Články k tématu: Davutoğlu, Ahmet

Turecko už trpělo dost, řekl expremiér Davutoglu. Damašek byl štěstím bez sebe, Bulharsko posilovalo hranice

Aktualizovali jsme 16.7.2016, 13:07, 16.07. 09:41

Ankara – Celý svět s napětím sledoval vývoj v Turecku, kde se část armády pokusil o vojenský převrat. Ze zemí přicházely různé reakce, USA vyjadřovaly podporu, v Damašku se naopak puč slavil.

Odstoupení tureckého premiéra bude mít dohru, varuje deník

06.05. 09:52

Ankara – Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan se opakovaně stal tečem kritiky za jeho autoritářský přístup a omezování svobody médií. Tato situace se podle britského deníku The guardian může dále zhoršit kvůli odstoupení premiéra Ahmeta Davutoğlua.

Turecký premiér ukončil svojí funkci. EU je zaskočena

05.05. 13:56

Ankara - Ahmet Davutoglu končí ve funkci tureckého premiéra, o jeho rezignaci média spekulovala už delší dobu. Jeho odchod zaskočil především Evropskou unii.

reklama

Premiér Turecka uvažuje o rezignaci, mohou za to neshody s Erdoganem?

04.05. 16:41

Ankara - V tureckých médiích se objevila informace, že premiér Ahmet Davutoglu zvažuje rezignaci. Spekuluje se o tom, že jeho neshody s prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem jsou už příliš velké.

Turecký premiér přijel na summit: Bude souhlasit s dohodou EU?

18.03. 14:35

Brusel - Turecký premiér Ahmet Davutoglu dnes ráno přijel na summit EU a hned řekl, že pomoc všem uprchlíkům i zlepšení vzájemných vztahů osmadvacítky a Ankary je společným cílem. Evropští lídři se včera dohodli na návrhu dohody, která by měla vyřešit migrační krizi.

Příliv migrantů do Evropy je stále příliš vysoký, myslí si Tusk

03.03. 23:05

Ankara – Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes v Ankaře jednal s tureckým premiérem Ahmetem Davutogluem. Po jednání šéf EU uvedl, že proud uprchlíků, kteří přicházejí z Turecka do Evropské unie, je stále příliš vysoký.

reklama
Fotogalerie