Články k tématu: Babiš, Andrej

Fiala varuje: Zeman se sbližuje s Babišem, není to dobré pro budoucnost

07.12. 13:12

Praha - Projev prezidenta Miloše Zemana ve Sněmovně ukázal na jeho sbližování s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Dnes to uvedl předseda opoziční ODS Petr Fiala.

Rozpočtový výbor Babišovy změny v EET nepodpořil

07.12. 11:34

Praha - Sněmovní rozpočtový výbor dnes zaujal negativní stanovisko k pozměňovacím návrhům ministra financí Andreje Babiše (ANO) na změny v elektronické evidenci tržeb.

Realistický a klesající? Babiš a Sobotka promluvili o státním rozpočtu

07.12. 09:49

Praha - Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) před jednáním Sněmovny obhajoval navržený deficit státního rozpočtu na příští rok ve výši 60 miliard korun. Vládní koalice je dohodnutá na podpoře státního rozpočtu a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) očekává jeho schválení.

reklama

Sobotka požaduje od Babiše novelu rozpočtových pravidel

05.12. 18:45

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) žádá po ministerstvu financí novelu rozpočtových pravidel. Důvodem je čerpání evropských dotací.

Proč nejde Bohoušek na Hrad a neodvolá Andrejka z postu ministra financí? Zachránil by tak svojí ozubenou pleš. Samková se ostře pustila do Sobotky

05.12. 16:11

Praha – Ve středu čeká premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) poslední bilanční schůzka s ministrem financí a vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). Advokátka Klára Samková mu před tímto jednáním poslala prostřednictvím Facebooku „přátelskou radu“.

Sněmovna Zemanovo veto u "lex Babiš" může přehlasovat

04.12. 14:45

Praha - Miloš Zeman zřejmě nemá šanci postavit se zákonu o střetu zájmů. Pokud by jej totiž vrátil Sněmovně, poslanci by jeho veto zřejmě přehlasovali.

Přebytek státního rozpočtu je 55,5 miliardy. Nejvíc výdajů jde na dávky

01.12. 16:36

Praha - K 30. listopadi 2016 dosáhly celkové příjmy státního rozpočtu 1 148,3 mld. Kč, uvedlo dnes ministerstvo financí. Celkové výdaje 1 092,9 mld. Kč a přebytek hospodaření 55,5 mld. Kč. Ooproti minulému roku je to výsledek o 85,0 mld. Kč lepší - v listopadu 2015 byl vykázán schodek 29,5 mld. Kč.

ODS opět kritizuje EET. Vystavila účtenku pro Čapí hnízdo s částkou 3,87 miliardy

01.12. 13:11

Praha - Opoziční ODS dnes opět podrobila kritice projekt elektronické evidence tržeb (EET), jejíž ostrý start pro hotely a restaurace nastal právě dnes. Poštovna na Sněžce na protest proti zavedení EET zavřela.

V Chorvatsku se efekt EET moc neprojevil. Co mohou čekat Češi?

01.12. 12:21

Prvním prosincem 2016 se začíná v ČR zavádět elektronická evidence tržeb. Dle portálu Vše o EET bychom implementaci systému měli sledovat ve 4 fázích, poslední proběhne v červnu příštího roku. První na ráně jsou nyní restaurace, plejádu „postižených“ uzavřou v létě svobodná povolání a řemesla,…

Krachujete? Pokecáme si o tom, vzkázal Babiš podnikatelům

01.12. 09:50

Praha – Dnes o půlnoci v účinnost vstoupil zákon o elektronické evidenci tržeb (EET), jehož zavedení patří mezi stěžejní projekty vládní koalice. Kritici projektu dlouhodobě varují, že EET může zlikvidovat některé malé podnikatele, ministr financí Andrej Babiš proto vyzval občany, aby ho o takových…

Noví ministři nedosáhnou žádných zásadních změn, tvrdí pravicová opozice

30.11. 17:30

Praha - Miloslav Ludvík a Jan Chvojka (oba ČSSD), noví ministři zdravotnictví a pro lidská práva, nedosáhnou ve svých rezortech žádných zásadních změn. Tvrdí to zástupci pravicové opozice, Stejně to vidí také šéf koaličního hnutí ANO a ministr financí Andrej Babiš.

Senát se obrací proti EET. Část senátorů ho navrhuje zrušit

30.11. 14:18

Praha - Skupina senátorů z klubu ODS a STAN a senátor Ivo Valenta (za Stranu soukromníků) chtějí zrušit zákon o elektronické evidenci tržeb (EET). Návrh zákona na jeho zrušení dnes představili na tiskové konferenci.

Politika je hnus. Radši bych se vrátil k podnikání, tvrdí Babiš

Aktualizovali jsme 29.11.2016, 21:59, 29.11. 18:43

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že šéf vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) i poslanci sociální demokracie lhali, když tvrdili, že novela o střetu zájmů postihne až budoucí ministry.

Sobotka se pustil do Babiše: Sám si rozbíjí systém EET

29.11. 17:06

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se dnes opřel do svého koaličního kolegy Andreje Babiše (ANO). Ten si podle něj chybným postupem sám rozbíjí systém elektronické evidence tržeb (EET).

Fond Hartenberg, který investuje peníze ministra financí Babiše, není prý investičním fondem

29.11. 09:18

Praha - Podle vyjádření České národní banky (ČNB) Fond Hartenberg, který investuje do zdravotnictví peníze ministra financí Andreje Babiše, není registrovaným investičním fondem. Šéf hnutí ANO tak podle serveru Neovlivni.cz může ovlivňovat jednotlivé investice firmy a vztahovala by se na ni novela…

Vláda řešila změny v EET. Debata byla ostrá

28.11. 19:19

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) předloží Sněmovně změny v systému elektronické evidence tržeb (EET) jako poslanec ve formě pozměňovacího návrhu.

Babiš předloží změny v EET jako řadový poslanec

28.11. 19:00

Praha - Sociální demokraté nepředpokládají, že by ve Sněmovně podpořili při hlasování návrhy na změny v elektronické evidenci tržeb (EET) předložené ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).

Změny v EET Babiš nepředstaví v pondělí na vládě, ale jako poslanec rovnou ve Sněmovně

27.11. 21:40

Praha - Ministr financí Andrej Babiš pozměňovací návrh na změny v elektronické evidenci tržeb (EET) nepředloží v pondělí vládě, ale rovnou na nadcházejícím zasedání Sněmovny jako poslanec.

Babiš není superman, nemůžeme se ho bát, burcuje Sobotka spolustraníky

26.11. 12:37

Hradec Králové - Sociální demokraté zahajují sérii nominačních krajských konferencí, které před březnovým sjezdem ukážou, jakou podporu má premiér Bohuslav Sobotka ve straně. Ten dnes v Královéhradeckém kraji označil Andreje Babiše (ANO) za hlavního soupeře v celostátních volbách.

Boj proti Babišovi: Pravice chce v Senátu zrušit EET

25.11. 17:28

Praha - Pravicoví senátoři zavrhují i změny v zákoně o elektronické evidenci tržeb a koncem listopadu navrhnou zrušení EET. V horní komoře ale sami nemají dost hlasů.

Zeman žádné zmatky v EET nevidí. Babišových návrhů se zastal

25.11. 17:04

Ústí nad Labem - Prezident Miloš Zeman dnes zakončil třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Přál by si, aby byly výjimky z elektronické evidence tržeb (EET) specifikovány dříve.

Podpora ANO ze strany médií roste? Nový průzkum zjistil, co se v Česku děje

24.11. 17:38

Praha - Odborníci z Univerzity Karlovy zpracovali pro Nadaci Open Society Fund Praha analýzu, která se zabývá tím, jak české deníky a zpravodajské servery zobrazovaly říjnové krajské a senátní volby.

Opozice útočí na Babiše, vyzývá ke zrušení EET

24.11. 16:09

Praha - TOP 09 dnes vyzvala vládu, ať zastaví celý projekt elektronické evidence tržeb (EET). Dohady, které přinesly středeční návrhy ministra financí Andreje Babiše (ANO) na dílčí změny v EET, s sebou přinášejí podle opoziční strany chaos, před kterým během přijímání zákona o EET varovala.

Babiš opět vše změnil: První fáze EET začne standardně, navrhované změny se nekonají

24.11. 14:00

Praha - Přes návrhy ohledně e-shopů nebo malých podnikatelů bude evidence tržeb pro restaurace a ubytování spuštěna beze změn 1. prosince. Změny, které chce ministerstvo financí prosadit, by měly platit zřejmě od 1. dubna. Pozměňovací návrhy cílí podle ministra financí Andreje Babiše (ANO)…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací