Články k tématu: Bělobrádek, Pavel

Další osud Bělobrádka jako šéfa lidovců? Na konferenci dá svou funkci k dispozici

23.10. 15:23

Brno/Praha - Pavel Bělobrádek na páteční celostátní konferenci nabídne k dispozici funkci.Podle poslance KDU-ČSL Jiřího Miholy to ale neznamená, že šéf lidovců pro neúspěchu ve volbách odstoupí. Nově zvolený poslanec Stanislav Juránek navrhne mimořádný sjezd KDU-ČSL.

Bělobrádek měl namále, post ve Sněmovně obhájil o 173 hlasů

22.10. 18:34

Hradec Králové - Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek uhájil v Královéhradeckém kraji post poslance o 173 hlasů. ČTK to dnes řekl politolog Jiří Štefek.

Výsledek KDU-ČSL? Bělobrádek je z výsledků voleb zklamaný

21.10. 17:17

Praha - Předseda lidovců Pavel Bělobrádek není nadšený z průběžných výsledků KDU-ČSL ve volbách. Po sečtení poloviny okrsků měla strana šest procent, Bělobrádek by tuto hranici rád překročil.

reklama

Bělobrádek si došlápne na iGoogle a Facebook? Prý jsou hrozbou pro demokracii

16.10. 16:59

Praha - Podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka musí internetové společnosti jako Google a Facebook podléhat stejným pravidlům jako ostatní média, musí odvádět v tuzemsku daně a musí respektovat ochranu autorských práv.

Česko gratuluje Kurzovi. Zaorálek věří v pokračování výborných vztahů s Rakouskem

15.10. 19:39

Praha/Vídeň - Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) pogratuloval dosavadnímu ministrovi zahraničí Rakouska Sebastianovi Kurzovi k vítězství v dnešních volbách. Věří v pokračování výborných vztahů mezi oběma zeměmi. Podobně se vyjádřil i vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Před přijetím eura je třeba nastavit dobrý kurz koruny, říká Bělobrádek

11.10. 16:52

Praha - Předseda lidovců Pavel Bělobrádek by považoval za úspěch, kdyby jeho strana v parlamentních volbách dosáhla lepšího výsledku než před čtyřmi roky. Pokud se příští vláda rozhodne přijmout euro, bude nezbytné to dobře vysvětlit lidem a dobře nastavit kurz koruny.

KDU-ČSL chce zvýšit jednorázový daňový bonus při narození dítěte, plánuje i další změny

10.10. 15:40

Praha - Lidovci budou prosazovat jednorázový daňový bonus 50.000 korun při narození prvního dítěte a 100.000 korun na každé další narozené dítě. Zavést chtějí také nižší odvody na důchodovém pojištění pro pracující rodiče a porodné i pro rodiny, které na něj nyní nemají nárok kvůli vyšším příjmům.

Řešení referenda násilím je chyba, zní z Česka. Tím, že někoho zmlátíte pendrekem, jeho názor nezměníte

02.10. 13:22

Praha - Čeští politici odmítli tvrdý zásah španělské policie při nedělním referendu o nezávislosti Katalánska. Události v Barceloně komentovali také prezidentští kandidáti Michal Horáček a Jiří Drahoš.

Pro vysoké školy se tři miliardy najdou, shodlo se vedení vlády

25.09. 15:18

Praha - Kabinet dnes schvaluje státní rozhpočet na rok 2018. Předsednictvo vlády se již shodlo na zvýšení rozpočtu vysokých škol na příští rok o tři miliardy korun.

České firmy zasáhly protiruské sankce, Bělobrádek pro ně vidí příležitost na Ukrajině

13.09. 18:27

Praha - Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) dnes jednal s ukrajinským ministrem energetiky Ihorem Nasalykem. Po schůzce uvedl, že Ukrajina je příležitostí pro české firmy, které ovlivnily protiruské sankce.

Předvolební debata: Čeští politici se pohádali o Ukrajince, euro a daně

13.09. 10:39

Praha - Zástupci hlavních politických stran se vesměs shodli na nutnosti vyrovnaných veřejných rozpočtů. Vyslovili se i pro změnu struktury ekonomiky od levné montovny k výrobkům s vyšší přidanou hodnotou. Rozdílné názory ale mají na daňové změny a vstup do eurozóny, tedy přijetí eura. Debatu…

Osobnosti bez skandálů a schopnost hledat kompromis: Lidovci spustili ostrou kampaň

05.09. 12:07

Praha - KDU-ČSL dnes v centru Prahy zahájila závěrečnou část kampaně pro říjnové volby do Sněmovny. Lidovci chtějí voličům nabídnout program slibující prosperitu země, silné osobnosti bez skandálů a také schopnost hledat kompromis.

Česko bude ve výzkumu a inovacích spolupracovat s Kanadou

31.08. 17:58

Praha - Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) dnes jednal s ministrem pro výzkum a inovace z kanadské provincie Ontario Rezou Moridim. V pátek podepíše memorandum o spolupráci s českou Technologickou agenturou (TA ČR).

Bělobrádkův zákon o novém ministerstvu pro výzkum míří na vládu, jeho osud je nejistý

25.08. 12:46

Praha - Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek připravil návrh zákona o výzkumu, který má vytvořit lepší podmínky pro financování a koordinaci výzkumu a zřídit k tomu samostatné ministerstvo. Ještě na podzim by ho měla projednat vláda. Osud normy je ale kvůli říjnovým volbám nejistý.

Lidovci představili své priority do voleb, jejich symbolem je dům pro tři generace

08.08. 15:58

Praha - Zástupci vedení KDU-ČSL dnes na tiskové konferenci představili své priority po sněmovní volby. Důraz chtějí klást na rodinu, důraz na vzdělávání a inovace nebo péči o krajinu a zemědělskou půdu. 

Bělobrádek je připraven rezignovat, pokud si lidovci ve volbách pohorší

02.08. 20:54

Praha - Pokud KDU-ČSL skončí v letošních říjnových sněmovních volbách s horším výsledkem než před čtyřmi lety, je šéf strany Pavel Bělobrádek připraven na svou funkci rezignovat.

Podpora KDU-ČSL a STAN? Bělobrádek a Gazdík průzkumy nepřeceňují

04.07. 13:08

Praha - Dvojkoalice KDU-ČSL a STAN potřebuje alespoň 10 procent, aby se na podzim dostala do Sněmovny. Předsedové lidovců a starostů Pavel Bělobrádek a Petr Gazdík nepřeceňují průzkumy, podle nichž by koalice nyní dostatek hlasů neměla.

Ministr financí porušuje zákon, když navrhuje vědě nižší rozpočet, zuří Bělobrádek

30.06. 17:13

Praha - Ministerstvo financí v návrhu rozpočtu snížilo částku pro vědu a výzkum, kterou předtím schválila vláda. Podle vicepremiéra Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL) tím došlo k porušení zákona. Snižování podpory na vědu a výzkum kritizovali už dřív vědci i rektoři vysokých škol.

Je řeba zjednodušit daňový systém, myslí si lidovci a STAN

20.06. 19:24

Praha – Daňový systém by měl být jednodušší. Myslí si to KDU-ČSL a hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Právě v tomto směru chtějí prosadit některé změny. Jak ale přiznává šéf lidovců Pavel Bělobrádek, celková daňová zátěž nastavena dobře, proto nepředpokládá velké změny v sazbách daně.

Tvrdý boj o rozpočet: Lidovci a ANO chtějí usilovat o dodržení plánovaného schodku

14.06. 10:42

Praha - Vláda se bude snažit o dodržení navrhovaného schodku státního rozpočtu 50 miliard korun, řekli dnes při příchodu na jednání koaliční rady zástupci KDU-ČSL. Koaliční rada se bude zabývat také návrhy, které chce kabinet ještě do voleb projednat.

Bělobrádek už nechce další vyhánění lidí kvůli národnosti

04.06. 15:52

Augsburg (Německo) - Už nikdy se nesmí opakovat vyhánění lidí z jejich domovů jen proto, že jsou nějaké národnosti, náboženství nebo rasového původu, prohlásil dnes český vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) na sudetoněmeckém sjezdu.

V Augsburgu začne sudetoněmecký sjezd, zúčastní se i Bělobrádek

03.06. 11:20

Augsburg (Německo) - V bavorském městě Augsburg dnes dopoledne začne 68. sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení, který by měl přinést další prohloubení vztahů sudetských Němců a Čechů.

V Sobotu začne sudetoněmecký sjezd. Posselt ocenil účast šéfa lidovců Bělobrádka

01.06. 13:23

Berlín - V sobotu začne v bavorském Augšpurku 68. sudetoněmecký sjezd, na kterém bude přítomen dosud nejvýše postavený český politik - Pavek Bělobrádek (KDU-ČSL). Šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt jeho účast uvítal Bělobrádkovu jako odvážné znamení porozumění.

Budeme v nemocnici znovu platit? Bělobrádek chce, aby zbylo víc peněz pro těžce nemocné

31.05. 14:37

Praha - Podle vicepremiéra a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka by měl být zvážen návrat k poplatkům za hospitalizaci. Sto korun za den v nemocnici bylo po verdiktu Ústavního soudu zrušeno od ledna 2014.

reklama
Fotogalerie