Články k tématu: CDU/CSU

Německo v problémech! Bude pro něj příští krize drtivá?

Aktualizovali jsme 3.12.2019, 16:55, 02.12. 09:19

Když v roce 2008 přišla do Evropy krize, bylo Německo stálicí, která z ní vyšla bez ztráty kytičky. Německá ekonomika se ukázala jako silná, stejně jako sociální a politický systém. Kancléřka Angela Merkelová byla na vrcholu a byla uznávána nejen doma, ale i v zahraničí. Podle mnoha ekonomů se…

Merkelová dostane co proto? Sjezd CDU bude bouřlivý, nervozita roste

21.11. 10:24

Za normálních okolností by sjezd německé vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU), na němž se nebude volit nový předseda, mohl být v podstatě rutinní a poklidnou záležitostí. Letos se ale kvůli vzrůstající nervozitě řady straníků po sérii volebních propadů dá očekávat kritika kancléřky Angely…

S Merkelovou je amen? Kritika po volebním debaklu nabírá na síle

29.10. 13:48

Po propadu křesťanských demokratů v nedělních zemských volbách ve východoněmeckém Durynsku se od části straníků snesla tvrdá kritika na kancléřku Angelu Merkelovou i šéfku CDU Annegret Krampovou-Karrenbauerovou. Právě jejich nevýrazná politika podle kritiků může za to, že CDU každé další volby…

reklama

Padne Merkelová? Výsledek voleb v Durynsku může způsobit zemětřesení

28.10. 11:09

Německá média po nedělních zemských volbách ve východoněmeckém Durynsku nešetří slovy "první" a "historický". Píší o historických změnách ve stranickém spektru, o prvním vítězství Levice či o historických propadech celoněmeckých vládních stran CDU a SPD. Zamýšlejí se také nad tím, jak dlouho ještě…

Uspěje nejkontroverznější politik AfD? Merkelovou zřejmě čeká nářez ve volbách

25.10. 12:10

Patovou situaci, po níž nebude možné sestavit většinovou vládu, a také úspěch Alternativy pro Německo (AfD) vedené jejím nejkontroverznějším politikem Björnem Höckem mohou přinést nedělní zemské volby ve východoněmeckém Durynsku.

Bývalá NDR se vzepřela: Vládní strany dostaly nářez, triumfuje AfD

02.09. 13:32

Po zemských volbách v Sasku a Braniborsku píší německá média o historické změně v rozložení politických sil, o masivních ztrátách křesťanských (CDU) a sociálních demokratů (SPD) i o tom, že protiimigrační Alternativě pro Německo (AfD) zjevně neškodí extremismus.

Tentokrát poráží Itálie Německo? Překvapení evropských voleb

26.05. 20:57

Výsledky voleb do Evropského parlamentu budou oficiálně známy až po ukončeních voleb v Itálii v 23hodin v neděli, ale už nyní je možné získat některé výsledky. Ve svém aktualizovaném živém blogu magazín Politico shrnuje nejzajímavější dosavadní výsledky voleb.

Německo je opět vzhůru nohama! Dvě ženy mění jeho politiku nebývalým způsobem

Aktualizovali jsme 12.3.2019, 22:05, 12.03. 11:09

Komentář Petra Šulky – Podle starého českého přísloví nové koště dobře mete. Zdá se, že na německé politické scéně toto přísloví platí zcela. Dvě německé političky, které se postavily do čela dvou tradičních a největších stran pomalu, ale jistě vrací své strany do zaběhlých kolejí pravice a levice…

Útok na poslance AfD: Německo se dostává do skutečného chaosu

Aktualizovali jsme 10.1.2019, 22:24, 09.01. 13:15

Komentář Petra Šulky – Útok na brémského poslance Bundestagu a předsedu místní AfD Franka Magnitze otřásl celým Německem. Mnozí komentátoři varují před návratem politického násilí spjatého s výmarskou republikou, které vyvrcholilo nástupem Adolfa Hitlera k moci. Ukazuje se, že radikální levice je…

CDU se rozpadne? Před volbou nástupce Merkelové roste napětí

06.12. 13:59

Stále více německých křesťanských demokratů dává před páteční volbou nového předsedy otevřeně najevo, koho podporuje. Zároveň se začínají objevovat hlasy, které varují před tím, aby volba nástupce Angely Merkelové, která CDU vedla přes 18 let, stranu nerozdělila.

Migrační pakt OSN je propadák? Lidé od Merkelové se bouří a nechtějí ho podepsat

06.11. 14:59

V Německu se stále hlasitěji debatuje o připravovaném globálním paktu Organizace spojených národů o migraci, který již odmítli představitelé Spojených států, Austrálie, Rakouska či Maďarska. Ostře proti paktu se dnes vyslovila protiimigrační strana Alteranativa pro Německo (AfD). Hlasy, které…

Vyjednávání o německé vládní koalici zřejmě vstoupila do posledního dne

04.02. 16:11

Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) před začátkem dnešních rozhovorů o vládní koalici poznamenala, že čeká těžké hodiny vyjednávání. Předseda sociálních demokratů (SPD) Martin Schulz byl optimistištější. Podotkl, že postoje strany se přiblížily.

Bavorský premiér Seehofer skončí ve funkci, nahradí ho Söder

04.12. 11:44

Mnichov - Bavorský premiér Horst Seehofer (68) dle médií skončí v prvním čtvrtletí příštího roku ve funkci, jeho pozice se kvůli volebnímu výsledku stala neudržitelnou. Nahradit ho má tamější ministr financí Markus Söder (50).

Merkelová je sice oslabena, odepisovat ji ale nemůžeme

27.09. 10:08

Berlín - "Největší ztroskotanec voleb", řekl o Merkelové její politický rival Martin Schulz po vyhlášení výsledků. I přes jasné vítězství psaly světové deníky o tom, jak kancléřka ztrácí moc. Její strana CDU získala jeden z nejhorších volebních výsledků v historii a předchozí vládnoucí období bylo…

Sasko, tradiční bašta CDU, volilo AfD. Strana bodovala v okresech u hranic s Českem

25.09. 10:13

Drážďany - Alternativa pro Německo (AfD) se stala v Sasku nejsilnější stranou, když v nedělních parlamentních volbách získala ve spolkové zemi, která sousedí s Českem, 27 procent hlasů. Na druhou příčku těsně odsunula CDU kancléřky Angely Merkelové. Sasko bylo přitom doposud považováno za baštu CDU.

Skutečný boj? O vítězi německých voleb je zřejmě jasno, o třetí místo se porvou čtyři strany

14.09. 12:13

Berlín - O vítězství CDU/CSU v německým parlamentních volbách pochybuje jen málokdo, zajímavý však může být souboj o další místa. Svobodná demokratická strana (FDP), Zelení a Levice se spolu s Alternativou pro Německo (AfD) dle médií utkají o třetí pozici.

Merkelová je povýšenecká a nemá plán na řešení dieselů, udeřil Schult. A Merkelová reaguje

27.08. 21:06

Berlín – Povýšenecká. Právě tímto slovem hodnotí předseda sociální demokracie (SPD) Martin Schulz svou soupeřku v v boji o kancléřský post a šéfku německé vlády Angelu Merkelovou (CDU). CDU/CSU má v aktuálních průzkumech podporu kolem 39 procent voličů, sociální demokraté 22 až 24 procent.

Boj o hlasy: Schulz se ostře pustil do Merkelové. Zoufalství a bezradnost, vrací úder CDU

26.06. 11:55

Berlín - Předseda německé sociální demokracie (SPD) Martin Schulz v nedělním programovém sjezdu strany hovořil v souvislosti s kancléřkou Angelou Merkelovou o útoku na demokracii. CDU to komentovala slovy o naprostém zoufalství.

Merkelová je na koni: Volby v Severním Porýní-Vestfálsku vyhrála CDU před SPD

Aktualizovali jsme 14.5.2017, 21:58, 14.05. 20:05

Dortmund - Podle prvních odhadů vyhráli dnešní zemské volby v Severním Porýní-Vestfálsku poměrně jasně křesťanští demokraté (CDU) kancléřky Angely Merkelové před sociální demokracií (SPD) Martina Schulze.

Merkelová bude opět kancléřkou? Schulze čeká debakl, CDU/CSU znovu posílila

13.05. 10:38

Berlín - Podzimní německé volby do Spolkového sněmu zřejmě opanuje současná kancléřka Angela Merkelová (CDU). Podle nejnovějšího průzkumu její strana opět posílila, Sociální demokraté Martina Schulze (SPD) si pohoršili.

Merkelová nemá konkurenci? Volby v Sársku jasně vyhrála

26.03. 18:36

Berlín - Volby v západoněmeckém Sársku vyhrála podle prvotních odhadů televize ARD překvapivě jasně Křesťanskodemokratická unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové před sociální demokracií (SPD).

Merkelová je v bojovné náladě: V projevu se vymezila vůči svému soupeři Schulzovi

01.03. 21:42

Berlín – Německá kancléřka a šéfka CDU Angela Merkelová se dnes důrazně vymezila sociální demokracii a jejímu kandidátovi na kancléře Martinu Schulzovi, který jí podle průzkumů veřejného mínění může být vážným soupeřem v zářijových volbách. 

Šéf CSU Seehofer odmítl koaliční vládu se Zelenými. Představují riziko, tvrdí

01.03. 17:55

Berlín - Parlamentní volby se budou v Německu konat sice až na podzim, už nyní se ale mluví o možné koalici. Bavorský premiér Horst Seehofer dnes prohlásil, že pro něj v současné době Zelení nepřipadají v úvahu jako koaliční partner pro CSU.

Zahajte kampaň, vymezte se proti Schulzovi, žádají Merkelovou její spolustraníci

27.02. 12:02

Berlín - Uvnitř německé konzervativní unie CDU/CSU se stále častěji ozývají hlasy, aby kancléřka Angela Merkelová zahájila volební kampaň. Měla by se začít vymezovat vůči kandidátovi sociální demokracie na kancléře Martinu Schulzovi.

reklama
Fotogalerie