Články k tématu: czexit

Czexit. Chtějí Češi pryč z EU? Nový průzkum

10.01. 15:44

Většina lidí v Česku nadále nechce referendum o odchodu země z Evropské unie, zjistil prosincový průzkum Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Dopady brexitu na Británii, EU i Českou republiku Češi očekávají nejčastěji nepříznivé, příznivý vliv předpokládají nejvíc pro Británii.

Exprezident Klaus rázně promluvil. Co si myslí o czexitu a Zemanovi?

10.12. 12:16

Problémy kolem brexitu ukazují, že případné vystoupení Česka z Evropské unie je v krátkodobém horizontu vyloučené. Mluvit o tom mohou jen nezodpovědní politici, řekl dnes na akci Euro Business Breakfast bývalý prezident Václav Klaus. Fungování EU kritizoval, o odchodu z ní ale podle něj lze mluvit…

Czexit by byl katastrofa. EU je skvělý projekt, řekl Babiš pro německý Bild

09.09. 22:05

Berlín - Potřebujeme silnou Evropu, vystoupení Česka z Evropské unie by byla katastrofa, je přesvědčen český premiér Andrej Babiš. EU je podle něj skvělý projekt, díky němuž je dlouhá desetiletí mír. Řekl to v rozhovoru, který dnes na svém webu zveřejnil nejčtenější německý deník Bild.

reklama

Odchod Česka z EU by ohrozil budoucnost země, varuje Babiš. Pak promluvil o přijímání migrnatů

27.08. 12:22

Praha - Czexit by podle premiéra Andreje Babiše (ANO) ohrozil budoucnost ČR. Řekl to dnes na výroční poradě velvyslanců. Mluvil také o celoevropského postupu v otázce migrace, v němž ale vyloučil možnost rozdělování uprchlíků mezi země EU.

Czexit? Tři čtvrtiny firem jsou proti, ukázal průzkum

23.04. 17:11

Praha - Pětina tuzemských podnikatelů chce, aby Česko po vzoru Velké Británie opustilo Evropskou unii. Naopak více než 77 procent firem je toho názoru, že by ČR neměla unii opustit, z toho přes 53 procent říká rozhodné ne. Vyplývá to z průzkumu, který uskutečnila ČSOB mezi 500 malých a středních…

Opravdu si Češi přejí czexit? Průzkum odhalil překvapení

21.02. 11:56

Praha - Češi by z Evropské unie nevystoupili, byť jsou ve střední Evropě největšími euroskeptiky. Pro setrvání v EU by hlasovalo 54 procent Čechů. Nejsilnější podporu má členství u mladých lidí a překvapivě také u důchodců.

Hlupáci! Chcete czexit? Politik se pořádně dopálil na Čechy

Aktualizovali jsme 20.2.2018, 22:01, 20.02. 19:34

Praha – Do probíhající debaty o tzv. czexitu přispěl i lidovecký eurposlanec Pavel Svoboda. A jedná se o příspěvek velmi ostrý, Svoboda si vůbec nebere servítky. Posuďte sami.

Středula varoval před odchodem Česka z EU. Znamenalo by to kolaps řady odvětví

16.02. 16:21

Praha - Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula dnes varoval před odchodem Česka z EU. Případný czexit by podle něj znamenal pro Česko kolaps řady odvětví, firem a propouštění. Ti, kteří o vystoupení z EU hovoří, nemají žádnou alternativu. Jen mystifikují obyvatelstvo v…

Jak by vypadal odchod Česka z Evropské unie? Tady jsou slova odborníka

Aktualizovali jsme 11.2.2018, 23:03, 11.02. 09:58

Praha - Zdá se, že se možná v brzké době dočkáme referenda o odchodu ČR z Evropské unie. Máme se případného czexitu bát nebo se na něj těšit? A co by nám přinesl z ekonomického hlediska? Na to se EuroZprávy.cz zeptaly ekonoma Štěpána Křečka.

Vystoupení Česka z EU? Sebevražda, míní odborníci

07.02. 18:05

Praha - Případné vystoupení České republiky z Evropské unie by bylo podle ekonomů, Hospodářské komory i Svazu průmyslu a dopravy ekonomickou sebevraždou.

Komplikace s vyjednáváním o vládě? Babiš se hádá s Okamurou a Filipem ohledně NATO a EU

05.02. 15:58

Praha - Jednání o podpoře druhé vlády Andreje Babiše se bude točit kolem otázky referenda o vystoupení z EU či NATO. Hnutí ANO bude v úterý rokovat s komunisty a ve středu s SPD Tomia Okamury.

Strach z czexitu. Základním požadavkem firem na novou vládu je setrvání v EU, říká Dlouhý

24.10. 13:04

Praha - Vzhledem k volebnímu úspěchu hnutí Svoboda a přímá demokracie a dalším názorovým proudům v různých stranách, je podle českých firem základním požadavkem na novou vládní koalici setrvání v EU. V dnešním prohlášení to uvedla Hospodářská komora ČR.

Blíží se czexit? Evropa s obavami sleduje české volby a vzestup antibruselských nálad

Aktualizovali jsme 16.10.2017, 22:18, 16.10. 10:52

Praha/Brusel – Jestliže někdo tvrdí, že o české volby není ve světě zájem, pak se nejspíš mýlí. Evropští lídři pozorně sledují, jak se situace příští týden vyvine. V zahraničí si nejvíce všímají kontroverzní postavy možného premiéra Andreje Babiše, ale i vzestup anti-migračních nálad a volání po…

Úvahy o referendu k vystoupení z EU jsou nehorázné, spustil u Moravce Zaorálek

02.07. 16:17

Praha - Úvahy o referendu k odchodu Česka z EU jsou podle ministra zahraničních věcí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) nehorázné. Prezident Miloš Zeman se již několikrát vyjádřil, že by podpořil plebiscit o setrvání Česka v unii. Hlasoval by v něm však proti czexitu.

Češi by museli být šílení, aby uvažovali o odchodu z EU. Schwarzenberg se pořádně vysmál Klausovi

Aktualizovali jsme 18.6.2017, 22:06, 18.06. 15:17

Praha – Někdejší prezident Václav Klaus tento týden mluvil o tom, že by se česká republika měla připravovat na vystoupení z Evropské unie. Reagoval tak na Evropské komise vůči Česku, Maďarsku a Polsku kvůli nenaplňování dohodnutých unijních kvót pro přijímání uprchlíků. Jeho slova zaujala i…

Průzkum: Češi patří mezi největší euroskeptiky, czexit si ale nepřejí

28.05. 17:02

Bratislava - U příležitosti mezinárodní konference Globsec, která se v Bratislava konala od pátku, byl zveřejněn průzkum ohledně vztahu obyvatel sedmi zemí střední a jihovýchodní Evropy včetně Chorvatska k EU. Největšími euroskeptiky jsou tradičně Češi.

Czexit: Podívejte se, co by nás čekalo v případě odchodu z EU

Aktualizovali jsme 6.4.2017, 22:43, 05.04. 09:03

Praha - Spolu s blížícími se parlamentními volbami sílí hlasy té části občanů, která je s členstvím v Evropské unii nespokojená. Některým sice přílišné regulace ze strany EU vadí, po vzoru Velké Británie se ale vydat nechtějí. A jiní jsou s členstvím Česka v rámci evropské osmadvacítky spokojeni.…

Nová neziskovka Czexit, z.s. chce referendum o vystoupení ČR z unie

07.09. 13:05

Praha - Nově založená nezisková organizace Czexit, z.s. chce prostřednictvím osvěty občanů dosáhnout vyhlášení referenda o setrvání Česka v Evropské unii. Za vznikem spolku stojí mimo jiné František Matějka, který na internetu zveřejnil vzor dopisu, kterým by česká vláda na základě předchozího…

Skotsko bude usilovat o samostatnost, a co Česko?

25.06. 17:07

Praha - Vystoupení Velké Británie z Evropské unie může v konečném důsledku vést k rozpadu Spojeného království, nebo alespoň k dalšímu pokusu Skotska o získání nezávislosti.

reklama
Fotogalerie