Články k tématu: Celníci

Robert Šlachta jde do civilu. Proč se nečekaně rozhodl skončit u celníků?

Aktualizovali jsme 4.9.2019, 11:15, 04.09. 10:30

Šéf pátrací sekce Generálního ředitelství cel a bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta odchází do civilu. Informaci potvrdila ČTK mluvčí celníků Martina Kaňková. Šlachta podle ní nyní důvody odchodu komentovat nechce, nesouvisejí ale s jeho pozicí v celní…

Řidiči, pozor: Kontroly na dálnicích přitvrdí

13.02. 09:55

Po víkendové kontrolní akci zaměřené na správný výlep dálničních známek plánuje celní správa další kontroly na silnicích. Únor je totiž spolu s letními měsíci nejproblematičtějším měsícem na českých silnicích. Informoval o tom Globe24.cz tiskový odbor Celní správy ČR.

Čeští řidiči jsou lajdáci, nevylepují nové dálniční známky

12.02. 10:29

Celní správa podnikla mimořádnou akci za účelem kontroly správnosti výlepu dálničních známek na rok 2019. Do konce ledna 2019 mohli řidiči ještě používat známku za rok 2018. Přestože na problematiku dopředu podle svých slov celní správa upozorňovala, narazila na řadu přestupků.

reklama

Celníci neuspěli ve sporu s firmou FAU. Jejich postup byl absurdní, uvedl soud

31.05. 16:56

Brno - Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost Generálního ředitelství cel kvůli dodatečným platebním výměrům pro firmu FAU. Výměry se týkaly spotřební daně z minerálních olejů za květen a červen 2013. Krajský soud v Ostravě označil postup celníků za absurdní a formalistický, jeho…

Kontrola v Sapě: odhalili šest případů porušení zákona o EET

04.05. 13:52

Praha - Pražští celníci ve čtvrtek při 15 kontrolách vytipovaných objektů v tržnici Sapa v Libuši zjistili v šesti případech porušení zákona o evidenci tržeb. Jednu provozovnu celníci uzavřeli. ČTK to dnes sdělila mluvčí Celního úřadu pro hlavní město Prahu Ivana Kurková.

V Česku je plno ilegálů? Kontrola cizinců odhalila zásadní problémy

18.04. 13:18

Praha - Celníci a policisté minulý týden při celostátní kontrole odhalili 122 nelegálně zaměstnaných cizinců ze zemí mimo Evropskou unii. Z kontrolovaných 719 pracujících cizinců to byl každý šestý. Cizinci i majitelé firem, u nichž pracovali, jsou podezřelí z porušení zákona o zaměstnanosti.…

GIBS stíhá tři zaměstnance Celní správy, chtěli ovlivnit řízení s kamionem padělků

23.03. 10:09

Praha - Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila dvě zaměstnankyně Celní správy a jednoho muže za pokus vyjmout z celního řízení padělky za desítky milionů korun. Hrozí jim až deset let vězení. Muž už je ve výkonu trestu za jinou trestnou činnost.

Kontrola EET či hazardu? Rezort financí chce nasadit celníky s falešnou identitou

22.03. 11:34

Praha - Ministerstvo financí chce, aby od příštího roku mohli celníci vystupovat pod falešnou identitou třeba i při kontrolách elektronické evidence tržeb (EET) nebo hazardních her. Zdůvodňuje to jejich ochranou.

Děsivé překvapení: Celníci zachytili zásilku zdobených lidských lebek

09.02. 12:16

Denpasar (Indonésie) - Celníci zmařili pokus poslat 24 zdobených lidských lebek z indonéského ostrova Bali do Nizozemska. O osudu zadržené zásilky rozhodne Balijské středisko pro ochranu kulturního dědictví.

Byli zadrženi tři celníci. Měli vynášet tajné informace

24.01. 14:36

Olomouc - Policisté zadrželi čtyři osoby, z toho dle informací Radiožurnálu tři současné či bývalé celníky, kvůli podezření z vynášení tajných informací z prostředí celní správy členům lihové mafie kolem Radka Březiny.

Padělky z Číny zahlcují Evropu. Ruzyňští celníci zabavili zboží za desítky milionů

05.12. 11:13

Praha - Stovky padělků odhalili koncem listopadu celníci na ruzyňském letišti. Pokud by se zboží dostalo na trh, vznikla by majitelům ochranných známek škoda přes 61,5 milionu korun.

Rusové ignorují zákazy? Pašují z Finska sýr a máslo ve velkém

20.11. 08:05

Moskva - Ruští celníci zabavili na hraničním přechodu s Finskem téměř 150 kilogramů sýra a másla. Kontraband byl umně skrytý v různých schovkách osobního automobilu. Rusů, kteří do Finska vyrážejí na nákupy, v posledních měsících prudce přibylo.

Soud zrušil zajišťovací příkazy vůči firmě FAU

22.09. 14:34

Ostrava - Rozhodnutí celníků o zajišťovacích příkazech pro opavskou firmu FAU za zhruba 340 milionů korun bylo zrušeno. Celní úřad podle Krajského soudu v Ostravě neměl důvod pro tak masivní zajištění. Kauza tím ale nekončí. Patrně bude podána kasační stížnosti.

Jako ministr jsem finanční správu neúkoloval, tvrdí Babiš. Nahrávku považuje za kampaň

28.08. 15:52

Praha - Šéf ANO Andrej Babiš uvedl, že jako ministr nezneužíval finanční a celní správu. V rozhovoru pro ihned.cz také řekl, že nahrávku, kde hovoří o firmě FAU, neslyšel.

Celníci zabavili tisíce padělků z tajné skrýše trhovců

21.07. 14:10

Praha - Při zásahu v pražské tržnici Sapa bylo zabaveno na 9000 kusů padělků značkového oblečení, kožené galanterie, obuvi, ale také parfémů, brýlí a hodinek. Podle celníků by prodejem zboží vznikla škoda 14 milionů korun.

Celníci šikanují občany? Tak to přese není, je to klasický hoax, brání se policie

09.06. 14:40

Praha – Celní správa se brání nařčení, že šikanovala občany pohybující se na známé pražské vietnamské tržnice Sapa. Na sociálních sítích se objevila nařčení, že policisté doslova buzerovali návštěvníky. K celé kauze se teď oficiálně vyjádřila také státní správa.

Francouzi zadrželi zásilku "drogy džihádistů", skončit měla v České republice

30.05. 14:16

Praha - Francouzští celníci zabavili v lednu a v únoru na pařížském letišti Roissy 135 kilogramů stimulantu Captagon, přezdívaného droga džihádistů. První várka 350.000 tablet byla schována v průmyslových formách a zásilka směřovala z Libanonu do Česka.

Velký zátah v tržnici Sapa: Celníci objevili padělky za 14 milionů. Jedna prodavačka se pokusila utéct

25.05. 17:20

Praha - Celníci tento týden objevili v tržnici Sapa v pražské Libuši přes 4000 padělků. Pokud by je prodejci prodali, majitelům ochranných známek by vznikla škoda přes 14 milionů korun.

Celníci se vydali na kontrolu prodejců v příhraničních tržnicích. Jak dodržují EET?

20.04. 12:18

Praha - Finanční a celní správa minulý týden zkontrolovala 360 provozovatelů prodejních stánků v příhraničních tržnicích. Zaměřila se na to, zda dodržují elektronickou evidenci tržeb (EET).

Celníci zadrželi padělek hodinek luxusních hodinek z Číny, originál stojí 40 milionů

29.03. 11:23

Praha - Celníci odhalili při běžné kontrole poštovních zásilek na celní poště v Praze 5 padělek jedněch luxusních pánských náramkových hodinek Patek Philippe Geneve za 40 milionů korun. Balíček byl z Číny.

Celníci budou psy využívat i při boji s hazardem

14.01. 10:01

Praha - Nejen nové lidi, ale i psy bude celní správa potřebovat pro dohled nad hazardem. Jako nutnost vidí vzhledem k nově získaným kompetencím výcvik dalších psů generální ředitel celníků Milan Poulíček.

Celníci zabavili léky na zlepšení erekce za 28 milionů

15.12. 10:48

Chábory (Rychnovsko) - Celníci u obce Chábory na Rychnovsku odhalili v nákladním automobilu 144.000 tablet léků Kamagra, používaného na zlepšení erekce.

Správa a výběr spotřebních daní v Česku je efektivní. Náklady ale rostou, upozornil NKÚ

07.11. 09:04

Praha - Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil efektivnost výběru spotřebních daní a postup celních orgánů při správě spotřebních daní v letech 2012 až 2015. Mezi spotřební daně patří například daň z minerálních olejů, daň z lihu, daň z tabáku nebo energetické daně. Kontroloři se zaměřili především…

Šlachta bude náměstkem v Celní správě

26.10. 17:36

Praha - Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta se od listopadu stane náměstkem generálního ředitele Celní správy pro oblast pátrání. Na dotaz ČTK to dnes sdělila mluvčí celníků Martina Kaňková.

reklama
Fotogalerie