Články k tématu: Berlusconi, Silvio

Berlusconi má koronavirus. Leží v nemocnici, dali mu kyslíkovou masku

04.09. 12:06

Bývalý italský premiér, třiaosmdesátiletý Silvio Berlusconi je v nemocnici v Miláně, kde ho hospitalizovali poté, co se nakazil koronavirem. Lékaři mu diagnostikovali oboustranný zápal plic v raném stádiu, píše italská agentura ANSA.

Berlusconi dal bývalé milence "odchodné" 20 milionů eur

23.07. 16:45

Italský expremiér Silvio Berlusconi dal své bývalé partnerce Francesce Pascaleové, s níž se letos na jaře po deseti letech rozešel, jako "odchodné" 20 milionů eur (přes půl miliardy korun). Kromě toho jí bude každoročně vyplácet rentu jeden milion eur a umožní jí dál užívat luxusní vilu u Milána.

Salvini útočí na vládu kvůli uprchlíkům, do Říma svolal masivní protest

19.10. 21:06

Italská pravice dnes pod heslem "Italská hrdost" na římském náměstí San Giovanni protestovala proti levicově orientované vládě, která je podle demonstrantů nevolená. Podle strany Liga, jejíž šéf Matteo Salvini byl hlavním protagonistou protestu, se na náměstí tradičně spojeném spíše s levicí, sešlo…

reklama

Berlusconi musel být naléhavě operován

01.05. 11:21

Bývalý italský premiér a mediální magnát Silvio Berlusconi v úterý podstoupil laparoskopickou operaci kvůli neprůchodnosti střeva. Dnes o tom informovala agentura AP, podle které se tak vznášejí otazníky nad Berlusconiho kampaní před volbami do Evropského parlamentu.

Prokuratura: Modelku svědčící proti Berlusconimu zřejmě zavraždili

15.03. 22:52

Italské úřady zahájily vyšetřování podezřelé smrti marocké modelky, která byla pravidelnou účastnicí divokých večírků pořádaných bývalým premiérem Silviem Berlusconim. Imán Fadílová se podle prokuratury mohla stát obětí vraždy, informoval dnes list Corriere della Sera. Modelka byla i svědkyní v…

Berlusconi prý nepodpoří novou italskou vládu

24.05. 14:53

Řím - Strana bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho nepodpoří v hlasování o důvěře novou koaliční vládu protiimigrační a euroskeptické Ligy a protestního Hnutí pěti hvězd (M5S). Podle expremiéra je koaliční program "naivní knihou snů" a strana proto zamíří do opozice, napsala dnes agentura…

Berlusconi smí znovu kandidovat, soud mu zrušil zbytek trestu

12.05. 15:37

Milán - Milánský soud zrušil šestiletý zákaz výkonu veřejných funkcí, který v roce 2013 z komor parlamentu vyloučil Silvia Berlusconiho. Kontroverzní politik a podnikatel byl tehdy pravomocně odsouzen za daňové úniky. Bývalý premiér a šéf strany Vzhůru, Itálie (FI) může znovu kandidovat. O pátečním…

Vláda v Itálii? Mezi Berlusconim a Salvinim panuje napětí, EU to sleduje se znepokojením

21.03. 15:03

Řím - Po parlamentních volbách v Itálii to začíná skřípat mezi vítězi. Povolební pat se snaží vyřešit Matteo Salvini, expremiér Silvio Berlusconi mu při hledání vládního partnera ale dělá problémy.

Půjdeme do Evropy, abychom změnili pravidla, která Italy ožebračila, vzkazuje po volbách Salvini

07.03. 08:02

Milán - Předseda italské krajně pravicové strany Liga (dříve Liga severu) Matteo Salvini tvrdí, že je jediným možným kandidátem na premiéra v rámci středopravé koalice, která vyhrála nedělní parlamentní volby v zemi. Liga vyšla z hlasování překvapivě jako nejsilnější strana v koalici.

Volby v Itálii? Berlusconi a Grillo uspěli s předváděním show a populismem

05.03. 14:03

Řím - Excentrického televizního magnáta Silvia Berlusconiho (81) Italové zažívají už téměř 25 let. Není to ale jediný politický vůdce, který ví, jak se dělá show. Kabaretista Beppe Grillo (69), zakladatel Hnutí pěti hvězd, se mezitím stal nesporným protagonistou italské politiky, i když v této…

Italové dali přednost antisystémovým stranám, vyhrála středopravá koalice

05.03. 08:02

Řím - Podle odhadů výsledků nedělních parlamentních voleb v Itálii vyhrála středopravá koalice, v níž jsou nejvýraznějšími silami strana Vzhůru, Itálie (FI) expremiéra Silvia Berlusconiho a protiimigrační a euroskeptická Liga severu (LN) Mattea Salviniho. Jako nejsilnější jednotlivá strana z voleb…

V Itálii začaly parlamentní volby. Skončí to patem, předvídají analytici

04.03. 09:30

Řím - Úderem sedmé hodiny ranní se po celé Itálii otevřely volební místnosti. Hlasování skončí hodinu před půlnocí, první povolební odhady budou zveřejněny okamžitě, první předběžné výsledky by měly být známy v pondělí ráno.

V Itálii skončila kampaň, předvolební klid porušil jen Berlusconi

03.03. 19:35

Neapol - V Itálii se až do uzavření volebních místností v neděli 23.00 SEČ politici ani italská média nesmí k volbám vyjadřovat. Analytici varují před volebním patem. Je možné že ani jedna ze tří hlavní politických sil - strany levého středu, středopravá koalice a populistické Hnutí pěti hvězd (M5S…

Berlusconi se opět vrací? Dožiju se 120 let, naparuje se před volbami

03.03. 16:21

Milán - Silvio Berlusconi (81) se znovu a znovu vrací na italskou politickou scénu, z níž byl už nespočetněkrát vypuzen, napsala agentura AFP. Kvůli věku rezignoval na předvolební mítinky a proplouvání davem, neustále se ale zjevuje v rádiích, televizích a novinách, z nichž sám nemálo vlastní.

Italským volbám hrozí pat. Hlavními tématy jsou migrace a hospodářská situace

01.03. 11:19

Řím - Podle analytiků je možné, že ani levice, ani pravice, ani populisté nezískají v italských volbách parlamentní většinu. Hlavními tématy kampaně je hospodářská situace a migrace. Volební místnosti budou otevřeny v neděli 4. března od 07:00 do 23:00. Oficiální výsledky by měly být zveřejněny v…

Berlusconiho cíl: Získat ve volbách 40 procent hlasů

25.02. 17:00

Milán - Italský expremiér Silvio Berlusconi, který v nadcházejících parlamentních volbách usiluje o návrat do nejvyšší politiky jako jedna z hlavních tváří pravostředové koalice, dnes na svém mítinku v Miláně varoval před populisty.

Konec studené války je mou zásluhou, tvrdí Berlusconi

15.02. 16:58

Řím - V Itálii zbývá měsíc do parlamentních voleb. Expremiér Silvio Berlusconi se v rámci kampaně například pochlubil tím, že konec studené války mezi USA a SSSR je jeho zásluhou.

Migranti jako sociální bomba? Berlusconi v kampani přitvrzuje

Aktualizovali jsme 5.2.2018, 22:02, 05.02. 16:20

Milán - Italský expremiér Silvio Berlusconi přilil olej do ohně ve volební kampani, k jejímž hlavním tématům se řadí migrace. Atmosféru ve společnosti vyostřil sobotní incident ve městě Macerata, kde pravicový extremista střílel do migrantů a šest jich zranil.

V Itálii začaly nové procesy proti Berlusconimu kvůli ovlivňování svědků

01.02. 17:16

Milán - V Itálii začaly tento týden dva nové procesy, v nichž je expremiér Silvio Berlusconi (81) obžalován z ovlivňování svědků uplácením. Obě soudní řízení byla ale hned po zahájení odročena na květen.

Už žádní migranti? Itálie chce vyhodit půl milionu přistěhovalců

Aktualizovali jsme 31.1.2018, 22:35, 31.01. 19:59

Řím - Matteo Salvini, pravicový politik, který doufá, že se stane příštím premiér Itálie, se zavázal, že vyžene půl milionu přistěhovalců, pokud jeho strana vyhraje nadcházející volby. Informuje o tom list The Telegraph.

Berlusconi chce zachovat euro, jeho partner Liga severu nesouhlasí

09.01. 17:23

Řím - Italský expremiér a šéf strany Vzhůru, Itálie (FI) Silvio Berlusconi dnes v rozhlase řekl, že Itálie si musí udržet euro. Euroskeptická Liga severu (LN) se ovšem vzápětí vyjádřila opačně.

Volby v Itálii: Strany od středu doprava vytvořily koalici pro volby

08.01. 16:58

Řím - Lídři hlavních politických stran pravého středu v Itálii se dohodli, že do březnových voleb půjdou jako čtyřčlenná koalice. Slibují nižší daně, méně byrokracie či méně omezení ze strany EU.

Volby v Itálii? O parlament soupeří populisti s populisty, varuje Reuters

28.11. 09:43

Řím - Italové budou na jaře volit parlament a jak ukázala analýza agentury Reuters, populistickými návrhy se to ve volebních programech jen hemží. Jeden z kandidátů na post premiéra slibuje, že sníží daně o 50 miliard eur (1,28 bilionu korun) a výměnou nechá vyskočit rozpočtový deficit. Další chce…

Berlusconi hledá kandidáta na premiéra Itálie

27.11. 18:09

Řím - Silvio Berlusconi (81), jehož středopravá koalice by mohla příští rok vyhrát parlamentní volby, již nemůže kandidovat na premiéra Itálie. Šéfem vlády by podle něj mohl být někdejší šéf karabiníků, generál Leonardo Gallitelli.

reklama
Fotogalerie