Články k tématu: Babiš, Andrej

Palermo, které jsme tady ještě neměli. Zaorálek ostře reaguje na novou nahrávku s Babišem

28.08. 19:22

Praha - Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek se dnes vyjádřil ke kauze nejnovější nahrávky Andreje Babiše. Podle něj existuje velké podezření, že v případě insolvence opavské firmy FAU byla zneužita státní instituce pro likvidaci hospodářského konkurenta. 

Nahrávka ukazuje, že byl Babiš odvolán z vlády správně, tvrdí Chovanec

28.08. 15:54

Praha - K nové nahrávce, na níž předseda ANO Andrej Babiš hovoří o firmě FAU, se dnes vyjádřil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Záznam podle něj potvrzuje správnost odvolání Babiše z vlády.

Jako ministr jsem finanční správu neúkoloval, tvrdí Babiš. Nahrávku považuje za kampaň

28.08. 15:52

Praha - Šéf ANO Andrej Babiš uvedl, že jako ministr nezneužíval finanční a celní správu. V rozhovoru pro ihned.cz také řekl, že nahrávku, kde hovoří o firmě FAU, neslyšel.

reklama

Sobotka požádá Pilného o prošetření postupu finanční správy v kauze FAU

28.08. 15:30

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) požádá ministra financí Ivana Pilného (ANO) o kontrolu postupu finanční správy v souvislosti s firmou FAU.

Chci věřit, že za žádostí o vydání Babiše není Chovanec, ale nějaká nižší šarže, říká Zeman

27.08. 13:03

Praha - Prezident Miloš Zeman chce věřit tomu, že za žádostí o vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání není ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Záležitost podle něj nezvládli někteří podřízení policejního prezidenta Tomáše Tuhého.

Vedení Agrofertu se zlobí kvůli dění kolem Babiše. Média podsouvají veřejnosti spekulace, tvrdí

26.08. 18:21

Praha – V posledních dnech se do zájmu médií kvůli policejní žádost o vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání opět dostala kontroverzní farma Čapí hnízdo i celý Agrofert, který Babiš nedávno kvůli novele zákona o střetu zájmů převedl na dva svěřenské fondy.…

Byl-li to bonmot, tak se moc nepovedl. Chovanec odmítá Zemanova slova ke kauze Babiš

25.08. 17:51

Praha - Prezident Miloš Zeman tvrdí, že žádost o vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání vzbuzuje podezření o zneužití policie pro politické účely. To ale ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) odmítá a vzkazuje, že by se Zeman obrátit na Bezpečnostní…

Zeman už prezidentem nebude a kultura se změní, řekl Sobotka rakouským médiím

25.08. 14:55

Praha/Vídeň - Premiér Bohuslav Sobotka poskytl rozhovor rakouskému deníku Die Presse. Mimo jiné v něm uvedl, že věří, že po příštích prezidentských volbách bude mít Česká republika jinou hlavu státu. S tím se podle něj změní i politická kultura na Hradě. Přišla řeč i na muslimy.

Finanční správa údajně zničila firmu překážející Agrofertu, podle soudu postupovala proti zákonu

25.08. 14:39

Praha - Po zásahu finanční správy skončil v konkurzu opavský obchodník s pohonnými hmotami FAU, který v areálu přerovské společnosti Precheza z holdingu Agrofert vlastní sklad pohonných hmot. Soud postup daňové správy posléze označil za nezákonný.

Zeman považuje Vyšetřování Babiše za policejní provokaci

24.08. 22:09

Praha - Policejní žádost o vydání představitelů ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v prezidentovi Miloši Zemanovi vzbuzuje podezření o zneužití policie pro politické účely. Žádost označil za policejní provokaci a za podvod na voličích. Zeman to dnes řekl v televizi…

Policie kopii spisu k Čapímu hnízdu poslancům nevydá, mohou do něj pouze nahlédnout

23.08. 17:09

Praha - Krajské policejní ředitelství v Praze neposkytne členům sněmovního mandátového a imunitního výboru, kteří mají poslancům doporučit postoj k žádosti policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO), kopii spisu. Budou do něj moci jen nahlédnout.

Pelikán prý netuší, proč jej sněmovní komise předvolala

22.08. 15:05

Praha - S ministrem spravedlnosti Robertem Pelikánem (ANO) chce sněmovní komise k únikům z policejních spisů probrat jeho pohled na kontrolní nástroje ve vztahu k neoprávněnému nakládání s vyšetřovacími spisy a opatření. Ministr je pod palbou kritiky, že nezbavil mlčenlivosti nejvyššího státního…

Pelikán zopakoval svá slova: Žádost o vydání Babiše je motivována volbami

22.08. 15:03

Praha - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) při příchodu do Sněmovny, kde dnes zasedá komise k únikům z policejních spisů, řekl, že trvá na svém vyjádření o ovlivňování voleb. Dodal nicméně, že jeho slova nejsou interpretována "úplně přesně nebo někdy i špatně".

