Články k tématu: Babiš, Andrej

Schwarzenberg vzpomíná na Havla: Z politického vývoje u nás by byl zděšený, vzteklý a frustrovaný

Aktualizovali jsme 26.12.2017, 22:02, 26.12. 11:06

Praha – Česká republika si před několika dny připomněla šesté výročí smrti někdejšího českého prezidenta Václava Havla. Na sociálních sítích na něj při té příležitosti zavzpomínal také Karel Sxhwarzenberg.

Zemanův projev? Babiš i Okamura ho chválí, byl povzbudivý a optimistický

26.12. 16:25

Praha - Dnešní vánoční poselství prezidenta Miloše Zemana ocenil premiér Andrej Babiš (ANO). Chvály se dočkal také od komunistů a Tomia Okamury.

Zeman předčasné volby vylučuje, strany by prý měly jednat

26.12. 14:40

Praha - Návrh programového prohlášení vlády Andreje Babiše (ANO) považuje prezident Miloš Zeman za dobrý výchozí materiál pro diskuse o programových a personálních kompromisech mezi politickými stranami.

reklama

Komentář: Válka v Česku? Babišův kabinet začal úřadovat

Aktualizovali jsme 22.12.2017, 23:06, 22.12. 14:40

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO - Ačkoliv podle slov hlavy státy jisté země jsou lidé, kteří vstávají a pracují v brzkých ranních hodinách nenormální, Babišův kabinet se podle této premisy neřídí. Ten má navíc svou vlastní, stát se má řídit jako firma. A tak i proto vláda, která nemá zdaleka dojednanou…

Česko vyňalo Čapí hnízdo z projektů spolufinancovaných EU, potvrdila Evropská komise

22.12. 16:06

Praha - Podle Evropské komise (EK) vyňaly české úřady Čapí hnízdo z projektů spolufinancovaných z evropských fondů. EK nyní posuzuje zprávu Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) o financování farmy.

Premiér Babiš se vydá na zahraniční cesty. Nejdřív rodné Slovensko, pak důležité Bulharsko

22.12. 14:37

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) navštíví ještě před hlasováním Sněmovny o důvěře vlády Slovensko. Cestu podnikne 5. ledna. Na 22. ledna si naplánoval návštěvu Bulharska, které bude od Nového roku předsedat EU.

Babišova vláda? Horší než Hun Attila na dobytém území, prská Chovanec kvůli čistkám

22.12. 14:33

Praha - Vláda dnes schválila návrh, podle kterého na ministerstvech a Úřadu vlády ubude 14 sekcí, zrušeno bude celkem 23 služebních a 50 pracovních míst. Změny podle resortu vnitra souvisí s reorganizací práce ministerstev a cílem naplnit programové priority Babišova kabinetu.

Babišova vláda napodruhé důvěru získá, myslí si Zeman

22.12. 07:57

Praha - Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) získá důvěru poslanců na druhý pokus, myslí si prezident Miloš Zeman. Zeman hodlá Babiše znovu jmenovat premiérem, pokud jeho současná vláda důvěru v lednu nezíská. 

Po reformě plošný důchod a k tomu penze z odvodů. Podívejte se na programové prohlášení vlády

21.12. 20:07

Praha - V Česku by mohla po reformě penzí podle představ Babišovy vlády fungovat veřejná důchodová pojišťovna, do níž by plynuly odvody a která by z nich vyplácela důchody. Spravovala by tak důchodový účet, který by se oddělil od státního rozpočtu. Stanovit by se pak mělo ještě "plošné zabezpečení…

O toleranci vlády uvažuje jen KSČM, uvedl po jednáních Babiš

21.12. 14:24

Praha - Z jednání ANO s ostatními stranami vyplynulo, že o toleranci menšinové vlády Andreje Babiše je ochotna uvažovat pouze KSČM. Vývoj pro druhý pokus o sestavení kabinetu nechtěl premiér předjímat.

Babišova zahraniční politika? Odborníci nadšeni nejsou, chybí prý konkrétní závazky

20.12. 18:36

Praha – Experti poukazují na to, že v programovém prohlášení menšinové vlády Andreje Babiše (ANO) chybí konkrétní závazky pro českou zahraniční politiku. V přibližně třicetistránkovém dokumentu se o zahraniční politice Česka píše na necelých dvou stránkách. 

Babiš: Polsko a eurokomise by si měly vyjasnit názory. Česko zareaguje potom

20.12. 17:40

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) věří, že Polsko přesvědčí Evropskou komisí, že v zemi není ohrožena vláda práva. Kvůli vyhrocené situaci se telefonicky spojil s šéfem polské vlády.

Dotace na Čapí hnízdo? OLAF uzavřel vyšetřování

20.12. 16:50

Praha - Evropský úřad proti podvodům (OLAF) uzavřel své vyšetřování okolo dotací pro farmu Čapí hnízdo a výsledky byly postoupeny příslušným orgánům v Česku a Evropské komisi. Ministerstvo financí ČR tvrdí, že zatím žádné dokumenty neobdrželo.

Babiš byl pozván na kobereček, imunitnímu výboru bude vysvětlovat Čapí hnízdo 9. ledna

20.12. 15:01

Praha - Sněmovní imunitní výbor pozve premiéra Andreje Babiše, prvního místopředsedu hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, vyšetřovatele a státního zástupce v případu Čapí hnízdo na jednání. Bude se konat 9. ledna.

Komentář: Facka pro Havla, prohraná bitva Horáčka. Mlátička prošla, Babišova vláda není bez šancí

Aktualizovali jsme 19.12.2017, 22:12, 19.12. 18:25

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Den před druhým hlasováním o zvolení Zdeňka Ondráčka (KSČM) do čela komise pro kontrolu GIBS si Češi připomínali výročí úmrtí prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Ani ne po čtyřiadvaceti hodinách bylo toto výročí pomyslně pošlapáno zvolením „Mlátičky“ do…

Sněmovna schvaluje státní rozpočet. Není to můj rozpočet, prohlásil Babiš

19.12. 17:03

Praha - Sněmovna začala ve třetím čtení jednat o návrhu státního rozpočtu na příští rok. Ministryně financí Alena Schillerová řekla, že v rámci pozměňovacích návrhů doporučuje a podpoří návrh na přidání 1,5 miliardy korun na sociální služby. Dost podivný je přístup Andreje Babiše, nynějšího…

Babišovi se nedaří získat podporu, po ODS mu dali košem i Piráti a Okamura

19.12. 15:41

Praha - Piráti dnes zopakovali své stanovisko zveřejněné po volbách, že kabinet ANO nepodpoří, chtějí pouze jednat o programových shodách. Podobný názor má i SPD v programovém prohlášení vlády ANO své hlavní priority nenašla, proto zatím nevidí důvod menšinový kabinet Andreje Babiše podporovat.

Poslanci neuvidí spis k Čapímu hnízdu. Kalousek si hned rýpl do Babiše

19.12. 13:59

Praha - Policie nevyhověla žádosti sněmovního mandátového a imunitního výboru, aby jeho členové mohli nahlížet do spisu v kauze Čapí hnízdo. Další schůze výboru, kam už by mohli premiér Andrej Babiš a místopřdseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek přijít vysvětlit svůj postoj, by se mohla uskutečnit v…

Babiš pozval vládu Izraele na společné zasedání do Prahy

19.12. 13:57

Praha - Premiér Andrej Babiš (ANO) pozval Benjamina Netanjahua na společné jednání vlád ČR a Izraele do Prahy, mělo by se odehrát v květnu. Netanjahu podle Babiše v telefonickém rozhovoru poznamenal, že se bude snažit přijet.

Budoucnost EET? Zákon raději zrušit, navrhují restaurace

19.12. 12:40

Praha - Ústavní soud odsunul start třetí a čtvrté vlny EET, což vede k tomu, že například restaurace musí tržby evidovat, zatímco stánky s občerstvením nikoli. Podle Asociace hotelů a restaurací je nutná novela zákona. V opačném případě by bylo lepší EET zcela zrušit.

ODS Babiše nepodpoří, chce snížit daně a zrušit EET

19.12. 12:07

Praha - Dnes se konala schůzka ODS a ANO. Občanští demokraté by chtěli razantnější snížení daní, než navrhuje ANO v programovém prohlášení vlády. Nelíbí se jim také zachování elektronické evidence tržeb. Menšinový kabinet ale nepodpoří kvůli tomu, že se měl premiér Andrej Babiš nejprve snažit o…

Babiš chce v budovách po ministerstvech by muzea

18.12. 19:33

Praha - Vládní čtvrť, kterou by chtěl postavit nový premiér Andrej Babiš (ANO), má podle něj smysl kvůli úsporám, například za energie či nájem.

Vláda projedná program v úterý, Babiš se sejde s ODS a lidovci

18.12. 17:20

Praha - První jednání o možné podpoře menšinové vlády nad programovým prohlášením se odehraje v úterý ráno, kdy se vyjednavači ANO sejdou nejprve se zástupci ODS a následně s lidovci. Schůzky potvrdili také ČSSD, STAN, SPD, komunisté a Piráti.

Nová vláda chce řešit trh s nemovitostmi, cestovní ruch přejde pod kulturu

18.12. 13:53

Praha - Do úřadu ministryně pro místní rozvoj byla dnes uvedena Klára Dostálová (za ANO). Resort by měl dle premiéra Andreje Babiše připravovat nový stavební zákon, řešit dostupnost bydlení a pracovat na změně kompetenčního zákona.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací