Články k tématu: Chvojka, Jan (ČSSD)

Debata o rozpočtu se vyostřuje. Zaorálek útočil na Kalouska, Okamura na ČSSD

23.10. 15:39

Tradiční spory a kritika ze strany opozice provázely dopolední rozpravu poslanců nad návrhem státního rozpočtu na příští rok. Debata bude pokračovat odpoledne po polední přestávce. Očekává se, že vládní koalice prosadí schválení základních parametrů rozpočtu a posunutí rozpočtu do dalšího kola…

Chovanec nabídl klubu jednat o jeho vyloučení, Chvojka to důrazně odmítl

13.07. 12:16

Praha - ČSSD nebude svého bývalého úřadujícího předsedu Milana Chovance vylučovat z klubu ani strany kvůli tomu, že při hlasování o důvěře nepodpořil ve Sněmovně druhou vládu Andreje Babiše. .

Bude Zeman čelit další žalobě? Spor o Pocheho nekončí

26.06. 13:57

Praha - Prezident Miloš Zeman by měl ve středu 27. června jmenovat novou vládu, přičemž stále není vyřešeno, kdo stane v čele diplomacie. Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka dnes řekl, že by spor o Miroslava Pocheho mohl skončit kompetenční žalobou na hlavu státu.

reklama

Vláda ANO a ČSSD? Jednání začnou dnes, prozradil Chvojka

17.01. 12:35

Praha - Zástupci ČSSD a hnutí ANO se dnes odpoledne sejdou k jednání. Předseda poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka očekává, že se povede debata o podmínkách, za kterých by ČSSD mohla vstoupit do vlády nebo podpořit menšinovou vládu.

Obavy z Babiše? Chvojka navrhuje rozšíření kontrolních komisí ve Sněmovně

29.11. 12:31

Praha - Ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) přinesl na dnešní jednání vlády novelu, podle které by sněmovní komise pro kontrolu Bezpečnostní informační služby (BIS), Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) či Finančního analytického úřadu (FAÚ) ve Sněmovně neměly sedm členů, ale byly v nich…

Šéfem poslaneckého klubu ČSSD se stane Chvojka, do vedení Sněmovny byl nominován Hamáček

27.10. 20:51

Praha – Předsedou poslaneckého klubu ČSSD se stal dosluhující ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka.  Do funkce místopředsedy Sněmovny strana nominuje bývalého předsedu dolní komory Jana Hamáčka.

Politici jsou proti Zemanovu návrhu, aby prezident mohl navrhovat zákony

08.10. 15:04

Praha - Zákonodárné iniciativy, které by si pro hlavu státu přál Miloš Zeman, zřejmě nebudou. V pořadu Otázky Václava Moravce se proti takové možnosti vyjádřili ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD) i exministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS).

Sobotka pokračuje v bilancování: Chvojka připraví finální návrh zákona o sociálním podnikání

23.08. 12:10

Praha - Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka měl dnes bilanční schůzku s premiérem Bohuslavem Sobotkou (oba ČSSD). Oba mrzí, že vláda ve Sněmovně neprosadila zákon o sociálním bydlení. Má se ještě připravit věcný záměr zákona o lobbingu a paragrafované znění zákona o sociálním…

Premiér pokračuje v bilančních schůzkách, na řadě je Šlechtová a Chvojka

17.08. 17:31

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude v pondělí jednat s ministrem pro lidská práva a legislativu Janem Chvojkou (ČSSD), v úterý s ministryní pro místní rozvoj Karlou Šlechtovou (za ANO). Uvedl to dnes tiskový odbor Úřadu vlády.

MInistři už nebudou předkládat nové zákony, soustředí se na materiály ve Sněmovně

29.03. 17:06

Praha – Dnešní jednání vlády je poslední, na kterém mohou ministři předložit nové návrhy zákonů. Do konce funkčního období by se pak kabinet měl zaměřit na prosazení těch materiálů, které už leží v Poslanecké sněmovně.

Zpřísnění cizineckého zákona? Část návrhu je v rozporu s právem, varuje rada vlády

21.03. 20:37

Praha - Poslanec Václav Klučka (ČSSD) navrhl změny cizineckého zákona, které by zpřísnily podmínky pro migranty. Rada vlády pro lidská práva s nimi však nesouhlasí a poukazuje, že části návrhu v rozporu s českým ústavním pořádkem i s unijním a mezinárodním právem.

Chvojka reaguje na USA: Vláda otázku Romů i korupce řeší

06.03. 21:26

Praha - Ministr pro lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) zdůraznil, že česká vláda se snaží o lepší postavení Romů a konkrétními legislativními opatřeními také o potlačování korupce.

Chvojka přijel do Lán: Se Zemanem jedná o novele Ústavy či sociálním bydlení

18.02. 13:16

Lány - Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD) právě jedná s prezidentem Milošem Zemanem. Do Lán mu přivezl představit plány svého resortu v období do podzimních sněmovních voleb.

Novela o pravomocích ombudsmana byla stažena, Chvojka už chystá alternativu

25.01. 14:39

Praha - Vláda na svém dnešním zasedání stáhla návrh na rozšíření pravomocí ombudsmana o možnost podávat antidiskriminační žaloby a podněty Ústavnímu soudu na rušení zákonů nebo jejich částí. Norma budila mezi poslanci spory od počátku. Vystupovali proti ní i zákonodárci z vládních ČSSD, ANO a KDU…

Ghetta v České republice? Ministerstva plní jen část kroků, kritizuje Chvojka

07.01. 15:59

Praha - Vláda na svém pondělním zasedání projedná zprávu ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD), která kritizuje ministerstva za to, že plní jen část kroků ke zlepšení situace v ghettech a jejich okolí.

Ústavu je třeba upravit, do konce volebního období se to ale nestihne, shodli se experti

16.12. 19:02

Praha – Revize ústavy je nutná, shodli se dnes ústavní experti, které si dnes pozval ministr pro legislativu Jan Chvojka (ČSSD). Přesto se ale nedá čekat, že by se tato úprava stihla do voleb, varuje ministr.

Sobotkův kabinet potvrdil Chvojku jako ministra pro lidská práva

05.12. 21:15

Praha – Kabinet Bohuslava Sobotky dnes formálně potvrdil nástup Jana Chvojky (ČSSD) na místo ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu. Zároveň byl Chvojka také jmenován předsedou vládních legislativců.

Nový ministr pro lidská práva by se měl zaměřit na situaci v ghettech a sociální bydlení, nařídil Sobotka

30.11. 16:53

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes uvedl Jana Chvojku do funkce ministra pro lidská práva. Zaměřit by se měl mimo jiné na situaci v takzvaných vyloučených lokalitách. Dokončit je třeba také celou řadu zákonů.

Zeman jmenoval Chvojku a Ludvíka novými ministry

30.11. 12:48

Praha - Prezident Miloš Zeman jmenoval na Pražském hradě ministrem pro lidská práva a legislativu Jana Chvojku a ministrem zdravotnictví Miloslava Ludvíka. Ve funkci nahradili Jiřího Dienstbiera a Svatopluka Němečka. Výměnu v čele dvou ministerstev, které má na starosti sociální demokracie, navrhl…

Chvojka se sešel se Zemanem. Postavil se za lidská práva

22.11. 18:38

Praha - Nastupující ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka (ČSSD) debatoval při dnešní schůzce s prezidentem Milošem Zeman na Hradě o lidských právech a o novele zákona o střetu zájmů.

Ministři dostali úkoly: Ludvík bude jako ekonom, Chvojka pomůže se zákony

11.11. 19:08

Praha - Od ředitele nemocnice v pražském Motole Miloslava Ludvíka (ČSSD), kterého nominuje do funkce ministra zdravotnictví, si premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) slibuje, že jako ekonom položí důraz na maximální efektivitu zdravotní péče.

reklama
Fotogalerie