Články k tématu: ČSSD

ČSSD plánuje na příští rok sjezd strany

05.08. 12:22

Praha - Na únor nebo březen příštího roku chystá sociální demokracie řádný sjezd, kde bude vybírat členy předsednictva a ústředního výkonného výboru. Nejužší vedení včetně předsedy Jana Hamáčka (ČSSD) zvolil letos v únoru a dubnu na dva roky mimořádný sjezd po loňském neúspěchu ve volbách do…

Po náhlé smrti senátora Plačka bude ČSSD v Opavě bez kandidáta

03.08. 16:34

Opava - Po čtvrtečním náhlém úmrtí senátora Vladimíra Plačka (ČSSD), který měl letos svůj post v obvodu Opava obhajovat, už nemohou sociální demokraté navrhnout nového uchazeče o senátorské křeslo. Volby do horní komory budou 5. a 6. října společně s komunálními volbami.

Nový průzkum: ODS dál roste. ANO by dostalo 30 procent

27.07. 18:45

Praha - Pokud by se volby do Sněmovny konaly nyní, vyhrálo by je Babišovo hnutí ANO se ziskem 30 procent hlasů. ODS by obdržela 14 procent, Piráti mají 11,5 procenta. V poslaneckých lavicích by neusedli Starostové a nezávislí (STAN), získali by čtyři procenty. Zeleným model agentury Median…

reklama

Vedení ČSSD se v úterý kvůli situaci na MZV nesejde, přišlo hodně omluvenek

16.07. 13:43

Praha - Vedení ČSSD mělo v úterý řešit situaci na ministerstvu zahraničí, kvůli vysokému počtu omluvenek se ale nakonec jednání neuskuteční.

Spor o odměnu za sídlo ČSSD bude řešit Nejvyšší soud

16.07. 12:47

Brno - Vleklým sporem o nárok na odměnu pro právníka Václava Halbicha v kauze Lidového domu se bude ještě zabývat Nejvyšší soud.

ČSSD dát peníze na mzdy a rodičovskou

15.07. 21:12

Praha - Sociální demokraté budou při jednáních o rozpočtu na příští rok podporovat desetiprocentní růst platů ve veřejných službách, jak si přejí odbory.

Chovanec nabídl klubu jednat o jeho vyloučení, Chvojka to důrazně odmítl

13.07. 12:16

Praha - ČSSD nebude svého bývalého úřadujícího předsedu Milana Chovance vylučovat z klubu ani strany kvůli tomu, že při hlasování o důvěře nepodpořil ve Sněmovně druhou vládu Andreje Babiše. .

Aktuální průzkum: ANO ve vedení, Piráti se propadli za ČSSD a komunisty

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 22:10, 12.07. 17:36

Praha - Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) zjišťovalo podporu politických stran ve veřejnosti a ochotu zúčastnit se parlamentních voleb. Největší podporu má ANO (31 %) následuje ODS (14 %). ČSSD by získala 11 % hlasů, KSČM 10,5 % a Piráti 10 %.

Chovanec zůstane sám? Poslanci ČSSD potvrdili, že vládu podpoří

11.07. 16:39

Praha - Milan Chovanec dnes ráno oznámil, že při hlasování Sněmovny o důvěře vládě nebude respektovat výsledky vnitrostranického referenda ČSSD. Ostatní sociální demokraté nicméně avizovali, že pro druhý Babišův kabinet ruku zvednou.

Mladí sociální demokraté se zlobí: Babiš podrazil ČSSD, vláda není levicová.

11.07. 15:02

Brno - Proti druhé vládě Andreje Babiše (ANO) se dnes postavili také mladí sociální demokraté pro Brno. Vadí jim, že kabinet nemá v programu progresivní zdanění ani sektorovou daň. Upozorňují také na porušení bohumínského usnesení, které zakazuje spolupráci s KSČM.

Zeman se vysmál Chovancovi: Je zatrpklý z prohry, stranická disciplína musí bejt

11.07. 14:59

Praha - Rozhodnutí expředsedy ČSSD Milana Chovance nehlasovat dnes pro podporu menšinové vlády ANO a ČSSD přičítá prezident Miloš Zeman jeho zatrpklosti.

ČSSD v problémech? Hamáčka zklamalo Chovancovo chování, straníci ho ale chápou

11.07. 14:46

Praha - Předsedu ČSSD Jana Hamáčka zklamalo, že Milan Chovanec dnes při hlasování Sněmovny nepodpoří vládu.

Chovanec vládu nepodpoří: Bylo by to proti mému svědomí, tvrdí

11.07. 13:02

Praha - Expředseda ČSSD Milan Chovanec dnes nepodpoří vládu ANO a sociální demokracie v hlasování o důvěře. Uvedl to v prohlášení, které zaslal ČTK.

Vláda ANO a ČSSD si řekne o důvěru, díky hlasům komunistů ji zřejmě získá

11.07. 09:03

Praha - Menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše si dnes řekne o důvěru Sněmovny. S přislíbenou podporou poslanců KSČM ji na rozdíl od prvního jednobarevného Babišova kabinetu s největší pravděpodobností získá.

Koaliční smlouva ANO a ČSSD? Podívejte se, co se v ní vlastně píše

10.07. 17:08

Praha - ANO a ČSSD dnes uzavřely koaliční smlouvu. Podepsali ji premiér Andrej Babiš (ANO), předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek, šéf ČSSD Jan Hamáček a předseda sociálně demokratických poslanců Jan Chvojka. Přinášíme vám její plné znění.

Hamáček má jasno: Rizika spojená s nominací ministra spravedlnosti nese ANO

09.07. 22:11

Praha – Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček se domnívá, že Česko potřebuje vládu s důvěrou. Všechna rizika spojená s nominací ministra spravedlnosti nese hnutí ANO, upozornil.

ČSSD trvá na svém: Poche je dál jediný kandidát na šéfa diplomacie

09.07. 21:03

Praha – Grémium ČSSD dnes potvrdilo, že stále platí usnesení předsednictva strany, podle něhož je jediným kandidátem na ministra zahraničí europoslanec Miroslav Poche. 

Hamáček trvá na svém, dál nevidí důvod vyměnit nominaci Pocheho

09.07. 15:19

Praha - Schází se vedení ČSSD, aby projednalo nejmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí. Předseda strany Jan Hamáček uvedl, že nadále nevidí důvod vyměnit Pocheho jako kandidáta na post šéfa diplomacie..

Šlechtová váhá s podporou vlády? Koaliční smlouva má být podepsána v úterý, Babiš je optimista

07.07. 18:31

Praha - Koaliční smlouva mezi ANO a ČSSD by mohla být podepsána v úterý, oznámil dnes premiér Andrej Babiš. Vládu budou podporovat komunisté. Babiš očekává, že pro vyslovení důvěry budou ve středu 11. čerevnce hlasovat všichni poslanci ANO, ČSSD a KSČM.

Dvacet let od opoziční smlouvy? Signatáři ji i dnes hodnotí kladně, Klaus si rýpl do Havla

06.07. 11:37

Praha - 9. července 1998 podepsali představitelé ČSSD a ODS takzvanou opoziční smlouvu. Dokument umožnil existenci menšinové vlády ČSSD. Následoval po ostré předvolební kampani, kterou proti sobě sociální a občanští demokraté vedli. Signatáři i po 20 letech hodnotí kladně přínos smlouvy.

Průzkum: Do Sněmovny by se dostalo jen sedm stran. ODS posílila, Piráti klesli

04.07. 13:56

Praha - Do parlamentu by se nyní dostalo jen sedm stran, těsně pod pěti procentním prahem by zůstala TOP 09 a hlouběji STAN. Posílila ODS, své postavení upevnila ČSSD, ztratili Piráti a SPD. Hnutí ANO je nadále nejmocnějším činitelem na naší politické scéně. Ukázal to červnový průzkum agentury STEM.

Češi potopili vládu. Chválí ji sedm procent lidí

01.07. 16:19

Praha - Menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD považuje za dobrou variantu sedm procent lidí. Dalším 59 procentům nevadí, i když ji nehodnotí jako ideální.

Volby by dnes vyhrálo Babišovo ANO. Které strany by se do Sněmovny nedostaly?

01.07. 14:35

Praha - Sněmovní volby by v červnu podle modelu Kantar TNS vyhrálo ANO s 28,5 procenty, oproti květnu si mírně polepšilo. Model dnes zveřejnila Česká televize (ČT).

Komunisté podpořili vládu ANO a ČSSD

30.06. 13:44

Praha - Vedení KSČM dnes po čtyřech hodinách jednání rozhodlo, že komunisté ve Sněmovně podpoří při hlasování o důvěře menšinovou vládu hnutí ANO a sociální demokracie.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie