Články k tématu: chicago

V Chicagu probíhá hon na aligátora, okupuje jezero místního parku

10.07. 08:46

Chicagská policie objevila v jezeře místního parku metr a půl dlouhého aligátora. Není jasné, jak se plaz na toto pro něj neobvyklé místo dostal, informovala dnes agentura AP.

Politická premiéra: Chicago si zvolilo první černošskou starostku

03.04. 08:07

Voliči v americkém Chicagu si poprvé v historii zvolili do čela místní radnice černošku. Šestapadesátiletá Lori Lightfootová, která vstoupila do politiky teprve nedávno, v úterním souboji o křeslo starostky jasně porazila zkušenou lokální političku, která je rovněž afroamerického původu. V novém…

Americká policie zastřelila černošského člena ochranky, který zpacifikoval střelce

13.11. 12:56

Na předměstí Chicaga policie o víkendu zastřelila mladého černocha, který pracoval jako člen ochranky baru a podle svědků zasahoval se zbraní v ruce proti rovněž ozbrojenému útočníkovi. Dnes o tom informovala zpravodajská společnost BBC. Rodina 26letého Jemela Robersona žádá v žalobě odškodné více…

reklama

Hamáček ocenil v Chicagu roli USA při vzniku Československa

29.09. 13:56

Ministr zahraničí Jan Hamáček na pátečním galavečeru uspořádaném v Chicagu u příležitosti 100. výročí oslav vzniku Československé republiky ocenil krajany, kteří se zasloužili o česko-americké vztahy. Ve svém projevu vyzdvihl historickou roli Spojených států při vzniku ČSR a historické vazby mezi…

Chicago zažilo nejtragičtější požár za poslední roky, Osm lidí zemřelo

26.08. 20:20

Chicago - Bytový dům v Chicagu dnes zachvátil požár. Zahynulo osm lidí včetně šesti dětí. Dva lidé jsou v kritickém stavu a v nemocnici bojují o život.

Trumpův hotel v Chicagu čelí žalobě za nepovolený odběr vody.

15.08. 14:32

Chicago - Prokurátorka státu Illinois žaluje manažery 92patrového hotelu prezidenta Donalda Trumpa za nepovolený odběr vody. Budova odebírá z řeky v Chicagu denně téměř 76 milionů litrů vody a vypouští ji tam zpět o 35 stupňů teplejší.

V Chicagu po zastřelení černocha vypukly pouliční protesty. Policie zveřejnila VIDEO

16.07. 09:39

Chicago - Policie v americkém městě Chicago má po zastřelení muže obavy z pouličních protestů. Rychle proto zveřejnila videozáznam, který dokládá, že 37letý Harith Augustus byl ozbrojen.

V Chicagu spadl záchranářský vrtulník, přepravovaný pacient je v kritickém stavu

08.07. 10:57

Chicago - Poblíž rušné silnice v Chicagu se v sobotu večer zřítil vrtulník záchranné služby Eurocopter 135. Čtyři lidé jsou zraněni, stav jednoho z nich je kritický.

Chicago trápí nejvyšší počet vražd v zemi. Tisíce lidí demonstrovaly za omezení zbraní

08.07. 10:00

Chicago - V Chicagu se konala velká demonstrace proti násilí páchanému střelnými zbraněmi. Protestující v chudinské čtvrti South Side zablokovali skoro na hodinu část místní dálnice.

Lidé v Chicagu budou cestovat hyperloopem? Musk získal zakázku na vysokorychlostní tunel

14.06. 12:23

Chicago - Firma The Boring Company, která patří doportfolia vizionáře Elona Muska, získala od města Chicago zakázku na výstavbu vysokorychlostního podzemního přepravního systému hyperloop. Má spojit čtvrť Loop s O'Hareovým mezinárodním letištěm.

Chicago se pře s vládou kvůli migraci, už padla i žaloba

07.08. 19:39

Chicago - Starosta amerického města Chicago Rahm Emanuel otevřeně bojuje s Bílým domem v záležitosti takzvaných azylových měst. Ta chce americká vláda postihovat za porušování imigračních zákonů.

Trump poslal do Chicaga federální činitele pro boj s kriminalitou, každých 13 hodin tam dojde k vraždě

30.06. 16:22

Chicago - Americký prezident Donald Trump v lednu pohrozil představitelům Chicaga, že když nesníží vysokou míru zločinnosti, zasáhne federální vláda. Dnes do velkoměsta, které sužuje kriminalita, poslal federální činitele.

V Chicagu pokračují nepokoje. Pietní setkání skončilo další střelbou a několika zraněnými

26.01. 14:54

Chicago - Středeční pietní shromáždění v Chicagu k uctění památky zastřeleného mladíka skončilo další střelbou. Zraněno při ní bylo šest lidí včetně dívky (12) a chlapce (16). Zadržen dosud nebyl nikdo. Kriminalita ve velkoměstě roste, prezident Donald Trump včera pohrozil zásahem federálů.

Chicago trápí kriminalita. Pošlu na vás federály, hrozí Trump

25.01. 14:41

Washington - Chicago dlouhodobě trápí vysoká kriminalita. Prezident Donald Trump na twitteru pohrozil, že pokud velkoměsto problém nevyřeší, zasáhne federální vláda.

Kriminalita v Chicagu stoupá, loni bylo zavražděno více než 700 lidí

02.01. 08:16

Chicago - Podle televizní stanice NBC zažilo loni Chicago nejhorší rok co se týče vražd za posledních dvacet let. Kriminalita roste ale i v dalších amerických městech, například v Bostonu, San Diegu, Memphisu či Indianapolis.

Chicago je třetí nejméně bezpečné město USA, počet vražd roste

02.12. 08:57

Chicago - Americké Chicago se potýká s prudkým nárůstem kriminality. Měsíc před koncem roku 2016 se již eviduje 701 vražd, u nichž téměř vždy hrála roli nejméně jedna střelná zbraň. Oproti roku 2015 se jedná o zvýšení počtu úmyslných zabití o 50 procent. Rekordní byl rok 1998, kdy úřady zaznamenaly…

reklama
Fotogalerie