Články k tématu: Češi zadržení v Turecku (2016)

Proces se dvěma Čechy v Turecku byl opět odročen, jednat se má v srpnu

12.06. 17:25

Ankara/Praha - Soud se dvěma Čechy v Turecku byl dnes odročen na 2. srpna. Markéta Všelichová a Miroslav Farkas čelí obvinění z členství v kurských milicích YPG, které bojují v Sýrii a jež Ankara řadí k teroristickým organizacím.

Češi zadržení v Turecku: Soud s Všelichovou a Farkasem začne v květnu, prokurátor žádá vysoký trest

06.03. 16:21

Praha/Istanbul - 10. května začne soud s dvojicí Čechů, kteří byli loni zadrženi v Turecku. Jsou obviněni z příslušnosti k ozbrojené teroristické organizaci, turecký prokurátor pro ně žádá až 15 let vězení.

Češi zadržení v Turecku jsou teroristé, píší média. Farkasovi a Všelichové hrozí až 15 let

09.02. 17:24

Ankara - Markéta Všelichová a Miroslav Farkas čelí v Turecku obvinění z příslušnosti k ozbrojené teroristické organizaci, tamní prokurature pro ně žádá trest sedm a půl až 15 let vězení. Češi obvinění popírají a uvádějí, že jsou humanitárními aktivisty.

reklama

Češi zadržení v Turecku žádají tamní soud o propuštění

01.12. 16:02

Praha/Ankara - Češi Markéta Všelichová a Miroslav Farkas, kteří byli zatčeni v Turecku pro podezření z členství v ozbrojené teroristické organizaci, podali prostřednictvím svého právníka žádost o propuštění. Pár je momentálně ve vazbě, kde čeká na soud.

České ministerstvo zahraničí pomáhá Čechům zadrženým v Turecku. Nechtěli páchat terorismus, tvrdí

24.11. 21:11

Praha – České ministerstvo zahraničí poskytuje českým občanům zadrženým v Turecku, paní Markétě Všelichové a panu Miroslavu Farkasovi, konzulární pomoc. Podle úřadu Dvojice Čechů zadržená v Turecku nemířila do Sýrie za účelem teroristické činnosti.

Zaorálek pojede do Turecka vyjednávat o zadržených Češích

23.11. 13:48

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) doufá, že Turecko vyhostí dvojici Čechů, kteří byli v zemi zadrženi kvůli údajné příslušnosti ke kurdským milicím. Kauzu pojede osobně řešit do Ankary v prosinci.

Dva Češi zadržení v Turecku čekají ve vazbě na soud

18.11. 10:26

Ankara - Dva čeští občané, Markéta Všelichová a Miroslav Farkas, zadržení v Turecku kvůli údajné příslušnosti ke kurdským milicím jsou obviněni z poskytování zbraní a budou souzeni. Napsal to turecký list Hürriyet. Podrobnější informace o zatčení Čechů se liší.

V Turecku byli zadrženi dva Češi, prý bojovali v Sýrii

Aktualizovali jsme 17.11.2016, 21:19, 17.11. 11:03

Ankara/Praha - Turecké úřady ve středu zadržely dva Čechy, kteří se snažili v provincii Şirnak překročit hranici se Sýrií. Podle tureckého serveru Daily Sabah jde o bojovníky milic syrských Kurdů YPG.

Češi zadržení v Turecku prý chtěli v Sýrii pomáhat Kurdům

17.11. 13:09

Praha/Ankara - Čech Miroslav Farkas obviněný v Turecku z příslušnosti k teroristické organizaci v minulosti tvrdil, že chce v kurdských oblastech Sýrie pomáhat hlavně dětem.

reklama
Fotogalerie