Články k tématu: Češka pobodaná v Egyptě (14.7.2017 Hurgháda)

Egypt dá vraždu Češky k ledu? Islamista, který útočil v Hurghadě, nebude souzen

12.07. 11:08

Egypťan, který před dvěma lety při útoku nožem v egyptském letovisku Hurghadě zabil dvě Němky a jednu Češku, možná nebude za tento čin souzen. Dnes to s odvoláním na egyptské justiční zdroje napsala agentura DPA. Pachatel, který byl na místě zadržen, je stále na psychiatrické klinice a dosud není…

Útočník, který v Hurghadě zabil Češku, bude prohlášen za nesvéprávného

20.07. 17:09

Praha/Káhira - Egypťan, který před rokem smrtelně pobodal Češku a další dvě německé turistky v letovisku Hurghada, trpí mozkovou dysfunkcí a zřejmě bude prohlášen za nesvéprávného.

Útočník z Hurgady loni zabil Češku, prý je psychicky nemocný

03.04. 16:58

Berlín - Útočník, který loni 14. července zabil v egyptském letovisku Hurghada dvě německé turisty a smrtelně zranil Češku (36), je podle dostupných informací pravděpodobně psychicky nemocný.

reklama

Pozadí útoku v Hurgadě, při kterém zemřela Česka, dodnes není vyjasněné, píše Der Spiegel

31.03. 14:13

Káhira/Berlín - Pachatel útoku, při kterém loni v egyptské Hurghadě zahynuly tři ženy včetně Češky, dosud nebyl obžalován. Německé úřady sice došly k tomu, že šlo zřejmě o islamistický čin, Egypt ale hovoří především o tom, že útočník mohl mít psychické problémy.

Čeští kriminalisté odletěli do Egypta, budou prověřovat ubodání české turistky

23.11. 16:58

Praha/Káhira - Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu od minulého týdne prověřují v Egyptě okolnosti útoku na turisty v Hurgadě, po kterém zemřela Češka. Atentát se stal 14. července, egyptské úřady ho vyšetřují velmi vlažně.

Vyšetřování útoku v Hurgadě? Egypt ho brzdí naznačila česká velvyslankyně

30.08. 16:36

Praha - Egyptská strana podle české velvyslankyně oddaluje závěr vyšetřování útoku na turisty v Hurgadě, po kterém zemřela Češka. Pokračují diplomatická jednání o tom, jak odškodnit pozůstalé po zavražděné ženě.

Muže, který v Egyptě zabil Češku, vyšetří psychiatři

07.08. 19:51

Káhira – Muž, který před třemi týdny v Hurgadě zavraždil tři turistky, včetně Češky, bude vyšetřen na psychiatrii. Abdar Rahmán Šaabán abú Kúra, jak útočníka identifikují egyptské bezpečnostní zdroje, má zůstat na lékařském pozorování 45 dní.

Zaorálek a Zeman kondolovali rodině Češky, která zemřela po útoku v Egyptě

01.08. 20:42

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) při dnešní schůzce kondoloval rodině Češky, která byla zabita v Egyptě. Předal jim také kondolenci prezidenta Miloše Zemana.

Tělo Češky zabité v Egyptě je v ČR, případem se bude zabývat policie

01.08. 15:22

Praha - Tělo Češky zabité v Egyptě bylo dnes převezeno do Česka. ČTK to řekla mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. Česká turistka zemřela minulý týden na následky útoku na pláži v Hurgadě.

Egypťan, který v Hurgadě zavraždil Češku, byl stoupenec IS, tvrdí policie

30.07. 17:13

Káhira/Praha – Útočník, který před dvěma týdny v Hurgadě napadl nožem turistky a tři z nich - včetně Češky – zavraždil, podporoval teroristickou organizaci Islámský stát a chtěl se k ní přidat.

Odškodné pro rodinu zabité Češky? Egyptský velvyslanec myšlenku podpořil

28.07. 17:13

Praha - Egyptský velvyslanec Abdar Rahmán Saláhaddín dnes na schůzce s českým ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) slíbil, že se zasadí o uznání odškodného pro rodinu české turistky, která v noci na čtvrtek zemřela v káhirské nemocnici.

Zaorálek chce po Egyptu vysvětlení incidentu, po kterém zemřela Češka

27.07. 15:45

Praha – Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek (ČSSD) trvá na tom, že Egypt musí sdělit, co přesně se odehrálo předminulý týden při útoku na pláži v letovisku Hurgada. V důsledku incidentu v noci na dnešek zemřela občanka České republiky. „Je to strašné, když se někdo nevrátí z dovolené domů. Je mi…

Zraněná žena v Egyptě je čtvrtou českou civilní obětí terorismu na světě za poslední léta

26.07. 17:56

Káhira – Z Egypta dnes přišla velmi smutná zpráva. Stav Češky, která byla zraněna při útoku v egyptské Hurghadě, je nezvratný. Na základě výsledků CT vyšetření, které proběhlo dnes dopoledne, egyptští lékaři konstatovali, že mozek pobodané pacientky prakticky není zásobován krví a že je ve stavu…

Češka zraněná teroristou Egyptě je ve stavu klinické smrti

26.07. 15:25

Egypt - Egyptské lékařské konzilium dnes po provedených vyšetřeních konstatovalo, že stav Češky, která se stala 14. července obětí teroristy v egyptské Hurghadě, je nezvratný. Podle výsledků CT vyšetření, které proběhlo dnes dopoledne, egyptští lékaři konstatovali, že mozek pobodané pacientky…

Za Češkou zraněnou v Hurgadě dnes přiletí čeští lékaři

25.07. 12:37

Praha/Káhira - Do Káhiry dnes přiletí tým českých lékařů, kteří posoudí, kdy bude možné přepravit Češku zraněnou při útoku na turisty v Hurgadě do České republiky. MZV ČR doporučuje občanům cestujícím do rudomořských letovisek, aby v případě, kdy opouští hotelový rezort, nevyužívali k rekreaci…

Stav Češky zraněné při útoku v Hurgadě se zhoršil, domů se navzdory plánům zatím nevrátí

24.07. 18:37

Káhira/Praha -Stav šestatřicetileté Češky, která byla zraněna 14. července v egyptské Hurgadě, se prudce zhoršil. Žena skončila v tamní nemocnici poté, co na ni a další turistky zaútočil nožem mladý Egypťan. Dvě německé turistky zabil a další turistky zranil, mezi nimi ženu z Česka, kterou zasáhl…

Jaký byl motiv atentátníka z Hurghady? Nad útokem stále visí otazníky

16.07. 18:11

Káhira - Egyptské úřady dosud nenabídly jasné vysvětlení motivu útočníka, který v pátek v letovisku Hurgada nožem k smrti ubodal dvě Němky a čtyři turistky zranil. V úvahu připadá kriminalita, terorismus nebo zdravotní problémy. Slovu terorismus se vyšetřovatelé vyhýbají, aby nepoškodili cestovní…

Ze zájezdu Češky zraněné v Egyptě se domů vracejí zatím dva lidé

15.07. 17:28

Praha - Cestovní kancelář Pantour, s níž cestovala Češka zraněná při útoku v egyptské Hurgadě, nabídla svým klientům v oblasti dřívější návrat domů. Dva lidé toho využili. Měli by odletět v nejbližších dnech, nejdříve v neděli v poledne.

reklama
Fotogalerie