Články k tématu: Buddhismus (náboženství)

Indická verze příběhu o české oběti sekty z Nepálu neodpovídá realitě. Co se skutečně stalo?

Aktualizovali jsme 18.3.2019, 22:10, 18.03. 13:07

Řada indických médií zveřejnila v minulém týdnu příběh Češky, kterou mučila náboženská sekta z Nepálu. Server Globe24.cz disponuje exkluzivní výpovědí poškozené ženy, z níž vyplývá, že uvedené informace nebyly pravdivé. Celý proces jejího návratu z Nepálu přes Indii zpět do České republiky nejspíš…

Vlivný buddhistický mnich rezignoval. V klášteře obtěžoval mnišky

15.08. 13:28

Peking - Z čela Čínského buddhistického sdružení odstoupil vlivný mnich Š' Süe-čcheng. Je podezřelý, že obtěžoval řadu mnišek. Obvinění na sociálních médiích popřel. Svou rezignaci veřejně nekomentoval.

Fotbalisté z thajské jeskyně se stali buddhistickými novici, budou žít v chrámu

25.07. 12:11

Bangkok - Jedenáct chlapců a jejich fotbalový trenér, kteří byli tento měsíc zachránění z jeskyně Tham Luang na severu Thajska, bude ode dneška devět dní žít v buddhistickém chrámu ve městě Čchíengráj.

reklama

Na Srí Lance byl zrušen výjimečný stav vyhlášený kvůli střetům mezi buddhisty a muslimy

18.03. 09:50

Kolombo - Srí Lanka zrušila výjimečný stav, který byl vyhlášen 6. března s cílem zastavit šíření násilných střetů mezi buddhisty a muslimy. Nyní je na ostrově hlavní turistická sezona.

Útoky na muslimy na Srí Lance pokračují, zatčeni byli buddhističtí radikálové

08.03. 21:32

Kolombo - V souvislosti s útoky proti muslimské menšině zadržela policie na Srí Lance celkem 85 lidí. Deset podezřelých označila za členy radikální buddhistické organizace a ve vazbě je také její vůdce, který byl patrně mozkem nepokojů. Informovala o tom dnes agentura AFP. Nepokoje už mají údajně…

Náboženská válka na Srí Lance. Na facebooku se objevily výzvy k útokům na muslimy

07.03. 16:21

Kolombo - Střety mezi buddhisty a muslimy na Srí Lance pokračují, a to navzdory vyhlášení výjimečného stavu. Mluvčí policie Ruvan Gunasekera sdělil, že během násilí zahynuli dva lidé.

Střety mezi muslimy s buddhisty jsou stále horší. Srí Lanka vyhlásila výjimečný stav

06.03. 12:34

Kolombo - Vláda Srí Lanky dnes vyhlásila v zemi na deset dní výjimečný stav. Násilnosti vypukly ve městě Kandy, které leží v centrální části země. Vyvolala je smrt muže z většinového sinhálského etnika, který zemřel po napadení skupinou muslimů.

Při střetech v Barmě policie zastřelila sedm buddhistů

17.01. 08:06

Rangún - Barmská policie v Arakanském státě dnes střílela do davu buddhistů, který se snažil získat kontrolu nad místním úřadem. Zemřelo sedm lidí a dalších 13 utrpělo zranění.

Barma zasahuje ve prospěch Rohingů. Uvěznila mnicha, který měl podněcovat k násilí

14.11. 16:50

Rangún - V Barmě za týden začne soud s jedním z nejvlivnějších ultranacionalistických buddhistických mnichů. Parmaukkchu je obviněn z podněcování násilí a narušování veřejného pořádku, na proces čeká ve vazbě.

Budoucnost pohřebnictví? V Japonsku představili robotického buddhistického kněze

24.08. 07:58

Tokio - Na tokijském veletrhu Life Ending Industry Expo dnes byl v nové roli představen humanoidní robot Pepper. Bude možné pronajmout si ho jako buddhistického kněze na pohřby.

Co dovede Severní Korea? Umí divy i s vírou

Aktualizovali jsme 11.6.2017, 22:56, 11.06. 12:40

Na konci 40. let 20. století zavítal mladý sovětský novinář v doprovodu místního severokorejského úředníka na horu Kumgang. Jeho pozornost přilákalo velké množství buddhistických chrámů, jež se nacházely v rozlehlých údolích. Průvodce svého hosta ujistil: „Nebojte se, postaráme se o ně. Většinu z…

Mniši chtěli šířit soucit pomocí humrů. Restauratéři trpí

10.07. 18:02

Ottawa - S kuriózním problémem se potýkají restauratéři v Kanadě. Místní skupina buddhistických mnichů se totiž rozhodla zpět do moře vypustit necelých tři sta kilogramů humrů, kteří měli původně skončit na talíři. Informoval o tom server Huffington Post.

reklama
Fotogalerie