Články k tématu: ČSSD

Vyjednávání o vládě: Ministerstvo obrany pro ČSSD? Hamáček z toho nadšený není

dnes 14:22

Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček by uvítal, kdyby za sociální demokracii ve vládě zasedli členové strany, kteří nejsou poslanci. O postech nechtěl konkrétně mluvit. Ministerstvo obrany ale podle něj není resort, na kterém by mohla jeho strana prosazovat svůj program.

Rýsuje se vláda ANO s ČSSD a podporou komunistů, Okamurova SPD je mimo

včera 18:11

Praha - Poslanecký klub ANO souhlasí s jednáním o menšinové vládě s ČSSD, kterou by podporovali komunisté. Výhrady mají tři poslanci, budou ale loajální. Místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek řekl, že by mohla být v ideálním případě vláda domluvena na konci dubna.

ANO by dalo ČSSD maximálně čtyři ministry, sociální demokraté chtějí pět

včera 12:06

Praha - ANO je ochotné pro ČSSD vyčlenit ve vládě vedení maximálně čtyř ministerstev. Jedním z nich by mohl být takzvaně silový resort. Oblasti financí se ale Babišovo hnutí vzdát nechce. Místopředsedové ANO Jaroslav Faltýnek a Richard Brabec to řekli před začátkem dnešního jednání poslaneckého…

reklama

V ČSSD to vře? Přestaňte už konečně lézt Babišovi do..., žádá exposlanec. Jenže pak zasáhl Škromach

Aktualizovali jsme 15.3.2018, 22:12, 15.03. 08:20

Praha - ČSSD jedná o možné vládní spolupráci s hnutím ANO. Jenže ne všem sociálním demokratům se to libí. Například bývalý dlouholetý poslanec ČSSD Antonín Seďa poukazuje, že hnutí Andreje Babiše evidentně hlasuje s KSČM a SPD a že ČSSD jednáním jen ztrácí čas.

Okamura připouští podporu Babišovy vlády, Koalici ANO a ČSSD ale odmítá

15.03. 16:56

Praha - Jednání hnutí ANO a SPD o programu dospěla tak daleko, že by mohla rychle vzniknout vláda na základě odbornosti. Po rokování to řekl šéf SPD Tomio Okamura. Vylučuje, že by jeho hnutí mohl podpořit vznik koalice ANO a ČSSD.

Sociální demokraté chtějí prosadit zálohové výživné, které by vyplácel stát

14.03. 16:52

Praha - Poslanci ČSSD předložili do Sněmovny návrh zákona o zálohovaném výživném, které by za neplatiče poskytoval stát. O dávku by mohl rodič žádat po dvou měsících, v nichž nedostane alimenty vůbec, nebo dostane jen jejich část. Na dávku by měly dosáhnout děti z domácností s příjmem pod 2…

Kdo nakonec bude vládnout s Babišem? Jednat bude s KSČM, SPD, ČSSD, i ODS

14.03. 16:25

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chystá na čtvrtek další kolo jednání o podpoře pro svou druhou vládu. Premiér v demisi by se měl ve Sněmovně postupně setkat se zástupci KSČM, hnutí SPD a ČSSD. Předseda ČSSD Jan Hamáček bude chtít slyšet, jakému vládnímu uspořádání dává premiér v demisi…

Kauza kolem Ratha znovu spěje k rozsudku

07.03. 17:30

Praha - David Rath dnes neúspěšně žádal soud, aby byly v jeho korupční kauze doplněny důkazy. Chtěl například vyslechnout současného předsedu ČSSD Jana Hamáčka, který byl před šesti roky volebním manažerem strany. Soud zamítl také žádost Rathova obhájce Adama Černého, který chtěl vyslechnout třeba…

Mladí sociální demokraté podnikají kroky kvůli Babišovu seznamu

05.03. 15:48

Praha - Mladí sociální demokraté dnes podali podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ohledně premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO). Úřad má prošetřit, zda nebyl spáchán přestupek či trestný čin vypracováním údajného seznamu členů ČSSD, kteří působí na ministerstvech a státních úřadech.

Nejnovější průzkum: ANO by drtivě vyhrálo volby. TOP 09 a STAN by se do Sněmovny nedostaly

04.03. 13:43

Praha - Podle aktuálníhí průzkumu agentury Kantar TNS by sněmovní volby v únoru vyhrálo hnutí ANO s 33 procenty. Druzí by byli Piráti. TOP 09 a STAN zůstaly těsně pod pětiprocentní hranicí.

Další návrh o obecném referendu? ČSSD předložila svou verzi

03.03. 12:53

Praha - Ve Sněmovně je další návrh na zavedení obecného celostátního referenda. Předložili ho poslanci ČSSD a značně se liší od normy z dílny Tomia Okamury.

Jednání mezi ANO s ČSSD o programu skončí zhruba v polovině března

28.02. 20:44

Praha - Hnutí ANO chce uzavřít programová jednání o možné vládní spolupráci s ČSSD do poloviny března. Protože programové průsečíky začaly strany hledat až po volebním sjezdu ČSSD, jsou obdobná rozhovory s komunisty a hnutím SPD dál. Uzavřít by je ANO chtělo koncem příštího týdne.

Komunisté plánují kvůli budoucí vládě dvoustranně jednat s ČSSD

28.02. 19:54

Praha - Šéf KSČM Vojtěch Filip dnes informoval, že jeho strana chce kvůli budoucí vládě jednat s ČSSD. Komunisté si chtějí vyjasnit požadavky, které ČSSD kvůli případné vládní spolupráci na hnutí ANO má.

Zimola vyjednává s ANO: Požaduje záruku, že ČSSD ve vládě nebude přehlasována

28.02. 17:40

Praha - Sociální demokraté dnes opět jednali s hnutím ANO. ČSSD bude pro svou případnou účast ve vládě požadovat písemnou záruku, že je větší koaliční partner nebude v kabinetu přehlasovávat.

Hamáček jednal se Zemanem v Lánech: ČSSD chce jednat o přímé účasti ve vládě, řekl

27.02. 18:01

Praha - Předseda ČSSD Jan Hamáček se dnes v Lánech sešel s prezidentem Miloše Zemanem. Hlavu státu informoval o tom, že sociální demokracie chce jednat o přímé účasti strany ve vládě s hnutím ANO. Na středeční schůzce s ANO chtějí sociální demokraté mluvit o programu, nikoliv o personálních…

ANO dál všechny válcuje, volby by s přehledem vyhrálo. Lidovci, STAN a TOP 09 mimo Sněmovnu

26.02. 16:34

Praha - Největší podporu voličů má nadále hnutí ANO se ziskem 33,5 procenta hlasů. Druzí by byli Piráti se 13 procenty a třetí sociální demokraté. Do Sněmovny by se dostala ještě ODS, komunisté a Svoboda a přímá demokracie. Volební účast by se pohybovala kolem 64 procent. Ukázal to aktuální průzkum…

ČSSD se nechystá revokovat usnesení k Babišovi

25.02. 14:43

Praha - Sociální demokraté se podle předsedy Jana Hamáčka nechystají revokovat usnesení sjezdu proti účasti Babiše ve vládě, jak to ve čtvrtek zmínil prezident Miloš Zeman v souvislosti s otevřením rozhovorů o zapojení ČSSD do druhé vlády premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO).

Hamáček se vzdal křesla zastupitel Mladé Boleslavi, chce se plně věnovat ČSSD

23.02. 12:43

Mladá Boleslav - Nový předseda ČSSD Jan Hamáček rezignoval na funkci zastupitele Mladé Boleslavi. Podle primátora Raduana Nwelatiho (ODS) se chce Hamáček plně věnovat své nové roli v čele ČSSD.

Tvrdý boj: Lze klesnou ještě hlouběji? Politici se obviňují se ze lži i členství v KSČ

23.02. 11:37

Praha – Nedělní sjezd měl do řad sociální demokracie vrátit klid a týmovost. V posledních měsících se špičky ČSSD často zaklínaly tím, že na sjezdu je nutné si vše vyříkat a po něm táhnout za jeden provaz. Některé osobní animozity ale stále přetrvávají.

Zeman po sjezdu ČSSD a KSČM dorazí i na akci Strany práv občanů

22.02. 15:56

Praha - Sjezd Strany práv občanů (SPO) se měl původně konat 3. března, strana ale jeho termín posune na jiný březnový termín. Dorazí na něj i prezident Miloš Zeman, který má k SPO velmi blízko. Strana mu pomáhala při obhajobě prezidentského mandátu například reklamou nebo sháněním podpisů.

Babiš má jasno: Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je teď jediná varianta na stole

21.02. 19:41

Praha - „Jedinou variantou na stole" je podle premiéra v demisi a předsedy ANO Andreje Babiše vláda hnutí ANO a ČSSD s podporou KSČM. Babiš to uvedl po jednání s nově zvoleným vedením sociální demokracie.

Sociální demokraté jsou pro přímou vládní spolupráci s ANO, pokud se shodnou na programu

21.02. 18:32

Praha - Sociální demokraté dnes s hnutím ANO zahájili programová jednání pro případnou vládní spolupráci. Dávají přitom přednost přímé vládní spolupráci, pokud dospějí k programové shodě.

Babiš trvá na jednobarevné vládě. Po ČSSD chce její podporu

20.02. 10:41

Praha - Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) za nejlepší variantu považuje, kdyby ČSSD umožnila vznik jednobarevné vlády ANO za dohodu na programu.

ČSSD by měla zůstat v opozici, píše slovenský tisk

20.02. 09:56

Bratislava - Z morálního a ideologického hlediska by čeští sociální demokraté (ČSSD) podle slovenského listu Pravda neměli vstupovat do vlády s premiérem v demisi Andrejem Babišem

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací