Články k tématu: Děti, dětské

Zubaři bijí na poplach. Volají po osvětě dětí, peníze ale nemají

11.11. 16:44

Zubaři žádají stát o podporu pro preventivní programy zaměřené na děti na školách. Zatím je financují ze svého či za peníze sponzorů. Od zdravotních pojišťoven ani ministerstva zdravotnictví na to nedostali ani korunu. Potřeba by bylo podle odhadů zhruba 46 milionů korun na to, aby se děti učily ve…

Vědci se zaměřili na dětské zlozvyky, které jim rodiče zakazují. Zjistili překvapivé věci

04.11. 09:48

Kousání nehtů a cumlání palce patří k nejběžnějším dětským zlozvykům, které se rodiče často marně snaží u svých ratolestí vymýtit. Kanadští a novozélandští vědci ale nyní přišli s tvrzením, že tyto zlozvyky mohou ve skutečnosti prospívat dětskému zdraví. Informoval o tom server Science Alert.

Brutální vražda: Čtrnáctiletý chlapec uškrtil šestnáctiletého kluka

01.11. 22:20

Teprve čtrnáctiletý chlapec se dnes přiznal, že zabil svého o dva roky staršího spolužáka, jehož tělo se ve středu našlo v lese u města Wenden na západě Německa. Podle prvních poznatků vyšetřovatelů chlapec kamaráda uškrtil holýma rukama, informovala agentura DPA. Státní zástupce zdůraznil, že oběť…

reklama

Nejlepší strava na světě? V minulosti ji ochutnal každý z nás, dnes už se k ní nedostaneme

31.10. 13:28

Ani ovoce, ani zelenina, ani maso. Nejlepší a pro člověka nejvýživnější "potravinou" je něco, co v minulosti živilo každého z nás: mateřské mléko. Obsahuje látky, které s dětským tělem dokáží dělat zázraky, v dospělosti k němu ale už lidé přístup nemají. V čem je tak výjimečné a dokáží vědci…

Rakovina, která napadá pouze děti. Neuroblastom je noční můrou rodičů

29.09. 08:21

Když se mladým rodičům narodila dcerka, byli štěstím bez sebe. Už po několika týdnech jim ale lékaři oznámili tu nejhorší možnou zprávu. Malé Kelli Attwaterové diagnostikovali ve třech měsících neuroblastom, nádor, který postihuje výhradně malé děti. Dívka jej s pomocí lékařů porazila, ve třech…

Další skandál Barnevernetu? Psychiatr měl doma fotky zachycující zneužívání dětí

27.09. 15:11

Oslo - Norsko znovu prověří sérii kontroverzních rozhodnutí o odebrání dětí rodičům, na nichž se podílel psychiatr, jenž byl odsouzen za stahování snímků a videí zobrazujících sexuální zneužívání nezletilých. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC. Jedné z postižených rodin už byly děti…

V mosteckém babyboxu našli holčičku

16.09. 17:16

Most - Do babyboxu nemocnice v Mostě v noci na dnešek někdo odložil novorozenou holčičku. Dítě zabalené v ručníku je zřejmě v pořádku, dostalo jméno Jolana. V tiskové zprávě to dnes uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů. Za třináct a půl roku jejich existence je to 175. odložené dítě a 101.…

Na Rakovnicku zachraňovali hasiči dvě děti, které spadly do studny

15.09. 21:13

Kolešovice (Rakovnicko) - Dnes odpoledne spadly dvě děti předškolního věku do dvacetimetrové studny v Kolešovicích na Rakovnicku.

Chlapeček začal týden po narození krvácet z úst. Lékaři pátrali po příčině, tohle ale nečekali

Aktualizovali jsme 11.9.2018, 22:30, 09.09. 19:40

Manchester - Tragický případ zaviněný selháním zdravotních sester se odebral v Británii. Jedna z matek tam porodila své první dítě, po několika dnech ale začalo krvácet z úst. Nakonec zemřelo, a lékaři nemohli uvěřit proč.

Co se stane, když zapomenete dítě ve školce?

09.08. 17:24

Stát se to může každému. Nestíháte vyzvednout své dítě ze školky kvůli dopravní zácpě, prodlouženému jednání nebo nečekanému úrazu. Praktiky, které převládaly za našich mladých let, jsou ale ty tam. Dnes s sebou nevyzvednuté dítě přináší o mnoho komplikací více, než dříve.

Školky nebudou muset přijímat dvouleté děti

31.07. 19:24

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu školského zákona. Start reformy financování regionálního školství se posune o rok. Mateřské školy nebudou mít ani do budoucna povinnost přijímat i dvouleté děti. Oprávnění vysokých škol k zajišťování některých nynějších studijních programů se…

Experiment s viagrou zabil 11 novorozenců, Nizozemci jsou v šoku

25.07. 08:08

Amsterodam - Během pokusu, při němž lékaři podávali těhotným ženám Viagru, zemřelo v Nizozemsku 11 novorozenců. Přípravek na poruchu erekce měl u žen, které mají špatně vyvinutou placentu, urychlit vývoj plodu, napsal zpravodajský server BBC News.

Máte vzpomínky na dětství? Podle vědců jsou falešné, nikdy se nestaly

22.07. 06:10

Vědci učinili fascinující objev vysvětlující původ takzvaných fiktivních vzpomínek z ranního dětství. Téměř 40 procent lidí mohou si své první vzpomínky vůbec nepamatovat – jsou totiž vymyšleny jejích vlastním mozkem.

Konec štědrých dávek? Rakousko sebere cizincům peníze

15.07. 17:10

Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních 15 let takřka zestonásobil. Informoval o tom rakouský list Kurier.

Na Vysočině zabil vláček pětiletého chlapce

14.07. 22:27

Zvole nad Pernštejnem (Žďársko) - Pětiletý chlapec zemřel dnes na festivalu v areálu Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem v okrese Žďár nad Sázavou.

Tragická smrt miminka: Otec si položil díte na hruď, po chvíli jeho vinou zemřelo

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 22:10, 12.07. 12:12

Raleigh - Tragický případ se odehrál v Severní Karolíně. Otec malého dítěte si jej položil na sedačce na hrudník. Po chvíli díte zemřelo, bohužel jeho zaviněním.

V Británii explodoval nafukovací hrad, zabil dívku

01.07. 20:50

Londýn - Při výbuchu nafukovacího hradu v anglickém hrabství Norfolk zemřela malá dívka. Uvedla to britská televize BBC.

Matka nechala doma své dva syny. Když se vrátila, byla v šoku

Aktualizovali jsme 22.6.2018, 22:07, 22.06. 19:31

Peking - Zřejmě nejhorší chybu v životě udělala matka dvou malých chlapců, která se rozhodla odejít a nechat je doma samotné. Poté, co se vrátila, zjistila hroznou věc.

Českým manželům se narodila čtyřčata

18.06. 20:51

Praha - V porodnici Fakultní nemocnice v Motole se před týdnem narodila čtyřčata, tři holčičky a chlapec. Poslední se narodila před 15 lety.

Za neplatiče alimentů bude výživné na děti platit stát

30.05. 19:25

Praha - Za neplatiče alimentů možná bude poskytovat výživné na děti stát, který by pak dlužnou částku vymáhal zpět do rozpočtu. Sněmovna v dnešním úvodním kole podpořila hned dvě obdobné předlohy poslanců ČSSD a KSČM, které by zavedly zálohované, nebo náhradní výživné. Klubům ODS a TOP 09 se…

Co se stane, když necháte dítě nebo psa v autě?

25.05. 12:31

S tím, jak se rtuť na teploměru šplhá do závratných výšin, se opět objevují případy, kdy lidé nechají v rozpáleném autě dítě nebo domácího mazlíčka. Často si neuvědomí, že i pár minut v takové výhni může způsobit velké problémy.

Hlaste včas, na jakou ZŠ dáte, žádají rodiče lidovci

21.05. 15:11

Brno - Brněnská KDU-ČSL navrhuje, aby rodiče, kteří své děti hlásí na více základních škol, museli do 15. června oznámit, na kterou školu jejich dítě nastoupí. Lidovci tak chtějí zabránit zbytečnému blokování míst, které pak ředitelé mohou obsadit až v září, když se dané dítě nedostaví. Novinářům…

Povolilo vám vaše dítě přebalit ho? Expertka dohnala kampaň za práva lidí do extrémů

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 15:16, 19.05. 08:50

New York - Po místy přehnané kampani MeToo a machinací s osobními údaji pod taktovkou Evropské unie se na světlo světa dostal další nápad, který hraničí se šílenstvím. Odbornice navrhuje, aby rodiče žádali o souhlas své dítě dříve, než jej přebalí.

Portugalsko: Prezident vetoval zákon, který nezletilým dovoloval volně měnit pohlaví

10.05. 14:22

Lisabon - Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa vetoval zákon usnadňující změnu pohlaví bez předchozího doporučení lékařů. Vadilo mu, že by k chirurgickému zákroku mohli volně i nezletilí, u nichž považuje zachování lékařského dohledu za "rozumné".

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie