Články k tématu: Babiš, Andrej

Kdo útočí na Babiše přes účet Julius Šuman? Rozvědka prošetřuje, zda to nebyli agenti

07.06. 12:23

Praha - Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) prověřuje, zda jeho agenti stáli za útoky na premiéra Andreje Babiše (ANO) přes twitterový účet Julius Šuman.

EU kritizuje Česko za zákon o státní službě. Jsme znepokojeni klíčovými prvky návrhu, píše komise

07.06. 11:51

Praha/Brusel - Evropská komise (EK) v dopise zaslaném českému ministerstvu vnitra kritizuje novelu zákona o státní službě, kterou schválila vláda v demisi a teď ji řeší Sněmovna. Premiér Andrej Babiš (ANO) a úřady přitom dříve tvrdili, že Brusel námitky nemá.

Slovenský tisk má jasno: Zeman chce, aby po něm nezůstal kámen na kameni

07.06. 10:45

Bratislava/Praha - Slovenský tisk tepe českého prezidenta a premiéra. Miloš Zeman se podle komentářů rozhodl, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš bude v čele české vlády, a nedá si pokoj, dokud se tak nestane.

reklama

Topolánek se naštval na Babiše: Děláte si pr*el? Kecy prdy. Týýý voe

07.06. 09:34

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš se nechal slyšet, že nemá problém se zdaněním náhrad za majetek, které církve nedostaly v restitucích. Právě tento bod KSČM označila za jednu z podmínek pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD. tento nápad ale mezi dalšími politiky vyvolal spíše negativní odezvu…

Média komentují jmenování Babiše: Vláda údržbářů a bezskrupulóznosti, může přijít tuplovaná ostuda

07.06. 08:45

Praha - Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval Andreje Babiše (ANO) podruhé premiérem a dnešní tisk nešetří ve svých komentářích kritikou. Z tuplovaného premiérství se prý nakonec může stát tuplovaná ostuda. Může nastat i konflikt s prezidentem Milošem Zemanem.

VIDEO: Babiš zvolen podruhé premiérem ČR. Cesta komunistům k moci je otevřená

07.06. 05:22

Washington/Berlín/Praha - Zahraniční agentury v dnešním jmenování Andreje Babiše českým premiérem spatřují návrat komunistů k moci poprvé od převratu v roce 1989, kdy se země vymanila z komunistické diktatury. Agentury také shodně připomínají, že v úterý se v Praze i v dalších českých městech proti…

Svět tepe Česko: Babišovo jmenování otevírá cestu komunismu k moci

06.06. 21:33

Washington/Berlín/Praha - Zahraniční agentury v dnešním jmenování Andreje Babiše českým premiérem spatřují návrat komunistů k moci poprvé od převratu v roce 1989, kdy se země vymanila z komunistické diktatury.

Babiš chce kvůli kauze StB žalovat Slovensko u Evropského soudu pro lidská práva

06.06. 17:08

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) chce žalovat Slovensko u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku kvůli kauze své údajné spolupráce s komunistickou Státní bezpečností (StB). Zároveň tvrdí, že média o případu lžou.

Miloš Zeman podruhé jmenoval Andreje Babiše premiérem

06.06. 15:22

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenoval předsedu hnutí ANO Andreje Babiše podruhé premiérem. První Babišova vláda, do níž nominovalo členy pouze ANO, nezískala v lednu důvěru Sněmovny.

Šéf OLAFu se pustil do Babiše: Kauza Čapí hnízdo nebyla zpolitizovaná

06.06. 14:59

Brusel - Český premiér Andrej Babiš v lednu v souvislosti s kauzou Čapího hnízda uvedl, že Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF) není nezávislý a věc je zpolitizovaná jak v České republice, tak v Bruselu. Proti jeho slovům se dnes důrazně ohradil šéf OLAF Nicholas Ilett.

Slováci mají jasno: Ortodoxní komunisté jsou v Česku opět u moci

06.06. 11:21

Bratislava/Praha - Ke kritice politické situace v Česku se přidal i slovenský Denník N. Podle něj jsou ortodoxní komunisté v Česku opět u moci a spolurozhodují o tom, co dělá vláda Andreje Babiše. List se pozastavil i nad vlivem SPD Tomia Okamury.

Složení Babišovy nové vlády? Personálie jsou nejasné, Ťok změnil názor a chce zůstat

06.06. 09:37

Praha - Prezident Miloše Zeman dnes podruhé jmenuje Andreje Babiše premiérem. Ministři v demisi zatím s šéfem hnutí ANO o svém případném působení v nové vládě nemluvili. Dan Ťok dnes potvrdil, že chce v kabinetu zůstat. Původně přitom zvažoval odchod z ministerského postu.

V Českých Budějovicích při debatě s Babišem protestovalo asi 100 lidí

05.06. 21:28

České Budějovice – Premiér v demisi Andrej Babiš byl dnes s ministry na návštěvě Jihočeského kraje. Odpoledne se Babiš vydal diskutovat s občany. Před českobudějovickým kulturním domem Slavie dnes po 17:00 demonstrovala asi stovka lidí. Několik desítek lidí protestovalo i dopoledne před Jihočeským…

Napříč Českem se demonstrovalo proti Babišovi, akcí se účastnili herci i politici

Aktualizovali jsme 5.6.2018, 20:42, 05.06. 19:55

Praha – Ve městech napříč Českou republikou se dnes demonstruje proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi a vznikající vládě hnutí ANO, ČSSD s podporou KSČM. Protesty se konají hned na 87 místech.

Babiše v Budějovicích přivítali odpůrci: "Tady nieje Babišovo", hlásali na transparentech

05.06. 14:14

České Budějovice - Na premiéra Andreje Babiše (ANO) si dnes před Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích počkali odpůrci. Bylo jich zhruba 30. Drželi v ruce cedule s nápisy jako: "Potápíte demokracii a morálku," nebo "Tady nieje Babišovo," či "Korupce se má vyšetřovat na všech úrovních. Kdy…

Vrátila Imoba padesátimilionovou dotaci na Čapí hnízdo? Lhůta dnes vyprší

04.06. 20:10

Praha -  Úřad regionální rady Regionálního operačního programu (ROP) Střední Čechy už dříve vyzval firmu Imoba, aby vrátila dotaci ve výši 50 miliónů korun, která byla určena na vybudování rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. Firma ale nechce říci, zda už výzvu uposlechla a finance…

Babiš se naštval na Merkelovou: Nesouhlasí s kompenzačním mechanismem pro migraci v EU

04.06. 17:06

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se dnes setkal s představiteli českého stavebnictví. Mimo jiné uvedl, že nesouhlasí s tím, aby v Evropské unii vznikl systém kompenzací, které by musely státy, jež nepřijímají migranty, poskytovat ostatním.

Velký návrat Kleslové? Babiš prý s její kandidaturou nemá problém

04.06. 16:55

Praha - Informace o možné kandidatuře Radmily Kleslové (ANO) do zastupitelstva Prahy 10 vyvolala značný rozruch. Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš v její osobě ale problém nevidí. Politička se podle jeho slov očistila ode všech obvinění.

Stavba nových dálnic v Česku vázne, Babiš viní ekologické aktivisty

04.06. 15:43

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš a ministr dopravy Dan Ťok (oba ANO) dnes uvedli, že ve výstavbě je téměř 200 kilometrů nových silnic. Kilometr dálnice stojí 152 milionů korun, což je o 55 procent méně než před deseti lety. Za uplynulé čtyři roky stát vydal na dopravní výstavbu celkem 385…

Opravdu Ťok v politice skončí? Babiš se jej zastal, prý bude i v další vládě

04.06. 13:41

Praha - Ministr dopravy Dan Ťok (oba ANO) bude podle dnešního vyjádření premiéra v demisi Andreje Babiše pokračovat i v nové vládě, kterou by mělo sestavit hnutí ANO s ČSSD s podporou komunistů. Babiš stojí za Ťokem v kauze tendru na výběr mýtného.

Nákup radarů pro armádu: Zasedla Bezpečnostní rada, o zakázce rozhodne Šlechtová

04.06. 11:13

Praha - Dnes se sešlo předsednictvo Bezpečnostní rady státu. Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se s ministryní obrany Karlou Šlechtovou (za ANO) domluvil na postupu v nákupu radarů.

Havlův spolupracovník nechce cenu od Babiše: Nevážím si ho, byl to udavač, vzkazuje

01.06. 12:47

Praha - Osobnost Andreje Babiše budí v českém veřejném prostoru kontroverzní reakce. Jedni českého premiéra obdivují, druzí jej pokládají za ohrožení demokracie a nechtějí s ním mít nic společného.

Bitva o státní rozpočet na rok 2019 začíná. Příjmy i výdaje se navýší o 103 miliard, sdělil Babiš

31.05. 16:35

Praha - Návrh státního rozpočtu na příští rok navyšuje příjmy a výdaje rozpočtu o zhruba 103 miliard korun. Po dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem to uvedl premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Letošní rozpočet počítá s příjmy 1,32 bilionu korun a výdaji 1,37 bilionu korun. Schodek by tak…

Babiš dorazil do Lán, bude jednat s prezidentem o chystané vládě

31.05. 15:16

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) dnes krátce před 14:00 dorazil do lánského zámku na pracovní oběd s prezidentem Milošem Zemanem. Oba politici budou jednat o ustavení nové vlády ANO a ČSSD s podporou KSČM. Zeman už dříve slíbil, že Babiše podruhé jmenuje premiérem ještě před vyhlášením…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace