Články k tématu: Babiš, Andrej

Babiš o EET: Víc restaurací vzniklo než zaniklo

18.01. 15:57

Olomouc - Po zavedení elektronické evidence tržeb (EET) podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) počet restaurací neklesl.

Médiím loni vévodil Babiš, Sobotka a Zeman

15.01. 12:43

Praha - Nejvíce zmiňovanými osobnostmi v tuzemských médiích byli loni ministr financí Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka a prezident Miloš Zeman. Čeští a světoví politici a státníci skončili i na dalších sedmi místech první desítky.

Faltýnkovi praskl žaludeční vřed, v nemocni zůstane

13.01. 22:41

Praha - Předseda sněmovního klubu ANO Jaroslav Faltýnek bude hospitalizován minimálně do neděle. Včera zkolaboval ve Sněmovně, praskl mu žaludeční vřed. Novinářům to dnes řekl ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš.

reklama

Sněmovna přehlasovala Zemanovo veto a potvrdila "lex Babiš"

12.01. 07:15

Praha - Sněmovna potvrdila takzvaný lex Babiš, podle kterého by firmy ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše přišly o možnost ucházet se o nenárokové dotace, o veřejné zakázky a o investiční pobídky. Dolní komora dnes po poměrně vypjaté diskusi přehlasovala veto prezidenta Miloše…

Lex Babiš? Nedůstojné kňučení a nářek, pustil se Kalousek do šéfa ANO

11.01. 16:13

Praha - Sněmovna dnes přehlasovala prezidentském veto ohledně zákona o střetu zájmů, takzvaný lex Babiš tak vstoupí v platnost. Norma s největší pravděpodobností skončí u Ústavního soudu. Ministr vnitra Milan Chovanec odmítl reakci vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), že ho ČSSD podrazila.

Spor o lex Babiš: Zeman se chce obránit na Ústavní soud, Babiš mluví o podrazu

11.01. 16:02

Praha - Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka stále platí záměr prezidenta Miloše Zemana, že se po přehlasování svého veta zákona o střetu zájmů obrátí na Ústavní soud. Vicepremiér Andrej Babiš (ANO) odsoudil schválení zákona.

O střetu zájmů se bude hlasovat ve středu, rozhodli poslanci

10.01. 18:04

Praha – Poslanci dnes nebudou hlasovat o novele o střetu zájmů zvané lex Babiš, kterou vetoval prezident Miloš Zeman. Jednání by mělo znovu pokračovat ve středu ráno. Sněmovna o tom rozhodla na návrh sociálních demokratů.

ČSSD, TOP 09 i Úsvit budou hlasovat proti Zemanovu vetu zákona "lex Babiš"

Aktualizovali jsme 10.1.2017, 14:30, 10.01. 13:17

Praha - Dnes začala první letošní schůze Sněmovny. ČSSD, TOP 09 i Úsvit budou hlasovat proti prezidentskému vetu zákona o střetu zájmů, kterému se přezdívá "lex Babiš".

Přebytek reálně neexistuje. Co bude dál, bychom měli řešit až v březnu, tvrdí Babiš

09.01. 20:26

Praha - Koalice se na dnešním jednání neshodla na využití šedesátimiliardového přebytku. Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) chce proto s rozhodnutím počkat na vývoj letošního rozpočtu.

Hnutí ANO loni dostalo od firem 14,7 milionu, Babiš poslal půl milionu

07.01. 16:11

Praha - Hnutí ANO získalo loni od firem peněžní dary ve výši 14,7 milionu korun. Přispěly i společnosti, které patří ministru financí Andreji Babišovi, poslaly celkem 550.000 korun. Sám předseda hnutí přispěl darem 50 tisíc korun.

Babiš už mění své podnikání? V jeho firmách dochází ke změnám

07.01. 14:49

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) loni v prosinci transformoval dosud neaktivní firmu Kostelecké maso uzeniny. Společnost se přejmenovala na AGABSY a do statutárních orgánů usedla Babišova životní partnerka Monika.

Platby za státní pojištěnce zřejmě porostou, Babiš a Ludvík se dohodli

05.01. 21:40

Praha – Stát v příštích letech přidá zdravotním pojišťovnám za státní pojištěnce. Shodli se na tom ministři financí a zdravotnictví. Zprávu přinesla Česká televize.

Kdo stojí za přebytkem státního rozpočtu? Lepší hospodaření prý není Babišova zásluha, tvrdí odborníci

05.01. 15:17

Praha - Česká republika loni hospodařila s největším přebytkem rozpočtu za poslední dekády. Podle ministra financí Andreje Babiše státu zbylo 62 miliard korun. Díky lepšímu výběru daní a efektivnějšímu hospodaření, někteří odborníci ale tvrdí opak. A ukazuje se, že to Babišova zásluha vůbec být…

Babiš by se již brzy mohl zbavit Agrofertu, v ČT naznačil své plány

04.01. 20:59

Praha - Pokud poslanci přehlasují veto prezidenta Miloše Zemana a schválí novelu zákona o střetu zájmů, je ministr financí Andrej Babiš (ANO) připraven vzdát se koncernu Agrofert. Učinit by tak mohl do konce ledna. Uvedl to dnes pro Českou televizi.

Udavačský web k EET skončí, Finanční správa jej raději vypne

04.01. 20:55

Praha – Webová stránka, na které mohli lidé anonymně oznamovat, že v restauraci nebo ubytovacím zařízení nedostali účtenku z elektronické evidence tržeb (EET) bude vypnuta. Finanční správa ji odpojí nejpozději do rána, uvedl server Aktuálně.cz.

Další spor mezi Sobotkou a Babišem: Tématem jsou pravidla pro velké firmy

04.01. 17:31

Praha - Sjednocení pravidel pro zdanění nadnárodních firem působících v Evropské unii může být podle premiéra a předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky dobrým nástrojem proti daňovým únikům. Nesouhlasí proto s postojem ministra financí Andrejem Babišem (ANO), který Hospodářským novinám řekl, že korporátní…

Na Babiše bylo podáno trestní oznámení kvůli nákupu dluhopisů

Aktualizovali jsme 4.1.2017, 16:13, 04.01. 15:31

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) čelí trestnímu oznámení kvůli tomu, že před více než čtyřmi lety odkoupil dluhopisy své společnosti Agrofert. Díky tomu si ročně přijde zhruba na 90 milionů korun, informuje Echo24. Kauzu už šetří policie. Firma se brání, podle ní bylo vše v souladu se…

Občan vzkazuje Babišovi: Kvůli EET se nestihnu pořádně opít. Přišla reakce

04.01. 10:38

Praha - Ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš čas od času na svém facebookovém profilu zveřejňuje zprávy či dotazy, které mu posílají občané. Jeden z nich se týká elektronické evidence tržeb a toho, jak vše zpomaluje. Nestěžuje si však hospodský, jak by se dalo čekat, ale host.

Další změny daní? Do voleb nic nechystáme, tvrdí Babiš

03.01. 16:58

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) nepředpokládá, že by se do letošních voleb měnily daně nad rámec balíčku, který v současnosti projednává Sněmovna. Naznačil, že do budoucna vidí prostor spíš pro snižování DPH než spotřební daně.

ODS kritizuje Babiše: Rozpočtový přebytek občané stejně nepocítí

03.01. 15:27

Praha - Vláda měla přebytek ve státním rozpočtu za loňský rok investovat, uvedl dnes v tiskovém prohlášení předseda ODS Petr Fiala. Příznivý ekonomický vývoj podle něj občané nijak nepocítí. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) dnes oznámil, že rozpočet skončil v přebytku 61,8 miliardy korun.…

Státní rozpočet dosáhl nejlepšího výsledku v historii, přebytek je 62 miliard

03.01. 15:18

Praha - Státní rozpočet skončil loni v přebytku 61,8 miliardy korun, což je nejlepší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Schválený rozpočet přitom počítal se schodkem 70 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom dnes informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Předloni byl schodek…

Teroristickým útokům běžná opatření nezabrání, varuje Babiš

01.01. 15:41

Praha - Střelbu v tureckém nočním klubu označil vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš za strašnou tragédii. Podle něj ale bezpečnostní opatření podobným situacím nezabrání.

Agrofert má nejhorší tržby za poslední čtyři roky

31.12. 12:14

Praha - Skupině Agrofert šéfa hnutí ANO a ministra financí Andreje Babiše se nedaří. Letos mu klesly nekonsolidované tržby o 11 procent na 214 miliard korun.

Zemanův rok 2016: Sbližování s Babišem i Čínou

30.12. 16:58

Praha - Na české politické scéně se letos prezident Miloš Zeman dále sbližoval s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem. Zemana také charakterizovalo další sbližování s Čínou, podpora nastávajícího amerického prezidenta Donalda Trumpa a menší počet cest do zahraničí.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací