Články k tématu: Bartoš, Ivan

Babiš je dál nejoblíbenějším předsedou, dobře si vede i Bartoš a Okamura

07.03. 12:27

Praha - Do únorového průzkumu STEM zařadil otázku na hodnocení předsedů politických stran, které byly v parlamentních volbách zvoleny do Poslanecké sněmovny. Andrej Babiš je nejlépe hodnoceným předsedou parlamentních stran (48 % pozitivních hodnocení). Více než třetina občanů má pozitivní názor na…

Piráti a ODS chtějí od Babiše vysvětlení ohledně možného odvolání šéfa GIBS

27.02. 15:44

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) požaduje, aby rezignocal šéf GIBS Michal Murín. Předseda Pirátů Ivan Bartoš k tomu řekl, že bude od Babiše chtít znát důvody, proč chce odvolat takto vysoce postaveného člověka. Podle ODS kroky Babiše zdůvodňují, proč je aktuální její snaha zavázat vládu…

Komentář: Morální zpustlost národa, pragmatismus politiků. Babiš a StB jen prohloubí příkopy ve společnosti

14.02. 16:07

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – I přes rozhodnutí slovenských soudů o tom, že Andrej Babiš „Bureš“ byl oprávněně evidován jako spolupracovník zlotřilé instituce minulého režimu StB, s politickou situací to nic neudělá. Možná jen prohloubí příkop mezi Babišovými příznivci a odpůrci. Skutečnost ale…

reklama

Předsedové TOP 09, Pirátů, lidovců i STAN dali hlas Jiřímu Drahošovi

26.01. 18:29

Plzeň/Praha - Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil i STAN Petr Gazdík volili stejně jako v prvním kole prezidentských voleb i dnes Jiřího Drahoše. Bývalého šéfa Akademie věd ČR volil i šéf Pirátů Ivan Bartoš, který v prvním kole hlas dal lékaři marku Hilšerovi.

Pirát místo komunisty? Ferjenčík možná půjde do čela komise pro GIBS

23.01. 16:35

Praha - Kandidátem Pirátů na lídra sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) bude Mikuláš Ferjenčík. Poslanci budou volit znovu poté, co Zdeněk Ondráček (KSČM) v opakovaném druhém kole volby minulý týden získal 83 hlasů, přičemž potřeboval 94.

Piráti odmítají hlasovat o Babišovi až příští týden

16.01. 15:35

Praha - Piráti chtějí dnes před jednáním o důvěře vládě hlasovat o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Předseda Pirátů Ivan Bartoš také potvrdil, že Piráti nedají důvěru menšinové vládě ANO.

Pirátům se nelíbí programové prohlášení vlády: Je ohrožena transparentnost státu

09.01. 12:53

Praha - Piráti kritizují novou verzi programového prohlášení menšinové vlády Andreje Babiše. Z nového dokumentu podle nich zmizely důležité formulace protikorupčních opatření, které byly v původním návrhu.

Piráti nebudou dávat doporučení kbůli volbě prezidenta, Bartoš ale zpucoval Zemana

06.01. 16:11

Brno - Piráti nebudou dávat doporučení voličům, pro koho hlasovat v prvním kole prezidentské volby. Staronový předseda Ivan Bartoš uvedl, že sám sice své preference oznámí, volba je ale odpovědnost každého jednotlivce.

Sjezd Pirátů: Po příštích volbách bychom se mohli podílet na vládě, věří Bartoš

06.01. 13:49

Brno - Šéf Pirátů Ivan Bartoš se na celostátním fóru v Brně obhájil své křeslo V projevu mimo jiné řekl, že Piráti mají šanci výrazně uspět v příštích sněmovních volbách a v příštím volebním období se aktivně zapojit do sestavování vlády.

Jak správně informovat občany? Opozice kritizuje návrh na změnu jednacího řádu vlády

31.12. 15:02

Praha - Opozice kritizuje návrh na změnu jednacího řádu vlády. Obává se, že bude omezen přístup veřejnosti k informacím. Kritizuje, že v některých případech nebude zveřejňováno, jak který ministr hlasoval a že premiér dostane více pravomocí.

Je odvoleno. Sněmovní výbory si dnes vybraly předsedy, zvítězil Koten, Bartoš i Benda

29.11. 20:42

Praha - Po úterním obsazení míst v 17 odborných výborech Poslanecké sněmovny se dnes výbory poprvé sešly a volily své předsedy. Největší kontroverze vzbudila zřejmě volba šéfa výboru pro bezpečnost Radka Kotena (SPD), který čelil dotazům na obsah svého facebookového profilu.

Piráti si počátkem v lednu zvolí vedení

27.11. 13:11

Praha - Celostátní fórum Pirátů je svoláno do Brna na první lednový víkend. V čele strany chce pokračovat Ivan Bartoš, který Piráty letos poprvé dovedl do Sněmovny.

Piráti se dohodli s ANO, povedou výbory pro veřejnou správu a životní prostředí

15.11. 15:25

Praha - Piráti zřejmě ve Sněmovně povedou výbor pro veřejnou správu a výbor pro životní prostředí. Už o víkendu do čela výborů nominovali svého předsedu Ivana Bartoše a poslankyni Danu Balcarovou.

Piráti svolali další schůzi, šanci jim dali i lidovci

15.11. 11:08

Praha - U kulatého stolu Pirátů se dnes ráno sešli poslanci TOP 09, STAN, ODS a nově i lidovců. Předseda Pirátů Ivan Bartoš jim chce navrhnout, komu by mohl připadnout nechtěný mandátový výbor.

Piráti podpoří Vondráčka do čela Sněmovny

12.11. 19:48

Praha - Piráti na víkendovém zasedání poslaneckého klubu rozhodli, že budou dál podporovat kandidaturu místopředsedy hnutí ANO Radka Vondráčka do čela Sněmovny. Piráti se i nadále drží své povolební strategie. Nepodpoří tedy menšinovou vládu ANO a budou působit jako konstruktivní opozice.

Piráti svolali jednání. Dorazili jen zástupci ODS, TOP a STAN

08.11. 09:26

Praha - Na pozvání Pirátů ke kulatému stolu bez hnutí ANO přišli dnes ráno pouze zástupci STAN, ODS a TOP 09. Ivan Bartoš chce probírat uspořádání nové Sněmovny.

Šéd Pirátů hrozí: Vláda Babiše bez důvěry Sněmovny může skončit u Ústavního soudu

05.11. 15:07

Praha - Piráti by se podle předsedy Ivana Bartoše obrátili na Ústavní soud, pokud by prezident Miloš Zeman nechal vládnout ohlášený menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) bez důvěry Sněmovny a vyhlášení předčasných voleb. Bartoš to dnes uvedl v pořadu Partie televize Prima.

Zeman doporučil Pirátům, aby šli do vlády s Babišem

02.11. 16:58

Lány (Kladensko) - Prezident Miloš Zeman dnes během schůzky v Lánech doporučil Pirátům, aby se účastnili na vládě, kterou sestavuje předseda hnutí ANO Andrej Babiš.

Piráti vítají možný vznik výboru pro eGovernment

31.10. 17:36

Praha - V nové Sněmovně by mohl vzniknout výbor pro eGovernment. Předseda Pirátů Ivan Bartoš po odpoledním jednání s představiteli ANO řekl, že nechce být tlačen do pozice, že jeho strana rozumí právě jen této oblasti.

Kalousek chce zablokovat Sněmovnu a zastavit Zemana s Babišem. Divadlo, myslí si Piráti

31.10. 15:12

Praha - Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek přišel s nápadem, jak zamezit šéfovi hnutí ANO sestavit menšinovou vládu. Jenže tento plán mu mohou zmařit Piráti, která Kalousek v minulých dnech kritizoval za to, že hnutí ANO částečně podporují.

Sněmovně má předsedat ANO? Pirátům by Vondráček nevadil

29.10. 18:20

Praha - Piráti podpoří na funkci předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka (ANO), šéf ODS Petr Fiala by měl být prvním místopředsedou dolní komory. Pirátským kandidátem na místopředsedu Sněmovny bude Vojtěch Pikal.

Pirát Bartoš dává lekce o správném chování: Přijít na Hrad na předání vyznamenání je slušnost

28.10. 12:55

Praha - Předseda Pirátů Ivan Bartoš dnes přijde s manželkou Lydií na předání státních vyznamenání na Pražský hrad. Předsednictvo Pirátů dnes řeší nabírání členů. Do strany, která má zhruba 500 členů, se nyní hlásí více než dvojnásobek současných straníků.

Pirátská stran má zájem o funkci místopředsedy Sněmovny

25.10. 18:53

Praha - Zástupci Pirátů sdělili na dnešním jednání s hnutím ANO svůj požadavek na funkci místopředsedy Sněmovny a předsedy výboru pro bezpečnost.

Piráti zatím neprozradí, koho podpoří do čela Sněmovny

25.10. 14:33

Praha - Nominace Radka Vondráčka (ANO) a Petra Fialy (ODS) na předsedu funkci předsedy Poslanecké sněmovny jejich stranami ještě musí projednat poslanecký klub Pirátské strany. Piráti stojí o místopředsednickou funkci a mají i představu o svém zastoupení ve výborech.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací