Články k tématu: Děti, dětské

Povolilo vám vaše dítě přebalit ho? Expertka dohnala kampaň za práva lidí do extrémů

Aktualizovali jsme 19.5.2018, 15:16, 19.05. 08:50

New York - Po místy přehnané kampani MeToo a machinací s osobními údaji pod taktovkou Evropské unie se na světlo světa dostal další nápad, který hraničí se šílenstvím. Odbornice navrhuje, aby rodiče žádali o souhlas své dítě dříve, než jej přebalí.

Portugalsko: Prezident vetoval zákon, který nezletilým dovoloval volně měnit pohlaví

10.05. 14:22

Lisabon - Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa vetoval zákon usnadňující změnu pohlaví bez předchozího doporučení lékařů. Vadilo mu, že by k chirurgickému zákroku mohli volně i nezletilí, u nichž považuje zachování lékařského dohledu za "rozumné".

Zákaz vstupu mladým. Účet na sociální síti si zřídí jen starší 16 let

06.05. 16:18

Praha - Účet na sociálních sítích si od 25. května budou moct nově založit pouze lidé starší 16 let. Důvodem je to, že začne platit unijní nařízení o ochraně dat (GDPR) a Sněmovna do té doby nestihne schválit nový zákon o zpracování osobních údajů, který měl tuto hranici zmírnit. Podle právníků…

reklama

Británie odmítá pustit nevyléčitelně nemocného chlapce do Říma

24.04. 22:13

Londýn/Řím - Britský soud dnes vyloučil přepravu nevyléčitelně nemocného batolete do Vatikánu, který nabídl další péči. Uvedla to agentura ANSA. Soud po vleklé právní bitvě s rodiči 23měsíčního Alfieho Evanse už dříve rozhodl, že chlapec bude odpojen od přístrojů.

Alergií podle lékařů v posledních letech ubývá, množí se astma

21.04. 16:47

Praha - Alergií u dětí v posledních deseti letech mírně ubývá, podle průzkumu je má asi 29 procent z nich. Méně nemocných je hlavně mezi předškoláky. Naopak roste podíl nemocných s astmatem, hlavně dospívajících.

Koupete děti? Můžete jim způsobit vážné problémy, varují lékaři

Aktualizovali jsme 24.3.2018, 22:40, 24.03. 10:27

Hygiena je pro většinu z nás naprostá samozřejmost. Koupeme se, umýváme si ruce a ani na chvíli nepřemýšlíme nad tím, že bychom tyto běžné úkony nedělali. Podle odborníků bychom ale měli zpozornět v případě dětí. Těm totiž hygiena více škodí než prospívá.

Jak těžké je unést dítě? Tenhle pokus rodičům nedá spát

11.03. 10:47

Unést dítě z dětského hřiště? Není nic snazšího. Všem rodičům po shlédnutí tohoto videa nebude dobře. Vzít jim jejich ratolest totiž může prakticky kdokoliv a kdekoliv...

Zklamání z vlastních dětí? Tímto jednoduchým trikem se mu můžete vyhnout

21.02. 14:33

Kdo by si nepřál, aby měl chytré a úspěšné dítě. Mnoho rodičů si s těmito ambicemi pořizuje rodinu a kolikrát zbývají jen oči pro pláč, když dítě nejde tím směrem, který si pro něj rodiče malovali. Podle odborníků ale lze úspěch dítěte během dospívání výrazně ovlivnit.

Jedna výchovná facka neškodí? Podle odborníků jste na velkém omylu

Aktualizovali jsme 6.1.2018, 13:36, 06.01. 08:27

Ještě před několika lety nebyly fyzické tresty u dětí ničím výjimečným. Mnozí rodiče k nim přistupovali jen neradi, u řady dětí ale byly účinné. Dnes se ale lékaři shodují na tom, že tento typ trestů není pro děti příliš vhodný. A matka či otec by pole nich měli raději sáhnout například k zákazu…

První novoroční dítě se v Praze narodilo dvě minuty po půlnoci

01.01. 09:16

Praha - První dítě nového roku se v Praze narodilo dvě minuty po půlnoci v porodnici Fakultní nemocnice Motol. Dívka Eliška měří 47 centimetrů a váží 3070 gramů. ČTK to řekla mluvčí Fakultní nemocnice Motol Ludmila Šimáčková.

V babyboxu v Krnově byl nalezen novorozený chlapeček

29.12. 11:58

Krnov (Bruntálsko) - Do babyboxu v Krnově na Bruntálsku dnes krátce po půl osmé ráno někdo odložil novorozeného chlapečka.

Proč si nikdo na světě vůbec nic nepamatuje ze svého dětství?

30.11. 12:10

Vzpomínáte někdy na svá mladá léta? Na roky, kdy vaší největší starostí bylo chození do školy a domácí úkoly? Zkuste ve své mysli zabrousit ještě dál a vzpomenout si třeba na školku či na kojenecký věk. To už je prakticky nemožné a jedinou připomínkou tohoto věku nám mohou být fotografie. Proč si…

Mohou děti držet dietu stejně jako dospělí? Nová studie ukázala alarmující věci

19.10. 16:49

Bezlepková dieta je pro některé lidi kvůli celiakii nutností, zároveň se z ní ale stala populární dobrovolná dieta. Server TIME ale nyní s odkazem na komentář, který vyšel v lékařském časopise Journal of Pediatrics, varuje, že tato dieta není vhodná pro děti.

Ženu z Ostravy obvinila policie kvůli záškoláctví její dcery

08.10. 13:46

Ostrava - Čtyřicetiletou ženu z Ostravy obvinila policie kvůli záškoláctví její dcery z ohrožování výchovy dítěte. Ženě hrozí až pětileté vězení.

Víte, kolikátí jste na světě? Zjistěte, kolik lidí na Zemi žilo před vámi

24.09. 13:26

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik lidí v historii Země na naší planetě žilo? A kolikátí v pořadí jste vy? Takové číslo je zdánlivě prakticky nemožné zjistit, lidé se po narození, na rozdíl od filmů ve stylu science fiction, neštítkují, přesto se dá vědeckými metodami alespoň přibližně odhadnout,…

Deset dětských superschopností, o které v dospělosti přijdeme

Aktualizovali jsme 1.9.2017, 22:12, 01.09. 11:39

Novorozenci a batolata se od dospělého člověka liší mnohem víc, než si kdo dokázal představit. Dokládá to několik vědeckých výzkumů, které posbíral server ListVerse a poskládal do žebříčku deseti věcí, které jsou na dětech doslova neuvěřitelně překvapivé.

Polovina českých dětí má vadné držení těla

24.08. 19:33

Praha - Vadné držení těla má 42 procent českých dětí, častěji chlapci. Zatímco mezi pětiletými nemá správné držení těla přibližně čtvrtina, u třináctiletých jde o více než polovinu dětí.

Divoký koncert v USA: Opilou mládež odvážely záchranky

23.07. 15:40

Washington - Po rapovém koncertu v Hartfordu v americkém státě Connecticut muselo být kvůli silné opilosti hospitalizováno 90 teenagerů. Dnes o tom informovala stanice CNN.

Jsou vaše děti neposlušné? Fyzicky je netrestejte!

11.06. 15:11

Dát dítěti „na holou“ v rámci výchovy není v našich končinách nic ojedinělého. Nová analýza provedená experty z Texaské univerzity v Austinu a Michiganské univerzity ale ukázala, že tento typ třesu může v dlouhodobém hledisku u dětí způsobit rozličné problémy. Informoval o tom server Science Daily.

Krize v Jižním Súdánu: Hladomor sužuje tisíce obyvatel a vyhání děti ze škol

21.04. 14:59

Juba - Děti v Jižním Súdánu mají problémy se učit. Trpí totiž hlady kvůli nedostatku potravin. Řada z nich kvůli tomu odchází ze škol, píše agentura AP.

Sněmovna schválila daňové zvýhodnění rodin s dětmi

12.04. 13:17

Praha - Rodiče vícerčat zřejmě budou pobírat vyšší rodičovský příspěvek, vzroste také daňová sleva na první dítě. Rozšíří se navíc okruh rodin, které budou mít nárok na přídavek na dítě. Přídavky se zvýší v rodinách, v nichž aspoň jeden rodič pracuje nebo má příjem nejméně na úrovni životního…

Britský soud odpojil dítě od přístrojů proti vůli rodičů

11.04. 20:36

Londýn - Londýnský soud dnes povolil odpojení osmiměsíčního Charlieho Garda od přístrojů, které ho udržovaly při životě. Rozhodl tak proti vůli rodičů.

Větší množství žen nosí novorozence v šátku

25.03. 10:27

Brno - Stále více žen nosí své novorozené děti v šátku či nosítku. Přesto však drtivá většina žen, obzvláště prvorodiček, má doma i kočárek.

Porod po termínu? Víme, jak na to

17.03. 12:00

Praha - Termín porodu je často jakési dogma. Údaj, zapsaný v těhotenské průkazce je fakt, kterým se sice řídí lékaři, ale dítě může mít opačný názor. Jste unavená, máte oteklé prsty u nohou i u rukou a připadáte si zkrátka nekomfortně jako velryba.

reklama
Fotogalerie