Články k tématu: Česká republika

Rusko nachystalo odplatu. Neprodlouží akreditaci dvěma českým novinářům

21.04. 16:24

Moskva - Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharovová dnes oznámila, že Moskva analogicky odpoví na rozhodnutí českých úřadů neprodloužit akreditaci v Česku dvěma ruským novinářům.

Rovnost žen a můžu v Česku zaostává, v žebříčku jsme za Ruskem nebo Ghanou

21.04. 13:08

Praha - V mezinárodním hodnocení rovných podmínek pro ženy a muže skončilo Česko ze 145 států až za polovinou žebříčku. Obsadilo 81. příčku. Rovné šance jsou jen ve vzdělávání, slabé je zastoupení žen v politice i jejich pozice v ekonomice. Lepší výsledky než ČR měla například Ghana, Ukrajina,…

Česko stále odmítá uprchlické kvóty, v EU jsme v menšině

21.04. 13:05

Lucemburk - Ministři vnitra EU dnes v Lucemburku jednají o plánu Evropské komise navrhnout do léta povinné trvalé kvóty na rozdělování uprchlíků. Odmítavý postoj Česka k návrhu je zatím v menšině.

reklama

Česko se stává rájem pro hollywoodské filmaře. Co se u nás bude natáčet?

Aktualizovali jsme 20.4.2016, 21:19, 20.04. 09:11

Praha - Do České republiky míří další filmové hvězdy. Momentálně u nás britští filmaři natáčejí velkofilm o Mozartovi a v Česku zřejmě vznikne i 5. díl populární série Transformers. Potvrzuje se tak, že zahraniční štáby znovuobjevily české filmové profesionály a využívají i pobídek, které země…

Za název Czechia zaplatíme přes miliardu, varuje Šlechtová

18.04. 13:31

Praha - Ministryni pro místní rozvoj Karle Šlechtové se nelíbí plán ministerstva zahraničí nechat zapsat do oficiální databáze OSN zkrácený název České republiky "Czechia". Podle ministryně budeme muset vracet miliardovou evropskou dotaci! O změně názvu by se navíc podle Šlechtové mělo rozhodovat v…

Název Czechia zaujal západní svět. Češi trpí krízí identity, píše New York Times

15.04. 10:32

Londýn - Pojmenování Czechia jako překlad názvu Česko zaujal řadu anglosaských médií. Všímají si i toho, že jsou Češi v názorech na nový mezinárodní název rozděleni.

Dvacet let vymýšlení a mají Czechia? Rakousko a Německo si utahují z nové zkratky ČR

15.04. 09:38

Berlín - Názvu Czechia si dnes všímají německá a rakouská média. Hledání krátkého označení pro Českou republiku označila jako "těžký porod", který trval dvacet let.

Z Česka odchází dalších 16 křesťanských uprchlíků, vyzvedli si pasy

14.04. 20:03

Praha - Dalších 16 uprchlíků z Iráku, kteří pobývali v Brně, se rozhodlo opustit Česko. Vyzvedli si od českých úřadů pasy. Uvedl to Nadační fond Generace 21.

Fico nakonec do ČR nepřijede

14.04. 08:50

Praha/Bratislava - Slovenský premiér Robert Fico zrušil dnešní plánovanou návštěvu České republiky. Učinil tak ze zdravotních důvodů, o novém termínu se jedná.

Nejdražší život je v Praze

10.04. 11:55

Praha - Život v Praze vyjde v porovnání cen zboží a služeb s ostatními kraji Česka nejdráž. Dražší jsou zejména služby.

Firma z Kypru žádá po Česku 14 miliard dolarů, soud žalobu odmítl

06.04. 11:27

Praha - Kyperská společnost Prudeno Investments, která se s Českou republikou soudí o 13,9 miliardy dolarů (asi 330 mld. korun), neuspěla se svými nároky u prvoinstančního soudu. Firma se žalobou domáhala uznání pohledávky za údajné poradenství a zajišťování peněz na výstavbu dálnic v 90. letech…

Řidič českého autobusu s uprchlíky: Němci nás měli za převaděče, dali nám želízka

Aktualizovali jsme 4.4.2016, 22:57, 04.04. 01:43

Praha - Řidiči českého soukromého dopravce, kteří byli zadrženi v Německu spolu s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku, byli propuštěni a patrně odvezou migranty zpět do Česka.

Uprchlíky z Česka zadržela německá policie. Pošlou je pravděpodobně zpátky

03.04. 10:30

Praha - Český autobus s 25 křesťanskými uprchlíky z Iráku původně ubytovanými na Jihlavsku zadržela policie v Německu. Uvedly to dnes Česká televize a Český rozhlas - Radiožurnál. Policisté pak uprchlíky následně odvezli, podle dopravce, kterému autobus patří, budou Iráčané zřejmě poslání zpět do…

Česko je terčem kritiky. Podle studie jsme země zaslíbená alkoholu a cigaretám

Aktualizovali jsme 2.4.2016, 17:40, 02.04. 09:42

Brusel - Česká republika je opět terčem kritiky ze zahraničí. Podle výsledku studie institutu EPICENTER je to země zaslíbená alkoholu, cigaretám a nezdravému jídlu.

Si Ťin-pching odletěl z Česka. Nyní má namířeno do USA

30.03. 17:40

Praha - Čínský prezident Si Ťin-pching ukončil návštěvu Česka. Na pražském letišti Václava Havla nastoupil do prezidentského speciálu a odletěl směr USA. Pozornost během třídenní návštěvy budily protestní akce aktivistů upozorňujících na porušování lidských práv v Číně.

Spolupráce mezi Čínou a Českem je stále pevnější, řekl Si Ťin-pching

30.03. 14:43

Praha - Čína a Česká republika jsou ochotny prohlubovat spolupráci Pekingu a zemí střední a východní Evropy, řekl na dnešním ekonomickém fóru čínský prezident Si Ťin-pching. Příležitost pro spolupráci vidí například v hledání nových oblastí ekonomického růstu a inovací.

Na Hradě bylo podepsáno partnerství s Čínou. Zde jsou stěžejní body

29.03. 18:20

Praha - Dnes bylo na Pražském hradě podepsáno strategické partnerství mezi Českou republikou a Čínou. Přinášíme vám přehled stěžejních bodů, které jsou v dokumentu obsaženy.

Průměrnému obyvateli ČR je 42 let, ukázal průzkum

27.03. 13:25

Praha - Průměrný věk v Česku se za poslední čtvrtstoletí zvýšil o pět let a sedm měsíců. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Průzkum ukázal, že Čechům nejvíce vadí korupce a přistěhovalectví

07.03. 20:53

Praha - V únoru letošního roku zařadilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) do svých výzkumů otázky, v nichž občané České republiky vyjadřovali svoji spokojenost nebo nespokojenost se stavem ve vybraných oblastech veřejného života.

Rakouský prezident Fischer navštíví Česko

04.03. 18:22

Praha - Česko v první polovině dubna navštíví končící rakouský prezident Heinz Fischer. Do Prahy se také za měsíc vydá černohorský a v září bulharský prezident.

reklama

Fotogalerie