Články k tématu: Chovanec, Milan

ČSSD v totálním rozkladu? Hamáček sjel Chovance kvůli dopisu na facebooku

15.10. 18:33

Předseda ČSSD Jan Hamáček zkritizoval svého předchůdce v čele strany Milana Chovance za obsah dopisu straníkům, který dnes publikoval na facebooku. Bývalý ministr vnitra v něm doporučuje ČSSD odejít z vlády a případně tolerovat nově vzniklé vládní uskupení. Hamáček takovou možnost v prohlášení…

Komentář: Andrej Babiš jako spasitel Česka? V otázkách migrace je mimo realitu

Aktualizovali jsme 19.8.2018, 13:47, 19.08. 11:31

Komentář Miroslava Horkého – Premiér Andrej Babiš dává jasně najevo, že v zahraničních otázkách chce mít hlavní slovo. V postojích k otázkám migrace zaujímá opačné stanovisko než Miroslav Poche, to, jaký názor má momentální šéf diplomacie Jan Hamáček, ví málokdo. Babiš se snaží vzbudit dojem, že on…

Od postu premiéra mě možná dělily hodiny, říká hašek. Vzít Chovance do Lán prý byla chyba

15.08. 13:48

Brno - Někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek se z nejvyšší politiky poněkud stáhl do ústraní věnuje se právu. vaz mu v říjnu 2013 zlomila schůzka s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech a následné lži o tom, že se setkání nekonalo. Sám Hašek uznává, že se určitých chyb v tu chvíli dopustil.

reklama

Chovanec nabídl klubu jednat o jeho vyloučení, Chvojka to důrazně odmítl

13.07. 12:16

Praha - ČSSD nebude svého bývalého úřadujícího předsedu Milana Chovance vylučovat z klubu ani strany kvůli tomu, že při hlasování o důvěře nepodpořil ve Sněmovně druhou vládu Andreje Babiše. .

Chovanec zůstane sám? Poslanci ČSSD potvrdili, že vládu podpoří

11.07. 16:39

Praha - Milan Chovanec dnes ráno oznámil, že při hlasování Sněmovny o důvěře vládě nebude respektovat výsledky vnitrostranického referenda ČSSD. Ostatní sociální demokraté nicméně avizovali, že pro druhý Babišův kabinet ruku zvednou.

Zeman se vysmál Chovancovi: Je zatrpklý z prohry, stranická disciplína musí bejt

11.07. 14:59

Praha - Rozhodnutí expředsedy ČSSD Milana Chovance nehlasovat dnes pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD přičítá prezident Miloš Zeman jeho zatrpklosti.

ČSSD v problémech? Hamáčka zklamalo Chovancovo chování, straníci ho ale chápou

11.07. 14:46

Praha - Předsedu ČSSD Jana Hamáčka zklamalo, že Milan Chovanec dnes při hlasování Sněmovny nepodpoří vládu.

Chovanec vládu nepodpoří: Bylo by to proti mému svědomí, tvrdí

11.07. 13:02

Praha - Expředseda ČSSD Milan Chovanec dnes nepodpoří vládu ANO a sociální demokracie v hlasování o důvěře. Uvedl to v prohlášení, které zaslal ČTK.

Poražený Chovanec. Při volbě šéfa ČSSD neuspěl, nebude ani místopředsedou

18.02. 18:48

Hradec Králové - V prvním kole delegáti na dnešním mimořádném sjezdu ČSSD v Hradci Králové nového předsedu nevybrali. Do druhého kola postupují Jan Hamáček a Jiří Zimola, který získal nejvyšší počet hlasů. Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec, který propadl, nebude kandidovat ani na místopředsedu.

Chovanec ČSSD ve vládě? Hnutí ANO sociální demokracii kdykoli prodá

18.02. 13:56

Hradec Králové - Statutární místopředseda ČSSD Milan Chovanec na dnešním mimořádném sjezdu strany řekl, že hnutí ANO je partner, který sociální demokracii prodá, kdykoliv se mu to bude hodit. Dále zmínil, že ČSSD podle průzkumů dlouhodobě škodí nejednotnost.

Sebevražda ČSSD? Známý sociální demokrat prozradil, co se děje ve straně

14.02. 09:54

Praha - Již včera jsme Vás informovali o dopise, který Milan Chovanec rozeslal svým spolustraníkům. Mimo jiné v něm píše, že ČSSD musí otočit kormidlo ostře doleva. S tím ale zásadně nesouhlasí někdejší europoslanec a Chovancův stranický kolega Libor Rouček.

Chovanec požádal ČSSD o hlasování proti Okamurovi

11.02. 14:45

Praha - Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec podpoří v případném hlasování odvolání předsedy hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury z funkce místopředsedy Poslanecké sněmovny.

Komentář: ČSSD u konce s dechem! Proč stranu nezachrání ani Zimola?

Aktualizovali jsme 10.2.2018, 22:24, 10.02. 18:45

Komentář Miroslava Horkého – ČSSD by neměl uspokojit poslední volební model, který jí dává přes 12 procent hlasů. Ať už se totiž strana na svém mimořádném sjezdu vydá jakoukoliv cestou, bude pro ni velmi těžké vymanit se z blížící se marginalizace. Moderní levicová témata nefrčí nebo je přejaly…

Tvrdý boj o post šéfa ČSSD? Nejvíce nominací získal Hamáček, rozhodne mimořádný sjezd

04.02. 19:49

Praha - Mimořádný sjezd ČSSD se koná 18. února v Hradci Králové. Nejvíce nominací na předsedu strany získal její současný místopředseda Jan Hamáček. Podpořili ho sociální demokraté v pěti krajích.

Olomoucká konference ČSSD na předsedu nominovala primátora Staňka

04.02. 18:04

Šternberk (Olomoucko) - Sociální demokraté si na na mimořádném sjezdu 18. února v Hradci Králové zvolí nové vedení. Krajská konference ČSSD v Olomouckém kraji nominovala na post předsedy i místopředsedy strany primátora Olomouce Antonína Staňka. 

Babiš svými slovy o předčasných volbách tlačí strany do kouta, shodují se ČSSD a TOP 09

04.02. 13:26

Praha - Výrok premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) o možnosti předčasných voleb pokládá úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec za přípravu na druhé kolo jednání o vládě. Podobný názor má i šéf TOP 09 Jiří Pospíšil. Oba zmínili možný kabinet na půdorysu ANO, SPD Tomia Okamury a KSČM.

Komentář: Bezvládí a chaos v ČSSD. Ovládnou ji populisté, liberálové, nebo prezident?

31.01. 18:15

KOMENTÁŘ MIROSLAVA HORKÉHO – Chaos v nejstarší české politické straně je do očí bijící. Vedení strany je neviditelné a o slovo se hlásí několik osobností, u nichž nevíme, jakou mají šanci na zvolení do čela strany. Jak si stojí Milan Chovanec, Jan Hamáček, straničtí liberálové, „intelektuál“ Jiří…

Jak bude vypadat politická situace po Zemanově zvolení? Usmíří se Zeman s ČSSD?

29.01. 10:54

Praha - Výsledky prezidentských voleb jsou známy. Na pět let bude prezidentem opět Miloš Zeman, který svůj mandát dokázal obhájit. Hlava státu dostala podporu od hnutí ANO, KSČM a SPD. Sociální demokracie byla tradičně kvůli prezidentské volbě rozdělená. Jak bude vypadat politická situace po…

S Chovancem ve vládě určitě sedět nebudu. Měl by odejít, vzkazuje Babiš

29.01. 10:41

Praha – Šéf hnutí ANO a premiér v demisi Andrej Babiš po minulých zkušenostech určitě nebude sedět ve vládě s Milanem Chovancem (ČSSD). Babiš, který je podruhé pověřen sestavením vlády, to řekl pro deník Právo. 

Zemanovi podle Chovance na ČSSD stále záleží

28.01. 17:46

Praha/Plzeň - Účast Miloše Zemana na únorovém sjezdu ČSSD podle úřadujícího šéfa strany Milana Chovance znamená, že prezidentovi není osud sociální demokracie cizí.

Chovanec bude na sjezdu kandidovat na šéfa ČSSD, postaví se Hamáčkovi

28.01. 13:14

Plzeň - Úřadující šéf ČSSD Milan Chovanec bude kandidovat na předsedu strany. Rozhodl se tak poté, co dnes získal podporu od krajské konference ČSSD v Plzeňském kraji, řekl ČTK.

Chovanec pozval Zemana na únorový sjezd ČSSD

27.01. 17:59

Praha - Úřadující předseda sociální demokracie Milan Chovanec pozval prezidenta Miloše Zemana na únorový sjezd ČSSD v Hradci Králové.

Chovanec volil opět Zemana, považuje ho za lepší řešení pro nestabilní dobu

26.01. 22:07

Plzeň - Jiří Drahoš je zatím velká neznámá, myslí si úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. I proto volil druhém kolem prezidentské volby Miloše Zemana. Není k němu prý nekritický, ale pro současnou dobu ho považuje za lepší řešení.

Mezi ANO a ČSSD krachlo i vyjednávání o programových bodech

26.01. 12:11

Praha - ČSSD nebude pokračovat ani v programových rozhovorech s hnutím ANO, protože je nelze oddělit od jednání o možné vládní spolupráci. Usneslo se na tom dnes grémium ČSSD. Podle Milana Chovance bude záležet na hnutí Andreje Babiše, zda po sjezdu ČSSD osloví nové vedení strany a bude chtít…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie