Články k tématu: Dědic, Martin (lobbista)

Lobbista a podnikatel Dědic už pět let čelí stíhání, teď byl opět zadržen

03.11. 13:49

Ostravského podnikatele a bývalého lobbistu Martina Dědice, který pět let čelí stíhání z ovlivňování veřejných zakázek a přijímání úplatků, v pátek znovu zadrželi policisté. Důvod zatím není jasný.

Exprimátor Kajnar u soudu: O vlivu lobbisty Dědice jsem se dozvěděl až z médií

15.02. 20:50

Ostrava - Bývalý ostravský primátor Petr Kajnar (zvolený za ČSSD) řekl dnes jako svědek soudu, že o vlivu lobbisty Martina Dědice se dozvěděl až po vypuknutí korupční aféry z médií. Do té doby jej znal jen od vidění, dodal. Dědic je obžalovaný, že manipuloval s některými ostravskými veřejnými…

Lobbista Dědic u soudu: Žalobce je zaujatý, důkazy jsou zmanipulované

05.12. 17:35

Ostrava - Lobbista Martin Dědic dnes před soudem odmítl tvrzení obžaloby, že manipuloval s některými ostravskými veřejnými zakázkami a za úplatky pomáhal firmám k jejich získání.

reklama

Kauza Dědic znovu otevřena, žalobce obvinil dalších 23 lidí

05.12. 13:55

Ostrava - Pravděpodobně v souvislosti s kauzou ostravského lobbisty Martina Dědice bylo obviněno dalších 23 lidí. Státní zástupce Vít Koupil dnes řekl ČTK, že obvinění jsou podezřelí ze zkrácení daně ve formě organizované zločinecké skupiny. Způsobená škoda činí 360 milionů korun. Samotný Dědic,…

Lobbista Dědic údajně zaměstnal hejtmanovu manželku, důkaz ale není

21.10. 17:49

Ostrava - Manželka dosavadního moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka (ČSSD) byla tři roky zaměstnána jako sekretářka u firmy patřící lobbistovi Martinu Dědicovi.

Korupční aféra kolem lobbisty Dědice míří k soudu, obžalovány jsou čtyři firmy a osm lidí

26.08. 15:32

Ostrava - Krajský soud v Ostravě začne korupční aféru kolem lobbisty Martina Dědice projednávat 5. prosince. Policie předloni na jaře zahájila stíhání osmi lidí a čtyř firem v souvislosti s veřejnými zakázkami ostravského dopravního podniku a městské nemocnice.

reklama
Fotogalerie