Články k tématu: dluhopisy

Krize přichází a trh padne? Bludy, bludy a zase jen bludy

Aktualizovali jsme 12.3.2019, 22:05, 12.03. 10:49

Finanční gramotnost Čechů je nevalná – každoročně tuto skutečnost potvrzuje index České bankovní asociace. V případě dluhopisového trhu to platí dvojnásobně. Kvůli neznalosti se tak traduje spousta mýtů.

Peníze investorů Triload Invest v ohrožení. Firma přestala vyplácet výnosy z dluhopisů

29.01. 08:31

Držitelé dluhopisů společnosti Triload Invest s.r.o. už přes půl roku marně čekají na výplatu výnosů. Firma s nimi nekomunikuje, nevrátila jistiny, nemá webové stránky, neuveřejňuje povinné finanční výkazy a na podzim loňského roku dokonce čelila insolvenčnímu řízení. Drobní investoři tak mohou…

Vyšetřovatelé odložili oznámení na Agrofert kvůli nezdaněným korunovým dluhopisům

29.10. 11:58

Vyšetřovatelé odložili trestní oznámení na holding Agrofert kvůli nezdaněným korunovým dluhopisům. Veřejnost se o dluhopisy začala zajímat na začátku loňského roku v souvislosti s tehdejším ministrem financí a nynějším premiérem Andrejem Babišem (ANO), který nakoupil tyto obligace své tehdejší…

reklama

Řecko opouští záchranný program eurozóny

20.08. 08:37

Atény - Řecko dnes oficiálně opouští třetí a zároveň poslední záchranný program. V jeho rámci od věřitelů získalo 86 miliard eur. Ode dneška se má země sama financovat na mezinárodních dluhopisových trzích, jak to činí i jiné státy.

Německo vydělává na řecké krizi, už dostalo skoro tři miliardy eur

21.06. 15:31

Berlín - Pomoc Berlína zadluženému Řecku nebyla nezištná. Německo od roku 2010 vydělalo nejméně 2,9 miliardy eur, především díky vyplaceným úrokům z řeckých státních dluhopisů v rámci programu Evropské centrální banky (ECB) Securities Market Programme (SMP). Na své si přišla i Deutsche Bundesbank.

Vláda schválila Státní závěrečný účet za uplynulý rok

23.04. 11:00

Praha - Stát uhradí schodek loňského státního rozpočtu vydanými státními dluhopisy za 7,2 miliardy korun a zvýšením stavu na účtech státních finančních aktiv o jednu miliardu korun. Návrh Státního závěrečného účtu za rok 2017, který předložilo ministerstvo financí, dnes schválila vláda, uvedl…

Podíl zahraničních investorů držících české dluhopisy ke konci února klesl

02.04. 12:20

Praha - Podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, ke konci února klesl na 37,7 procenta. Vlastní tedy státní dluhopisy vydané v Česku za 546,2 miliardy korun. Celkové zadlužení ČR prostřednictvím dluhopisů v únoru činilo 1,65 bilionu korun.

Čína údajně zvažuje zastavení nákupů dluhopisů americké vlády

10.01. 21:03

Peking/New York - Agentura Bloomberg s odvoláním na své zdroje uvádí, že Čína zvažuje zpomalení či zastavení nákupů dluhopisů vlády Spojených států. K loňskému říjnu vlastnila vládní dluhopisy Spojených států v hodnotě téměř 1,2 bilionu dolarů, napsala agentura Reuters.

Výnosy dluhopisů příští rok porostou, náklady na dluh ale stoupnou

30.12. 12:16

Praha - Výnosy českých státních dluhopisů v příštím roce porostou, což zvýší náklady na financování státního dluhu. Například výnosy dluhopisů s desetiletou splatností by měly překonat dvě procenta. Vyplývá to z vyjádření analytiků pro ČTK.

Kellnerova PPF v Česku vydá dluhopisy za 3,8 miliardy Kč

20.11. 08:03

Praha - Skupina PPF vydá v prosinci v Česku dluhopisy za 150 milionů eur (asi 3,8 miliardy korun). Úroková sazba se má pohybovat kolem čtyř procent se splatností deset let. Jak informují Hospodářské noviny, pokud bude tato emise úspěšná, zváží společnost vydání dalších dluhopisů.

Přes polovina českých dluhopisů je v rukou zahraničních investorů

31.10. 11:46

Praha - Z aktuálních údajů ministerstva financí vyplývá, že podíl zahraničních investorů, kteří drží české státní dluhopisy, se ke konci září zvýšil na rekordních 51,35 procenta ze srpnových 46,1 procenta.

Státní dluh letos ke konci září klesl, každý Čech dluží asi 152.000 korun

02.10. 15:38

Praha - Státní dluh za první tři čtvrtletí letošního roku poklesl o 3,3 mld. Kč a dosáhl tak výše 1 610,1 mld. Kč, což představuje nejnižší výši dluhu od roku 2011. Uvedlo to dnes na svém webu ministerstvo financí (MF). V relativním vyjádření ve vztahu k HDP došlo k poklesu na úroveň 32,6 %, což je…

Evropská centrální banka diskutovala zrušení příslibu ohledně rozšíření nákupů dluhopisů

06.07. 16:59

Frankfurt nad Mohanem - Představitelé Evropské centrální banky (ECB) diskutovali o zrušení příslibu, že v případě potřeby rozšíří nákupy dluhopisů. Evropské akcie na to reagovaly výrazným poklesem, zatímco euro mírně posilovalo.

Atény by se brzy mohly vrátit na trh dluhopisů

21.06. 19:35

Atény - Řecký premiér Alexis Tsipras se domnívá, že by Řecko už brzy mělo být připraveno k návratu na trhy dluhopisů. Atény by emisí státních dluhopisů otestovaly důvěru investorů k této zadlužené zemi poprvé od roku 2014.

Policie řeší korunové dluhopisy Agrofertu

01.05. 13:13

Praha - O nákup korunových dluhopisů společnosti Agrofert, kvůli nimž čelí kritice vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO), se zajímá policie. Uvedl to týdeník Respekt.

Finanční správa si od Agrofertu vyžádala dokumenty, kontroluje všechny dluhopisy

30.04. 17:51

Praha - Specializovaný finanční úřad si vyžádal od společnosti Agrofert podklady k veškerým dluhopisům, které firma vydala. Prověřuje tak i dluhopisy, které od firmy koupil ministr financí Andrej Babiš (ANO). Kontroly firem, které v roce 2012 vydaly jednokorunové dluhopisy, požadují sociální…

Finanční správa kvůli dluhopisům provedla 1080 kontrolních úkonů a vyměřila daň 87 milionů

24.04. 16:32

Praha - Finanční správa dosud kvůli jednokorunovým dluhopisům provedla 1080 kontrolních úkonů. Na základě nich vyměřila daň 87 milionů korun. Po jednání vlády to dnes řekl ministr financí Andrej Babiš (ANO)

ČSSD chce zveřejnění informací o kontrolách korunových dluhopisů

21.04. 19:16

Praha - ČSSD požaduje, aby daňová správa zveřejnila informace o kontrolách emisí dluhopisů v nominální hodnotě jedné koruny, které firmy vydávaly v roce 2012.

Vláda podpořila Babišovu předlohu na zdanění korunových dluhopisů

19.04. 15:26

Praha - Vláda schválila návrh na zdanění výnosů z korunových dluhopisů, který předložil jako poslanecký návrh zákona vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Rozdíl výnosů českých a německých dluhopisů je nejvyšší od 2012, napomohlo také ukončení intervencí

19.04. 14:39

Praha - Rozdíl mezi výnosem českého a německého desetiletého státního dluhopisu je největší od roku 2012. Dnes na to upozornil ekonom Komerční banky Marek Dřímal.

Babišův návrh na zdanění dluhopisů nemá šanci na schválení. Nestihne se to, tvrdí Sobotka

18.04. 15:28

Praha - Návrh vicepremiéra a ministra financí Andreje Babiše (ANO) na zdanění úroků z dluhopisů v nominální hodnotě jedné koruny podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nemá reálnou šanci na schválení.

Ministerstvo financí zaplatí rekordní splátku 90 miliard Kč za dluhopisy

11.04. 15:34

Praha - Ministerstvo financí (MF) dnes splatí státní dluhopisy za téměř 90 miliard korun, které prodalo na finančních trzích před vypuknutím finanční krize v dubnu 2007.

Po konci intervencí výnosy dluhopisů porostou, předpovídají analytici

02.04. 14:51

Praha - Analytici odhadují, že po ukončení kurzového závazku ČNB porostou výnosy českých státních dluhopisů, především těch s kratší dobou splatnost. Zatím není zcela jasné, kdy centrální banka přestane korunu uměle oslabovat. Může se to ale stát kdykoli po 1. dubnu.

VW zvýšil objem emisí, poptávka po dluhopisech je vysoká

23.03. 18:40

Londýn - Poptávka po nových dluhopisech německé automobilky Volkswagen byla nad očekávání vysoká, a firma tak původně plánovaný objem dnešní emise zvýšila na dvojnásobných osm miliard eur (216 miliard Kč). Sdělili to bankovní manažeři emise. Volkswagen se vrátil na dluhopisový trh po rok a půl…

reklama

Fotogalerie