Články k tématu: česko

Muslimové řádí v Česku. Podřezali ovce u Břeclavi, problém hlásí i Rakousko

Aktualizovali jsme 18.9.2016, 22:16, 15.09. 13:45

Břeclav – Do Česka údajně pronikla skupina muslimů z Rakouska. Poblíž zemědělského družstva v Kosticích na Břeclavsku měla rituálně podřezat ovce. Uvedl to deník Právo. Podobný případ se stal také ve východním Štýrsku.

Šokující odhalení BIS: V Česku hrozí teroristický útok Islámského státu

01.09. 12:15

Praha - V Česku existuje potenciální hrozba teroristického útoku islamistických džihádistů. Ve své výroční zprávě to uvádí česká Bezpečnostní informační služba. V České republice v loňském roce pobývalo celkem sedm osob z islámského světa, kteří se chtěli připojit k teroristickým organizacím v…

Do kolony s Merkelovou se v Praze pokusil najet neznámý muž

26.08. 08:32

Praha - Česko a Německo dál dělí postoj k přerozdělování uprchlíků mezi členské země Evropské unie, potvrdila dnešní pražská návštěva německé kancléřky Angely Merkelové.

reklama

Merkelová to bude mít těžké. I Putin je v Česku oblíbenější, píše Die Welt

25.08. 13:31

Berlín - Dnešní návštěva Prahy nebude pro německou kancléřku Angelu Merkelovou žádná příjemná procházka. Napsal to dnes německý deník Die Welt, podle něhož mnoho Čechů odmítá politiku Merkelové v uprchlické krizi.

V cizině umřelo nejméně Čechů za poslední roky

09.06. 14:57

Praha - Ze statististik konzulátů vyplývá, že v zahraničí loni zemřelo 366 českých občanů, což je nejméně od roku 2009. Případů, kdy se Češi stali oběťmi trestných činů, loni rovněž ubylo.

Svoboda byla fajn, dokud jsme ji měli. Komentátor varuje Česko před omezováním

Aktualizovali jsme 9.5.2016, 21:45, 09.05. 14:40

Praha – Komentátor amerického původu Erik Best se za svých stránkách Final Words zabývá tím, jak je v Česku postupně omezována svoboda. Poukazuje na tři zákony, které byly přijaty v minulém týdnu.

VIDEO: Kontroverzní Noční vlci projeli Prahou

07.05. 13:29

Praha - Prahou dnes projeli i přes nevoli řady lidí členové a příznivci ruského motorkářského klubu Noční vlci, který je známý vztahy s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Skupina chce průjezdem Evropou oslavit konec 2. světové války, její odpůrci to mají ale za provokaci. Někteří z nich chtěli…

Czechia? Který ňouma to vymyslel, rozčílil se Schwarzenberg

Aktualizovali jsme 3.5.2016, 17:35, 03.05. 10:42

Praha – Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se na sociálních sítích pěkně dopálil kvůli debatě o zkrácené anglické podobě označení pro Českou republiku. Podle něj je už tisíc let jedno označení používané, teď se prý ale všichni „splašili“ a rozhodli se vše změnit.

S fungováním demokracie v Česku je většina obyvatelstva nespokojena, ukázal průzkum

25.04. 11:20

Praha - Více než třetina občanů (37 %) je spokojena s fungováním demokracie v naší zemi, ukázal průzkum agentury STEM. Téměř totožný podíl (38 %) souhlasí s tím, že současné politické strany jsou zárukou demokratické politiky. Po velmi nízkých hodnotách kladných odpovědí v letech 2011 až 2013 jsou…

Jurečka: Zrušení protiruských sankcí nelze vyměnit za porušování lidských práv

11.04. 02:58

Praha - Česko nemůže vyměnit lidská práva za to, aby mohlo znovu vyvážet zboží do Ruska. V dnešním pořadu Otázky Václava Moravce to uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Uprchlíci z Jihlavy odmítli azyl. Skupina se přesunuje do Německa

02.04. 17:33

Praha - Skupina 25 křesťanských uprchlíků z Iráku původně ubytovaných v Okrouhlíku u Jihlavy odjíždí do Německa. Uvedla to dnes Česká televize (ČT). Iráčané odmítli azyl v Česku. Martin Frýdl, mluvčí Nadačního fondu Generace 21, který zorganizoval přesídlení již 89 iráckých křesťanů do Česka, už…

Osm křesťanských uprchlíku se z Brna vrací do Iráku. Chtějí umřít v rodné zemi

01.04. 00:12

Jihlava/Brno - Mluvčí nadačního fondu Generace 21 Martin Frýdl dnes oznámil, že osmičlenný rodina iráckých křesťanských uprchlíků, která je ubytovaná v Brně, se rozhodla vrátit do vlasti. Rodina, která se hodlá vrátit do Iráku z Brna, uvedla, že prarodičům se zoufale stýská a chtějí umřít v rodné…

Do Česka přiletí dalších 23 uprchlíků z Iráku

15.03. 16:21

Praha - V neděli odpoledne přiletí do Česka dalších 23 křesťanských uprchlíků, kteří utekli z Iráku před džihádisty IS. Čeká je seznamování s českou kulturou, společností a jazykem.

Polský prezident Duda je v Česku, nejprve se setká s krajany

14.03. 17:41

Praha - Polský prezident Andrzej Duda dnes přiletěl na oficiální návštěvu České republiky. Dvoudenní pobyt v Praze zahájí Duda soukromým programem, podvečer stráví setkáním s krajany na polském velvyslanectví v Praze. Oficiální část Dudovy návštěvy začne v úterý, kdy bude polská hlava státu jednat…

Česko je bezpečnější, během osmi let klesla kriminalita o třetinu

Aktualizovali jsme 7.3.2016, 14:25, 07.03. 09:12

Praha - Většina Čechů nemá policisty příliš v lásce a různé průzkumy veřejného mínění opakovaně ukazují, že podle lidí se bezpečnostní situace v Česku spíše zhoršuje než zlepšuje.

reklama
Fotogalerie