Články k tématu: Bartoš, Ivan

Opozice kritizuje novou vládu už první den. Tohle jí vzkázali Fiala, Pospíšil či Gazdík

27.06. 15:03

Praha - Opozice kritizuje personální složení nové vlády Andreje Babiše (ANO), především to, že v ní chybí ministr zahraničí. Mnozí politici mají výhrady také k tomu, že menšinový kabinet ANO a ČSSD, který se má opírat o podporu komunistů, byl jmenován v Den památky obětí komunistického režimu.

Babišovi nevěří polovina Čechů. Jak jsou na tom ostatní?

13.06. 19:34

Praha - Největší podíl důvěry, zhruba třetiny obyvatel Česka, má mezi hlavními představiteli parlamentních stran premiér Andrej Babiš. Zároveň ale patří k politikům s největším podílem odpůrců, nedůvěřuje mu více než polovina Čechů. Ukázal to průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Klaus kritizoval Piráty a Zelené. Strany mu to spočítaly, tahle slova si za rámeček nedá

Aktualizovali jsme 12.6.2018, 22:09, 12.06. 09:18

Praha – Bývalý český prezident Václav Klaus v neděli v Partii rozpovídal o současném vyjednávání o vládě. Přiznal sice, že je zděšen, chystaná vláda ANO a ČSSD bude závislá na podpoře KSČM, přesto to prý ale nepovažuje za konec světa. Tvrdě se přitom navezl do České strany pirátské i Zelených,…

reklama

Babišovo čachry kolem rozvědky a policie? Opozice chce mimořádnou schůzi Sněmovny

17.05. 13:02

Praha - Personální změny ve vedení policie a postavení šéfa civilní rozvědky mimo službu zřejmě bude muset hnutí ANO hájit ve Sněmovně, kritici postupu vlády v demisi uvažují o svolání mimořádné schůze. Svolání schůze požaduje TOP 09 nebo Piráti, řekli dnes jejich zástupci ČTK. Reagují tak na…

Bartoš se setkal se Zemanem: Prezident chce vládu do léta, říká pirát

17.04. 17:00

Praha - Prezident Miloš Zeman nyní preferuje vládu bez extremistů. Po schůzce s ním to řekl novinářům předseda Pirátů Ivan Bartoš. Zeman podle něj považuje za nepravděpodobnou až nemožnou variantu, že by mu byl z iniciativy Sněmovny navržen nepolitický premiér. Bartoš dodal, že Zeman očekává vznik…

Opozice kritizuje Babiše kvůli "likvidaci" Murína

17.04. 16:54

Praha - Opoziční strany připomínají tlak premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) v souvislosti s dnes ohlášenou rezignací ředitele Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) Michala Murína. Podle nich vláda v demisi provádí personální čistky. Politici se ve svých reakcích zajímají také o to, kdo…

Bartoš jde za Zemanem, chce aby vybral jiného premiéra

15.04. 14:47

Praha - Předseda Pirátů Ivan Bartoš míní, že existuje víc možností sestavení vlády než dvě nejčastěji skloňované, v jejichž čele by stál Andrej Babiš - koalice ANO a ČSSD podporovaná KSČM nebo jednobarevný kabinet ANO podporovaný KSČM a SPD. V úterý se chce prezidenta Miloše Zemana zeptat, zda…

Politici kritizují další námluvy ANO s ČSSD: Za marasmus může Zeman. Je to mediální habaďůra

Aktualizovali jsme 13.4.2018, 22:49, 13.04. 12:05

Praha - Vládní krize v Česku pokračuje a reakce na čtvrteční rozhodnutí výboru ANO obnovit koaliční rozhovory s ČSSD jsou dosti ostré. Například šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek považuje za hlavního viníka toho, že v Česku není stále vláda s důvěrou, prezidenta Miloše Zemana.

Piráti sepsali "kuchařku" pro Babiše: Neříkejte nám kluci, taky vám neříkáme strejdo

23.03. 08:25

Praha – Premiér Andrej Babiš si v minulých dnech postěžoval, že občas Pirátům nerozumí. Když ve Sněmovně předminulý pátek zdůvodňoval, proč se jeho hnutí s nimi na společné vládě nedohodlo, tvrdil, že by Piráti měli mít nějakou „kuchařku“, jak s nimi jednat. A tak mu ji Česká pirátská stana…

Babiš je dál nejoblíbenějším předsedou, dobře si vede i Bartoš a Okamura

07.03. 12:27

Praha - Do únorového průzkumu STEM zařadil otázku na hodnocení předsedů politických stran, které byly v parlamentních volbách zvoleny do Poslanecké sněmovny. Andrej Babiš je nejlépe hodnoceným předsedou parlamentních stran (48 % pozitivních hodnocení). Více než třetina občanů má pozitivní názor na…

Piráti a ODS chtějí od Babiše vysvětlení ohledně možného odvolání šéfa GIBS

27.02. 15:44

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) požaduje, aby rezignocal šéf GIBS Michal Murín. Předseda Pirátů Ivan Bartoš k tomu řekl, že bude od Babiše chtít znát důvody, proč chce odvolat takto vysoce postaveného člověka. Podle ODS kroky Babiše zdůvodňují, proč je aktuální její snaha zavázat vládu…

