Články k tématu: Čong-il, Kim

Kim na návštěvy léta, jeho otec se letadel k smrti bál

10.05. 12:52

Soul - Na rozdíl od svého otce, který se bál létání, se severokorejský vůdce Kim Čong-un tento týden vypravil do čínského přístavu Ta-lien na setkání s prezidentem Číny Si Ťin-pchingem letecky. Stal se tak prvním vládcem KLDR po 32 letech, který letěl do zahraničí, napsala agentura AP.

Herečka, kterou unesli Severokorejci, zemřela

17.04. 15:11

Soul - Ve věku 91 zemřela jihokorejská herečka Čche Un-i, která byla na rozkaz Kim Čong-ila, otce nynějšího vůdce KLDR, v roce 1978 unesena do Severní Koreje a nucena zde hrát v prorežimních filmech. O několik měsíců nato unesli severokorejští agenti i jejího bývalého manžela, režiséra Sin Sang-oka…

Tajemný vlak - neprůstřelný, pomalý a plný vína

28.03. 17:08

Peking - Většina věcí, která se o vlacích severokorejských vládců ví, pochází ze zpráv tajných služeb, vzpomínek činitelů, kteří měli možnost v dřívějších dobách těmito vlakovými soupravami cestovat, a z hrstky záběrů severokorejských státních médií.

reklama

Sestra Kim Čong-Una by jednoho dne mohla převzít moc. Co o ní víme?

Aktualizovali jsme 10.10.2017, 22:45, 10.10. 16:44

Pchjongjang - Tajuplná figura, která je stínem Kim Čong-Una - tak se do nedávna mluvilo o Kim Jo-Čong, nejmladší dcery zesnulého severokorejského vůdce Kim Čong-Ila. O její existenci ví svět už dlouho, obyvkle ji můžeme spatřit v přítomnosti současného vládce, svého bratra doprovází ještě častěji…

Jak se z Kim Čong-una stal diktátor? Zde je jeho životní příběh

Aktualizovali jsme 13.8.2017, 22:04, 13.08. 13:36

Pchjongjang - Jeden z nejostřeji střežených politických vůdců světa Kim Čong-un je ve středu dění. Severní Koreu vede jako diktátor od konce roku 2011 a svými plány na zničení USA děsí celý svět. Co ale mladý vůdce dělal předtím, než se chopil moci?

reklama
Fotogalerie