Články k tématu: Bělobrádek, Pavel

Bělobrádek si stěžuje na návrh rozpočtu. Nesvědčí o profesionalitě ministra financí, tvrdí

30.05. 18:19

Praha - Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek dnes obvinil ministerstvo financí, že si účelově připravuje polštář, aby mohlo bez zásahů vlády rozhodovat o části státních výdajů, až bude návrh státního rozpočtu na rok 2018 schválen. Ministr financí Ivan Pilný (ANO) mu oponuje.

Herman: Je hanba, že komunisté stále sedí v Parlamentu. Zdevastovali naši zemi

29.05. 16:44

Praha - Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) dnes před poslanci řekl, že je hanba, že komunisté stále sedí v Parlamentu České republiky. Komunisté skutečně sedí v poslaneckých řadách od dob Sametové revoluce až do současnosti. Nejvíc jich tam měli po volbách v roce 2002, kdy celou čtvrtinu…

Bělobrádek po sjezdu burcuje: Konec legrácek, musíme víc zabrat

28.05. 15:56

Praha - Předběžná kampaň koalice lidovců s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) začne už v příštím týdnu a šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek dnes slíbil, že udělá vše pro volební úspěch. Koalice musí pro vstup do Sněmovny získat alespoň deset procent hlasů.

reklama

Jurečka obhajil post místopředsedy lidovců: Ve volbách dostaneme 14 procent, předvídá

27.05. 19:03

Praha - Prvním místopředsedou KDU-ČSL byl znovu zvolen ministr zemědělství Marian Jurečka. Získal 65,5 procenta hlasů, porazil šéfa poslaneckého klubu Jiřího Miholu. Ministr zemědělství je přesvědčen, že ve spojení se STAN mají lidovci šanci uspět v podzimních parlamentních volbách.

Bělobrádek rozdrtil Čunka, valnou většinou hlasů obhájil post předsedy KDU-ČSL

27.05. 17:04

Praha - Předsedou KDU-ČSL bude i další dva roky Pavel Bělobrádek, hlasovalo pro něj 227 delegátů dnešního celostátního sněmu v Praze z 276 přítomných, získal tak 84 procent hlasů. O post šéfa strany usiloval tké zlínský hejtman Jiří Čunek.

Lidovci se pohádali kvůli koalici se STAN, nemuseli by se dostat do Sněmovny

27.05. 14:54

Praha - Na sjezdu lidovců se rozhodne, zda KDU-ČSL a STAN půjdou do podzimních voleb jako dvojkoalice. Předseda lidovců Pavel Bělobrádek projekt podporuje, ne všichni ve straně s ním ale souhlasí.

Česko čeká boj o charakter společnosti, varoval na sjezdu Bělobrádek

27.05. 14:07

Praha - Českou republiku podle předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka čeká souboj o charakter společnosti a o to, zda zůstane standardní parlamentní demokracií, nebo se posune k autoritářskému systému. V projevu na dnešním sjezdu lidovců kritizoval Andreje Babiše (ANO).

Sjezd KDU-ČSL: Vystoupil šéf evropských lidovců, navážel se do Babiše a jeho slavného hesla

27.05. 13:24

Praha - Na úvod sjezdu KDU-ČSL vystoupil šéf frakce Evropské lidové strany (EPP) v Evropském parlamentu Manfred Weber. Popřál lidovcům úspěch. Podle něj je potřebný pro zachování stability a demokracie v Česku, protože stát není možné řídit jako firmu.

Bělobrádkova cesta na na sudetoněmecký sjezd vyvolává rozporuplné reakce

24.05. 21:19

Praha - Předseda lidovců Pavel Bělobrádek navštíví blížící se sudetoněmecký sjezd v Augšpurku. Jeho kolegům ze Sněmovny se to ale příliš nelíbí. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) uvedl, že Bělobrádek na sjezd nejede jako zástupce české vlády.

Koalice KDU-ČSL a STAN má v plánu v kampani spoléhat na dobrovolníky

22.05. 18:59

Praha - V kampani před podzimními volbami do Sněmovny bude nová koalice lidovců a hnutí Starostové a nezávislí spoléhat především na dobrovolníky. KDU-ČSL a STAN jednaly o vzniku volebního spojenectví od loňského prosince. V dubnu se dohodly, že uzavřou koalici.

Babiš se opět sejde se Zemanem, Bělobrádek z Pilného nadšený není

18.05. 14:18

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) požádal Pražský hrad o schůzku s prezidentem Milošem Zemanem. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) od pravděpodobného nového ministra financí Ivana Pilného (ANO) neočekává nic dobrého.

Každý kandidát ANO bude na ministerstvu financí zastupovat zájmy Babiše, zlobí se Kalousek

17.05. 16:08

Praha - Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) respektuje nominaci poslance Ivana Pilného (ANO) na nového ministra financí, je to podle něj právo hnutí ANO. Poslanec ODS Jan Skopeček vyjádřil překvapení nad nominací Pilného. TOP 09 odmítá kohokoli z hnutí ANO.

Nahrávkami s Babišem by se měla věnovat také BIS, žádá Bělobrádek

16.05. 17:48

Praha - Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) navrhuje, aby se nahrávkami ministra financí Andreje Babiše (ANO) zabývala kromě policie i Bezpečnostní informační služba (BIS). Podle něj je třeba prošetřit, zda nejde o útok na podstatu ústavního systému. Na dnešní tiskové konferenci Bělobrádek také…

Pranýřování Česka v Bruselu? Zdechovský mě udává permanentně v Bruselu, zuří Babiš

12.05. 15:55

Praha/Brusel - Europoslanci za KDU-ČSL nehlasovali pro zařazení bodu, který se má 1. června věnovat riziku politického zneužití médií v ČR, na program schůze Evropského parlamentu. Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) návrh programu označil za součást kampaně proti sobě.

Setkání se Zemanem v Liberci vládní krizi nevyřešilo

10.05. 22:30

Liberec - Ani nečekaná večerní schůzka prezidenta Miloše Zemana se zástupci vládní koalice nepřinesla řešení politické krize v Česku.

Zeman by v současné krizi neměl jet do Číny, míní lidovci

09.05. 19:06

Praha - Vládní KDU-ČSL vyzvala prezidenta Miloše Zemana, aby odložil cestu do Číny a neopouštěl Česko do vyřešení vládní krize.

Česko i Slovensko gratulují Macronovi k výhře

07.05. 21:47

Praha - Čeští politici reagují na vítězství Emmanuela Macrona, který zvítězil v druhém kole francouzských prezidentský voleb. Většina vládních politiků vítězství centristy vítá. K vítězství Macrona se vyjádřil i slovenský prezident Andrej Kiska.

Bělobrádek se sešel se Zemanem na Hradě, mluvili o demisi vlády

04.05. 16:57

Praha - Předseda lidovců Pavel Bělobrádek by si přál co nejrychlejší podání demise vlády, aby se současná situace mohla rychle vyřešit. Nechává to ale na premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), který se sejde s prezidentem Milošem Zemanem později odpoledne.

Babiš lže, tvrdí redaktoři MF Dnes

04.05. 16:56

Praha - Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek dnes odpoledne jednal na Hradě s prezidentem Milošem Zemanem. Poté šéf lidovců uvedl, že pokud by byly nahrávky Andreje Babiše (ANO) s novinářem svého bývalého deníku autentické, šlo by o skandál. Kvůli údajnému ovlivňování zpravodajství roste napětí v…

Předčasné volby? Podle Bělobrádka nerozumné řešení

03.05. 18:29

Praha - Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odmítá předčasné sněmovní volby. Nepokládá je za rozumné, aby se nyní kvůli vládní krizi konaly.

Na vládní krizi si nyní můžete vsadit

03.05. 17:12

Praha - Na to, jak dopadne současná vládní krize v Česku, si můžete vsadit. Kurz se ovšem mění každou chvíli podle toho, jak politici mění svá stanoviska.

Pochybuji, že se s ANO dá konstruktivně jednat, povzdechl si Sklenák. Půjdeme dříve k volbám?

03.05. 09:54

Praha - Česko dnes žije demisí vlády, kterou včera ohlásil premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák nepovažuje za vhodné řešit současnou krizi předčasnými volbami. Vládní lidovci jsou připraveni dokončit mandát vlády v demisi i jednat o jiných variantách.

Předčasné volby by připadly na prázdniny, podle politiků na ně nedojde

02.05. 20:01

Praha – Přestože jsou jedním z řešení současné situace ve vládě předčasné volby, není příliš pravděpodobné, že k nim dojde. Naznačují to slova politiků i zákonné lhůty.

Česko a Izrael chtějí posilovat spolupráci ve vědě a výzkumu

20.04. 13:44

Praha - Česko a Izrael chtějí posilovat spolupráci ve vědě a výzkumu. Shodli se na tom vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) a izraelský velvyslanec v Česku Daniel Meron.

reklama
Fotogalerie