Články k tématu: Dienstbier, Jiří ml.

Konec matadorů v Senátu? Volby 2020 mohou být pro vládní strany pohromou

Aktualizovali jsme 29.12.2019, 21:30, 29.12. 16:24

Senát v příštím roce promění volby, v nichž zhruba polovinu z 27 volených křesel budou obhajovat vládní strany ČSSD a ANO. Mandát končí deseti ze 13 senátorů sociální demokracie a třem ze sedmi členů senátorského klubu ANO. S ohledem na aktuální voličskou podporu ČSSD a nízkou úspěšnost ANO v…

Válečná sekyra mezi Čechy a Němci navždy zakopána? Petříček přestřihl ostnaté dráty

Aktualizovali jsme 23.12.2019, 14:28, 23.12. 14:22

U bývalé železné opony v Rozvadově-Nových Domcích dnes po 30 letech symbolicky opět přestřihli ostnaté dráty ministři zahraničí ČR Tomáš Petříček (ČSSD) s bavorským ministrem financí a vnitřních věcí Albertem Fürackerem a dalšími hosty. Počasí bylo stejně nepřívětivé jako 23. prosince 1989.

Dienstbier bouchl do stolu, ostře se pustil do vlastní strany

Aktualizovali jsme 16.7.2019, 22:34, 16.07. 10:20

Předsednictvo ČSSD v pondělí se rozhodla setrvat ve vládě. Trvá však na odvolání dosavadního ministra kultury Antonína Staňka a jeho nahrazení Michalem Šmardou. Podle senátora Jiřího Dienstbiera by však ČSSD měla přestat na sobě „nechat štípat dříví“ a odejít z vlády do opozice. Má za to, že by jí…

reklama

Děkujeme za zrušení vepřína, neslo se dnes Lety

13.05. 15:46

Lety - Pietní akt za romské oběti holokaustu v Letech na Písecku se dnes nesl ve znamení díků za nedávné zrušení vepřína v sousedství někdejšího koncentračního tábora. Nově upravené pietní místo by chtělo Muzeum romské kultury veřejnosti představit za tři roky. Výbor pro odškodnění romského…

Dienstbier jde proti ČSSD? Tvrdě setřel své spolustraníky, zmínil i problémy s korupcí

Aktualizovali jsme 29.4.2018, 22:08, 29.04. 13:47

Praha – Někteří senátoři ČSSD se důrazně postavili proti koalici s hnutím ANO. Patří k nim i senátor Jiří Dienstbier, který má s vládnutí s Andrejem Andrejem Babišem osobní zkušenosti, působil spolu s ním ve vládě bývalého premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). I proto teď před šéfem hnutí ANO důrazně…

Lži, ubožáci a neonáckové. To je trestuhodné. Dienstbier či Dolejš kritizují Roznera a Okamuru

07.02. 13:04

Praha - Českým veřejným prostorem silně rezonují výroky představitelů SPD Miloslava Roznera a Tomia Okamury o romském táboře v Letech. Slova o „pseudokoncentráku“ spustila lavinu reakcí. K věci se vyjádřili i bývalý ministr a prezidentský kandidát z roku 2013 Jiří Dienstbier nebo poslanec za KSČM…

Ze Zemana je politik plný zloby. Proč tam lezl? Prezident sklízí kritiku za vystoupení na sjezdu SPD

09.12. 18:26

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes vystoupil na sjezdu hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). Kritizují ho za to zástupci komunistů, ČSSD, TOP 09, ale i kandidát na Hrad Mirek Topolánek.

Přijde Zeman o své křeslo? Mohl by být prohlášen za neschopného výkonu funkce, říká Dienstbier. A Ovčáček prská

14.10. 11:32

Praha - Senátor a exministr Jiří Dienstbier (ČSSD) se nechal slyšet, že v případě znovuzvolení Miloše Zemana by se Parlament měl zabývat ústavní možností jeho odvolání. Jeho slova vyvolala ostré reakce zejména z blízkého okolí současného prezidenta.

Žaloba proti zbraňové směrnici EU? Česko neuspěje, myslí si Dienstbier. Vnitro už má plán B

05.10. 14:04

Praha - Senát dnes pořádal veřejné slyšení k petici proti celoevropskému zpřísnění podmínek pro legální držení zbraní. Exministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) pochybuje o tom, že by Česko bylo úspěšné s žalobou na zbraňovou směrnici k Soudnímu dvoru EU.

Obávám se, že jsme se střelili do hlavy. Názory sociálních demokratů na změny ve straně se značně liší

15.06. 14:34

Praha - Sociální demokraté hodnotí dnešní odchod premiéra Bohuslava Sobotky z čela strany různě. ČSSD prozatím vede ministr vnitra Milan Chovanec a volebním lídrem bude šéf diplomacie Lubomír Zaorálek. Chovanec dnes převzal i funkci volebního manažera.

Dienstbier naštval daňové poplatníky. Jsou málo solidární, tvrdí exministr

31.05. 11:31

Praha - Bývalý ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) se včera na Facebooku opřel do tzv. Dne daňové svobody. Rozzlobil tak ne jednoho daňového poplatníka. Den daňové svobody je prvním dnem v roce, kdy začne pracující vydělávat čistě sám na sebe, nikoliv státu.

Dienstbier se pustil do Zemana. Můj hlas nedostane

11.03. 19:02

Praha – Případný prezidentský kandidát ČSSD by měl vzejít z primárek a rozhodně by to něměl být Miloš Zeman, který oznámil svůj úmysl ucházet se o druhé funkční období. Myslí si to bývalý ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier, který se se Zemanem utkal před čtyřmi roky v prvním…

Dienstbier připravil plán proti vzniku ghett

29.12. 18:37

Praha - Bývalý ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD) před odhodem ze své funkce vládě předložil celou řadu návrhu. Ty se týkaly strategie boje proti vzniku ghett, plánu pro srovnání podílu žen a mužů na rozhodování či doporučení k ochraně dětí. Na posledních deset měsíců do…

Exministr Dienstbier se stal členem ústavně-právního výboru Senátu

01.12. 11:47

Praha - Senátor Jiří Dientsbier (ČSSD) ve středu skončil jako ministr pro lidská práva a šéf Legislativní rady vlády a dnes se stal členem senátního ústavně-právního výboru a také ústavní komise.

Dienstbier v roli ministra končí. Zákon o sociálním bydlení se nemusí stihnout

30.11. 14:05

Praha - Zákon o sociálním bydlení by vláda do parlamentních voleb nemusela stihnout. Pro přijetí normy by musela být silná politická vůle.

Dienstbier zhodnotil před odchodem svoje úspěchy

28.11. 18:16

Praha - Přijetí vládních strategií rovnosti žen, prosazení opatření proti korupci nebo zveřejňování chystaných zákonů považuje odcházející ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD) za úspěch.

Zeman odvolal ministry Němečka a Dienstbiera

22.11. 14:53

Praha - Prezident Miloš Zeman dnes odvolal ke 30. listopadu ministry zdravotnictví Svatopluka Němečka a lidských práv Jiřího Dienstbiera (oba ČSSD), jak ho o to požádal premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Informoval o tom mluvčí Hradu Jiří Ovčáček.

Komentátor se rozjel. Téma? ČSSD

Aktualizovali jsme 15.11.2016, 15:10, 15.11. 08:41

Praha – Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) svým spolustraníkům poslal dopis, ve kterém psal, že vymění některé „unavené“ ministry svého kabinetu. A jak řekl, tak také udělal – z vlády vyhodil ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka a ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera. Nahradí je ředitel…

Dienstbier se hájí: Plány vlády se dařilo naplňovat

14.11. 17:58

Praha - Legislativní plán vlády se dařilo plnit. Novinářům to dnes řekl končící ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). Ve Sněmovně podle něj ale není vůle ke schválení některých předloh, třeba novely o veřejném ochránci práv, ačkoli koaliční shoda na nich je. Snahu projednat…

Kalousek se zastal Dienstbiera? Hloupý a dětinský Zeman, postsovětská gubernie...

Aktualizovali jsme 14.11.2016, 15:32, 14.11. 09:26

Praha - Ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier je jedním z členů sociální demokracie, který opustí vládu. Nejen že odejde z postu šéfa resortu, ale nesetká se s ním ani prezident Miloš Zeman. To pobouřilo lídra TOP 09 Miroslava Kalouska.

Dienstbierův problém? Voliči ČSSD mu nerozuměli, vysvětluje Sobotka

13.11. 17:35

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes jako důvod odvolání ministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD) uvedl, že jeho politika v oblasti lidských práv byla nesrozumitelná většině voličů sociální demokracie.

Němeček a Dienstbier ve vládě končí

Aktualizovali jsme 11.11.2016, 18:11, 11.11. 15:34

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes telefonicky hovořil s prezidentem Milošem Zemanem, brzy se s ním sejde i osobně. Na programu jejich jednání budou avizované změny ve vládě. V kabinetu skončí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Sobotka mě vyměnil za hladké znovuzvolení, zuří Dienstbier

11.11. 17:16

Praha - Odvolaný ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier naznačil, že se ho premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka zbavil za sliby, že nebude mít ve volbě předsedy strany na březnovém sjezdu protikandidáta.

Krize v ČSSD? Sobotka uklidňuje spory mezi spolustraníky, sám je terčem kritiky

10.11. 18:14

Praha – v ČSSD roste napětí. Kromě ministra pro lidská práva Jiřího Dienstbiera dnes své pocity ventilovala i jedna z pražských městských organizací. Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka v reakci na kritické výroky vyzval sociální demokracii k jednotě. 

reklama
Fotogalerie