Články k tématu: Babiš, Andrej

Hnutí ANO se dnes kvůli lex Babiš obrátí na Ústavní soud, má i dost podpisů

dnes 14:45

Praha - Poslanci hnutí ANO dnes odešlou k Ústavnímu soudu podání, které se týká takzvaného lex Babiš. Shromáždili pod ně 44 podpisů. Ústavní soud už se novelou zákona, která omezila podnikání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, zabývá z podnětu prezidenta Miloše Zemana. Podrobnosti návrhu hnutí ANO…

Kvůli obchodním tajemstvím se nemusel měnit registr smluv, myslí si Babiš

včera 17:00

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes uvedl, že se problémy s ochranou obchodního tajemství daly řešit lépe než přijatou verzí zákona o registru smluv. Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) není spokojen s tím, v jaké podobě dnes prošla Sněmovnou novela o registru smluv.

Babiš si bere dárce krve jako rukojmí. TOP 09 nepodpoří Babišův návrh na zdanění dluhopisů

21.02. 16:29

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce svůj pozměňovací návrh na zdanění korunových dluhopisů připojit k novele poslanců TOP 09 a Starostů. To se pravicové opozici, snahu vicepremiéra proto nepodpoří.

reklama

Korunové dluhopisy? Sobotka o nich chce jednat s daňovou správou

21.02. 14:47

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude požadovat vysvětlení otázek kolem zdanění korunových dluhopisů po daňové správě. Novinářům dnes řekl, že odpověď, kterou dostal od ministra financí Andreje Babiše (ANO) formou dopisu, má za nedostatečnou. O schůzce s vedením daňové správy hovořit nechtěl…

Nezdanění výnosů není nezákonné. Úřady nebudou prověřovat korunové dluhopisy, vzkazuje Babiš Sobotkovi

21.02. 09:29

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) minulý týden dopisem vyzval ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby uvedl, zda dluhopisy prověřila Finanční správa. Vicepremiér mu odepsal, že nezdanění výnosů není nezákonné.

Babiš žádá zdanění korunových dluhopisů, návrh už podal do Sněmovny

20.02. 14:52

Praha - Andrej Babiš (ANO) dnes ve Sněmovně podal pozměňovací návrh, podle něhož by byly zdaněny korunové dluhopisy, které majitelé nakoupili od svých firem. Ministr financí v této věci čelí trestnímu oznámení pro krácení daně a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Podání obžaloby na Agrotec kvůli České poště bylo důvodné, rozhodl soud

18.02. 15:53

Praha - Z usnesení Městského soudu v Praze jasně vyplývá, že obžaloba na firmu Agrotec ze svěřenských fondů ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše v kauze manipulace se zakázkami České pošty byla podána důvodně. Případ ještě nekončí, míří k Vrchnímu soudu.

Mládkův návrh týkající se cen volání je nesmysl, nemá to logiku, udeřil Babiš

17.02. 19:13

Praha - Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil za nesmyslný návrh ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD) zrušit možnost vyjednat u operátorů lepší než ceníkovou cenu volání. Kontroverzní myšlenku obsahuje návrh novely telekomunikačního zákona, kterou Mládek tento týden odeslal na vládu…

VIDEO: Hitler zjistil, že Babiš nedoloží své příjmy. Neboj, on toho pindíka ukáže

17.02. 18:41

Podívejte se na neotřelou část z filmu Pád Třetí říše / Der Untergang, která byla již nespočetněkrát použita jako parodie na aktuální politickou situaci v ČR. A i tato verze se povedla.

Prověřila finanční správa dluhopisy? Sobotka udeřil na Babiše, čeká odpověď

16.02. 12:41

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) vyzval v dopisu ministra financí Andreje Babiše (ANO), aby sdělil, jestli se Finanční správa zabývala případy emise a nákupu korunových dluhopisů. Svého vicepremiéra se v dopisu se středečním datem, který má ČTK k dispozici, rovněž ptá, jak hodnotí situaci,…

Zemanovou stížností na Lex Babiš se bude zabývat Jan Filip

16.02. 12:36

Brno - Takzvaný lex Babiš bude jako ústavní soudce zpravodaj řešit Jan Filip. Návrh prezidenta Miloše Zemana na zrušení části zákona, který omezuje podnikání členů vlády, obdržel soud poštou ve středu, dnes mu podatelna přidělila spisovou značku a podle rozvrhu práce padla volba na soudce, který…

Andrej Babiš rozdá 52 milionů. Vylepší si svou image?

16.02. 08:52

Praha - Ministr financí Andrej Babiš se po ostré kritice kvůli korunovým dluhopisům rozhodl získat si Čechy svými penězi. Rozdává proto 52 milionů korun, které může dostat skoro každý. Podaří se tím ale lídru hnutí ANO vylepšit si v očích veřejnosti svůj obraz?

Prodej OKD jen pro investory, vstup státu by ho poškodil, vzkazuje Babiš odborářům

15.02. 12:51

Praha - Prodej těžební společnosti OKD je určen primárně pro soukromé investory, vstup státu by prodej poškodil. Hornickým odborářům to dnes vzkázal ministr financí Andrej Babiš (ANO). Reagoval tím na jejich úterní výzvu, ve které odboráři OKD vládu požádali, aby přistoupila k řízenému útlumu těžby…

Rada ČT projedná harmonogram volby nového ředitele i Babišovu stížnost na novináře

15.02. 10:56

Praha - Generálnímu řediteli České televize (ČT) Petru Dvořákovi mandát mu vyprší letos v září. Rada ČT chce volbu uspíšit, aby se nekonala těsně před podzimními parlamentními volbami.

Miloš Zeman považuje "lex Babiš" za protiústavní, už se obrátil na Ústavní soud

14.02. 14:09

Praha/Brno - Prezident Miloš Zeman napadl u Ústavního soudu zákon o střetu zájmů přezdívaný lex Babiš. Dnes to oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Norma, která omezuje přístup firem vlastněných členy vlády k některým státním podporám, je podle Zemana protiústavní, porušuje zákaz diskriminace…

Sobotka varoval před koalicí proti Babišovi

12.02. 17:49

Praha - Případná povolební vláda tvořená koalicí stran proti hnutí ANO ministra financí Andreje Babiše by podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky nefungovala.

Babiš navrhne zdanění výnosů z korunových dluhopisů

12.02. 16:10

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) navrhne, aby byly zdaňovány výnosy z korunových dluhopisů vydaných v době, kdy dani nepodléhaly. Změna by měla platit od příštího roku.

VIDEO: Babišův výbuch a vulgární řvaní? Vznikla kauza ku*vajako

10.02. 22:13

Praha - Ministr financí Andrej Babiš o sobě tvrdí, že se na rozdíl od premiéra Bohuslava Sobotky neuchyluje k peprným výrazům. Video, které nyní rezonuje internetem, ale ukazuje pravý opak.

Babišův Agrotec trestný čin spáchal, tvrdí soud

10.02. 17:56

Praha - Hustopečská firma Agrotec ze svěřenských fondů ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše spáchala trestný čin, z něhož byla obviněna v případě manipulace se zakázkami České pošty. Její stíhání soud zastavil, protože vynaložila veškeré možné úsilí, aby protiprávnímu jednání…

Babiš podal kvůli reportážím stížnost Radě ČT

09.02. 15:12

Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš se obrátil na Radu České televize, oficiálně si stěžuje na reportáže v pořadech 168 hodin a Reportéři ČT. Prý byly neobjektivní a měly zmanipulovat veřejné mínění.

Babiš se chystá dobýt český stát. Je to diktátor a predátor, píše se na Slovensku

09.02. 11:37

Bratislava - Podle slovenského listu Denník N se Andrej Babiš chystá dobýt český stát. Ve svém komentáři rozebírá příčiny fenomenálního úspěchu šéfa ANO na politické scéně a upozorňuje na velký paradox v chování Čechů.

Rozpočtové návrhy ČSSD vyjdou na 104 miliard. Je to šílené, zlobí se Babiš

08.02. 21:08

Praha - Ministra financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš vypočítal, že návrhy vyžadující podporu státního rozpočtu, se kterými pro letošní volební rok přišla sociální demokracie, vyjdou asi na 104 miliard korun. A to se mu vůbec nelíbí.

Babiš a Brabec budou hubnout kvůli fotce na billboardy. Abychom byli krásní, říká šéf hnutí ANO

08.02. 18:41

Praha – Slovním střetem, při kterém premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ostře hodnotil nákup dluhopisů Agrofertu ministrem financí Andrejem Babišem (ANO), se dnes koaliční špičky na jednání vlády nezabývaly. Před začátkem odpoledního jednání to uvedl sám Babiš.

Slovenský tisk: Očištění Babiše? Pomohla mu svědectví bývalých estébáků

08.02. 11:44

Bratislava - Slovenský tisk dnes analyzuje kauzu českého ministra financí Andreje Babiše a jeho údajné evidence ve svazcích StB pod krycím jménem Bureš. Soudy prý jednoznačně upřednostnily tvrzení svědků s mimořádně pochybnou minulostí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací