Články k tématu: Chodorkovskij, Michail

Putin opět prezidentem? Ruský parlament schválil kontroverzní změnu ústavy

Aktualizovali jsme 11.3.2020, 16:31, 11.03. 10:25

Ruský parlament dnes schválil návrh změny ústavy, která umožní prezidentovi Vladimiru Putinovi kandidovat i v příštích volbách hlavy státu. Úpravu základního zákona dopoledne nejprve přijala dolní komora, Státní duma, a o několik hodin později pak také horní komora, Rada federace. Souhlasit s ní…

Rusko prohrálo soud. Za likvidaci Jukosu má zaplatit astronomické odškodné

Aktualizovali jsme 18.2.2020, 15:07, 18.02. 14:10

Rusko musí akcionářům někdejší ruské ropné společnosti Jukos zaplatit odškodné více než 50 miliard dolarů (1,1 bilionu Kč). Rozhodl o tom dnes odvolací soud v Haagu. Zrušil tak rozsudek soudu nižší instance, podle kterého Rusko tuto částku platit nemuselo. Agentura Reuters uvedla, že proti…

Kam se hrabe Navalnyj. Ruská opozice má novou hvězdu, Putina nešetří

13.11. 12:37

Ruský humorista a moderátor Maxim Galkin, v pořadí pátý manžel stálice ruského popu Ally Pugačovové, se stal novým hrdinou ruského internetu a "vůdcem opozice" kvůli svým nejnovějším komentářům věnovaným poměrům za prezidenta Vladimira Putina. Ty prý připomínají sovětské doby, ale v horším vydání.

reklama

Chodorkovskij podpořil Navalného a Sobčakovou. Pak zasáhla policie

09.12. 16:27

Moskva - Michail Chodorkovskij vyzval své přívržence z hnutí Otevřené Rusko, aby v březnových prezidentských volbách podpořili opozičního předáka Alexeje Navalného a televizní moderátorku Xeniji Sobčakovou.

Ruská policie vtrhla do domů lidí spojených s kritikem Kremlu Chodorkovským

05.10. 14:34

Moskva - Ruská policie dnes provedla razii v domovech nejméně pěti lidí spojených s odpůrcem Kremlu Michailem Chodorkovským. Akce souvisela s trestním případem z roku 2003 kolem ropné firmy Jukos.

Na nevládní organizace musíme být ještě přísnější, volá ruský prokurátor

07.06. 17:31

Moskva - Neziskovky se podle ruského generálního prokurátora chtějí vrátit do časů, kdy bylo možné za cizí peníze ničit základy naší státnosti a nezodpovídat se před nikým, vyjma zahraničních sponzorů. Navrhuje proto ještě přísnější kontrolu.

Navalnyj má problémy? Ruská nevládní organizace ho obviňuje z daňových úniků

02.05. 18:21

Moskva - Čelní představitel ruské opozice Alexej Navalnyj prý získával milionové sumy od neznámých dárců, několik desítek milionů rublů měl dostat od české firmy ovládané exilovým odpůrcem Kremlu Michailem Chodorkovským.

Rusové volají: Máme toho dost! Stovky lidí demonstrovaly v Moskvě proti Putinovi

Aktualizovali jsme 29.4.2017, 21:58, 29.04. 17:07

Moskva - Na demonstraci pod heslem "Už ho máme dost" zakázaného hnutí Otevřené Rusko dnes v Moskvě přišlo několik stovek lidí. Příznivci hnutí, které založil bývalý nejbohatší Rus a "Putinův vězeň" Michail Chodorkovskij, se sešli také v Petrohradu

Ruská prokuratura zakázala Chodorkovského hnutí Otevřené Rusko

27.04. 12:51

Moskva - Opozičního hnutí Otevřené Rusko, které v exilu založil Michail Chodorkovskij, bylo zakázáno. Generální prokuratura označila organizaci kritizující politiku Kremlu za nežádoucí.

Michail Chodorkovskij ohlásil odchod z vedení opoziční skupiny Otevřené Rusko

15.04. 19:25

Tallinn - Bývalý ropný magnát a nejbohatší Rus Michail Chodorkovskij dnes ohlásil odchod z čela opozičního hnutí Otevřené Rusko, které založil. Nejznámější "Putinův vězeň" také navrhl podpořit v prezidentských volbách Alexeje Navalného.

Rusko poslalo EU rázný vzkaz: Probuďte se konečně!

Aktualizovali jsme 22.11.2016, 21:47, 22.11. 10:37

Londýn – Ruský opoziční politik a někdejší oligarcha Michail Chodorkovskij má pro Západ hodně rázný vzkaz. Pokud jde o vztahy s Ruskem Vladimira Putina, musí se Evropa probudit a přestat hrát „mile“. Píše to server Politico.

Chodorkovského hnutí Otevřené Rusko se připravuje na pád Putina

13.11. 18:03

Helsinky - Opoziční hnutí Otevřené Rusko Michaila Chorodorkovského dnes na zřizovacím sjezdu v Helsinkách přijalo program pro nejbližší léta, který se dělí na dvě části: před a po pádu režimu ruského prezidenta Vladimira Putina.

Fandí Putin Trumpovi? Situace se po jeho vítězství může radikálně zhoršit, varuje bývalý oligarcha Chodorkovskij

Aktualizovali jsme 8.11.2016, 12:33, 08.11. 09:26

Londýn – Přestože světová média spekulují, že ruský prezident Vladimir Putin v americké prezidentské volbě podporuje republikána Donalda Trumpa, který se netají tím, že by rád vztahy s Moskvou zlepšil a že by zrušil sankce, opak může být pravdou. Myslí si to manažer, podnikatel a bývalý oligarcha…

Kdo se postaví Putinovi v prezidentských volbách? Na seznamu je 14 jmen

12.09. 13:09

Moskva - Michail Chodorkovskij zahájil výběr politika, který se v roce 2018 postaví dosavadnímu prezidentovi Vladimiru Putinovi. na seznamu je již 14 kandidátů.

Putin se bojí: Jaké bude Rusko po jeho vládě?

10.06. 09:17

Brusel/Moskva – Již brzy se rozhodne o dalším směřování vztahů mezi Evropskou unií a Ruskem. Dojde totiž k hlasování ohledně možného prodloužení protiruských sankcí, které na Rusko byly uvaleny kvůli dění na Ukrajině. Michail Chodorkovskij, ruský podnikatel a zakladatel hnutí Open Russia, se…

reklama
Fotogalerie