Články k tématu: CDU/CSU

Tentokrát poráží Itálie Německo? Překvapení evropských voleb

26.05. 20:57

Výsledky voleb do Evropského parlamentu budou oficiálně známy až po ukončeních voleb v Itálii v 23hodin v neděli, ale už nyní je možné získat některé výsledky. Ve svém aktualizovaném živém blogu magazín Politico shrnuje nejzajímavější dosavadní výsledky voleb.

Německo je opět vzhůru nohama! Dvě ženy mění jeho politiku nebývalým způsobem

Aktualizovali jsme 12.3.2019, 22:05, 12.03. 11:09

Komentář Petra Šulky – Podle starého českého přísloví nové koště dobře mete. Zdá se, že na německé politické scéně toto přísloví platí zcela. Dvě německé političky, které se postavily do čela dvou tradičních a největších stran pomalu, ale jistě vrací své strany do zaběhlých kolejí pravice a levice…

Útok na poslance AfD: Německo se dostává do skutečného chaosu

Aktualizovali jsme 10.1.2019, 22:24, 09.01. 13:15

Komentář Petra Šulky – Útok na brémského poslance Bundestagu a předsedu místní AfD Franka Magnitze otřásl celým Německem. Mnozí komentátoři varují před návratem politického násilí spjatého s výmarskou republikou, které vyvrcholilo nástupem Adolfa Hitlera k moci. Ukazuje se, že radikální levice je…

reklama

CDU se rozpadne? Před volbou nástupce Merkelové roste napětí

06.12. 13:59

Stále více německých křesťanských demokratů dává před páteční volbou nového předsedy otevřeně najevo, koho podporuje. Zároveň se začínají objevovat hlasy, které varují před tím, aby volba nástupce Angely Merkelové, která CDU vedla přes 18 let, stranu nerozdělila.

Migrační pakt OSN je propadák? Lidé od Merkelové se bouří a nechtějí ho podepsat

06.11. 14:59

V Německu se stále hlasitěji debatuje o připravovaném globálním paktu Organizace spojených národů o migraci, který již odmítli představitelé Spojených států, Austrálie, Rakouska či Maďarska. Ostře proti paktu se dnes vyslovila protiimigrační strana Alteranativa pro Německo (AfD). Hlasy, které…

Vyjednávání o německé vládní koalici zřejmě vstoupila do posledního dne

04.02. 16:11

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) před začátkem dnešních rozhovorů o vládní koalici poznamenala, že čeká těžké hodiny vyjednávání. Předseda sociálních demokratů (SPD) Martin Schulz byl optimistištější. Podotkl, že postoje strany se přiblížily.

Bavorský premiér Seehofer skončí ve funkci, nahradí ho Söder

04.12. 11:44

Mnichov - Bavorský premiér Horst Seehofer (68) dle médií skončí v prvním čtvrtletí příštího roku ve funkci, jeho pozice se kvůli volebnímu výsledku stala neudržitelnou. Nahradit ho má tamější ministr financí Markus Söder (50).

Merkelová je sice oslabena, odepisovat ji ale nemůžeme

27.09. 10:08

Berlín - "Největší ztroskotanec voleb", řekl o Merkelové její politický rival Martin Schulz po vyhlášení výsledků. I přes jasné vítězství psaly světové deníky o tom, jak kancléřka ztrácí moc. Její strana CDU získala jeden z nejhorších volebních výsledků v historii a předchozí vládnoucí období bylo…

Sasko, tradiční bašta CDU, volilo AfD. Strana bodovala v okresech u hranic s Českem

25.09. 10:13

Drážďany - Alternativa pro Německo (AfD) se stala v Sasku nejsilnější stranou, když v nedělních parlamentních volbách získala ve spolkové zemi, která sousedí s Českem, 27 procent hlasů. Na druhou příčku těsně odsunula CDU kancléřky Angely Merkelové. Sasko bylo přitom doposud považováno za baštu CDU.

Skutečný boj? O vítězi německých voleb je zřejmě jasno, o třetí místo se porvou čtyři strany

14.09. 12:13

Berlín - O vítězství CDU/CSU v německým parlamentních volbách pochybuje jen málokdo, zajímavý však může být souboj o další místa. Svobodná demokratická strana (FDP), Zelení a Levice se spolu s Alternativou pro Německo (AfD) dle médií utkají o třetí pozici.

Merkelová je povýšenecká a nemá plán na řešení dieselů, udeřil Schult. A Merkelová reaguje

27.08. 21:06

Berlín – Povýšenecká. Právě tímto slovem hodnotí předseda sociální demokracie (SPD) Martin Schulz svou soupeřku v v boji o kancléřský post a šéfku německé vlády Angelu Merkelovou (CDU). CDU/CSU má v aktuálních průzkumech podporu kolem 39 procent voličů, sociální demokraté 22 až 24 procent.

Boj o hlasy: Schulz se ostře pustil do Merkelové. Zoufalství a bezradnost, vrací úder CDU

26.06. 11:55

Berlín - Předseda německé sociální demokracie (SPD) Martin Schulz v nedělním programovém sjezdu strany hovořil v souvislosti s kancléřkou Angelou Merkelovou o útoku na demokracii. CDU to komentovala slovy o naprostém zoufalství.

Merkelová je na koni: Volby v Severním Porýní-Vestfálsku vyhrála CDU před SPD

Aktualizovali jsme 14.5.2017, 21:58, 14.05. 20:05

Dortmund - Podle prvních odhadů vyhráli dnešní zemské volby v Severním Porýní-Vestfálsku poměrně jasně křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Angely Merkelové před sociální demokracií (SPD) Martina Schulze.

Merkelová bude opět kancléřkou? Schulze čeká debakl, CDU/CSU znovu posílila

13.05. 10:38

Berlín - Podzimní německé volby do Spolkového sněmu zřejmě opanuje současná kancléřka Angela Merkelová (CDU). Podle nejnovějšího průzkumu její strana opět posílila, Sociální demokraté Martina Schulze (SPD) si pohoršili.

Merkelová nemá konkurenci? Volby v Sársku jasně vyhrála

26.03. 18:36

Berlín - Volby v západoněmeckém Sársku vyhrála podle prvotních odhadů televize ARD překvapivě jasně Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové před sociální demokracií (SPD).

Merkelová je v bojovné náladě: V projevu se vymezila vůči svému soupeři Schulzovi

01.03. 21:42

Berlín – Německá kancléřka a šéfka CDU Angela Merkelová se dnes důrazně vymezila sociální demokracii a jejímu kandidátovi na kancléře Martinu Schulzovi, který jí podle průzkumů veřejného mínění může být vážným soupeřem v zářijových volbách. 

Šéf CSU Seehofer odmítl koaliční vládu se Zelenými. Představují riziko, tvrdí

01.03. 17:55

Berlín - Parlamentní volby se budou v Německu konat sice až na podzim, už nyní se ale mluví o možné koalici. Bavorský premiér Horst Seehofer dnes prohlásil, že pro něj v současné době Zelení nepřipadají v úvahu jako koaliční partner pro CSU.

Zahajte kampaň, vymezte se proti Schulzovi, žádají Merkelovou její spolustraníci

27.02. 12:02

Berlín - Uvnitř německé konzervativní unie CDU/CSU se stále častěji ozývají hlasy, aby kancléřka Angela Merkelová zahájila volební kampaň. Měla by se začít vymezovat vůči kandidátovi sociální demokracie na kancléře Martinu Schulzovi.

Pusťme do Německa více migrantek, navrhuje poslanec

24.02. 20:45

Berlín - Mezi uprchlíky, kteří proudí do Evropy, převařují mladí muži. Poslanec vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Kai Wegner se obává, že to vyvolá potíže. Navrhl proto, aby německé úřady při přijímání běženců daly přednost ženám.

Merkelová se propadá, post kancléřky možné neobhájí. Sociální demokracie by porazila CDU/CSU

06.02. 16:45

Berlín - Pokud by se nyní v Německu konaly volby, Sociálnědemokratická strana (SPD) by porazila konzervativní unii CDU/CSU. Ukázal to průzkum pro deník Bild. Martin Schulz by se tak mohl stát kancléřem, poznamenal server časopisu Stern.

Už je to oficiální: Merkelová je kandidátkou CDU/CSU na kancléřku

06.02. 12:14

Berlín/Mnichov - Angela Merkelová se dnes oficiálně stala kandidátkou konzervativní unie CDU/CSU na německou kancléřku. Mezi Berlínem a Mnichovem ještě nedávno panovalo nepřáteltví kvůli rozdílným názorům na řešení uprchlické krize.

Usmiřovací schůzka mezi CDU a CSU? Partneři se rozhádali kvůli uprchlíkům

05.02. 22:03

Mnichov - V Mnichově se dnes konala takzvaná usmiřovací schůzka mezi CDU kancléřky Angely Merkelové a CSU bavorského premiéra Horsta Seehofera. Oba rozkmotřil rozdílný přístup k řešení uprchlické krize.

Lodě plné migrantu hned posílejte zpět. Od Merkelové přišla ostrá slova

31.12. 14:10

Mnichov - Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU), spojenec německé kancléřky Angely Merkelové, navrhuje novou politiku pro migranty překračující Středomoří. Podle strany by měly stráže otáčet lodě ještě na moři a posílat je zpátky do Afriky.

Zvýší se počet migrantů na dvojnásobek? Německo se bojí nového zákonu

29.12. 08:02

Berlín – Místopředseda německého Bundestagu má velké obavy. Varuje, že se počet syrských migrantů v jeho zemi může zdvojnásobit kvůli zákonům na sloučení rodin.

reklama

Fotogalerie