Články k tématu: Babiš, Andrej

Minimální mzda poroste. Jednání ale provází hádky ministrů

25.07. 12:18

Praha - Příští rok by měla vzrůst minimální mzda, panují ale vážné neshody, o kolik to bude. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) a zaměstnavatelé podporují růst maximálně o 700 korun na 10.600 korun. Ministerstvo práce chce navýšení na 11.000 korun. Odbory by chtěly 11.500 korun.

Brutální porušování pravidel. Babišovi nevěřím. Zelienková prozradila, proč odchází z ANO

24.07. 18:56

Praha - Poslankyně Kristýna Zelienková opouští hnutí ANO kvůli kauze Čapí hnízdo, ale i špatné vnitrostranické diskusi a nesouhlasu s politikou hnutí. Uvedla to dnes na svém facebookovém profilu.

Co vedlo k policejní reformě? Babiš prozradil podrobnosti

Aktualizovali jsme 20.7.2016, 19:52, 20.07. 19:38

Praha - Vicepremiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se domnívá, že impulzem ke sporné reformě policie byla kauza úniků z policejních spisů, v které byl obviněn mimo jiné detektiv protikorupční policie.

reklama

Babiš kritizuje ČSSD. Cití se vyloučen z debaty o reorganizaci policie

20.07. 17:12

Praha – Ministr financí a vicepremiér Andrej Babiš si novinářům postěžoval, že se cítí vyloučen z debaty o reorganizaci policie, kterou vede ministerstvo vnitra a vedení policie se státními zástupci. Zopakoval své dřívější výhrady k policejní reformě. „Trváme na tom, aby byla odložena, ale ČSSD na…

Za méně než miliardu ani nevstane z postele... Americký novinář komentuje situaci českých politiků

Aktualizovali jsme 20.7.2016, 14:16, 20.07. 09:13

Praha – Americký novinář a komentátor Erik Best se pozastavuje nad finančními skandály, které provázely minulé české premiéry. Připomíná, že ani stávající šéf vlády Bohuslav Sobotka nemá úplně čistý štít. A nejinak je tomu u mužů, o kterých se mluví jako o jeho potenciálních nástupcích.

Sportovci s holým zadkem? Babiš podporuje Čechy na olympiádě po svém +VIDEO

19.07. 14:56

Praha - Agrofert ministra financí Andreje Babiše se rozhodl podpořit české sportovce na olympijských hrách v Riu netradičním způsobem. Natočil dva spoty, kterým dominují holá pozadí.

Babiš potěší učitele. Přidá jim dříve, než se čekalo

18.07. 21:16

Praha - 2,5 miliardy korun na zvýšení platů ve školství už od září plánuje ministr financí Andrej Babiš (ANO) získat z úspory v obsluze státního dluhu. Řekl to České televizi (ČT).

Babiš ovlivňuje média? Chovanec má v něčem taky prsty, upozorňuje novinář

Aktualizovali jsme 18.7.2016, 20:14, 18.07. 14:09

Praha – Opozice, ale i někteří politici vládní koalice kritizují Andreje Babiše za fakt, že vlastní mediální skupinu Mafra, která má na domácím trhu velmi silné postavení. Kritici připomínají, že šéf hnutí ANO svůj vliv může použít v politickém boji. Jak ale poukazuje americký komentátor a novinář…

Čeká se bouřlivé jednání. Babiš je proti kompenzacím pro horníky

17.07. 21:30

Praha - V pondělí se ve Strakově akademii sejdou ekonomičtí ministři, odbory a zaměstnavatelé, aby projednali kompenzace pro horníky, kteří přijdou o práci kvůli útlumu těžby uhlí. Hovořit se bude také o posudcích EIA.

Nikdo se vás o příspěvek nežádal. Tykač vrací úder Babišovi

13.07. 18:26

Most - Finančník Pavel Tykač se dnes ohradil proti úterním výrokům ministra financí Andreje Babiše (ANO), které řekl v souvislosti s vládními kompenzacemi pro horníky z Mostecka.

Kompenzovat propuštěné horníky na Mostecku? Babiš razantně řekl ne

Aktualizovali jsme 12.7.2016, 21:48, 12.07. 17:10

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes oznámil, že vláda na konci července projedná návrh na rozšíření kompenzace pro propuštěné zaměstnance v hornictví i na Mostecko. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) ale z Bruselu vzkázal, že je proti.

Lidé nejvíc věří Zemanovi. Převálcoval i vrcholné politiky

Aktualizovali jsme 12.7.2016, 16:40, 12.07. 14:27

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) v červnovém šetření zjišťovalo, zda dotázaní důvěřují vybraným vrcholným politikům. Předložený seznam tentokrát obsahoval jména osmadvaceti čelných ústavních činitelů. Do výzkumu byli zařazeni prezident, předseda Senátu, předseda Poslanecké…

Dnes pokračovala jednání o OKD, tentokrát bez Babiše

11.07. 19:30

Praha – I dnes pokračuje jednání o budoucnosti černouhelné společnosti OKD. Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se však schůzky neúčastní.

Mimo politiku Babiš vydělal 138 milionů, Schwarzenberg si přišel na 69 milionů

Aktualizovali jsme 11.7.2016, 17:22, 11.07. 14:49

Praha – Do konce června museli poslanci a další veřejní funkcionáři podat podle zákona prohlášení o majetku za loňský rok. Povinnost podle informací předsedkyně mandátového a imunitního výboru Miroslavy Němcové (ODS) splnili všichni, jichž se sněmovní registr týká. Část oznámení ještě členové…

Českým dopravcům dělá potíže minimální mzda v Německu a Francii. Pomůže Babiš?

10.07. 23:22

Cheb - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) se bude snažit pomoct českým dopravcům řešit problémy, které jim vznikají v Německu a nově i ve Francii kvůli zákonu o minimální mzdě. Oba státy stanovily letos minimální mzdy a požadují, aby i zahraniční dopravci platili stejnou částku řidičům jedoucím po…

Čeho lituje Babiš? V televizi se o něm debatovalo

08.07. 10:10

Praha - Debata kolem výběru mýta opět rozvířila spory mezi koaličními stranami. Podle komentátora týdeníku Reflex Bohumila Pečinky je napětí ve vládě veliké, tvrdí také, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš lituje volby některých ministrů.

Babiš prohrál bitvu s Chovancem na sociální síti. Zesměšnil sám sebe

Aktualizovali jsme 6.7.2016, 23:10, 06.07. 16:39

Praha - Na hlavu poražený zůstal Andrej Babiš v "epické" letní bitvě, kterou svedl na Facebooku i ve svých novinách MF Dnes. Pokusil se opět diskreditovat ministra vnitra Milana Chovance, ale úder se mu - řečeno boxerskou terminologií - vrátil přesně na solar plexus a vyrazil mu dech. Babiš se…

Všechny bankovní účty budou v registru, schválila Sněmovna

01.07. 20:24

Praha - Sněmovna dnes schválila vládní předlohu, která má pomoci v boji s daňovými úniky nebo s financováním terorismu. Všechny účty, které vedou tuzemské banky svým klientům, tak zřejmě budou evidovány v centrálním registru. Normu ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.

Soud bude znovu řešit žalobu novináře Šafra na Andreje Babiše

01.07. 16:34

Praha - Spor mezi novinářem Pavlem Šafrem a ministrem financí Andrejem Babišem (ANO) bude pokračovat. Podle informací České televize odvolací soud kauzu vrátil Okresnímu soud pro Prahu-západ.

Babiš odloží spuštění EET? Ministerstvo financí to zvažuje

29.06. 16:29

Praha - 1. prosince měla být podle původního plánu spuštěna elektronická evidence tržeb (EET), ministerstvo financí ale nyní zvažuje, že její start odloží. Případný nový termín prozatím není jasný.

Známý obchod musel pozastavit činnost, teď se k tomu vyjádřil Babiš i finanční správa

28.06. 11:00

Praha - Českým internetem už několik dní rezonuje kauza internetového obchodu LevneElektro.cz, který byl nucen pozastavit svou činnost. Nejoblíbenější e-shop roku 2015 oznámil konec podnikání, protože mu finanční úřad zabavil peníze na účtu. Finanční správa chce ale nyní celou věc vysvětlit.

Hašek nechtěl pustit Babiše do nemocnice. Strhla se bouřlivá přestřelka

25.06. 19:31

Kyjov – Přes sociální sítě se strhla další potyčka mezi ministrem financí a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem a jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem. Babiš tvrdí, že ho sociálnědemokratický politik nechce pusti do jedné z jihomoravských nemocnic. A Hašek mu vzápětí poslal ostrý vzkaz.

Výsledek referenda není konec světa, říká Sobotka. Facka pro Brusel, komentuje Babiš

24.06. 09:14

Praha - Výsledek britského referenda o setrvání v Evropské unii není koncem světa, natožpak unie, uvedl na facebooku premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Orwellovská prasata, ulhaný Babiš, bezostyšný blb Špidla. Komentátor si servítky nebere

Aktualizovali jsme 22.6.2016, 21:53, 22.06. 08:45

Praha - Publicista, komentátor a spoluzakladatel ODS se netají svým kritickým pohledem na současnou politiku a zejména na osobu ministra financí Andreje Babiše. Té se nevyhnul ani ve svých posledních glosách.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací