Články k tématu: Barcelona, Španělsko

Katalánská krize je zpět. Lidé jsou naštvaní na Madrid, protesty sílí

16.10. 13:24

Při nepokojích v Katalánsku bylo od úterka zraněno 72 španělských a katalánských policistů a zadrženo bylo 51 lidí. Informovala o tom dnes španělská vláda. Od pondělí, kdy demonstrace po verdiktu soudu nad katalánskými separatistickými politiky vypukly, bylo zraněno také na 170 demonstrantů.…

Nebezpečný předmět v Barceloně: Oblíbená pláž musela být evakuována

Aktualizovali jsme 25.8.2019, 21:54, 25.08. 18:42

Úřady v Barceloně dnes nařídily evakuaci jedné z populárních místních pláží kvůli zprávám o možné přítomnosti výbušniny. Uzavírku způsobil podezřelý předmět nalezený na dně moře asi 25 metrů od břehu, napsal deník La Vanguardia.

Poplach ve Španělsku: Gangy okrádají turisty na ulici, úřady varují

22.08. 19:25

Generální konzulát Spojených států v Barceloně ve středu upozornil americké občany, aby byli obezřetní při návštěvě tohoto města na severovýchodě Španělska kvůli nárůstu pouliční kriminality v předchozích týdnech. Podobné varování vydal i japonský konzulát.

reklama

V Barceloně hrozí teroristický útok autem či autobusem? Z USA přišlo varování

24.12. 15:15

Policie v Barceloně zvýšila bezpečnostní opatření v centru města poté, co dostala interní informaci o možném teroristickém útoku. Americké ministerstvo zahraničí v neděli na twitteru varovalo turisty před hrozbou útoku autem či autobusem na barcelonské rušné třídě La Rambla, která se stala terčem…

Poplach v Barceloně: Na nádraží zasahuje policie kvůli podezřelému balíčku

07.11. 11:16

Katalánská policie dnes ráno evakuovala cestující ze dvou vlaků na hlavním vlakovém nádraží v Barceloně na severovýchodě Španělska.

Zemřela sopranistka Caballé, proslavil ji duet Barcelona s Freddiem Mercurym

06.10. 14:21

Ve věku 85 let dnes zemřela španělská operní pěvkyně Montserrat Caballéová, kterou vedle desítek operních rolí proslavil i popový duet Barcelona s Freddiem Mercurym. Podle španělských médií o tom informovala barcelonská nemocnice, kde byla světová sopranistka hospitalizována od poloviny září. Diva,…

Francouzský expremiér Valls chce být starostou Barcelony

02.10. 21:27

Bývalý francouzský socialistický premiér a nyní poslanec Manuel Valls se dnes rozloučil s dolní komorou francouzského parlamentu. Politik katalánského původu bude příští rok kandidovat na starostu Barcelony, kde se narodil, a vzdává se kvůli tomu všech svých funkcí.

Španělská policie se střetla v Barceloně se separatisty

29.09. 17:41

Barceloně se dnes střetla policie s katalánskými separatisty. Informovala o tom agentura AP. Zastánci nezávislosti protestovali proti pochodu španělských policistů za vyšší platy a na podporu kolegů, kteří byli loni nasazeni v Katalánsku kvůli referendu o nezávislosti.

Evropská města se snaží omezit masový příliv turistů, zavádí daně a poplatky

11.08. 17:35

Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos na masový příliv návštěvníků v letní sezóně připravila. Zavedla například ekologickou daň či začala vybírat poplatky za vstup do dříve bezplatných památek.

Loď s migranty v Itálii nezakotví, Španělsko jí povolení dalo

01.07. 10:02

Madrid - Loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms dostala povolení přirazit ke španělským břehům s 60 zachráněnými migranty. Ty se podařilo zachránit v libyjských vodách. Itálie i Malta loď odmítaly přijmout.

Na katalánských plážích se začaly objevovat žluté kříže

23.05. 08:23

Barcelona - Katalánští separatisté našli další způsob, jak vyjádřit solidaritu s politiky, kteří jsou kvůli snahám o nezávislost regionu ve vězení. Na plážích, které brzy zaplaví turisté, rozmisťují žluté kříže s nápisy Demokracie či Svoboda. V pondělí přitom bylo několik aktivistů lehce zraněno…

Španělé stále neví, zda dát Kataláncům volnou ruku

15.05. 14:31

Madrid - Ani po zvolení nového katalánského premiéra Quima Torry není jisté, že skončí přímá správa Katalánska španělskou ústřední vládou. Nový regionální premiér dal totiž už najevo, že bude pokračovat v linii svého předchůdce Carlese Puigdemonta, který za snahy o odtržení od Španělska čelí…

V Barceloně demonstrovaly tisíce lidí, požadují propuštění vězněných politiků

15.04. 16:14

Barcelona - V Barceloně se dnes koná velká demonstrace za propuštění separatistických politiků Jordiho Sáncheze a Jordiho Cuixarta. Akci svolaly odbory a organizace Katalánské národní shromáždění (ANC) a Ómnium, jejichž členy zadržení politici jsou.

Islamisté plánovali teror a popravu civilisty v Barceloně, soud vynesl tresty

11.04. 13:31

Madrid - Členové teroristické buňky ve Španělsku dostali od osmi do 12 let vězení. Plánovali atentáty v Barceloně, kde chtěli mimo jiné unést a demonstrativně popravit náhodného civilistu.

Španělsko prožívá velmi mrazivou zimu, sníh napadl i na pláže v Barceloně

08.02. 17:49

Madrid - Španělsko zažívá jednu z nejmrazivějších zim posledních let a sníh dnes napadl i na pláže v Barceloně. Problémy na silnicích mají řidiči kvůli přívalu sněhu už několik dní, komplikace způsobil sníh i na kolejích.

Nový stát v Evropě? Stoupenci nezávislé Barcelony už mají vlajku a lídra v exilu

16.01. 16:53

Barcelona - Katalánští separatisté se pokoušejí o nezávislost na Španělsku, zároveň ale nabírá na síle částečně recesistické hnutí usilující o odtržení Barcelony od Katalánska. Region nazývají Tabarnia. Zahrnuje pobřežní oblast velkoměst Barcelona a Tarragona a jejich okolí.

V Barceloně zkrachovalo muzeum španělské šunky, chodilo málo turistů

02.01. 08:10

Barcelona - Muzeum šunky, nazývané Jamón Experience (Šunkový zážitek), fungovalo tři roky v centru Barcelony na slavné a rušné třídě La Rambla. Nyní se potýká se značnými finančními problémy, a provozovatelé se ho proto chystají zavřít.

Referendum v Katalánsku? Barcelona nechce být součástí regionu

27.12. 08:04

Barcelona (Španělsko) - Pozdvižení na sociálních sítích ve Španělsku a zejména v katalánském regionu vyvolala recesistická petice požadující odtržení Barcelony od Katalánska. Autoři akce využívající stejnou argumentaci jako katalánští separatisté v případě snahy o odtržení od Španělska shromáždili…

Ve věku 116 let zemřela nejstarší Evropanka Jaký byl její recept na dlouhověkost?

15.12. 18:55

Barcelona - Dnes ráno zemřela v Barceloně nejstarší Evropanka Ana Velaová, která byla i třetím nejstarším člověkem na světě. Dožila se úctyhodných 116 let.

V Barceloně demonstrovaly za propuštění katalánských aktivistů stovky lidí

04.12. 22:02

Barcelona – V Barceloně proti dnešnímu rozhodnutí španělského soudce, který ponechal ve vazbě dva katalánské exministry a dva separatistické lídry, protestovaly stovky lidí.

V Barceloně se demonstrovalo proti omezení autonomie Katalánska

21.11. 21:19

Barcelona - V centru Barcelony na náměstí před sídlem katalánské vlády se sešly stovky lidí. Demonstrovaly proti převzetí přímé správy Katalánska španělskou vládou.

Rajoy přijel do Barcelony převzít vládu, doufá v návrat k demokracii

12.11. 15:35

Barcelona - Španělský premiér Mariano Rajoy dnes přijel do Barcelony. V Katalánsku je poprvé od doby, kdy nad ním centrální vláda v Madridu převzala správu. Vyzval k návratu Katalánska k demokracii a apeloval na místní firmy, aby region neopouštěly.

Barcelona opět protestuje. Statisíce lidí žádaly propuštění katalánských politiků

11.11. 22:00

Barcelona - V Barceloně se dnes konal další masivní demonstrace za propuštění osmi separatistických katalánských politiků, kteří jsou ve vazbě. Lidé zaplnili třídu Avenue Marina, která vede od pláže k chrámu Sagrada Familia. Policie odhada účast na 750.000 lidí.

V Katalánsku se koná generální stávka, omezilo to i dopravu

08.11. 10:00

Barcelona - V Katalánsku se dnes koná generální stávka. Vyhlásila ji Konfederace katalánských svazů (CSC), která sdružuje zaměstnance veřejné správy, školství či zdravotnictví.

reklama
Fotogalerie