Komentář: Morální zpustlost národa, pragmatismus politiků. Babiš a StB jen prohloubí příkopy ve společnosti

14.02. 16:07

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – I přes rozhodnutí slovenských soudů o tom, že Andrej Babiš „Bureš“ byl oprávněně evidován jako spolupracovník zlotřilé instituce minulého režimu StB, s politickou situací to nic neudělá. Možná jen prohloubí příkop mezi Babišovými příznivci a odpůrci. Skutečnost ale…

Předsedové TOP 09, Pirátů, lidovců i STAN dali hlas Jiřímu Drahošovi

26.01. 18:29

Plzeň/Praha - Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil i STAN Petr Gazdík volili stejně jako v prvním kole prezidentských voleb i dnes Jiřího Drahoše. Bývalého šéfa Akademie věd ČR volil i šéf Pirátů Ivan Bartoš, který v prvním kole hlas dal lékaři marku Hilšerovi.

Pirát místo komunisty? Ferjenčík možná půjde do čela komise pro GIBS

23.01. 16:35

Praha - Kandidátem Pirátů na lídra sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) bude Mikuláš Ferjenčík. Poslanci budou volit znovu poté, co Zdeněk Ondráček (KSČM) v opakovaném druhém kole volby minulý týden získal 83 hlasů, přičemž potřeboval 94.

Piráti odmítají hlasovat o Babišovi až příští týden

16.01. 15:35

Praha - Piráti chtějí dnes před jednáním o důvěře vládě hlasovat o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) a šéfa poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Předseda Pirátů Ivan Bartoš také potvrdil, že Piráti nedají důvěru menšinové vládě ANO.

Pirátům se nelíbí programové prohlášení vlády: Je ohrožena transparentnost státu

09.01. 12:53

Praha - Piráti kritizují novou verzi programového prohlášení menšinové vlády Andreje Babiše. Z nového dokumentu podle nich zmizely důležité formulace protikorupčních opatření, které byly v původním návrhu.

Piráti nebudou dávat doporučení kbůli volbě prezidenta, Bartoš ale zpucoval Zemana

06.01. 16:11

Brno - Piráti nebudou dávat doporučení voličům, pro koho hlasovat v prvním kole prezidentské volby. Staronový předseda Ivan Bartoš uvedl, že sám sice své preference oznámí, volba je ale odpovědnost každého jednotlivce.

Sjezd Pirátů: Po příštích volbách bychom se mohli podílet na vládě, věří Bartoš

06.01. 13:49

Brno - Šéf Pirátů Ivan Bartoš se na celostátním fóru v Brně obhájil své křeslo V projevu mimo jiné řekl, že Piráti mají šanci výrazně uspět v příštích sněmovních volbách a v příštím volebním období se aktivně zapojit do sestavování vlády.

Jak správně informovat občany? Opozice kritizuje návrh na změnu jednacího řádu vlády

31.12. 15:02

Praha - Opozice kritizuje návrh na změnu jednacího řádu vlády. Obává se, že bude omezen přístup veřejnosti k informacím. Kritizuje, že v některých případech nebude zveřejňováno, jak který ministr hlasoval a že premiér dostane více pravomocí.

Je odvoleno. Sněmovní výbory si dnes vybraly předsedy, zvítězil Koten, Bartoš i Benda

29.11. 20:42

Praha - Po úterním obsazení míst v 17 odborných výborech Poslanecké sněmovny se dnes výbory poprvé sešly a volily své předsedy. Největší kontroverze vzbudila zřejmě volba šéfa výboru pro bezpečnost Radka Kotena (SPD), který čelil dotazům na obsah svého facebookového profilu.

Piráti si počátkem v lednu zvolí vedení

27.11. 13:11

Praha - Celostátní fórum Pirátů je svoláno do Brna na první lednový víkend. V čele strany chce pokračovat Ivan Bartoš, který Piráty letos poprvé dovedl do Sněmovny.

Piráti se dohodli s ANO, povedou výbory pro veřejnou správu a životní prostředí

15.11. 15:25

Praha - Piráti zřejmě ve Sněmovně povedou výbor pro veřejnou správu a výbor pro životní prostředí. Už o víkendu do čela výborů nominovali svého předsedu Ivana Bartoše a poslankyni Danu Balcarovou.

Piráti svolali další schůzi, šanci jim dali i lidovci

15.11. 11:08

Praha - U kulatého stolu Pirátů se dnes ráno sešli poslanci TOP 09, STAN, ODS a nově i lidovců. Předseda Pirátů Ivan Bartoš jim chce navrhnout, komu by mohl připadnout nechtěný mandátový výbor.

Piráti podpoří Vondráčka do čela Sněmovny

12.11. 19:48

Praha - Piráti na víkendovém zasedání poslaneckého klubu rozhodli, že budou dál podporovat kandidaturu místopředsedy hnutí ANO Radka Vondráčka do čela Sněmovny. Piráti se i nadále drží své povolební strategie. Nepodpoří tedy menšinovou vládu ANO a budou působit jako konstruktivní opozice.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace