Články k tématu: Děti, dětské

V mosteckém babyboxu našli holčičku

16.09. 17:16

Most - Do babyboxu nemocnice v Mostě v noci na dnešek někdo odložil novorozenou holčičku. Dítě zabalené v ručníku je zřejmě v pořádku, dostalo jméno Jolana. V tiskové zprávě to dnes uvedl Ludvík Hess, zakladatel sítě babyboxů. Za třináct a půl roku jejich existence je to 175. odložené dítě a 101.…

Na Rakovnicku zachraňovali hasiči dvě děti, které spadly do studny

15.09. 21:13

Kolešovice (Rakovnicko) - Dnes odpoledne spadly dvě děti předškolního věku do dvacetimetrové studny v Kolešovicích na Rakovnicku.

Chlapeček začal týden po narození krvácet z úst. Lékaři pátrali po příčině, tohle ale nečekali

Aktualizovali jsme 11.9.2018, 22:30, 09.09. 19:40

Manchester - Tragický případ zaviněný selháním zdravotních sester se odebral v Británii. Jedna z matek tam porodila své první dítě, po několika dnech ale začalo krvácet z úst. Nakonec zemřelo, a lékaři nemohli uvěřit proč.

reklama

Co se stane, když zapomenete dítě ve školce?

09.08. 17:24

Stát se to může každému. Nestíháte vyzvednout své dítě ze školky kvůli dopravní zácpě, prodlouženému jednání nebo nečekanému úrazu. Praktiky, které převládaly za našich mladých let, jsou ale ty tam. Dnes s sebou nevyzvednuté dítě přináší o mnoho komplikací více, než dříve.

Školky nebudou muset přijímat dvouleté děti

31.07. 19:24

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes podepsal novelu školského zákona. Start reformy financování regionálního školství se posune o rok. Mateřské školy nebudou mít ani do budoucna povinnost přijímat i dvouleté děti. Oprávnění vysokých škol k zajišťování některých nynějších studijních programů se…

Experiment s viagrou zabil 11 novorozenců, Nizozemci jsou v šoku

25.07. 08:08

Amsterodam - Během pokusu, při němž lékaři podávali těhotným ženám Viagru, zemřelo v Nizozemsku 11 novorozenců. Přípravek na poruchu erekce měl u žen, které mají špatně vyvinutou placentu, urychlit vývoj plodu, napsal zpravodajský server BBC News.

Máte vzpomínky na dětství? Podle vědců jsou falešné, nikdy se nestaly

22.07. 06:10

Vědci učinili fascinující objev vysvětlující původ takzvaných fiktivních vzpomínek z ranního dětství. Téměř 40 procent lidí mohou si své první vzpomínky vůbec nepamatovat – jsou totiž vymyšleny jejích vlastním mozkem.

Konec štědrých dávek? Rakousko sebere cizincům peníze

15.07. 17:10

Vídeň - Počet dětí žijících v zahraničí, které mají v Rakousku nárok na přídavky, se za posledních 15 let takřka zestonásobil. Informoval o tom rakouský list Kurier.

Na Vysočině zabil vláček pětiletého chlapce

14.07. 22:27

Zvole nad Pernštejnem (Žďársko) - Pětiletý chlapec zemřel dnes na festivalu v areálu Šiklův mlýn u Zvole nad Pernštejnem v okrese Žďár nad Sázavou.

Tragická smrt miminka: Otec si položil díte na hruď, po chvíli jeho vinou zemřelo

Aktualizovali jsme 12.7.2018, 22:10, 12.07. 12:12

Raleigh - Tragický případ se odehrál v Severní Karolíně. Otec malého dítěte si jej položil na sedačce na hrudník. Po chvíli díte zemřelo, bohužel jeho zaviněním.

V Británii explodoval nafukovací hrad, zabil dívku

01.07. 20:50

Londýn - Při výbuchu nafukovacího hradu v anglickém hrabství Norfolk zemřela malá dívka. Uvedla to britská televize BBC.

Matka nechala doma své dva syny. Když se vrátila, byla v šoku

Aktualizovali jsme 22.6.2018, 22:07, 22.06. 19:31

Peking - Zřejmě nejhorší chybu v životě udělala matka dvou malých chlapců, která se rozhodla odejít a nechat je doma samotné. Poté, co se vrátila, zjistila hroznou věc.

Českým manželům se narodila čtyřčata

18.06. 20:51

Praha - V porodnici Fakultní nemocnice v Motole se před týdnem narodila čtyřčata, tři holčičky a chlapec. Poslední se narodila před 15 lety.

Za neplatiče alimentů bude výživné na děti platit stát

30.05. 19:25

Praha - Za neplatiče alimentů možná bude poskytovat výživné na děti stát, který by pak dlužnou částku vymáhal zpět do rozpočtu. Sněmovna v dnešním úvodním kole podpořila hned dvě obdobné předlohy poslanců ČSSD a KSČM, které by zavedly zálohované, nebo náhradní výživné. Klubům ODS a TOP 09 se…

Co se stane, když necháte dítě nebo psa v autě?

25.05. 12:31

S tím, jak se rtuť na teploměru šplhá do závratných výšin, se opět objevují případy, kdy lidé nechají v rozpáleném autě dítě nebo domácího mazlíčka. Často si neuvědomí, že i pár minut v takové výhni může způsobit velké problémy.

Hlaste včas, na jakou ZŠ dáte, žádají rodiče lidovci

21.05. 15:11

Brno - Brněnská KDU-ČSL navrhuje, aby rodiče, kteří své děti hlásí na více základních škol, museli do 15. června oznámit, na kterou školu jejich dítě nastoupí. Lidovci tak chtějí zabránit zbytečnému blokování míst, které pak ředitelé mohou obsadit až v září, když se dané dítě nedostaví. Novinářům…

Povolilo vám vaše dítě přebalit ho? Expertka dohnala kampaň za práva lidí do extrémů

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 15:16, 19.05. 08:50

New York - Po místy přehnané kampani MeToo a machinací s osobními údaji pod taktovkou Evropské unie se na světlo světa dostal další nápad, který hraničí se šílenstvím. Odbornice navrhuje, aby rodiče žádali o souhlas své dítě dříve, než jej přebalí.

Portugalsko: Prezident vetoval zákon, který nezletilým dovoloval volně měnit pohlaví

10.05. 14:22

Lisabon - Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa vetoval zákon usnadňující změnu pohlaví bez předchozího doporučení lékařů. Vadilo mu, že by k chirurgickému zákroku mohli volně i nezletilí, u nichž považuje zachování lékařského dohledu za "rozumné".

Zákaz vstupu mladým. Účet na sociální síti si zřídí jen starší 16 let

06.05. 16:18

Praha - Účet na sociálních sítích si od 25. května budou moct nově založit pouze lidé starší 16 let. Důvodem je to, že začne platit unijní nařízení o ochraně dat (GDPR) a Sněmovna do té doby nestihne schválit nový zákon o zpracování osobních údajů, který měl tuto hranici zmírnit. Podle právníků…

Británie odmítá pustit nevyléčitelně nemocného chlapce do Říma

24.04. 22:13

Londýn/Řím - Britský soud dnes vyloučil přepravu nevyléčitelně nemocného batolete do Vatikánu, který nabídl další péči. Uvedla to agentura ANSA. Soud po vleklé právní bitvě s rodiči 23měsíčního Alfieho Evanse už dříve rozhodl, že chlapec bude odpojen od přístrojů.

Alergií podle lékařů v posledních letech ubývá, množí se astma

21.04. 16:47

Praha - Alergií u dětí v posledních deseti letech mírně ubývá, podle průzkumu je má asi 29 procent z nich. Méně nemocných je hlavně mezi předškoláky. Naopak roste podíl nemocných s astmatem, hlavně dospívajících.

Koupete děti? Můžete jim způsobit vážné problémy, varují lékaři

Aktualizovali jsme 24.3.2018, 22:40, 24.03. 10:27

Hygiena je pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Koupeme se, umýváme si ruce a ani na chvíli nepřemýšlíme nad tím, že bychom tyto běžné úkony nedělali. Podle odborníků bychom ale měli zpozornět v případě dětí. Těm totiž hygiena více škodí než prospívá.

Jak těžké je unést dítě? Tenhle pokus rodičům nedá spát

11.03. 10:47

Unést dítě z dětského hřiště? Není nic snazšího. Všem rodičům po shlédnutí tohoto videa nebude dobře. Vzít jim jejich ratolest totiž může prakticky kdokoliv a kdekoliv...

Zklamání z vlastních dětí? Tímto jednoduchým trikem se mu můžete vyhnout

21.02. 14:33

Kdo by si nepřál, aby měl chytré a úspěšné dítě. Mnoho rodičů si s těmito ambicemi pořizuje rodinu a kolikrát zbývají jen oči pro pláč, když dítě nejde tím směrem, který si pro něj rodiče malovali. Podle odborníků ale lze úspěch dítěte během dospívání výrazně ovlivnit.

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie