Články k tématu: Castro, Raúl

Masivní cenzura? Twitter pod palbou kritiky

13.09. 08:25

Americká společnost Twitter provozující stejnojmennou sociální síť zablokovala účty vůdci kubánských komunistů Raúlovi Castrovi, jeho dceři Mariele a také desítkám novinářům ze státních médií. Svaz kubánských žurnalistů tento krok kritizoval jako "masivní cenzuru".

Castro se politiky nevzdává. Povede komisi k sestavení ústavy

02.06. 21:35

Havana - Komisi, která má připravit text nové kubánské ústavy, povede šéf kubánské komunistické strany a bývalý prezident Raúl Castro.

Kuba chystá novou ústavu

29.05. 08:37

Havana - Kubánský režim se tento týden chystá zahájit reformu ústavy, která by měla komunistickou zemi adaptovat na éru po skončení půlstoleté vlády bratří Castrů. Státní média v pondělí oznámila, že v sobotu parlament vybere členy komise, která text nové ústavy připraví. Vůdčí role komunistické…

reklama

Kuba zná jméno nového prezidenta, vláda Castrů skončila

18.04. 18:58

Havana - Novým prezidentem (předsedou státní rady) Kuby by se měl stát dosavadní viceprezident Miguel Díaz-Canel. Formálně to dnes navrhli kubánští poslanci. Pozorovateli již dříve favorizovaný Díaz-Canel by nahradil Raúla Castra, který spolu s bratrem Fidelem reprezentoval komunistický karibský…

Kuba bude mít nového prezidenta, favoritem volby je viceprezident

18.04. 16:49

Havana - Na Kubě dnes začalo dvoudenní jednání parlamentu, jehož poslanci v tajné volbě vyberou nástupce Raúla Castra ve funkci prezidenta. Castro, který spolu s bratrem Fidelem stál v čele země od komunistického puče před téměř 60 lety, se již o nejvyšší státní funkci neuchází. Jméno jeho nástupce…

Navzdory Trumpovým výhrůžkám prožívá Kuba oživení, největší zájem je o pizzu

22.08. 08:08

Havana - Kubánské hospodářství se pomalu vzpamatovává. Je to vidět i na ulicích v hlavním městě Havaně. Tam postupně přibývá malých obchůdků a restaurací, nejvíc se rozmohly drobné pizzerie. Mělo by to být znamením, že na Kubě roste nová střední třída.

Raúl Castro kritizoval Trumpovu politiku vůči Kubě

15.07. 11:29

Havana/Washington - Kubánský prezident Raúl Castro vůbec poprvé veřejně kritizoval obrat v politice USA vůči Havaně za vlády Donalda Trumpa. Jeho předchůdce v Bílém domě Barack Obama se naopak snažil o vstřícný přístup ke Kubě.

Kuba odsoudila nová opatření USA, Trump se prý uchyluje k donucovacím metodám minulosti

17.06. 09:51

Havana - Nová opatření amerického prezidenta Donalda Trumpa mají posílit blokádu Kuby. Havana na to reagovala slovy, že kroky Washingtonu neoslabí revoluci a že je ochotna pokračovat ve zdvořilém dialogu.

Venezuelská krize dopadá i na spojence z Kuby, Havana plánuje utahování opasků

29.04. 20:38

Havana - Politická a ekonomická krize, s kterou se potýká Venezuela, začíná děsit Kubu. Havana po dvou letech rozpočtových škrtů plánuje i v příštím roce další omezování výdajů.

Levicoví vůdci Latinské Ameriky si slíbili jednotu: Trump je samolibý, mexická zeď iracionální

06.03. 08:53

Caracas - V neděli se ve venezuelské metropoli konal summit Bolívarovského spojenectví národů naší Ameriky (ALBA). Levicoví prezidenti několika latinskoamerických států si na něm přislíbili vzájemnou solidaritu a kritizovali Washington. Připomněli si také Huga Cháveze, který zemřel před čtyřmi roky.

Kuba doufá v normalizaci vztahů s USA, velké ústupky ale neplánuje

26.01. 10:07

Havana - Kubánský prezident Raúl Castro ve středu prohlásil, že Havana doufá v pokračování normalizace vztahů se Spojenými státy. Nová vláda Donalda Trumpa by podle jeho slov ale neměla očekávat ústupky poškozující svrchovanost ostrova.

Návštěva Obamy vztahy nezlepšila? Castro varuje Kubu před USA

17.04. 13:31

Havana – V sobotu začal na Kubě sjezd tamní komunistické strany. Prezident Raúl Castro v úvodním projevu varoval, že Spojené státy jsou rozhodnuty ukončit kubánskou socialistickou revoluci.

Kuba nemá politické vězně? Blbost, zuřili disidenti a zveřejnili seznam

22.03. 09:51

Havana - Kubánská exilová organizace zveřejnila seznam 47 politických vězňů na Kubě. Prezident Raúl Castro v pondělí po setkání s Barackem Obamou v Havaně prohlásil, že dostane-li takový soupis, okamžitě vězně osvobodí.

reklama
Fotogalerie
google-site-verification: google572aa3d56eb08979.html