Před sněmovní vyšetřovací komisi předstoupil Pelta, po něm vypovídá Šlachta

22.08. 12:17

Praha - Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta (52), který čelí obvinění v souvislosti s údajným zmanipulováním sportovních dotací, dnes vypovídal před sněmovní vyšetřovací komisi k únikům informací z vyšetřovacích spisů. Nyní komise zpovídá někdejšího ředitele bývalého protimafiánského útvaru…

Poslanecký ústavně právní výbor se sejde kvůli kontroverzním výrokům ministra Pelikána

21.08. 20:04

Praha - Sněmovní ústavně právní výbor by se měl sejít v příštím týdnu, aby jednal o výrocích ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO) k policejnímu postupu při vyšetřování kauzy Andreje Babiše (ANO).

Babiš a Faltýnek se mohou podívat do žádosti o své vydání

21.08. 19:21

Praha - Předseda ANO Andrej Babiš a předseda poslaneckého klubu ANO hnutí Jaroslav Faltýnek se mohou seznámit s policejní žádostí o jejich vydáním k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Městské státní zastupitelství v Praze proti tomu nemá námitky.

V případu Čapího hnízda na policii vypovídali exhejtmani Bendl i Rath

21.08. 17:06

Praha - O dotaci pro farmu Čapí hnízdo vypovídali na policii bývalí středočeští hejtmani Petr Bendl (ODS) a David Rath. Měli takzvaně podat vysvětlení, protože v případu dosud nikdo nebyl obviněn.

Babiš neumí psát na počítači, statusy za něj píše Prchal, řekla mluvčí ANO v hádce s oponentem

Aktualizovali jsme 20.8.2017, 17:11, 20.08. 15:11

Kroměříž - Marketingový poradce hnutí ANO Marek Prchal píše statusy a odpovědi uživatelům na facebooku pod jménem Andrej Babiše. Přiznává to na videu tisková mluvčí hnutí Lucie Kubovičová. Šéf hnutí Babiš prý neumí psát na počítači.

Sněmovní výbor si kvůli Čapímu hnízdu zve Babiše, Faltýnka a vyšetřovatele Nevtípila

18.08. 14:17

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor pozve na jednání o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka také vyšetřovatele případu Čapí hnízdo Pavla Nevtípila a dozorujícího státního zástupce Jaroslava Šarocha.

Půjde Babiš před soud? Výbor začal jednat o vydání jeho a Faltýnka ke stíhání

18.08. 11:50

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor začal dnes ráno jednat o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Babiše chce policie stíhat pro podezření z dotačního podvodu a pro poškození finančních zájmů EU. Faltýnek je podezřelý…

Babiš si chce pročíst žádost o své vydání, požádal o ní mandátový a imunitní výbor

17.08. 19:31

Nové Město na Moravě - Advokáta Andreje Babiše (ANO) žádá Miroslavu Němcovou (ODS) o poskytnutí policejních dokumentů s žádostí o vydání jeho a poslance Jaroslava Faltýnka (ANO) k trestnímu stíhání kvůli údajnému dotačnímu podvodu k farmě Čapí hnízdo. Až potom se ke kauze Čapí hnízdo vyjádří, řekl…

Babišův švagr hrál podle policie v dotačním podvodu k Čapímu hnízdu jednu z klíčových rolí

17.08. 16:37

Praha - V souvislosti s žádostí o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) kvůli dotacím na farmu Čapí hnízdo vyplouvají na povrch další informace. Podle Českého rozhlasu si Babišovi blízcí přeprodávali akcie Čapího hnízda, aby zametli stopy vedoucí ke koncernu Agrofert.

Sněmovní výbor bude zítra řešit vydání Babiše a Faltýnka

17.08. 10:00

Praha - Mandátový a imunitní výbor Sněmovny se v pátek začne zabývat žádostí policie o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO). Rozhodnutí ale v první den jednání zřejmě nepadne, oba poslance by měl vyslechnout až na dalším zasedání.

Napjatá atmosféra kolem Čapího hnízda: Šéf pražské policie odmítl zpochybňování kauzy

14.08. 14:22

Praha - Ředitel pražské policie Miloš Trojánek se ohradil proti tvrzením, že práce na kauze Čapího hnízda je politickou objednávkou. Odmítl i spekulace, že žádost o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) byla načasována tak, aby ovlivnila podzimní volby do Sněmovny.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací