Články k tématu: Babiš, Andrej

Babiš byl odvolán. Zeman ocenil jeho působení na ministerstvu

včera 20:56

Praha – Andrej Babiš (ANO) už není ministrem financí. Na Hradě jej dnes z funkce odvolal prezident Miloš Zeman. Jeho nástupcem jmenoval poslance Ivana Pilného (ANO).

Zvýšení kompenzací za zavádění EET? Babiš návrh obchodníků odmítl

včera 20:13

Praha - Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) požadovala, aby nejmenší obchody s jedním pokladním místem mohly získat od státu kompenzaci nákladů za zavedení elektronické evidence tržeb 10.000 Kč. Tuto možnost však dnes končící ministr financí Andrej Babiš v dopise odmítl.

Šlechtová jde proti Babišovi? Nesouhlasí s návrhem rozpočtu pro MMR na příští rok

včera 16:39

Praha - Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) nesouhlasí s návrhem rozpočtu pro své ministerstvo na příští rok, jak ho zveřejnil odcházející ministr financí Andrej Babiš (ANO). Podle ní návrh nezohledňuje potřeby regionů České republiky. ČTK to dnes sdělila mluvčí ministerstva…

reklama

Pseudokauza, kampaň pokračuje, stěžuje si Babiš kvůli sněmovní komisi k úniku z policejních spisů

včera 16:37

Praha - Zřízení sněmovní vyšetřovací komise k možnému úniku z policejních spisů považuje končící vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) za pokračování kampaně proti sobě. "Sněmovna má pravděpodobně pocit, že nahradí Finanční správu, státní zastupitelství a policii. Tuhle kauzu vyšetřuje…

Kalousek se zlobí: Ministerstvo dálpovede Babiš, jen změní sídlo.

včera 15:58

Praha - Změna v čele ministerstva financí nezajistí podle exministra a předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska objektivní prověření pochybností kolem podnikatelských aktivit odcházejícího šéfa resortu Andreje Babiše (ANO). Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) očekává od nového ministra financí Ivana Pilného …

Slováci sledují výměnu v české vládě: Babiš už není "alfa samec", Zeman je oslabený. A Sobotka?

včera 11:34

Praha - Slovenský Denník N analyzuje následky české vládní krize. Prezident Miloš Zeman a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vyšli oslabeni, mají ovšem větší šanci dohnat ztrátu než premiér Bohuslav Sobotka. Jedno je však podle listu jasné - nejvíc prohrává demokracie.

Pilný už se chystá na vedení rezortu financí. Co říká o rozpočtu?

23.05. 21:38

Praha – Ivan Pilný (ANO), který má ve funkci nahradit ministra financí Andreje Babiše, považuje návrh státního rozpočtu na příští rok za rozumný, schodek 50 miliard korun je podle něj konzervativní odhad.  Návrh rozpočtu představil už v pondělí právě Babiš.

Zastrašování a lež jsou obvyklé metody miliardáře Babiše. Já se zastrašit nenechám, vzkazuje Sobotka

23.05. 21:34

Praha - Předžalobní výzvou od ministra financí Andreje Babiše (ANO) se nenechám zastrašit, vzkazuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle něj jde o zastrašování, na jaké je Babiš zvyklý ze své podnikatelské praxe. Sněmovna v první polovině května přijala usnesení, že Babiš veřejně lhal a zneužíval…

ODS žádá, aby Sněmovna by měla prověřila hospodaření ANO

23.05. 21:03

Praha – Kontrolní výbor Poslanecké sněmovny by se měl zabývat hospodaření hnutí ANO. Žádá to opoziční ODS. Kvůli daru od bývalého člena hnutí Davida Rusňáka, který chybí ve výroční zprávě ANO za rok 2014, mluví občanští demokraté o možné existenci černých fondů.

Další napětí v koalici: Babiš pohrozil Sobotkovi soudem

23.05. 18:13

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) pohrozil premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) soudním řízením, pokud nepřestane na veřejnosti říkat, že se vyhýbal placení daní či zneužíval finanční správu. Sobotkova prohlášení mají podle Babiše povahu pomluvy a negativně ovlivňují jeho pověst a vážnost…

Babiš bude z vlády odvolán ve středu, oznámil Hrad, Sobotka to ocenil

23.05. 15:01

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ocenil, že prezident Miloš Zeman stanovil termín odvolání ministra financí Andreje Babiše, jak mu počátkem května navrhl, a jmenování jeho nástupce Ivana Pilného (oba ANO).

TOP 09 se zlobí kvůli rozpočtu: Kupujete si hlasy občanů, vzkazuje vládní koalici

22.05. 17:58

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes představil první nástřel rozpočtu na příští rok. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) k tomu uvedl, že návrhy jsou jen reakcí na schválenou nebo připravovanou legislativu.

Zeman přijme Pilného v úterý. Byl dnes Babiš naposledy na jednání vlády?

22.05. 17:18

Praha - Prezident Miloš Zeman avizoval, že během tohoto týdne vyhoví návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovat poslance Ivana Pilného (ANO) novým ministrem financí. Dnešní zasedání vlády by tak mohlo být pro Andreje Babiše tím posledním.

Rozpočet na rok 2018: Porostou důchody i dávky

22.05. 15:00

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes oznámil, že státní dluh bude na konci letošního roku 1,613 bilionu korun. Rozpočet na rok 2018 počítá s růstem důchodů, platů, sociálních i nemocenských dávek nebo i růstem rozpočtu ministerstva obrany.

Dostal na to dotace? Herci Hrušínskému někdo zasadil řepku na pole, přišla reakce

22.05. 11:51

Praha - Herec Jan Hrušínský včera na svůj Facebook zveřejnil fotografii jeho pole. Herec stojí uprostřed a za ním je dlouhý lán řepky olejky. "Kdopak to asi udělal? Jestlipak na to moje pole dostal dotace?" tázal se.

Babiš uspořádá rozlučkovou párty na Čapím hnízdě

Aktualizovali jsme 21.5.2017, 22:39, 21.05. 11:42

Praha - Zítra čeká areál farmy Čapí hnízdo velkolepá akce. Nadace Agrofert oslaví 5 let svého fungování, Andrej Babiš (ANO) se při té příležitosti rozloučí se zaměstnanci ministerstva financí. Zahraje i kapela Kryštof, která bude koncert vysílat živě na internetu.

Babiš pozval organizátorku demonstrací na kafe, tam mu dala košem

Aktualizovali jsme 21.5.2017, 22:39, 21.05. 11:38

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) přes svůj facebookový účet pozval organizátorku středečních demonstrací v Praze na kávu. Chtěl si s ní promluvit o jejich názorech. Šárka Fialová to však odmítla, neschází se prý s lidmi, kterým chybí svědomí.

Kdo se o důchodce staral nejlépe? Tyhle vlády jim přidaly nejvíc

Aktualizovali jsme 21.5.2017, 22:39, 20.05. 12:09

Praha - Jak se za posledních 10 let zvyšovaly důchody? A která vláda vyšla penzistům nejvíc vstříc? V současné době činí průměrná hodnota důchodu 11 745 korun. Před deseti lety, v roce 2007, byla částka na hodnotě 8 736 korun. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) by rád navýšil důchody pro příští rok…

Web, který sliboval "Odhalení Babiše", nabízí trička

21.05. 20:07

Praha - Webová stránka s koláží ministra financí Andreje Babiše (ANO) týden avizovala "odhalení největšího skandálu v historii české vlády". Nakonec obsahovala jen výzvu k nákupu trička.

Schwarzenberg se pustil do vlády. A nebral si servítky

21.05. 11:21

Praha – Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nechal slyšet, že vládní krizi považuje za skončenou poté, co premiér Bohuslav Sobotka schválil kandidáta hnutí, poslance Ivana Pilného, jako nového ministra financí. Podle čestného předsedy TOP 09 Karla Schwarzenberga ale problém zdaleka neskončil.

Babiš nařídil ANO vyloučit Rusňáka

19.05. 19:02

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš nařídil jihomoravské odnoži hnutí, aby vrátila dar od podnikatele Davida Rusňáka. Zároveň má podat návrh na jeho vyloučení.

Zeman jmenuje Pilného příští týden, námitky nemá

19.05. 15:31

Praha - Vládní krize je pravděpodobně u konce. Hrad dnes oznámil, že prezident Miloš Zeman nemá námitky proti návrhu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) jmenovat poslance Ivana Pilného (ANO) novým ministrem financí.

Babiš: Návrh rozpočtu je hotov, předložím ho já. A Kalousek už prská

Aktualizovali jsme 19.5.2017, 14:29, 19.05. 08:16

Praha - Novým ministrem financí se patrně stane Ivan Pilný (ANO), se státní rozpočtem na příští rok si ale nebude muset příliš lámat hlavu. Podle současného ministra Andreje Babiše (ANO) je totiž hotov. Počítá s deficitem 50 miliard. S návrhem nesouhlasí pravicová opozice.

Vládní krize? Už si dávají do sosáků, glosuje Kraus. A ČSSD pěkně od plic vzkazuje, co si o ní myslí

19.05. 09:34

Praha - I tento týden se moderátor a bavič Jan Kraus v úvodu své show zastavil u politické situace v České republice. Podle něj hádky až do voleb neskončí, protože je na smetišti hodně kohoutů. ČSSD a všem ostatním stranám pak poradil, jak se postavit ke kandidátů na prezidenta.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací