Články k tématu: člověk v tísni

Foldyna skončí v ČSSD? Strana není kriminál, vzkázal mu Hamáček

Aktualizovali jsme 13.2.2020, 17:49, 13.02. 14:15

Sociální demokraté po středečních výrocích poslance Jaroslava Foldyny na adresu organizace Člověk v tísni a jejího ředitele Šimona Pánka znovu řeší jeho vystupování. Foldyna dnes serveru iRozhlas.cz řekl, že plánuje odchod ze strany, pokud ji neopustí místopředsedové, kteří ji podle něj táhnou ke…

Kauza Člověk v tísni: Rusko řeklo, co vadí

15.11. 21:11

Českou humanitární organizaci Člověk v tísni, které ruské ministerstvo spravedlnosti zařazením na seznam nežádoucích organizací zakázalo činnost v zemi, ruští poslanci podezírají, že "se zabývala verbováním a přípravou osob pro účast na nezákonných protestních akcích", napsala dnes agentura TASS.…

Člověk v tísni upadl v nemilost. Ministerstvo rozhodlo

12.11. 19:21

Ruské ministerstvo spravedlnosti dnes oznámilo, že zařadilo českou humanitární organizaci Člověk v tísni na seznam organizací, které jsou v Rusku nežádoucí. Informovala o tom tisková agentura TASS. Reakci Člověka v tísni se ČTK se snaží získat.

reklama

Migranti v Česku: Kolik ilegálů bylo zadrženo? A kolik jich získalo azyl?

14.12. 11:33

Praha - Dle zprávy ministerstva vnitra dostalo v roce 2016 v České republice azyl 148 žadatelů. Dalším zhruba 300 uprchlíkům byla udělena doplňková ochrana. Cizinecká policie zase v prvním pololetí 2017 zjistila přes 2200 nelegálních migrantů.

V českých městech se objevily billboardy, je na nich i vzkaz v arabštině

10.11. 08:07

Praha - Billboardy s nápisy v cizích jazycích, které se počátkem listopadu objevily v Praze, Brně a Ostravě, zobrazují ručně psaná poděkování lidí, jimž pomáhá česká humanitární organizace Člověk v tísni. Celkem Češi díky neziskové organizaci v současnosti pomáhají ve 30 státech.

V Sýrii vybombardovali školu, kterou podporoval Člověk v tísni

03.10. 20:00

Praha - Novým bojům na severozápadě Sýrie padla za oběť i část školy, kterou zrekonstruovala česká humanitární organizace Člověk v tísni.

Bombardování u Aleppa: Při útoku zemřel syrský zaměstnanec Člověka v tísni

26.12. 19:20

Damašek - Syrský zaměstnanec Člověka v tísni (ČvT) v sobotu zahynul nedaleko Aleppa. Pracoval tam jako oblastní koordinátor kanceláře české humanitární organizace.

Člověk v tísni ignoroval výtky, vytvářel korupční schémata, tvrdí ukrajinští povstalci

27.11. 13:10

Kyjev - Člověk v tísni přišel v Doněcku o akreditaci, což proruští povstalci zdůvodnili "systematickým ignorováním" připomínek a "vytvářením korupčních schémat". Šéf humanitární organizace Šimon Pánek to odmítá.

Česká organizace Člověk v tísni přišela o povolení působit v povstaleckém Doněcku

26.11. 22:20

Praha - Česká organizace Člověk v tísni přišla o akreditaci nutnou pro působení v povstalecké Doněcké lidové republice na východě Ukrajiny. Uzavřít se musela kancelář i sklady s humanitární pomocí. Všichni zahraniční spolupracovníci byli povinni do 24 hodin opustit území samozvaného státu v Donbasu.

Zemanovy pijavice mají dohru. Na jeho stranu se přiklonil Huml

21.06. 09:44

Praha - Prezident Miloš Zeman tvrdí, že neziskové organizace jsou pijavice státního rozpočtu. Poslanec za ČSSD Stanislav Huml mu dává za pravdu a tvrdí, že by se něco mělo změnit.

Zeman a pijavice? Omluva nebude, vzkázal a dodal...

Aktualizovali jsme 7.6.2016, 15:11, 07.06. 11:59

Praha - Prezident Miloš Zeman by se měl omluvit za svá slova o neziskových organizacích, které nazval "pijavicemi". Tvrdí to organizace Člověk v tísni s tím, že některé "neziskovky pomáhají za státní peníze desetitisícům lidí, kteří by jinak zůstali bez opory. Seniorům, handicapovaným, chudým dětem…

Zeman terčem kritiky: Pijavice na státním rozpočtu? Neziskovka posílá ostrý vzkaz

07.06. 09:11

Praha – Neziskové organizace jsou pijavice na státním rozpočtu, měli bychom změnit jejich financování. To pro Blesk prohlásil prezident Miloš Zeman. Jedna z nejznámějších českých neziskovek – Člověk v tísni – se však proti jeho slovům rázně ohradila. A na Hrad poslala ostrý vzkaz.

reklama
Fotogalerie