich politické motivy. Navzdory tomu oba uvedli, že vydáni být chtějí.

Demise vlády nic nezmění: Jak dlouho může Babišův kabinet vládnout bez důvěry?

19.01. 09:36

Praha - Vláda Andreje Babiše včera ve Sněmovně nezískala důvěru. Takový vývoj se dal vcelku očekávat, politici napříč spektrem se víceméně shodovali v názoru že se jedná o jakýsi zkusmý pokus, v jehož úspěch zřejmě nevěří ani sám Andrej Babiš. Co ale bude dál, jak dlouho může vládnout vláda bez…

Babiš chce, aby vnitro urychlilo zákon o ochraně soukromí

18.01. 16:44

Praha - Ministerstvo vnitra má připravit informační kampaň k nařízení EU o ochraně soukromí (GDPR), které nabude účinnosti 25. května. Navazující návrh zákona by měl být předložen vládě do poloviny února. Původně počítalo s březnem.

Zeman přijme demisi vlády příští středu. Domluvil se s Babišem

18.01. 13:37

Praha - Prezident Miloš Zeman přijme demisi vlády ANO ve středu 24. ledna. Babišův menšinový kabinet schválil demisi ve středu pět týdnů po jmenování. Reagoval tak na úterní hlasování Sněmovny, ve kterém nedostal důvěru.

Babiš je proti kvótám. Rozdělují Evropu, tvrdí

18.01. 13:33

Praha - Vláda respektuje stanovisko Sněmovny k navrhované unijní reformě azylové politiky a bude se usnesením řídit, řekl dnes premiér Andrej Babiš (ANO). Kabinet bude podle něj postupovat tak, aby Česko nebylo ve věci stálého přerozdělovacího mechanismu spolu s dalšími kritiky přehlasováno.

Druhá vláda? Babiš ji chce mít jmenovanou Zemanem do konce února

18.01. 08:05

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby novou vládu jmenoval prezident Miloš Zeman, a to i v případě, že ve druhém kole prezidentských voleb v souboji s Jiřím Drahošem neuspěje. Vládu by měl Babiš rád sestavenou do konce února. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Mladou frontu Dnes (MfD). Babišova…

Zeman nemá čas, tento týden demisi Babišovy vlády nepřijme

17.01. 20:01

Praha - Demisi menšinové vlády Andreje Babiše (ANO) prezident Miloš Zeman tento týden nepřijme – a to i přesto, že tento krok Hrad původně avizoval.

Návrh zákona o referendu z pera SPD? Vláda je neutrální, právníci varovali před jeho dopady

17.01. 16:49

Praha - Vláda Andreje Babiše (ANO) neodmítla návrh ústavního zákona, který má zavést obecné referendum. Legislativci přitom upozorňovali, že pokud by bylo všelidové hlasování navrhované hnutím Tomia Okamury zavedeno, o zásadních záležitostech by navíc mohla rozhodovat výrazná menšina voličů.

Kontrolní výbor Evropského parlamentu bude řešit Čapí hnízdo, komisař dostane nepříjemné otázky

17.01. 16:01

Praha/Štrasburk - Kauzou Čapí hnízdo se bude zabývat kontrolní výbor Evropského parlamentu. Příští úterý se bude ptát komisaře Evropské unie pro rozpočet Güntera Oettingera na poznatky z vyšetřování unijního protikorupčního úřadu OLAF.

ČR bude proti povinnému přerozdělování azylantů v EU, potvrdil Babiš. Pak pokáral Okamuru

17.01. 15:36

Praha - Česko udělá vše proti povinným kvótám na uprchlíky. Odmítnout celou reformu azylové politiky EU, což požaduje Okamurova SPD kvůli údajnému narušení suverenity ČR, by ale podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nebylo dobré

Babišova vláda schválila demisi, premiér požádal Zemana o setkání

17.01. 11:30

Praha - Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) dnes schválila svou demisi a mandát bude vykonávat do jmenování nového kabinetu. Očekává se, že prezident Miloš Zeman pověří jeho složením opět Babiše.

Vydejme Babiše hned, volá KDU-ČSL. Jaké bude jednání Sněmovny?

17.01. 10:43

Praha - Lidovci chtějí dnes zařadit jako první bod schůze Sněmovny policejní žádost o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka. Poslanci KDU-ČSL také doufají, že komunista Zdeněk Ondráček nebude zvolen do čela komise pro kontrolu GIBS.

Komentář: Spojenectví Babiše a Zemana skončí. Co bude pak?

Aktualizovali jsme 17.1.2018, 10:15, 16.01. 18:01

Je diskutovaný pakt mezi prezidentem a premiérem výhodnější spíše pro Miloše Zemana, nebo Andreje Babiše? Události posledních dní nasvědčují tomu, že spojenectví z logických důvodů brzy skončí. O víc hraje zdánlivě Andrej Babiš, pokud se však na věc podíváme pouze z pohledu prezidenta, i on hraje…

Vyslovení nedůvěry vládě Drahoše nepřekvapilo, druhou šanci by mu nedal

16.01. 21:34

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Vyslovení nedůvěry menšinové vládě premiéra Andreje Babiše (ANO) prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše nepřekvapilo.

Populista Babiš vládne bez důvěry díky Zemanovi, hodnotí Česko svět

16.01. 18:41

Berlín - Česká menšinová vláda populisty a miliardáře Andreje Babiše nezískala dnes důvěru Sněmovny, píšou světové agentury. Poznamenávají také, že takový vývoj se čekal. Podle webu slovenského Denníku N může Babišova vláda své působení prodlužovat.

Babišova vláda důvěru nedostala. Opozice nevybíravě kritizuje Babiše

16.01. 18:34

Praha - Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) dnes důvěru od poslancu nedostala. Pro kabinet hlasovalo všech 78 poslanců za hnutí ANO, proti bylo 117 poslanců ODS, Pirátů, SPD, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Zbývajících pět poslanců nebylo přítomných.

Čapí hnízdo zůstane mezi projekty financovanými evropskými penězi

16.01. 15:40

Praha - Výbor regionální rady Regionálního operačního programu Střední Čechy dnes neschválil vynětí farmy Čapí hnízdo z evropského financování. Podle opozice by se vyřazením projektu kauza přenesla na národní úroveň a nemusela by být důsledně vyřešena.

Piráti odmítají hlasovat o Babišovi až příští týden

16.01. 15:35

Praha - Piráti chtějí dnes před jednáním o důvěře vládě hlasovat o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Předseda Pirátů Ivan Bartoš také potvrdil, že Piráti nedají důvěru menšinové vládě ANO.

Výbor ROP nevzal na vědomí doporučení OLAF týkající se Čapího hnízda

16.01. 13:02

Praha - Výbor regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy dnes nevzal na vědomí doporučení závěrů Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) vůči farmě Čapí hnízdo. Nyní členové výboru jednají o vyjmutí výdajů z evropského financování.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací