Články k tématu: Děti, dětské

Zklamání z vlastních dětí? Tímto jednoduchým trikem se mu můžete vyhnout

21.02. 14:33

Kdo by si nepřál, aby měl chytré a úspěšné dítě. Mnoho rodičů si s těmito ambicemi pořizuje rodinu a kolikrát zbývají jen oči pro pláč, když dítě nejde tím směrem, který si pro něj rodiče malovali. Podle odborníků ale lze úspěch dítěte během dospívání výrazně ovlivnit.

Jedna výchovná facka neškodí? Podle odborníků jste na velkém omylu

Aktualizovali jsme 6.1.2018, 13:36, 06.01. 08:27

Ještě před několika lety nebyly fyzické tresty u dětí ničím výjimečným. Mnozí rodiče k nim přistupovali jen neradi, u řady dětí ale byly účinné. Dnes se ale lékaři shodují na tom, že tento typ trestů není pro děti příliš vhodný. A matka či otec by pole nich měli raději sáhnout například k zákazu…

První novoroční dítě se v Praze narodilo dvě minuty po půlnoci

01.01. 09:16

Praha - První dítě nového roku se v Praze narodilo dvě minuty po půlnoci v porodnici Fakultní nemocnice Motol. Dívka Eliška měří 47 centimetrů a váží 3070 gramů. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Motol Ludmila Šimáčková.

reklama

V babyboxu v Krnově byl nalezen novorozený chlapeček

29.12. 11:58

Krnov (Bruntálsko) - Do babyboxu v Krnově na Bruntálsku dnes krátce po půl osmé ráno někdo odložil novorozeného chlapečka.

Proč si nikdo na světě vůbec nic nepamatuje ze svého dětství?

30.11. 12:10

Vzpomínáte někdy na svá mladá léta? Na roky, kdy vaší největší starostí bylo chození do školy a domácí úkoly? Zkuste ve své mysli zabrousit ještě dál a vzpomenout si třeba na školku či na kojenecký věk. To už je prakticky nemožné a jedinou připomínkou tohoto věku nám mohou být fotografie. Proč si…

Mohou děti držet dietu stejně jako dospělí? Nová studie ukázala alarmující věci

19.10. 16:49

Bezlepková dieta je pro některé lidi kvůli celiakii nutností, zároveň se z ní ale stala populární dobrovolná dieta. Server TIME ale nyní s odkazem na komentář, který vyšel v lékařském časopise Journal of Pediatrics, varuje, že tato dieta není vhodná pro děti.

Ženu z Ostravy obvinila policie kvůli záškoláctví její dcery

08.10. 13:46

Ostrava - Čtyřicetiletou ženu z Ostravy obvinila policie kvůli záškoláctví její dcery z ohrožování výchovy dítěte. Ženě hrozí až pětileté vězení.

Víte, kolikátí jste na světě? Zjistěte, kolik lidí na Zemi žilo před vámi

24.09. 13:26

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik lidí v historii Země na naší planetě žilo? A kolikátí v pořadí jste vy? Takové číslo je zdánlivě prakticky nemožné zjistit, lidé se po narození, na rozdíl od filmů ve stylu science fiction, neštítkují, přesto se dá vědeckými metodami alespoň přibližně odhadnout,…

Deset dětských superschopností, o které v dospělosti přijdeme

Aktualizovali jsme 1.9.2017, 22:12, 01.09. 11:39

Novorozenci a batolata se od dospělého člověka liší mnohem víc, než si kdo dokázal představit. Dokládá to několik vědeckých výzkumů, které posbíral server ListVerse a poskládal do žebříčku deseti věcí, které jsou na dětech doslova neuvěřitelně překvapivé.

Polovina českých dětí má vadné držení těla

24.08. 19:33

Praha - Vadné držení těla má 42 procent českých dětí, častěji chlapci. Zatímco mezi pětiletými nemá správné držení těla přibližně čtvrtina, u třináctiletých jde o více než polovinu dětí.

Divoký koncert v USA: Opilou mládež odvážely záchranky

23.07. 15:40

Washington - Po rapovém koncertu v Hartfordu v americkém státě Connecticut muselo být kvůli silné opilosti hospitalizováno 90 teenagerů. Dnes o tom informovala stanice CNN.

Jsou vaše děti neposlušné? Fyzicky je netrestejte!

11.06. 15:11

Dát dítěti „na holou“ v rámci výchovy není v našich končinách nic ojedinělého. Nová analýza provedená experty z Texaské univerzity v Austinu a Michiganské univerzity ale ukázala, že tento typ třesu může v dlouhodobém hledisku u dětí způsobit rozličné problémy. Informoval o tom server Science Daily.

Krize v Jižním Súdánu: Hladomor sužuje tisíce obyvatel a vyhání děti ze škol

21.04. 14:59

Juba - Děti v Jižním Súdánu mají problémy se učit. Trpí totiž hlady kvůli nedostatku potravin. Řada z nich kvůli tomu odchází ze škol, píše agentura AP.

Sněmovna schválila daňové zvýhodnění rodin s dětmi

12.04. 13:17

Praha - Rodiče vícerčat zřejmě budou pobírat vyšší rodičovský příspěvek, vzroste také daňová sleva na první dítě. Rozšíří se navíc okruh rodin, které budou mít nárok na přídavek na dítě. Přídavky se zvýší v rodinách, v nichž aspoň jeden rodič pracuje nebo má příjem nejméně na úrovni životního…

Britský soud odpojil dítě od přístrojů proti vůli rodičů

11.04. 20:36

Londýn - Londýnský soud dnes povolil odpojení osmiměsíčního Charlieho Garda od přístrojů, které ho udržovaly při životě. Rozhodl tak proti vůli rodičů.

Větší množství žen nosí novorozence v šátku

25.03. 10:27

Brno - Stále více žen nosí své novorozené děti v šátku či nosítku. Přesto však drtivá většina žen, obzvláště prvorodiček, má doma i kočárek.

Porod po termínu? Víme, jak na to

17.03. 12:00

Praha - Termín porodu je často jakési dogma. Údaj, zapsaný v těhotenské průkazce je fakt, kterým se sice řídí lékaři, ale dítě může mít opačný názor. Jste unavená, máte oteklé prsty u nohou i u rukou a připadáte si zkrátka nekomfortně jako velryba.

Rozmáhají se dětské "skupiny smrti". Chystá se hromadná sebevražda?

Aktualizovali jsme 12.3.2017, 22:19, 12.03. 12:36

Moskva - Ruský internet zaplavily masově rozesílané zprávy o připravovaných hromadných sebevraždách. V některých velkých městech je údajně připravují takzvaně dětské "skupiny smrti".

Klokánky se podle novely změní na přechodné domovy

11.03. 12:47

Praha - Klokánky a další takové domy pro okamžitou pomoc dětem by se od příštího roku mohly změnit na domovy na přechodnou dobu. Mělo by jich také ubýt.

Rodiče přišli po porodu o dítě. Po 18 letech se stalo něco neuvěřitelného

Aktualizovali jsme 15.1.2017, 22:19, 15.01. 12:53

New York - Rodiče mají po osmnácti letech důvod k oslavám. Právě tak dlouho trvalo vypátrat dítě, které bylo krátce po porodu ukradeno z porodnice na Floridě.

Muž odnosil dítě. Lékaři se připravují na porod

Aktualizovali jsme 11.1.2017, 19:41, 11.01. 08:12

Londýn - Muž, který odnosil dítě a chystá se jej porodit, už není pouze výsadou science fiction. Na něco takového se nyní připravují vůbec poprvé britští lékaři, kteří věří, že se vše povede jak má. Otec dítěte má mnohem větší obavy, zejména o reakce lidí.

Až 80 procent rodičů by chtělo delší otcovské volno

02.01. 17:58

Praha - K většímu zapojení otců do péče o děti by v Česku mohlo přispět delší placené otcovské volno, které by trvalo dva až tři měsíce.

První dítě se narodilo dvě minuty po půlnoci, je to holčička Ema

01.01. 10:29

Praha - První pražské dítě v novém roce se narodilo dvě minuty po půlnoci v porodnici Nemocnice Na Bulovce. Děvče Ema váží 2650 gramů a měří 46 centimetrů, porod byl spontánní, řekl dnes ČTK mluvčí nemocnice Martin Šalek. Patnáct minut po půlnoci se poté narodila holčička Karolina ve FN Motol,…

Krkavčí rodiče: Už nechtěli děti, snažili se je vyhladovět

25.12. 08:42

Harrisburg (USA) - Americká policie zadržela v Pensylvánii rodičovský pár, který obvinila ze snahy umořit hlady tři jejich malé děti, protože otec o ně přestal mít zájem. Holčiček ve věku čtyř a pěti let a šestiletého chlapce se ujala tamější správa sociálního zabezpečení, která je v akutním stavu…

reklama
Fotogalerie