Články k tématu: Bělobrádek, Pavel

Benešovy dekrety jsou podle politiků už překonané

19.05. 16:48

Praha - Podle části českých politiků by se již otázky takzvaných Benešových dekretů neměly z minulosti vytahovat. Někteří politici je považují za vyhaslé, další kritizují opětovné otevírání tématu. Neshodnou se, nakolik ovlivňují česko-německé vztahy. Vyplývá to z ankety, kterou ČTK uspořádala mezi…

Jak vyřešit vládní krizi? Bělobrádek navrhuje vznik "šestikoalice" bez ANO, SPD a KSČM

10.04. 15:57

Praha - Předseda lidovců Pavel Bělobrádek chce vládní krizi vyřešit vznikem menšinové vlády ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Měla by 85 hlasů, to je víc mandátů, než kterými disponuje ANO.

Čeští politici: Orbán zpochybňuje koncept liberální demokracie, ústavní většina není dobrý signál

09.04. 17:14

Praha - Maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi gratulují k vítězství také představitelé českých parlamentních stran. Patrně největší radost projevil předseda SPD Tomio Okamura. Podle hnutí Starostové a nezávislí (STAN) výsledek maďarských voleb ukazuje, že ve střední Evropě je poptávka po vládě…

reklama

Drsná debata ve Sněmovně: Kalousek mluvil o exkrementech a kadění

09.03. 13:27

Praha - Ve Sněmovně se dnes rozproudila debata o personálních změnách, které provádí Babišova menšinová vláda. Podle kritiků se jedná o politické čistky. Ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová (ANO) se brání tím, že odvolání čtyř náměstků bylo snahou zefektivnit činnost resortu.

Filip nechápe demonstrace proti Ondráčkovi. Pohotovostním plukem musel projít každý policista, hájí ho

04.03. 13:23

Praha - Předseda KSČM Vojtěch Filip nechápe důvody demonstrací proti zvolení expolicisty Zdeňka Ondráčka (KSČM), který před listopadem 1989 zasahoval proti odpůrcům tehdejšího komunistického režimu. Šéf lidovců Pavel Bělobrádek naopak právo demonstrovat hájí.

Že je Babišova vláda lepší než Sobotkova? Bělobrádek se vysmál slovům šéfa hnutí ANO

06.02. 10:08

Praha – Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se na sociálních sítích velmi ostře naváží do svého někdejšího koaličního partnera a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Vtipně pak okomentoval také spory kolem těžby lithia.

Marek Hilšer se rozhodl na podzim kandidovat do Senátu

05.02. 16:16

Praha - Marek Hilšer bude na podzim kandidovat do Senátu a jedná s politickými stranami o případné podpoře. Další známou osobností, která chce do horní komory, je bývalý rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek. Podpořili ho Starostové a nezávislí.

Bělobrádek gratuloval Zemanovi. Podle Hermana vyhrála lež a nenávist

27.01. 17:36

Praha - Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek blahopřál Miloši Zemanovi k vítězství v prezidentských volbách. Zároveň na twitteru uvedl, že doufá v to, že Zeman bude více spojovat společnost než dosud.

Předsedové TOP 09, Pirátů, lidovců i STAN dali hlas Jiřímu Drahošovi

26.01. 18:29

Plzeň/Praha - Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil i STAN Petr Gazdík volili stejně jako v prvním kole prezidentských voleb i dnes Jiřího Drahoše. Bývalého šéfa Akademie věd ČR volil i šéf Pirátů Ivan Bartoš, který v prvním kole hlas dal lékaři marku Hilšerovi.

Ministerstvo vnitra chce převést "superúředníka" pod Úřad vlády, Bělobrádkovi se to nelíbí

15.01. 20:15

Praha - Ministerstvo vnitra poslalo do připomínkového řízení návrh novely o zákona o státní službě. Předloha počítá s převedením „superúředníka", tedy náměstka ministra vnitra pro státní službu, pod Úřad vlády.

Lidovci ve druhém kolo podpoří Drahoše

13.01. 16:53

Praha - Lidovci i pro druhé kolo prezidentských voleb doporučí voličům, aby hlasovali pro bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše. Na dotaz ČTK to uvedl předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Bělobrádek volil Drahoše. Akademik se podle něj ve druhém kole utká se Zemanem

12.01. 19:40

Náchod – V jedné z volebních místností v Náchodě už odvolil i předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Bělobrádek bydlí v Náchodě, je v KDU-ČSL od roku 2004, kdy začal působit na komunální úrovni.

Opozice se zlobí: Jednání o důvěře? Je to politický debakl, ostuda, selhání, kabaret

10.01. 22:40

Praha - Zástupci opozičních stran dnešní jednání Sněmovny o důvěře vládě označují za manažerské selhání, politický debakl vládního hnutí ANO, velkou ostudu či kabaret.

Babiš má smůlu a důvěru nedostane? Před jednáním ve Sněmovně padala ostrá slova

10.01. 11:33

Praha - KDU-ČSL na dnešním jednání Sněmovny nedá důvěru menšinové jednobarevné vládě hnutí ANO. Lidovci považují za nesprávné, že se premiér Andrej Babiš (ANO) nepokusil o sestavené většinového kabinetu. Starostové a nezávislí chtějí přerušit schůzi, na které se má hlasovat o důvěře pro vládu.…

Komisi pro BIS povede Bělobrádek, Sobotka stane v čele jedné z delegací

15.12. 15:05

Praha - Někdejšího premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) dnes Sněmovna zvolila do čela stálé parlamentní delegace do Středoevropské iniciativy. Bývalý vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) povede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

TOP 09 byla vůči nám někdy příliš agresivní, postěžoval si Bělobrádek

25.11. 13:42

Praha - Na sněmu TOP 09 v Praze je dnes přítomen i předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Vyslovil se pro to, aby spolu obě strany hovořily a nevzkazovaly si věci přes média. O "jistých jemných úderech", které obdržela před volbami od předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska ODS mluvil i její předseda Petr…

Krize v Německu? Zaorálek je zklamaný, Fiala srovnává situaci s Českem

20.11. 14:27

Praha - Předseda hnutí ANO a žhavý kandidát na příštího českého premiéra Andrej Babiš míní, že Německo po krachu koaličních jednání směřuje k menšinové vládě nebo k předčasným volbám. Dopady na českou ekonomiku ale nečeká.

ANO lidovcům nenabídlo vládní spolupráci, říká Bělobrádek

20.11. 14:20

Praha - Hnutí ANO nenabídlo lidovcům vládní spolupráci, řekl dnes předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Lidovci by podle něj v případě jednání o koalici trvali na svých podmínkách stanovených před volbami, tedy že v kabinetu nesmí mít žádná strana absolutní většinu a žádný člen vlády nesmí být…

KDU-ČSL podpořila ve volbách Jiřího Drahoše

14.11. 22:06

Praha - Celostátní výbor KDU-ČSL dnes doporučil voličům strany, aby v prezidentské volbě podpořili bývalého předsedu Akademie věd Jiřího Drahoše.

Lidovci zamíří do opozice. Bělobrádek kritizuje Babiše

14.11. 17:53

Lány - Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech přijal předsedu KDU-ČSL Pavla Bělobrádka. Po setkání šéf lidovců kritizoval hnutí ANO a Andreje Babiše kvůli tomu, že o kabinetu nevyjednává a nepředložilo ani návrh na uspořádání Sněmovny.

Vedení všech výborů pro opozici? Podle lidovců je to neadekvátní

13.11. 14:33

Praha - Piráti v neděli navrhli, aby opozice získala vedení všech výborů ve Sněmovně. Lidovci to pokládají za neadekvátní. Podle STAN bude rozdělení výborů záležet na slušnosti budoucí vládní koalice, zatím ale není jasné, kdo ji bude tvořit.

Bělobrádek dál zůstává předsedou lidovců

27.10. 20:03

Praha - Předsedou KDU-ČSL dál zůstává Pavel Bělobrádek. Kvůli špatnému volebnímu výsledku strany nabídl dnes rezignaci, celostátní konference lidovců ji ale nepřijala. Pro jeho setrvání bylo 56 hlasujících, proti 13, čtyři hlasy byly neplatné.

Vedení KDU-ČSL stojí za Bělobrádkem, Čunek odmítl odchod strany do opozice

27.10. 16:02

Praha - Po volbách, které pro KDU-ČSL nedopadly nejlépe, se začalo hovořit o odstoupení šéfa lidovců Pavla Bělobrádka. Členové širšího vedení strany mu ale dnes při příchodu na jednání vyjadřovali podporu.

Bělobrádek je připravený odejít do opozice

23.10. 20:45

Praha - K povolebnímu jednání se dnes večer sešli zástupci hnutí ANO a KDU-ČSL. Na schůzce, která by měla trvat zhruba hodinu a půl, by měli diskutovat zejména o uspořádání Sněmovny. 

reklama
Fotogalerie