Články k tématu: dengue (horečka)

Komár přenášející vážné nemoci obsadil polovinu Francie, objevil se i v Ćesku

30.04. 08:39

Komár tygrovaný, který je schopen přenášet viry zika, dengue či chikungunya, se natrvalo usídlil již ve více než polovině francouzských departementů včetně Paříže. S odvoláním na ministerstvo zdravotnictví, které zveřejnilo mapu výskytu tohoto dvoukřídlého hmyzu, o tom informovala agentura AFP.

Jaké jsou největší hrozby pro lidstvo? Tyto věci mohou způsobit naši zkázu

Aktualizovali jsme 22.1.2019, 22:12, 22.01. 15:54

Světová zdravotnická organizace (WHO) vydala seznam největších hrozeb pro naše zdraví v roce 2019. Vedle známých nemocí, jako je HIV, Ebola nebo horečka dengue, jmenovali lékaři také odpůrce očkování.

Vakcína proti horečce dengue je nebezpečná? WHO vydala důležité varování

19.04. 19:16

Londýn - Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes upozornila na nutnost opatrnějšího využívání první dostupné vakcíny proti horečce dengue vyráběné francouzskou společností Sanofi Pasteur.

reklama

Na Filipínách bylo zastaveno očkování proti horečce dengue, očkovací látka není bezpečná

04.12. 09:42

Manila - Na Filipínách přerušili preventivní očkování proti horečce dengue. Výrobce látky francouzská firma Sanofi přiznala, že vakcína může zhoršit stav lidí, kteří horečnatou chorobou onemocní poprvé.

V Keni propukla epidemie horečky dengue

09.05. 19:07

Nairobi - Keňské zdravotní orgány upozornily na propuknutí epidemie horečky dengue v oblasti Mombasy a podél turisticky oblíbeného keňského pobřeží. Nákaza se potvrdila u více než 100 lidí.

reklama
Fotogalerie