Články k tématu: Babiš, Andrej

Babiš neumí psát na počítači, statusy za něj píše Prchal, řekla mluvčí ANO v hádce s oponentem

Aktualizovali jsme 20.8.2017, 17:11, včera 15:11

Kroměříž - Marketingový poradce hnutí ANO Marek Prchal píše statusy a odpovědi uživatelům na facebooku pod jménem Andrej Babiše. Přiznává to na videu tisková mluvčí hnutí Lucie Kubovičová. Šéf hnutí Babiš prý neumí psát na počítači.

Sněmovní výbor si kvůli Čapímu hnízdu zve Babiše, Faltýnka a vyšetřovatele Nevtípila

18.08. 14:17

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor pozve na jednání o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka také vyšetřovatele případu Čapí hnízdo Pavla Nevtípila a dozorujícího státního zástupce Jaroslava Šarocha.

Půjde Babiš před soud? Výbor začal jednat o vydání jeho a Faltýnka ke stíhání

18.08. 11:50

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor začal dnes ráno jednat o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Babiše chce policie stíhat pro podezření z dotačního podvodu a pro poškození finančních zájmů EU. Faltýnek je podezřelý…

reklama

Babiš si chce pročíst žádost o své vydání, požádal o ní mandátový a imunitní výbor

17.08. 19:31

Nové Město na Moravě - Advokáta Andreje Babiše (ANO) žádá Miroslavu Němcovou (ODS) o poskytnutí policejních dokumentů s žádostí o vydání jeho a poslance Jaroslava Faltýnka (ANO) k trestnímu stíhání kvůli údajnému dotačnímu podvodu k farmě Čapí hnízdo. Až potom se ke kauze Čapí hnízdo vyjádří, řekl…

Babišův švagr hrál podle policie v dotačním podvodu k Čapímu hnízdu jednu z klíčových rolí

17.08. 16:37

Praha - V souvislosti s žádostí o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) kvůli dotacím na farmu Čapí hnízdo vyplouvají na povrch další informace. Podle Českého rozhlasu si Babišovi blízcí přeprodávali akcie Čapího hnízda, aby zametli stopy vedoucí ke koncernu Agrofert.

Sněmovní výbor bude zítra řešit vydání Babiše a Faltýnka

17.08. 10:00

Praha - Mandátový a imunitní výbor Sněmovny se v pátek začne zabývat žádostí policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO). Rozhodnutí ale v první den jednání zřejmě nepadne, oba poslance by měl vyslechnout až na dalším zasedání.

Napjatá atmosféra kolem Čapího hnízda: Šéf pražské policie odmítl zpochybňování kauzy

14.08. 14:22

Praha - Ředitel pražské policie Miloš Trojánek se ohradil proti tvrzením, že práce na kauze Čapího hnízda je politickou objednávkou. Odmítl i spekulace, že žádost o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) byla načasována tak, aby ovlivnila podzimní volby do Sněmovny.

PEN klub kritizuje Babiše, nelíbí se mu srovnání jeho stíhání s 50. léty

13.08. 13:04

Praha - České centrum Mezinárodního PEN klubu kritizuje vyjádření předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který přirovnal policejní žádost o své vydání k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo k situaci v Československu v 50. letech minulého století. Podle českého PEN klubu to je urážka obětí…

Babiš jako premiér? Musí vyhrát ČSSD, aby Zeman musel jmenovat Zaorálka, tvrdí Sobotka

12.08. 19:15

Praha - Pokud chce prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem Andreje Babiše (ANO), kdyby v podzimních volbách zvítězil, musí podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) tedy v hlasování vyhrát někdo jiný.

O vině a nevině rozhoduje soud, ne politici. Zeman jmenuje premiérem vítěze voleb, uvedl Ovčáček

12.08. 14:38

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje premiérem vítěze říjnových voleb. Serveru Aktuálně.cz to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Žádost o vydání Babiše a Faltýnka? Policie nepotřebovala souhlas žalobců, tvrdí zastupitelství

11.08. 22:14

Praha - V kauze Čapí hnízdo o chystané žádosti o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka policie státního zástupce jen informovala, souhlas žalobce s podáním žádosti nepotřebuje. ČTK to dnes řekla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze…

Kalousek varuje: Česko bude muset vrátit 50 milionů kvůli Čapímu hnízdu

11.08. 16:27

Praha - Česko bude muset vrátit Evropské unii 50 milionů korun z dotace na projekt farmy Čapí hnízdo, řekl dnes novinářům bývalý ministr financí a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Kvůli dotaci chce policie stíhat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a jeho prvního místopředsedu Jaroslava Faltýnka.

Složit mandát? Nevidím k tomu důvod, tvrdí Babiš

11.08. 16:20

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nehodlá vzdát poslaneckého mandátu kvůli tomu, že policie požádala Sněmovnu o jeho vydání při vyšetřování farmy Čapí hnízdo. Na dotaz ČTK dnes uvedl, že k takovému kroku není žádný důvod.

Imunitní výbor bude řešit vydání Babiše a Faltýnka na více schůzích

11.08. 15:52

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude o policejní žádosti o vydání bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO) a předsedy poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo jednat přinejmenším dvakrát.

Babišovi by stíhání mohlo i pomoci, myslí si někteří komentátoři

11.08. 09:31

Praha - Žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání nemusí v podzimních volbách hnutí ANO ublížit, myslí si autoři některých komentářů. Babišovi může podle nich dokonce pomoci, protože z něj v očích sympatizantů udělá mučedníka. Žádost policie o vydání Babiše a…

Politici reagují na žádost policie o vydání Babiše a Faltýnka opatrně, chtějí došetření Čapího hnízda

Aktualizovali jsme 10.8.2017, 22:12, 10.08. 20:15

Praha - Politici opatrně reagují na informaci, že policie žádá o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) kvůli kauze kolem Čapího hnízda. ODS volá po jejich rezignaci na post poslanců.

Poslanecká sněmovna už zbavila imunity šest poslanců. Jak dopadne Babiš a Faltýnek?

10.08. 21:59

Praha - Policie dnes požádala Sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání, vyšetřovatelé je chtějí stíhat kvůli dotacím na Čapí hnízdo. Sněmovna už za toto funkční období vydala šest poslanců.

Babiš: Jde jen o politický boj, ne o korupční skandál, dodává k žádosti o vydání

10.08. 19:47

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se obsáhle vyjádřil k žádosti policie, aby ho Sněmovna vydala k trestnímu stíhání. Celou kauzu vnímá jako zmanipulovanou.

Podle politologů žádost o vydání Babiše voliče moc neovlivní

10.08. 19:26

Praha - Podle politologů nebude mít policejní žádost o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba za ANO) vliv na voliče. Je ale možné, že některé kauza odradí od toho, aby šli vůbec volit.

Policie požádala Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka

10.08. 17:23

Praha - Policie zaslala do Poslanecké sněmovny žádost o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO). Uvedla to dnes média.

Hudebníci vystupující na festivalech se bouří proti politikům

06.08. 15:38

Praha - Účinkující na hudebních festivalech většinou příliš nevítají návštěvy politiků, kteří využívají akcí s mnohatisícovou účastí zejména mladých lidí k předvolební agitaci. Návštěvníci poblíž areálů chodí kolem podpisových míst kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Michala Horáčka a přímo na…

Babiš se žení, před Čapím hnízdem se sešla i skupina jeho odpůrců

29.07. 18:17

Olbramovice (Benešovsko) - Na dnešní svatbu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše s jeho dlouholetou partnerkou Monikou přijelo do Čapího hnízda na Benešovsku zhruba 200 hostů, značná část dorazila už v pátek. Kolem areálu odpoledne projela i protestní jízda automobilů. Obřad pod širým nebem začal po 16:00…

Babiš se dnes v Čapím hnízdě žení, pozval asi 200 lidí

29.07. 15:07

Olbramovice – Poslední hosté právě přijíždějí na svatbu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše s partnerkou Monikou, která už užívá příjmení Babišová. O svatbě informovali Babiš s partnerkou v dubnu. 

Před sněmovní komisí k únikům ze spisů vypovídal novinář Přibil, vystřídal ho Babiš

Aktualizovali jsme 25.7.2017, 14:19, 25.07. 12:35

Praha - Před sněmovní komisí k únikům údajů z vyšetřovacích spisů dnes dopoledne vypovídal novinář Marek Přibil. Před ním byli na slyšení zástupci České advokátní komory. Slyšení se podle nich neslo spíše v informativní rovině. Předseda komory Martin Vychopeň je přesvědčen o tom, že obhájci…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací