Články k tématu: bush, george w. jr.

Dojemná scéna v rezidenci umírajícího Bushe. Toto byla jeho poslední slova

02.12. 12:41

Bývalý americký prezident George Bush starší se stihl před svým pátečním skonem rozloučit se svými nejbližšími. Podle listu The New York Times jeho poslední slova patřila synovi a pozdějšímu prezidentovi Georgi Bushovi mladšímu. Byl jsi úžasný otec, řekl Bush mladší a otec odpověděl: "Já tě mám…

Zemřela bývalá první dáma USA Barbara Bushová, bylo jí 92 let

18.04. 08:17

Washington - Ve věku 92 let v úterý zemřela manželka bývalého amerického prezidenta George Bushe staršího a matka exprezidenta George Bushe mladšího Barbara Bushová. S odvoláním na rodinu zesnulé o tom dnes informovala agentura Reuters. V neděli mluvčí Bushových Jim McGrath uvedl, že bývalou první…

Exprezident Bush promluvil o Russiangate: Moskva ovlivňovala volby v USA, pozor na Putina

08.02. 14:30

Washington/Abú Zabí - Summitu blízkovýchodních a severoafrických univerzit (MENA) ve Spojených arabských emirátech se zúčastnil také bývalý americký prezident George Bush mladší. Ve svém rpojevu řekl, že o ruském zasahování do prezidentských voleb v USA existují jasné důkazy. Zda se ale Moskvě…

reklama

Bush starší i mladší vyzvali Američany k odmítnutí rasismu

16.08. 21:04

Washington - Američané musí odmítnout rasismus, antisemitismus a násilí. Dnes k tomu vyzvali někdejší prezidenti George Bush a jeho syn George Bush mladší v reakci na násilnosti v Charlottesville.

Raději Husajn než Bush? Bývalý agent CIA promlouvá

04.01. 18:29

Londýn - Stanice BBC přinesla rozhovor s bývalým agentem CIA, který vyslýchal Saddáma Husajna. John Nixon studoval Saddáma Husajna od vstupu do CIA v roce 1998. Jeho úkolem bylo získat vhled do myslí světových vůdců, zjistit, co je „pohání“, co chtějí. Když byl Saddám Husajn nalezen americkými…

Exprezident Bush s manželkou prezidenta nevolili

09.11. 01:07

Washington - Bývalý americký republikánský prezident George Bush mladší s manželkou Laurou nedali hlas žádnému z prezidentských kandidátů.

Bude klan Bushů hlasovat pro Trumpa? V Británii chtějí miliardáře "upálit"

03.11. 08:44

Washington/Londýn - Klan Bushů, který dal Americe dva republikánské prezidenty, nebude zřejmě v úterních volbách hlasovat pro Donalda Trumpa. Aktuální dění v USA bude mít ohlas také v Británii.

Nová podpora pro Trumpa: Za prezidentského kandidáta se postavili někdejší členové Bushovy administrativy

26.09. 17:18

Washington - Pracovníci administrativy exprezidenta George Bushe juniora se postavili za republikánského kandidáta Donalda Trumpa. Ze samotného politického klanu Bushů ovšem miliardáře oficiálně nepodpořil nikdo.

11. září jako tragédie i zdroj konspirací. Vědělo se o něm dopředu?

11.09. 22:06

New York - Každá vážná událost nebo katastrofa je vyšetřována z několika důvodů: je třeba zjistit příčiny, případné pochybení, důsledky a z nich se poučit. Když však tento proces provázejí od počátku pochybnosti, není divu, že se záhy začínají objevovat teorie, kdo a čemu chtěl zabránit a co skrýt.

Světu bez Husajna se daří lépe, komentuje Bush zprávu o Iráku

07.07. 09:29

Washington - K závěrům zprávy Chilcotovy komise o britské invazi do Iráku se vyjádřil také americký exprezident George Bush mladší. Ten trvá na tom, že bez ohledu na veškeré nedostatky a chyby se světu bez Saddáma Husajna daří lépe.

Bushovi do prezidentské kampaně zasahovat nehodlají, nepodpoří ani Trumpa

05.05. 12:01

Washington - George Bush starší a jeho syn George Bush mladší nechtějí zasahovat do prezidentské kampaně, kandidát republikánů Donald Trump se tak od nich podpory nedočká.

reklama
Fotogalerie