Články k tématu: Babiš, Andrej

PEN klub kritizuje Babiše, nelíbí se mu srovnání jeho stíhání s 50. léty

13.08. 13:04

Praha - České centrum Mezinárodního PEN klubu kritizuje vyjádření předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, který přirovnal policejní žádost o své vydání k trestnímu stíhání kvůli kauze Čapí hnízdo k situaci v Československu v 50. letech minulého století. Podle českého PEN klubu to je urážka obětí…

Babiš jako premiér? Musí vyhrát ČSSD, aby Zeman musel jmenovat Zaorálka, tvrdí Sobotka

12.08. 19:15

Praha - Pokud chce prezident Miloš Zeman jmenovat premiérem Andreje Babiše (ANO), kdyby v podzimních volbách zvítězil, musí podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) tedy v hlasování vyhrát někdo jiný.

O vině a nevině rozhoduje soud, ne politici. Zeman jmenuje premiérem vítěze voleb, uvedl Ovčáček

12.08. 14:38

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenuje premiérem vítěze říjnových voleb. Serveru Aktuálně.cz to sdělil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

reklama

Žádost o vydání Babiše a Faltýnka? Policie nepotřebovala souhlas žalobců, tvrdí zastupitelství

11.08. 22:14

Praha - V kauze Čapí hnízdo o chystané žádosti o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka policie státního zástupce jen informovala, souhlas žalobce s podáním žádosti nepotřebuje. ČTK to dnes řekla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze…

Kalousek varuje: Česko bude muset vrátit 50 milionů kvůli Čapímu hnízdu

11.08. 16:27

Praha - Česko bude muset vrátit Evropské unii 50 milionů korun z dotace na projekt farmy Čapí hnízdo, řekl dnes novinářům bývalý ministr financí a předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Kvůli dotaci chce policie stíhat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a jeho prvního místopředsedu Jaroslava Faltýnka.

Složit mandát? Nevidím k tomu důvod, tvrdí Babiš

11.08. 16:20

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nehodlá vzdát poslaneckého mandátu kvůli tomu, že policie požádala Sněmovnu o jeho vydání při vyšetřování farmy Čapí hnízdo. Na dotaz ČTK dnes uvedl, že k takovému kroku není žádný důvod.

Imunitní výbor bude řešit vydání Babiše a Faltýnka na více schůzích

11.08. 15:52

Praha - Sněmovní mandátový a imunitní výbor bude o policejní žádosti o vydání bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO) a předsedy poslaneckého klubu hnutí Jaroslava Faltýnka v kauze Čapí hnízdo jednat přinejmenším dvakrát.

Babišovi by stíhání mohlo i pomoci, myslí si někteří komentátoři

11.08. 09:31

Praha - Žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání nemusí v podzimních volbách hnutí ANO ublížit, myslí si autoři některých komentářů. Babišovi může podle nich dokonce pomoci, protože z něj v očích sympatizantů udělá mučedníka. Žádost policie o vydání Babiše a…

Politici reagují na žádost policie o vydání Babiše a Faltýnka opatrně, chtějí došetření Čapího hnízda

Aktualizovali jsme 10.8.2017, 22:12, 10.08. 20:15

Praha - Politici opatrně reagují na informaci, že policie žádá o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) kvůli kauze kolem Čapího hnízda. ODS volá po jejich rezignaci na post poslanců.

Poslanecká sněmovna už zbavila imunity šest poslanců. Jak dopadne Babiš a Faltýnek?

10.08. 21:59

Praha - Policie dnes požádala Sněmovnu o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO) k trestnímu stíhání, vyšetřovatelé je chtějí stíhat kvůli dotacím na Čapí hnízdo. Sněmovna už za toto funkční období vydala šest poslanců.

Babiš: Jde jen o politický boj, ne o korupční skandál, dodává k žádosti o vydání

10.08. 19:47

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se obsáhle vyjádřil k žádosti policie, aby ho Sněmovna vydala k trestnímu stíhání. Celou kauzu vnímá jako zmanipulovanou.

Podle politologů žádost o vydání Babiše voliče moc neovlivní

10.08. 19:26

Praha - Podle politologů nebude mít policejní žádost o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba za ANO) vliv na voliče. Je ale možné, že některé kauza odradí od toho, aby šli vůbec volit.

Policie požádala Sněmovnu o vydání Babiše a Faltýnka

10.08. 17:23

Praha - Policie zaslala do Poslanecké sněmovny žádost o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka (oba ANO). Uvedla to dnes média.

Hudebníci vystupující na festivalech se bouří proti politikům

06.08. 15:38

Praha - Účinkující na hudebních festivalech většinou příliš nevítají návštěvy politiků, kteří využívají akcí s mnohatisícovou účastí zejména mladých lidí k předvolební agitaci. Návštěvníci poblíž areálů chodí kolem podpisových míst kandidátů na prezidenta Jiřího Drahoše a Michala Horáčka a přímo na…

Babiš se žení, před Čapím hnízdem se sešla i skupina jeho odpůrců

29.07. 18:17

Olbramovice (Benešovsko) - Na dnešní svatbu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše s jeho dlouholetou partnerkou Monikou přijelo do Čapího hnízda na Benešovsku zhruba 200 hostů, značná část dorazila už v pátek. Kolem areálu odpoledne projela i protestní jízda automobilů. Obřad pod širým nebem začal po 16:00…

Babiš se dnes v Čapím hnízdě žení, pozval asi 200 lidí

29.07. 15:07

Olbramovice – Poslední hosté právě přijíždějí na svatbu šéfa hnutí ANO Andreje Babiše s partnerkou Monikou, která už užívá příjmení Babišová. O svatbě informovali Babiš s partnerkou v dubnu. 

Před sněmovní komisí k únikům ze spisů vypovídal novinář Přibil, vystřídal ho Babiš

Aktualizovali jsme 25.7.2017, 14:19, 25.07. 12:35

Praha - Před sněmovní komisí k únikům údajů z vyšetřovacích spisů dnes dopoledne vypovídal novinář Marek Přibil. Před ním byli na slyšení zástupci České advokátní komory. Slyšení se podle nich neslo spíše v informativní rovině. Předseda komory Martin Vychopeň je přesvědčen o tom, že obhájci…

Babiš, Zeman a Pilný ladili rozpočet. Hrad chce víc peněz do investic

23.07. 17:00

Lány - Jednání o rozpočtu na příští rok u prezidenta Miloše Zemana v Lánech byl kromě ministra financí Ivana Pilného (ANO) přítomen také bývalý šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO).

Veselka čeká Čapí hnízdo už příští sobotu. Své ANO si řekne Babiš s partnerkou Monikou

19.07. 17:58

Praha - Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si svou dlouholetou partnerku Moniku vezme poslední sobotu v červenci. Od 25. do 30. července bude uzavřen areál Čapí hnízdo, kam si Babiš pravidelně zve hosty.

České strany čeká po volbách dilema kvůli spolupráci s Babišem, píší na Slovensku

13.07. 12:07

Praha/Bratislava - Demokratické strany v ČR to po podzimních volbách nebudou mít jednoduché, píše slovenský list Sme. Vybírat totiž budou ze dvou možností, a to vzdát se svého programu a vytvořit koalici proti hnutí ANO Andreje Babiše, nebo s ním spolupracovat.

Sněmovní komisi k úniku policejních spisů povede Plíšek z TOP 09

12.07. 16:41

Praha - Sněmovní vyšetřovací komisi k úniku policejních spisů povede Martin Plíšek (TOP 09). Poslanci mu dali v dnešní tajné volbě přednost před nominantem Úsvitu Jiřím Štětinou. Komise zřízená z podnětu ČSSD míří na předsedu hnutí ANO a bývalého ministra financí Andreje Babiše.

Babiš podněcuje k nenávisti jako komunisti, zlobí se podnikatelé. Podali na něj trestní oznámení

11.07. 15:54

Praha - Na exministra financí Andreje Babiše (ANO) směřují trestní oznámení pro podezření z podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod. Byla podána v Praze, Plzni a Ostravě.

Babiš si loni mimo politiku vydělal 184 milionů, Okamura 16 milionů

30.06. 19:23

Praha - Poslanci a členové vlády každoročně do Sněmovny musejí posílat daňová přiznání. Z nich vyplývá, že zdaleka největší příjmy mimo politiku vykázal šéf hnutí ANO Andrej Babiš. Prohlášení o majetku za loňský rok museli poslanci a další veřejní funkcionáři podat podle zákona do dneška.

Babiš je šašek a zloděj, spustil muž. Tímto incidentem se šéf ANO zřejmě chlubit nebude

29.06. 16:55

Praha - Andrej Babiš (ANO) rád vypráví o tom, kde v rámci svých výjezdů po republice byl a co tam zažil. Zapomněl však na jeden z incidentů, při kterém se bývalý šéf státní kasy dostal do argumentačního sporu s jedním svým odpůrcem. Ten mu vyčetl všechny jeho kauzy. Babiš se zkusil odvolávat na…

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací