Články k tématu: cena

Češi si pořádně připlatí? Ekonomové mají nepříjemné zprávy

16.01. 22:08

Bydlení, energie, ale i jídlo nebo alkohol. To vše od roku 2012 soustavně zdražuje a podle analytiků se neočekává, že by se tento trend měl v dohledné době otočit. Růst cen naopak bude pokračovat.

Je v České republice draho? Podívejte se, jak jsme na tom ve srovnání s Evropou

Aktualizovali jsme 31.3.2019, 22:19, 30.03. 19:43

Se zvyšujícími cenami si zároveň řada z nás stěžuje, že je v České republice draze. Dokonce se šíří domněnka o tom, že Praha se cenově velmi podobá velkým evropským metropolím. Je tomu skutečně tak? Následující článek porovnává životní náklady vybraných měst Evropy.

Ceny Rudolfa Medka: Laureáty diplomat Kolář a historik Vaculík

16.05. 17:51

Praha - Cenu Rudolfa Medka dnes převzali historik Jaroslav Vaculík a diplomat Petr Kolář. Cenu udílí Slovanská knihovna Národní knihovny ČR a spolek Ruská tradice. Uděluje se za badatelskou, novinářskou či jinou činnost zaměřenou na česko-ruské vztahy a jejich proměny ve 20. století nebo na podporu…

reklama

Františkáni ocenili Angelu Merkelovou

12.05. 15:35

Assisi - Německá kancléřka Angela Merkelová obdržela od františkánského řádu ocenění za úsilí o smír a mírové spolužití v Německu i v Evropě. V děkovném projevu v bazilice svatého Františka ve středoitalském městečku Assisi vyzvala k nezbytnosti většího úsilí k prosazování míru ve světě.

reklama
Fotogalerie