Články k tématu: Bečvář, Josef (náčelník generálního štábu)

Generál Opata novým náčelníkem generálního štábu

25.04. 15:10

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes jmenoval na Pražském hradě novým náčelníkem generálního štábu Aleše Opatu. Ve funkci vystřídá Josefa Bečváře, který byl zároveň ze své pozice odvolán. Změna nastane od začátku května. Opata dosud na generálním štábu působí jako zástupce náčelníka generálního štábu…

Novám náčelníkem generálního štábu bude Opata, Šlechtová návrh předloží vládě

01.03. 11:52

Praha - Novým šéfem české armády bude Aleš Opata, který dosud zastával funkci zástupce náčelníka generálního štábu. Do funkce by měl nastoupit 1. května. Návrh na odvolání nynějšího náčelníka Josefa Bečváře předloží ministryně obrany Karla Šlechtová (ANO) vládě příští čtvrtek.

Zeman přijal Šlechtovou na Hradě, pravděpodobně mluvili o nástupci Bečváře

28.02. 20:40

Praha - Šéfka rezortu obrany Karla Šlechtová (za ANO) se dnes setkala s prezidentem Milošem Zemanem, Mluvit o svém postoji ke změně na místě šéfa generálního štábu. Po schůzce však setkání nekomentovala.

reklama

Aktivní zálohy rostou rychleji, než se čekalo, hlásí česká armáda

14.02. 17:13

Praha - Aktivní zálohy (AZ) se v Česku rozšiřují rychleji, než se předpokládalo. Armáda měla k začátku února k dispozici 2357 členů aktivních záloh, tedy o zhruba 900 více než před rokem. Náčelník generálního štábu Josef Bečvář věří, že se podaří cíl 5000 členů AZ dosáhnout dříve než v roce 2025.

Šlechtová nechala přepracovat střednědobé cíle armády. Bečvář se jí zastal

13.02. 11:25

Praha - Ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO) nechala přepracovat střednědobé cíle české armády. V dosavadních plánech podle ní nesouhlasilo financování. Náčelník generálního štábu Josef Bečvář odmítl laická vyjádření, která kritizující vedení armády.

Kdo povede českou armádu? Bečvářovi vypršelo funkční období, Šlechtová navrhne jeho nástupce

24.01. 16:50

Praha - Současnému náčelníku generálního štábu Josefu Bečvářovi vypršelo funkční období loni v létě. Předchůdce ministryně Karly Šlechtové Martin Stropnický (ANO) nástupce šéfa armády nehledal kvůli sněmovním i prezidentským volbám a Bečvářovi mandát prodloužil o rok.

Česko vyšle do těchto tří zemí výrazně víc vojáků

19.12. 10:20

Praha - Česká armáda má nyní na zahraničních misích asi 400 vojáků. Příští rok by se jejich počet mohl výrazně zvýšit na více než 1000. V Afghánistánu by mohlo být více vojenských instruktorů či důstojníků do štábu. Do Mali by se mohla vydat strážní četa či rota a do Iráku například specialisté na…

Armádu ČR čekají velké změny i nová jednotka na pomoc spojencům. A to není vše

19.12. 09:51

Praha - Náčelník generálního štábu Josef Bečvář se domnívá, že česká armáda bude potřebovat speciální prapor, který bude mít na starosti pomoc a přijímání spojeneckých jednotek působících na českém území.

Vojáci ČR se dočkali ocenění v zahraničí. Pomocí dronu překazili útok teroristů

15.12. 17:04

Praha - Náčelník generálního štábu Josef Bečvář a další představitelé armády či ministerstva obrany dnes v Praze na Vítkově předávali ocenění vojákům, kteřá se vrátili ze zahraničních misí. Například v Afghánistánu působila jednotka sedmi vojáků, kteří měli na starosti obsluhu dronů ScanEagle.

Armáda ČR si brzy pořídí bojové drony

28.11. 14:39

Praha - Do roku roku 2020 by česká armáda měla do oblasti dronů investovat miliardu korun. V roce 2019 si vojsko zakoupí nové drony ScanEagle a o rok později přibude dron s bojovými schopnostmi. Nyní má armáda k dispozici jen průzkumné bezpilotní prostředky. Na tiskové konferenci po veřejné části…

Vojáci si na Vítkově převzali medaile za působení v zahraničních misích

18.08. 17:16

Praha - Téměř šest desítek vojáků dnes na pražském Vítkově převzalo medaile za službu v zahraničních misích. Za jejich práci jim poděkoval náčelník generálního štábu Josef Bečvář a náměstek ministra obrany Jakub Landovský.

S válečným veteránem Klemešem se ve Strašnicích rozloučily stovky lidí

14.08. 17:26

Praha - Stovky lidí se dnes rozloučily s veteránem Jaroslavem Klemešem. Poslední žijící výsadkář z druhé světové války byl pohřben v pražských Strašnicích s vojenskými poctami. Do Velké obřadní síně přišly desítky současných výsadkářů i špičky ministerstva obrany a armády.

Čeští vojáci museli do ostré akce, v Mali bojovali proti teroristům řádícím v turistickém letovisku

19.06. 13:36

Bamako/Praha – V neděli v noci přepadli letovisko Kangaba v Mali ozbrojení útočníci a zabili nejméně dva lidi. Maliský ministr obrany připsal útok blíže neupřesněným radikálům. Řekl také, že zvláštní síly v neděli osvobodily dvacítku rukojmích. Na záchranné akci se podíleli i čeští vojáci, kteří v…

První česká generálka? Někteří poslanci jmenování Šmerdové zpochybňují

04.05. 12:35

Praha - Někteří poslanci pochybují o návrhu na povýšení plukovnice Lenky Šmerdové do generálské hodnosti. Šmerdová podle Jany Černochové (ODS) zřejmě nesplňuje zákonné podmínky, za vhodný nepokládá návrh ani Bohuslav Chalupa (ANO). Náčelník generálního štábu Josef Bečvář za nominací Šmerdové do…

Bude mít Česko první ženu v hodnosti generála? Vláda schválila nominaci

24.04. 17:06

Praha - Vláda dnes schválila jmenování čtyř generálů včetně plukovnice Lenky Šmerdové. Jmenováni budou 8. května, pokud nominace odsouhlasí také prezident Miloš Zeman.Šmerdová je poradkyní náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře.

Čeští vojáci budou dále pomáhat v Mali, do Iráku zamíří vojenští policisté

20.04. 19:43

Praha - Náčelník generálního štábu Josef Bečvář po dnešním jednání sněmovního obraného výboru informoval, že česká armáda plánuje vyslání vojenských ženistů do mise v Mali. Na podzim by do Iráku mohli odjet cvičit irácké kolegy vojenští policisté.

Armáda letos nabere 2000 nových lidí, vojáci dostanou přidáno

30.03. 17:19

Praha - Armádě se letos podaří splnit plán náboru a přijmout 2000 nových lidí. Novinářům to dnes řekl náčelník generálního štábu Armády ČR Josef Bečvář po setkání s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD). Debata se podle něj týkala nejen naplňování stavů, ale i konkrétních modernizačních projektů.

O českou armádu není zájem, rozjede proto náborovou kampaň

05.03. 13:51

Praha - Armáda ČR pro letošek počítá s nástupem 2000 nových vojáků, což by se měla zadařit. Nejistota ale panuje do budoucna. Kvůli klesající nezaměstnanosti by se totož mohl snížit zájem o vstup do ozbrojených složek.

Ćeská armáda plánuje obměnu vozového parku, koupit by mohla 700 terénních vozů

28.02. 18:13

Vyškov - Náčelník generálního štábu Josef Bečvář dnes prozradil, že česká armáda předběžně plánuje kolem roku 2020 výměnu asi 700 terénních aut. Nová vozidla mají nahradit především staré vozy UAZ a dosluhující Land Rovery.

Čeští vojáci se mohou těšit na nová bojová vozidla, dostat by je měli v roce 2019

14.02. 19:19

Praha – Česká armáda se chystá na jeden z největších modernizačních projektů v historii. V roce 2019 by měla koupit nová bojová vozidla pěchoty. V příštích měsících a letech by měla armáda dostat i další vybavení za desítky miliard korun.

Česká armáda vyšle v roce 2017 na mise 810 vojáků, naplánováno má 113 cvičení

23.01. 15:44

Praha - Armáda letos vyšle do zahraničních misí 810 vojáků. Loni v operacích v zahraničí působilo o 50 vojáků více. Pro letošní rok se chystá 113 cvičení v zahraničí, loni jich bylo v plánu 115.

Bečvář navštívil české vojáky na základně v Iráku

16.12. 22:08

Bagdád - Leteckou základnu Balad v Iráku, na které působí česká letecká poradní jednotka, dnes navštívil náčelník generálního štábu české armády Josef Bečvář. Informoval o tom generální štáb prostřednictvím tiskové zprávy.

Bečvář ocenil vojáka, který zachránil život ženě

07.12. 12:50

Praha - Voják Jiří Chromulák zachránil na konci října život ženě, kterou na autobusové zastávce v Hlučíně postihly zdravotní potíže. Za to byl po zásluze oceněn.

Do Iráku odletěl český polní chirurgický tým. U Mosulu bude pomáhat vojákům

05.12. 14:12

Praha - 17členný český polní chirurgický tým dnes krátce po polnoci odcestoval do Iráku, kde bude na základně USA jen několik desítek kilometrů od Mosulu podporou pro irácké a americké vojáky.

reklama
Fotogalerie