Články k tématu: Česká republika

Nejvíce neznalé země světa? Vědci sestavili žebříček, nechybí v něm ani Česko

19.03. 11:59

Londýn – Ptali jste se někdy, která země na světě je nejvíce neznalá či nevzdělaná? Máme pro vás odpověď. Agentura Ipsos MORI v roce 2016 měřila to, čemu říká „index neznalosti“. Do výzkumu se zapojilo 27250 lidí ve věku 16 až 64 let. Dotazování probíhalo od září do listopadu.

Nové statistiky: Kolik migrantů požádalo o azyl v EU? A v České republice?

17.03. 15:22

Brusel – Eurostat, statistický úřad Evropské unie, zveřejnil nová čísla týkající se migrace. Podle nich v roce 2016 o azyl v bloku požádalo více než 1,2 milionu lidí. Vetšinou jde o Syřany, Afghánce a Iráčany, informuje agentura AP.

Česko zadržovalo kurdské rodiny nezákonně, rozhodl soud

15.03. 12:46

Lucemburk/Praha - Soudní dvůr EU vynesl verdikt v kauze kurdské rodiny snažící se dostat z Maďarska do Německa přes ČR. Zadržování v českém detenčním zařízení bylo dle verdiktu nezákonné, protože chyběla Česku příslušná národní právní úprava.

reklama

Od konce druhé republiky uplynulo 78 let: Co by se stalo, kdyby Hitler vyhrál válku?

15.03. 09:32

Nacistický vůdce Adolf Hitler neměl nikdy velký zájem o Slovensko, lákaly ho ale naopak Čechy a Morava. Proto došlo přesně před 78 lety, 14. března 1939, k rozpadu tehdejšího Československa. Naši východní sousedé získali samostatnost, Německo ji diplomaticky uznalo a předsedou vlády se stal Jozef…

Česko zná dalšího kandidáta na prezidenta. o Hrad chce bojovat Karel Štogl

Aktualizovali jsme 13.3.2017, 18:49, 13.03. 09:15

Praha - Karel Štogl je dalším kandidátem na prezidenta, oficiální kampaň hodlá zahájit až v červnu. Byť se hodlá postavit Miloši Zemanovi, jeho politická kariéra byla doposud často spojena s lidmi, kteří měli k současné hlavě státu blízko.

Většina zadržených cizinců z Rohlik.cz bude vyhoštěna

11.03. 19:05

Praha - Pražští policisté vydali rozhodnutí o vyhoštění z České republiky 74 lidem z celkových 85. Ve čtvrtek je zadržela cizinecká policie v pražském skladu e-shopu Rohlik.cz.

Plodnost v EU stoupla, problém ale není vyřešen. Zachování populace v ohrožení?

10.03. 20:23

Brusel - V celé EU plodnost sice lehce vzrostla, žádná z členských zemí ale není nad hranicí 2,1 dítěte na každou matku, která dle demografů představuje zachování populace. V ČR ukazatel stoupl z 1,15 živě narozených dětí na každou matku na 1,57.

Diskriminujete Romy a migranty, máte problémy s korupcí, kritizuje Washington Česko

06.03. 11:03

Washington - Češi občané by měli začít volit romské zástupce do vysoké politiky a stavět se méně negativně k migrantům. Vyplývá to z nové výroční zprávy amerického ministerstva zahraničí o stavu lidských práv ve světě.

Česko v problémech? Přijměte uprchlíky, nebo draze za to zaplatíte, ozývá se z Bruselu

04.03. 10:55

Brusel - Členské státy Evropské unie si z kvót Evropské komise nedělají těžkou hlavu. Té ale nyní pohár trpělivosti přetekl a hrozí, že pokud státy do stanoveného termínu nepřijmou všechny přidělené migranty, draze za to zaplatí.

Česko pokročilo v boji proti korupci, říkají experti Rady Evropy

02.03. 16:05

Štrasburk/Praha - Protikorupční skupina Rady Evropy GRECO, která sdružuje 40 států, dnes uvedla, že Česko výrazně pokročilo v boji proti korupci a v úsilí o dosažení transparentnosti financování politických stran.

Chceme vytvářet silnější Evropu, shodly se Česko, Slovensko a Německo

27.02. 15:48

Praha - Česko, Slovensko a Německo chtějí vytvářet silnější Evropu, která bude konkurenceschopná a zajistí bezpečnost. Ve společném prohlášení to dnes uvedli ministři zahraničí všech tří zemí Lubomír Zaorálek, Miroslav Lajčák a Sigmar Gabriel.

Zavádění evropského systému řízení železnic v Česku vázne, varuje NKÚ

27.02. 10:19

Praha - Zavádění evropského systému řízení železniční dopravy na české tratě vázne. Zabezpečení ETCS má jen 22 kilometrů tratí, přitom loni to podle původních plánů ministerstva dopravy mělo být víc než 1300 km. Oznámil to dnes Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ).

Praha za propuštění Petra Jaška obnoví vztahy se Súdánem, oznámil Zaorálek

27.02. 09:10

Praha - Součástí dohody o propuštění českého občana Petra Jaška ze súdánského vězení bylo podle ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) obnovení česko-súdánských vztahů v ekonomické i bezpečnostní oblasti.

Česko se podřídilo Německu? Vše je ale jinak, než se píše

26.02. 18:45

Praha/Bratislava - Česko se poprvé od roku 1918 dobrovolně podřídilo Německu. Tak prezentují současnou situaci dezinformační weby propagující Rusko s odvoláním na dohodu o vojenské spolupráci, kterou před několika dny podepsali zástupci obou zemí. Ve skutečnosti ale o žádné podřizování nejde.

Česko si podle Babiše zaslouží v EU lepší místo

25.02. 18:57

Praha - Česko si zaslouží mít v Evropě lepší místo, než má nyní. Po svém znovuzvolení předsedou ANO to na tiskové konferenci řekl vicepremiér Andrej Babiš.

ČR je černý pasažér v EU kašle, musíme to změnit, nabádá Telička

25.02. 18:51

Praha - Česko nesmí být v Evropské unii černý pasažér, členství pro ni má strategický význam. Na sněmu hnutí ANO to řekl místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (ANO).

Česká republika není vyspělá země. Americká banka JPMorgan ji zařadila do rozvojových

23.02. 16:57

Praha - Americká banka JPMorgan vyřadí české státní korunové dluhopisy ze svých indexů rozvinutých trhů a zařadí je od dubna mezi dluhopisové indexy rozvíjejících se zemí GBI-EM.

Uprchlíci jsou terčem nenávistné politiky, varuje lidskoprávní organizace Amnesty International

23.02. 08:11

Praha - Ve světě, včetně Česka, přetrvává nenávist k uprchlíkům, kterou politici využívají k posilování svých pozic, a rozdělují tak společnost. Vyplývá to z výroční zprávy mezinárodní organizace hájící lidská práva Amnesty International (AI) za rok 2016. AI naopak v Česku ocenila třeba zavedení…

V Česku a dalších zemích Evropy byl naměřen radioaktivní jod 131 v ovzduší

21.02. 14:10

Paříž/Praha - Měřicí stanice v sedmi evropských státech zjistily v ovzduší nepatrné množství radioaktivního izotopu jodu 131. Jedná se o Norsko, Finsko, Polsko, Německo Španělsko, Francii a Česko.

Letadlo plné lidí nad Českem udělalo chybu, do akce vystartovaly německé stíhačky

21.02. 08:52

Berlín - Ve čtvrtek odpoledne nad ČR přelétával indický dopravní letoun. Piloti použili pro kontakt s pozemní kontrolou nesprávnou rádiovou frekvenci, což si vynutilo start dvou německých vojenských letounů.

České zdravotnictví vychvalují v Polsku. Je lepší než to britské, uvedla tamní televize

19.02. 19:42

Varšava - Zpravodajská televize TVN 24 doporučila šéfům polského zdravotnictví za vzor to české. Podle mezinárodního žebříčku je lepší než péče v Británii a dotahuje Švédsko.

Za Čecha vězněného v Súdánu se v petici postavily statisíce lidí

17.02. 14:12

Bratislava - Svět se postavil za českého občana Petra Jaška, kterého súdánský soud koncem ledna poslal do vězení za špionáž a protistátní činnost. Petici na jaho podporu podepsalo již 400 tisíc lidí. Bude předána OSN a Súdánu. Informovala o tom slovenská odbočka mezinárodní organizace CitizenGO.

Česká ostuda: Z peněz pro zdravotnictví se za léčbu utratilo minimum

Aktualizovali jsme 16.2.2017, 22:53, 15.02. 13:28

Brusel - Statistický úřad Eurostat dnes zveřejnil údaje, podle nichž se ve většině členských zemí Evropské unie v roce 2014 více než polovina peněz vyčleněných na zdravotnictví utratila za léčbu a rehabilitaci. Česko je na chvostu.

Továrna Hyundai Mobis rozjela v Mošnově zkušební výrobu

16.02. 21:06

Mošnov (Novojičínsko) - Společnost Hyundai Mobis zahájila v Mošnově na Novojičínsku zkušební výrobu. Objekt je specializován na výrobu světlometů.

reklama

Fotogalerie