Články k tématu: domácí násilí

Češi jsou násilníci? Policie vykázala z domu 14 tisíc mužů

24.11. 13:03

V průměru zhruba každé sedmé vykázání kvůli domácímu násilí v Česku je opakované. Násilníci či násilnice tak museli domov kvůli ubližování blízkým opustit po zásahu policie už poněkolikáté. Je to kolem 180 případů každý rok. Vyplývá to ze statistik Bílého kruhu bezpečí (BKB). Tato organizace pomáhá…

Otřesné video šokovalo celou Brazílii: Odhalilo brutální násilí a vraždu mladé ženy

11.08. 09:18

Brasília - Celou Brazílií otřásl případ brutálního domácího násilí. Záběry z bezpečnostních kamer v jedné z budov zachytily násilí na mladé ženě i její pád z balkonu bytu, kde žila s násilnickým manželem. V Brazílii se podle tisku jen čtvrtina bitých žen odváží stěžovat si. Sama vláda uvádí, že…

Golfistu napadla vlastní manželka, chtěla se prát i s policií

16.05. 22:05

Ponte Vedra Beach (USA) - Po nevydařeném třetím kole na prestižním turnaji The Players Championship napadla v sobotu golfistu Lucase Glovera jeho manželka Krista.

reklama

Trump odmítnul veškeré domácí násilí

14.02. 22:07

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes prolomil mlčení poté, co nejprve obhajoval svého bývalého spolupracovníka obviněného z domácího násilí.

Skandál v Bílém domě? Vlivný poradce rezignoval, bil a škrtil exmanželky

08.02. 09:22

Washington - Jeden z poradců Bílého domu Rob Porter ve středu rezignoval kvůli obvinění z násilí na dvou svých bývalých manželkách. Jedna z nich předložila jako důkaz fotografie. Na jedné z nich má pod okem modřinu.

Násilník týral svou rodinu. Při domovní prohlídce byl nalezen i mrtvý lidský plod

30.01. 16:53

Bruntál - Policie v neděli obvinila muže (28) z několikaletého týrání družky a dětí. Hrozí mu až osm let za mřížemi. Při domovní prohlídce kriminalisté navíc našli mrtvý několikaměsíční lidský plod.

Ukrajina bojuje proti domácímu násilí, zpřísňuje některé zákony

04.01. 21:16

Kyjev - Nové zákony proti domácímu násilí dnes podepsal ukrajinský prezident Petro Porošenko. Podepsal také zákon zpřísňující postih za neplacení alimentů. 

Syn republikánky Palinové zaútočil na otce, pak vyhrožoval policii

19.12. 08:16

Wasilla (Aljaška) - Syn americké političky Sarah Palinové zaútočil na svého otce a pokusil se z domu svých rodičů ukrást auto. Track Palin (28) již v minulosti čelil několika obviněním z domácího násilí.

Obětí domácího násilí můžou být i muži. Většinou ale netuší, že jsou týráni

30.10. 15:11

Dallas - Pokud jde o domácí násilí, oběťmi jsou i muži. Někteří si ani neuvědomují, že jsou týráni, dokud si nepřečtou letáky určené většinou ženám.

Soud v Portugalsku řeší rozsudek odkazující na bibli. Legitimizuje násilí na ženách, varují kritici

26.10. 22:11

Lisabon – Portugalský nejvyšší správní soud se dnes rozhodl zabývat případem nedávného mírného soudního rozsudku, který odkazuje na bibli. Podle kritiků verdikt přehlíží, že se podvedený muž dopustil těžkého ublížení na zdraví své nevěrné manželky. 

Alkohol hraje roli až u dvou třetin případů domácího násilí

30.09. 15:41

Praha - Až ve dvou třetinách případů domácího násilí v Česku hrál roli alkohol. Na problém by měla upozornit kampaň a chystají se návrhy opatření k omezení nadměrného pití.

Tunisan roky týral Češku. Vadilo mu, že není muslimka

26.09. 16:52

Ostrava - Tunisan, který několik let týral a ponižoval českou manželku, dostal dvouletý podmíněný trest se zkušební dobou 3,5 roku. Verdikt dnes vynesl Okresní soud v Ostravě. Rozsudek je pravomocný. Obě strany se vzdaly práva na odvolání.

Manželku a děti roky týral zavřené ve sklepě. Polskem otřásl případ, který překoná Fritzlovu kauzu

24.06. 22:33

Varšava - V Polsku proběhl v posledních dnech bedlivě sledovaný soudní proces kvůli případu, který pobouřil veřejnost i média. Jeho aktérem byl Mariusz Sz. z Gdaňsku, který několik let věznil a brutálně týral svou manželku a dvě dcery. Média jeho čin přirovnávají k případu Rakušana Josefa Fritzla,…

Cizinci v USA se bojí ohlásit domácí násilí

09.05. 14:40

New York - Na nejvýznamnější tísňové lince pro případy domácího násilí v USA prudce vzrostl počet dotazů ohledně postavení oběti z řad přistěhovalců. Ilegálové čelí nejen násilí, ale i výhrůžkám, že budou deportováni.

Rusko zmírnilo postih za domácí násilí. A úřady už hlásí nárůst incidentů

10.02. 09:53

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin počátkem tohoto týdne podepsal zákon, který zmírnil postih za domácí násilí. Starosta Jekatěrinburgu Jevgenij Rojzman už oznámil, že se počet rodinných incidentů ve městě zvýšil téměř trojnásobně.

Nový ruský zákon o domácím násilí už podepsal i prezident Putin

07.02. 20:31

Moskva – Ruský parlament schválil v lednu zákon, který zmírňuje postih pachatelů domácího násilí. Dnes svůj podpis přidal také prezident Vladimir Putin.

Facky a pohlavky už zase nejsou v Rusku trestné, rozhodl parlament

27.01. 18:19

Moskva - Ruští poslanci dnes opět zmírnili zákon o domácím násilí, trestným činem již nebudou například facky nebo pohlavky. Někteří zákonodárce se ale obávají, že to jen povede k nárůstu neohlášených případů, kdy muž týrá manželku.

Otřesný případ domácího násilí: Poslanec brutálně zmlátil manželku

Aktualizovali jsme 3.1.2017, 22:05, 03.01. 13:08

Washington - Spojené státy jsou pohoršeny otřesným případem, který se odehrál před několika dny. Americký republikánský politik a člen Sněmovny reprezentantů Chris Corley brutálně zmlátil svou manželku a mířil na ni zbraní.

Policie šetří tragickou hádku. Skončila zraněním muže a sebevraždou ženy

30.11. 10:36

Ústí nad Labem - Násilí mezi partnery v Ústí nad Labem patrně skončilo sebevraždou ženy a zraněním muže. Policie nyní zjišťuje, co se v domácnosti opravdu stalo.

Televize zaujala svět. Radí ženám, jak skrýt modřiny po domácím násilí

29.11. 10:51

Rabat – Doslova celý svět zaujalo vysílání marocké státní televize Channel 2M. Poprask vyvolal pořad, ve kterém bylo ženám ukazováno, jak pomocí make-upu skrýt modřiny a „pokračovat v každodenním životě“.

Domácí násilí? Běžná věc, domnívá se většina Evropanů

25.11. 22:10

Brusel - Téměř tři čtvrtiny obyvatel Evropské unie si myslí, že domácí násilí na ženách je v jejich zemi běžné. Skoro pětina Evropanů se domnívá, že oběť agresora mnohdy vyprovokovala.

Seřezal jí jako psa, chtěl aby jí to bolelo. Muž bičoval partnerku kabelem od nabíječky, žalobce navrhuje 11 let vězení

18.10. 14:22

Brno - Patrik Přívar (33), který měl několik měsíců brutálně týrat svoji partnerku, by si měl dle žalobce odsedět 9 až 11 let. Verdikt zazní v listopadu.

Skandál na Slovensku: Arab týral svojí manželku, podle policie je to v pořádku

12.10. 16:39

Bratislava - Islámské zvyklosti začínají postupně zasahovat i do evropského trestního práva. Dokládá to otřesný případ, který se odehrál na Slovensku. Tamní matka tří dětí si vzala za manžela muže ze Saúdské Arábie, který ji doma fyzicky týral. Podle policistů je to ale v souladu s islámským právem.

Každá desátá Češka byla znásilněna, ukazují statistiky

Aktualizovali jsme 15.9.2016, 12:35, 15.09. 08:29

Praha - S šokujícími výsledky přišel průzkum agentury Focus pro neziskovou organizace Persefona na téma sexuálního násilí. Podle průzkumu prováděném na více než dvou tisících respondentech byla každá desátá Češka někdy znásilněna! Obětí nějaké formy sexuálního obtěžování se stala více jak třetina…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie