Články k tématu: ČSSD

ČSSD se nadále propadá, nově i komunisté, ukázal průzkum

včera 13:41

Praha - Největší podpoře voličů se čtyři měsíce před sněmovními volbami těší hnutí ANO 2011. Od vítěze voleb v roce 2013, ČSSD, ho v současné době dělí více než jedenáct procentních bodů. Nově vzniklá volební dvojkoalice KDU-ČSL a Starostů by v červnu těsně překročila nutnou desetiprocentní hranici…

Paroubek odešel z Rozhlasu uprostřed rozhovoru

včera 13:40

Praha - Jiří Paroubek odešel po šesti minutách rozhovoru na Českém rozhlasu v pořadu Interview Plus. Moderátor Michael Rozsypal se Paroubka tázal na otázky spojené s nesouhlasem pražské organizace ČSSD s jeho možným členstvím.

Lidé sází miliony na výsledky podzimních voleb, bookmakeři mají jasného favorita

Aktualizovali jsme 23.6.2017, 23:47, 23.06. 17:08

Praha - Favoritem říjnových voleb do Sněmovny je nyní podle bookmakerů i sázkařů hnutí ANO. Naopak Realisté, Zelení, Svobodní či Úsvit-Národní koalice mnoho šancí nemají.

reklama

ČSSD to pořádně schytala: Stává se z vás parta komiků. I já jsem OSVČ, vzkazuje Kraus

23.06. 11:20

Praha - Hodně tvrdě se do sociálních demokratů navezl moderátor a bavič Jan Kraus. Ve své show se zaměřil na dění kolem strany, na výměnu ve vedení sociální demokracie, na její program i výrok o OSVČ. A rozhodně se nedá říct, že by byl z nápadů ČSSD nadšen.

ČSSD příští týden představí nové logo a volebního manažera

22.06. 22:14

Praha - ČSSD příští týden představí nového volebního manažera a vedení s krajskými lídry probere detaily kampaně před letošními sněmovními volbami. Vyplynulo to z dnešního zasedání úzkého vedení strany.

ČSSD by členství ve straně Paroubkovi umožnit měla, myslí si Zeman

22.06. 17:01

Praha - Podle prezidenta Miloše Zemana by ČSSD svému bývalému předsedovi Jiřímu Paroubkovi měla umožnit minimálně členství ve straně. Poznamenal, že Paroubek prošel v sociální demokracii dvěma fázemi.

Michal Horáček se pustil do hodnocení české politiky. Kdo to chytal nejvíc?

Aktualizovali jsme 21.6.2017, 22:20, 21.06. 11:49

Praha - Michal Horáček míní, že čeští politici vnímají stát jako celek, který jenom reguluje, nařizuje a pokutuje. Myslí si, že prezident ze své funkce toto může změnit. Podivuje se také nad volebním program ČSSD a klade si otázku, co strana dělala čtyři roky ve vládě.

Zaorálek chce měnit podobu kampaně. Vtipkoval o Babišových koblihách

21.06. 16:41

Praha - Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek ve čtvrtek na zasedání úzkého vedení ČSSD navrhne změny ve vizuální podobě kampaně. Na přetřes se dnes dostaly "Babišovy koblihy". Straně nicméně do smíchu moc není, protože její preference v průzkumech klesají.

Paroubkův návrat se nekoná. ČSSD ho ve straně nechce

19.06. 22:23

Praha - Krajský výkonný výbor pražské ČSSD dnes neschválil návrat někdejšího premiéra Jiřího Paroubka do strany. Ruku pro znovupřijetí do ČSSD nezvedl žádný z členů výboru. ČTK to sdělil mluvčí pražské ČSSD Lukáš Henzl.

ČSSD se propadla za KSČM, ANO naopak dosáhlo vůbec nejlepšího výsledku

19.06. 15:26

Praha - V červnu by se do Sněmovny dostalo šest politických stran. Dopad vládní krize je i s měsíčním odstupem pro ČSSD a ANO dost dramatický, informuje agentura STEM. ANO posílilo a získává svůj vůbec nejlepší výsledek. ČSSD naopak oslabila a vykazuje výsledek dosud nejhorší. Na levici zatím…

Zemřel exsenátor Jaroslav Musial, dvakrát pomáhal obnovit sociální demokracii

19.06. 13:34

Praha - Zemřel bývalý senátor ČSSD Jaroslav Musial, bylo mu 96 let. V horní komoře působil čtyři roky po prvních senátních volbách v roce 1996, dva roky byl jejím místopředsedou.

Plán ČSSD na snížení daní zaměstnancům vyjde na 20 miliard. Kde na to chce strana vzít?

18.06. 12:58

Praha - Daňové plány ČSSD podle ministra zahraničí a volebního lídra strany Lubomíra Zaorálka nezvýší náklady na státní rozpočet. Snížení daní pro 98 procent zaměstnanců sice vyjde ročně na zhruba 20 miliard korun, ztráta se prý ale vyrovná zdaněním bank, velkých podniků s vysokými zisky a změnou…

Pravice se pustila do ČSSD: Volební sliby? Je to samý populismus a nesplnitelné sliby

17.06. 18:12

Praha - ČSSD dnes zveřejnil svůj volební program, občanům například slibuje průměrný plat 40 tisíc korun měsíčně. Zástupci pravicové opozice ODS a TOP 09 to označili na populismus. Předsedu lidovců Pavla Bělobrádka program sociálních demokratů nepřekvapil.

ČSSD nechce zavést euro? V programu to nemá, Zaorálek vysvětluje důvody

17.06. 16:44

Praha - ČSSD sice nemá ve volebním programu zmínku o přijetí eura, ve střednědobém nebo dlouhodobém horizontu by však Česko podle Lubomíra Zaorálka do eurozóny mělo vstoupit.

Návrat Jiřího Paroubka: V osobním i politickem životě prožil trmé vzestupy a pády

17.06. 15:41

Praha - Bývalý premiér Jiří Paroubek se opět vrací na politickou scénu. S politikou začal již v den svých 18. narozenin, kdy podal přihlášku do Československé strany socialistické (ČSS). Po pádu režimu v roce 1989 vstoupil do obnovené ČSSD. Pod jeho vedením strana vyhrála krajské a senátní volby…

Velký návrat: Paroubek se opět stane členem ČSSD, už vyplnil přihlášku

17.06. 13:03

Kolín - Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek se vrací do sociální demokracie. Stane se členem ČSSD v Cerhenicích na Kolínsku, která ho ke vstupu přímo vyzvala.

Politický bizár? "Česani" vyrazili do boje. Zaorálek, Chovanec a Sobotka předvádí "socdance"

17.06. 12:34

Praha - Postupně se rýsuje nový volební tým Sociálních demokratů. V jeho čele je nově pověřený předseda ČSSD Milan Chovanec. Volebním lídrem je ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Strana nyní na svém Facebooku vypustila první vlaštovku v podobě tance sociálních demokratů.

ČSSD by měla pomáhat a chránit, ne buzerovat, myslí si Zaorálek

17.06. 12:32

Praha - Ústřední výkonný výbor ČSSD dnes schválil ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka za hlavního volebního lídra. ČSSD by podle něj měla vystupovat jako strana, která pomáhá a chrání a která je přesvědčena to tom, že si lidé zaslouží "dobrý život v dobré zemi a dobrou práci".

ČSSD stojí za úspěchy současné vlády, chlubí se Sobotka

17.06. 12:21

Praha - ČSSD stojí za většinou úspěchů současné vlády, řekl dnes premiér Bohuslav Sobotka na programové konferenci strany. Sobotka v týdnu rezignoval na pozici hlavního volebního lídra, stejně jako na funkci předsedy ČSSD, aby pomohl stranu uklidnit.

Vedení ČSSD potvrdilo volební lídry v krajích, Zimolovo vyškrtnutí platí

17.06. 11:34

Praha - Úzké vedení sociální demokracie se dnes ráno sešlo v sídle strany, aby schválilo lídry kandidátek do podzimních sněmovních voleb. Probíraly se výroky předsedy senátu Milana Štěcha na adresu živnostníků.

Zaorálkova řeč zaujala v zahraničí. Deník píše o jeho temných slovech o kolonialismu a nacismu

17.06. 10:55

Praha/Londýn - Britský deník The Guardian se ve čtvrtek obsáhle věnoval proslovu českého ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) na summitu Future of Europe v Praze. Označuje jeho řeč za "temnou", v níž zmiňuje, že Evropa má 20 let na to, aby se dohodla s muslimským světem.

Německo hodnotí dění v Česku: Sobotka je šedá myš, Chovanec fanoušek zbraní. A Zaorálek...

Aktualizovali jsme 15.6.2017, 22:08, 15.06. 09:18

Berlín - Výměny v čele ČSSD před volbami si všimla i německá tisková agentura DPA. Českého premiéra Bohuslava Sobotku podle ní kritici nazývají šedou myší a ministr vnitra Milan Chovanec je fanoušek zbraní.

Obávám se, že jsme se střelili do hlavy. Názory sociálních demokratů na změny ve straně se značně liší

15.06. 14:34

Praha - Sociální demokraté hodnotí dnešní odchod premiéra Bohuslava Sobotky z čela strany různě. ČSSD prozatím vede ministr vnitra Milan Chovanec a volebním lídrem bude šéf diplomacie Lubomír Zaorálek. Chovanec dnes převzal i funkci volebního manažera.

Další změna v ČSSD? Birke skončil ve funkci volebního manažera, nahradí ho Chovanec

15.06. 12:41

Praha - Po včerejší změně ve vedení ČSSD dal dnes místopředseda strany Jan Birke k dispozici svou funkci volebního manažera. Tu převzal úřadující předseda Milan Chovanec. Sociálním demokratům klesají preference, strana se snaží obměnou lídrů nalákat voliče zpět.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací