Články k tématu: Barcelona, Španělsko

Incident na letišti v Barceloně: Do terminálu se vřítilo auto, muž křičel islamistická hesla

20.03. 13:10

Policie dnes časně ráno zadržela na mezinárodním letišti v Barceloně dva Albánce, kteří vjeli osobním autem do přízemí terminálu 1. Nikdo nebyl zraněn, pyrotechnici v autě nenašli výbušniny. Podle katalánského ministra vnitra ale vyšetřovatelé zatím pracují i s možným teroristickým motivem, jeden z…

Barcelona vypadá jak po válce. Při nepokojích zraněno 182 lidí

Aktualizovali jsme 19.10.2019, 18:04, 19.10. 09:39

Nejméně 182 zraněných si vyžádaly páteční střety mezi demonstranty a příslušníky policie v Barceloně a dalších městech v Katalánsku. Policie k výslechu předvedla přes 80 lidí. Původně pokojný protest více než půlmilionu lidí proti vysokým trestům pro katalánské separatistické politiky přerostl v…

Katalánská krize je zpět. Lidé jsou naštvaní na Madrid, protesty sílí

16.10. 13:24

Při nepokojích v Katalánsku bylo od úterka zraněno 72 španělských a katalánských policistů a zadrženo bylo 51 lidí. Informovala o tom dnes španělská vláda. Od pondělí, kdy demonstrace po verdiktu soudu nad katalánskými separatistickými politiky vypukly, bylo zraněno také na 170 demonstrantů.…

reklama

Nebezpečný předmět v Barceloně: Oblíbená pláž musela být evakuována

Aktualizovali jsme 25.8.2019, 21:54, 25.08. 18:42

Úřady v Barceloně dnes nařídily evakuaci jedné z populárních místních pláží kvůli zprávám o možné přítomnosti výbušniny. Uzavírku způsobil podezřelý předmět nalezený na dně moře asi 25 metrů od břehu, napsal deník La Vanguardia.

Poplach ve Španělsku: Gangy okrádají turisty na ulici, úřady varují

22.08. 19:25

Generální konzulát Spojených států v Barceloně ve středu upozornil americké občany, aby byli obezřetní při návštěvě tohoto města na severovýchodě Španělska kvůli nárůstu pouliční kriminality v předchozích týdnech. Podobné varování vydal i japonský konzulát.

V Barceloně hrozí teroristický útok autem či autobusem? Z USA přišlo varování

24.12. 15:15

Policie v Barceloně zvýšila bezpečnostní opatření v centru města poté, co dostala interní informaci o možném teroristickém útoku. Americké ministerstvo zahraničí v neděli na twitteru varovalo turisty před hrozbou útoku autem či autobusem na barcelonské rušné třídě La Rambla, která se stala terčem…

Poplach v Barceloně: Na nádraží zasahuje policie kvůli podezřelému balíčku

07.11. 11:16

Katalánská policie dnes ráno evakuovala cestující ze dvou vlaků na hlavním vlakovém nádraží v Barceloně na severovýchodě Španělska.

Zemřela sopranistka Caballé, proslavil ji duet Barcelona s Freddiem Mercurym

06.10. 14:21

Ve věku 85 let dnes zemřela španělská operní pěvkyně Montserrat Caballéová, kterou vedle desítek operních rolí proslavil i popový duet Barcelona s Freddiem Mercurym. Podle španělských médií o tom informovala barcelonská nemocnice, kde byla světová sopranistka hospitalizována od poloviny září. Diva,…

Francouzský expremiér Valls chce být starostou Barcelony

02.10. 21:27

Bývalý francouzský socialistický premiér a nyní poslanec Manuel Valls se dnes rozloučil s dolní komorou francouzského parlamentu. Politik katalánského původu bude příští rok kandidovat na starostu Barcelony, kde se narodil, a vzdává se kvůli tomu všech svých funkcí.

Španělská policie se střetla v Barceloně se separatisty

29.09. 17:41

Barceloně se dnes střetla policie s katalánskými separatisty. Informovala o tom agentura AP. Zastánci nezávislosti protestovali proti pochodu španělských policistů za vyšší platy a na podporu kolegů, kteří byli loni nasazeni v Katalánsku kvůli referendu o nezávislosti.

Evropská města se snaží omezit masový příliv turistů, zavádí daně a poplatky

11.08. 17:35

Řím/Madrid - Minulý rok na řadě míst vypukly protesty proti turistům. Velká evropská města se letos na masový příliv návštěvníků v letní sezóně připravila. Zavedla například ekologickou daň či začala vybírat poplatky za vstup do dříve bezplatných památek.

Loď s migranty v Itálii nezakotví, Španělsko jí povolení dalo

01.07. 10:02

Madrid - Loď španělské nevládní organizace Proactiva Open Arms dostala povolení přirazit ke španělským břehům s 60 zachráněnými migranty. Ty se podařilo zachránit v libyjských vodách. Itálie i Malta loď odmítaly přijmout.

Na katalánských plážích se začaly objevovat žluté kříže

23.05. 08:23

Barcelona - Katalánští separatisté našli další způsob, jak vyjádřit solidaritu s politiky, kteří jsou kvůli snahám o nezávislost regionu ve vězení. Na plážích, které brzy zaplaví turisté, rozmisťují žluté kříže s nápisy Demokracie či Svoboda. V pondělí přitom bylo několik aktivistů lehce zraněno…

Španělé stále neví, zda dát Kataláncům volnou ruku

15.05. 14:31

Madrid - Ani po zvolení nového katalánského premiéra Quima Torry není jisté, že skončí přímá správa Katalánska španělskou ústřední vládou. Nový regionální premiér dal totiž už najevo, že bude pokračovat v linii svého předchůdce Carlese Puigdemonta, který za snahy o odtržení od Španělska čelí…

V Barceloně demonstrovaly tisíce lidí, požadují propuštění vězněných politiků

15.04. 16:14

Barcelona - V Barceloně se dnes koná velká demonstrace za propuštění separatistických politiků Jordiho Sáncheze a Jordiho Cuixarta. Akci svolaly odbory a organizace Katalánské národní shromáždění (ANC) a Ómnium, jejichž členy zadržení politici jsou.

Islamisté plánovali teror a popravu civilisty v Barceloně, soud vynesl tresty

11.04. 13:31

Madrid - Členové teroristické buňky ve Španělsku dostali od osmi do 12 let vězení. Plánovali atentáty v Barceloně, kde chtěli mimo jiné unést a demonstrativně popravit náhodného civilistu.

Španělsko prožívá velmi mrazivou zimu, sníh napadl i na pláže v Barceloně

08.02. 17:49

Madrid - Španělsko zažívá jednu z nejmrazivějších zim posledních let a sníh dnes napadl i na pláže v Barceloně. Problémy na silnicích mají řidiči kvůli přívalu sněhu už několik dní, komplikace způsobil sníh i na kolejích.

Nový stát v Evropě? Stoupenci nezávislé Barcelony už mají vlajku a lídra v exilu

16.01. 16:53

Barcelona - Katalánští separatisté se pokoušejí o nezávislost na Španělsku, zároveň ale nabírá na síle částečně recesistické hnutí usilující o odtržení Barcelony od Katalánska. Region nazývají Tabarnia. Zahrnuje pobřežní oblast velkoměst Barcelona a Tarragona a jejich okolí.

V Barceloně zkrachovalo muzeum španělské šunky, chodilo málo turistů

02.01. 08:10

Barcelona - Muzeum šunky, nazývané Jamón Experience (Šunkový zážitek), fungovalo tři roky v centru Barcelony na slavné a rušné třídě La Rambla. Nyní se potýká se značnými finančními problémy, a provozovatelé se ho proto chystají zavřít.

Referendum v Katalánsku? Barcelona nechce být součástí regionu

27.12. 08:04

Barcelona (Španělsko) - Pozdvižení na sociálních sítích ve Španělsku a zejména v katalánském regionu vyvolala recesistická petice požadující odtržení Barcelony od Katalánska. Autoři akce využívající stejnou argumentaci jako katalánští separatisté v případě snahy o odtržení od Španělska shromáždili…

Ve věku 116 let zemřela nejstarší Evropanka Jaký byl její recept na dlouhověkost?

15.12. 18:55

Barcelona - Dnes ráno zemřela v Barceloně nejstarší Evropanka Ana Velaová, která byla i třetím nejstarším člověkem na světě. Dožila se úctyhodných 116 let.

V Barceloně demonstrovaly za propuštění katalánských aktivistů stovky lidí

04.12. 22:02

Barcelona – V Barceloně proti dnešnímu rozhodnutí španělského soudce, který ponechal ve vazbě dva katalánské exministry a dva separatistické lídry, protestovaly stovky lidí.

V Barceloně se demonstrovalo proti omezení autonomie Katalánska

21.11. 21:19

Barcelona - V centru Barcelony na náměstí před sídlem katalánské vlády se sešly stovky lidí. Demonstrovaly proti převzetí přímé správy Katalánska španělskou vládou.

Rajoy přijel do Barcelony převzít vládu, doufá v návrat k demokracii

12.11. 15:35

Barcelona - Španělský premiér Mariano Rajoy dnes přijel do Barcelony. V Katalánsku je poprvé od doby, kdy nad ním centrální vláda v Madridu převzala správu. Vyzval k návratu Katalánska k demokracii a apeloval na místní firmy, aby region neopouštěly.

reklama
Fotogalerie