Články k tématu: ČSSD

Ve vítězství hnutí ANO věří bookmakeři i sázkaři. Jak si vedou ostatní strany?

včera 16:05

Praha - Favoritem voleb do Sněmovny je podle bookmakerů stále hnutí ANO s kurzem 1,15:1. Věří mu také zhruba polovina sázkařů. Následují ČSSD (10:1) a KSČM (13:1). V prezidentských volbách bookmakeři favorizují akademika Jiřího Drahoše (2:1) před současným prezidentem Milošem Zemanem (3,3:1).

Volební stratég ČSSD: Zaorálek neudělal chyby, které by ho mohly dohnat

14.08. 16:53

Praha - Volební stratég najatý sociálními demokraty Robert Žanony veří, že lídr ČSSD Lubomír Zaorálek neudělal v minulosti žádné přešlapy, které by ho mohly diskvalifikovat. Nějaké aféry se podle něj ale přeci jen ještě objeví.

Strany před volbami slibují armádě vyšší rozpočet a nákup nové techniky

12.08. 14:40

Praha - Většina hlavních politických stran slibuje ve svých volebních programech armádě růst jejího rozpočtu, nákup nové techniky a další rozvoj. S výjimkou KSČM a SPD také nezpochybňují členství v NATO.

reklama

Válka proti levné práci? Fiala ostře zkritizoval Zaorálkovy plány

12.08. 09:44

Praha - Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek vyhlásil válku levné práci. TO označil předseda ODS Petr Fiala za nehoráznost, protože vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) nevytvořila podmínky pro růst ani těch nejnižších mezd.

Paroubek stále mimo ČSSD. Nesešlo se dostatek členů, aby o něm rozhodlo

10.08. 20:04

Praha - Kvůli nedostatku členů na jednání vedení středočeské ČSSD se dnes nerozhodlo o přijetí Jiřího Paroubka do strany. ČTK to sdělila zastupující tajemnice středočeských sociálních demokratů Monika Čapková.

Zaorálek: Západní země by měly tlačit na růst platů ve východních

10.08. 17:24

Praha - Pokud chtějí západoevropské země řešit tzv. sociální a mzdový dumping, měly by východním zemím pomoci v boji proti levné práci, řekl dnes novinářům ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).

Zaorálek vyhlásil válkou s levnou prací, pomůže navýšení minimální mzdy

10.08. 15:48

Praha - Sociální demokracie dnes začíná kampaň s heslem Když bohatne země, musí bohatnout i lidé. Novinářům podrobnosti kampaně představil volební lídr ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Pražská ODS chce jednat o veřejných zakázkách pro firmy vlastněné členy ČSSD

10.08. 15:21

Praha - Pražská ODS chce v září na jednání zastupitelů řešit kauzu získávání veřejných zakázek firmami vlastněnými členy ČSSD. ODS to sdělila v tiskové zprávě.

ČSSD by mohla svolat mimořádný volební sjezd na jaro, myslí si Chovanec

29.07. 16:15

Praha – Statutární místopředseda sociální demokracie Milan Chovanec, který nyní stranu vede, si myslí, že případný mimořádný volební sjezd ČSSD by se mohl uskutečnit na jaře příštího roku.

Chci kandidovat na předsedu ČSSD, oznámil Zaorálek

29.07. 14:54

Praha - Místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek chce kandidovat na předsedu sociální demokracie, píše deník Právo. 

Schodek důchodového systému se letos v prvním pololetí snížil

24.07. 19:31

Praha - Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) uvádí, že schodek důchodového systému se letos v prvním pololetí dál snižoval. Proti stejnému období roku 2013 byl třetinový, proti roku 2015 téměř poloviční.

Lídři vládních stran si pochvalují splnění předvolebních slibů

23.07. 15:07

Praha - Volební lídři stran považovali v roce 2013 za jedno z největších témat v Praze korupci, problémy s bydlením a sociální oblast. Podle současných lídrů se podařilo některé sliby naplnit, zejména v oblasti bydlení a řešení kauz typu opencard.

Politické strany chtějí po volbách změnit systém investičních pobídek

23.07. 15:06

Praha - Většina politických stran počítá ve svých volebních programech před parlamentními volbami se změnou systému investičních pobídek.

Strany si pochvalují splněný slib: Stavbu D11

23.07. 13:00

Hradec Králové - Podpora pokračování stavby dálnice D11 do Hradce Králové a dál na polské hranice byla nejčastějším slibem volebních lídrů hlavních stran a hnutí v Královéhradeckém kraji před parlamentními volbami v roce 2013. Politici z ČSSD, ODS a KDU-ČSL tvrdí, že sliby byly splněny, protože…

Hnutí ANO stále vede, ČSSD se bez přestání propadá

19.07. 16:48

Praha - Největší podpoře voličů se tři měsíce před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než třináct procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v červenci překročila nutnou desetiprocentní hranici pro…

Sobotka nechce zpět do čela ČSSD, je unavený ze šarvátek uvnitř strany

18.07. 11:31

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka chce zůstat aktivním členem ČSSD, ale nemá ambici vracet se do jejího vedení. Model rozdělení role předsedy vlády a šéfa nejsilnější vládní strany podle něj ale nemůže fungovat dlouhodobě.

Stane se Paroubek znovu členem ČSSD? Mělo postupovat podle stanov, tvrdí Hamáček

13.07. 17:00

Praha - Sociální demokraté v Cerhenicích na Kolínsku schválili přijetí expremiéra Jiřího Paroubka do strany, s jeho návratem ale nesouhlasí pražská organizace. Záležitostí se bude ještě v srpnu zabývat vedení středočeské ČSSD.

Nový průzkum: Pád ČSSD se zastavil, na komunisty ale stále ztrácí

11.07. 09:15

Praha - Na přelomu června a července by se do sněmovny dostalo šest politických stran. Emotivní dopady vládní krize, která probíhala před prázdninami, oslabil. Hnutí ANO si drží vysoké preference, ČSSD mírně posílila. Zůstává však stále na třetím místě žebříčku za KSČM, která také mírně posílila. U…

Lídr ANO Faltýnek chce na Vysočině ve volbách porazit sociální demokraty

10.07. 18:02

Jihlava - Kandidátku ANO na Vysočině podle očekávání povede místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Původně měl být lídrem hnutí v Olomouckém kraji. Pozici jedničky na Vysočině převzal po ministru financí Ivanu Pilném (ANO), který plánuje odchod z politiky.

Poslední změna v poslaneckých lavicích před volbami. Sociálního demokrata Šincla nahradí Jelonková

05.07. 13:02

Praha - Poslance za ČSSD Ladislava Šincla, který se stal členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, patrně nahradí starostka městského obvodu Slezská Ostrava Barbora Jelonková..

Nový průzkum: ODS se dostala na druhé místo, ČSSD dál ztrácí

02.07. 13:56

Praha - Podle aktuálního průzkumu společnosti Kantar TNS pro Českou televizi by volby do Sněmovny nyní vyhrálo hnutí ANO s 33,5 procenty hlasů. ČSSD se propadla na čtvrté místo a koalice lidovců se STAN by v poslaneckých lavicích neusedla. Pro vstup do dolní komory potřebuje alespoň 10 procent, má…

Dostanou se do Sněmovny Piráti, Realisté a SPD? Mnoho voličů zvažuje netradiční stranu

01.07. 12:43

Praha - Největší volební potenciál má hnutí ANO, voliči však nemají zcela jasno a významně zvažují vedle tradičních stran i SPD, Realisty a Piráty. Ukázal to nový průzkum agentury Sanep.

Zaorálek představil nové logo ČSSD, Barvy zůstaly, tradiční růže se proměnila

Aktualizovali jsme 30.6.2017, 21:55, 30.06. 19:37

Praha – Ministr zahraničí a volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek dnes po jednání užšího vedení sociální demokracie představil novinářům nové logo ČSSD. Logo podle něj není něčím, co by mělo rozhodovat kampaň, ale je přesvědčen, že jeho změna je ukázkou, že sociální demokracie postupuje dobrým směrem.…

Zaorálkovi se nelíbí logo ČSSD. Růže? Spíš hlávka zelí

30.06. 17:14

Praha - Nový volební stratég ČSSD Robert Žanony bude mít podobnou úlohu jako trenéři sportovců. Toto přirovnání dnes zvolil volební lídr strany Lubomír Zaorálek. Kampaň s novým vizuálním stylem chce ČSSD spustit ve druhé polovině srpna.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací