Články k tématu: Donald Trump

Trump hlasování volitelů vyhrál, vzpouře se ale nevyhnul

20.12. 12:02

Washington - Pondělní hlasování volitelů v USA skončilo očekávaným vítězstvím Donalda Trumpa, náznaky vzpoury ale patrné byly. V dějinách amerických prezidentských voleb došlo k rozporu mezi hlasováním voličů a volitelů ve 157 případech.

Volitelé podpořili Trumpa. Stane se oficiálně novým prezidentem USA

20.12. 01:15

Washington - Vítěz prvního kola prezidentských voleb Donald Trump získal více než 270 hlasů volitelů. Překročil tak hranici potřebnou pro zvolení prezidentem Spojených států.

Trump rázně odsoudil atentát na velvyslance i masakr v Berlíně

20.12. 01:04

Washington - Budoucí prezident USA Donald Trump dnes odsoudil obě tragické události, které otřásly světem. Vyjádřil se k zabití ruského velvyslance v Ankaře Andreje Karlova i k útoku na vánoční trh v Berlíně.

reklama

Američtí volitelé dnes odevzdají své hlasy, několik stovek lidí opět demonstruje proti Trumpovi

19.12. 18:59

Washington – Přestože někteří nespokojení Američané nespokojení s výsledkem listopadových prezidentských voleb stále doufají ve zvrat, je téměř jasné, že sbor volitelů ve Spojených státech dnes zcela nepochybně zvolí americkým prezidentem republikána Donalda Trumpa. Píší to tamní média.

Trumpovi hlas nedám. Volitelé prozradili, proč se bouří

Aktualizovali jsme 19.12.2016, 17:37, 19.12. 12:50

Dayton - Art Sisneros, republikánský volitel z Texasu, 26 listopadu oznámil, že rezignuje na svoji funkci. V rozhovoru pro Deutsche Welle vysvětluje, co jej vedlo k jeho překvapivému rozhodnutí a proč raději rezignoval, než aby dal hlas Trumpovi.

Stallone se do politiky nehrne. Odmítne Trumpovu nabídku?

19.12. 16:07

Washington – Budoucí prezident USA Donald Trump se nechal slyšet, že by ve svém týmu rád měl také známého herce Sylvestra Stallona. Holywoodský akční hrdina už uvedl, že je touto nabídkou polichocen. Rád by ale působil v jiné funkci, než o které se mluví.

Putinova kancelář komunikuje s Trumpovým štábem? Mluvčí Kremlu odpověděl stroze

19.12. 13:10

Moskva - Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov dnes stroze odmítl spekulace, podle kterých má být Kancelář ruského prezidenta Vladimira Putina v kontaktu se štábem nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Trump bude dnes oficiálně zvolen prezidentem. Sbor volitelů ho nezastaví, tvrdí průzkum

19.12. 12:22

Washington - Podle průzkumu agentury AP bude Donald Trump dnes bez potíží sborem volitelů zvolen americkým prezidentem. Snahy přesvědčit republikánské volitele, aby hlasovali v rozporu s mandátem a míněním svých voličů, nemají velký ohlas.

Trump neví, jak vést velmoc? Čína se pustila do nového prezidenta

19.12. 12:21

Peking – Nově zvolený americký prezident Donald Trump se staví velmi kriticky k Číně. Před několika dny například prohlásil, že další dodržování zásady jediné Číny nemusí být pro Washington automatické. Peking mu teď úder vrací prostřednictvím státem řízených médií.

Nastal rozhodující den. Volitelé určí, kdo bude prezidentem USA. A imigranti vyšli do ulic

19.12. 08:25

Los Angeles - Sbor volitelů by měl dnes potvrdit republikána Donalda Trumpa ve funkci příštího amerického prezidenta, úřadu se pak oficiálně ujme 20.ledna 2017. Řada lidí se s tím ale odmítá smířit. V centru Los Angeles se v neděli konala další antitrumpovská demonstrace.

Trump zkritizoval první dámu Obamovou. Lidem se to nelíbilo, a dali to najevo

Aktualizovali jsme 18.12.2016, 22:26, 18.12. 12:00

New York - Budoucí americký prezident Donald Trump ukončil v Mobile turné, při němž děkoval svým voličům za podporu. Ve svém projevu kritizoval současnou první dámu Michelle Obamovou.

Muslimové Trumpa vítají, přesto se bojí. Proč jim vadí Obama?

18.12. 14:27

Manáma - Vůdci států Perského zálivu entuziasticky vítají Trumpa jako nového prezidenta Spojených států. Slibují si od něj změnu v kurzu politiky nastolený Obamou, především co se Íránu a jeho mocenských ambicí týče. Jsou však nervózní z Trumpova temperamentu, nepředvídatelnosti a islamofobie.

Mulvaney se stane šéfem rozpočtu v Bílém domě

17.12. 17:29

New York - Za šéfa vládního rozpočtu si Donald Trump vybral poslance za Jižní Karolínu Micka Mulvaneyho.

Trumpa ve volbách podporovalo Rusko, shodují se americké tajné služby

16.12. 22:10

Washington – Názor, že Rusko v nedávných amerických prezidentských volbách pomáhalo Donaldu Trumpovi zvítězit, podporuje vedle amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) i Ústřední zpravodajské služby (CIA).

Rambo v čele USA? Trump chce do vlády Silvestra Stallona

16.12. 19:01

Washington - Budoucí prezident Donald Trump se den za dnem vytasí s nějakým překvapením. Tím posledním ale strčil do kapsy všechny předchozí, chce totiž ve vládě angažovat známého herce Silvestra Stallona, známého z filmů Rocky a Rambo.

Hollywoodská star si udělala legraci z Trumpa a mrtvého herce. Neměla to dělat

Aktualizovali jsme 16.12.2016, 17:46, 16.12. 11:06

New York - Slavná americká herečka Lisa Edelsteinová se vryla do paměti diváků především jako doktorka Cuddyová z populárního amerického seriálu Dr. House. Početná základna fanoušků se ale nyní snižuje, poté, co si udělala legraci ze svého zesnulého kolegy.

Trump prodává členské karty. K čemu jsou nikdo neví

16.12. 16:46

Washington - Donald Trump opět prodává členské karty pro své příznivce. Výhody členství jsou stejně nejasné jako v případě členských karet, které se prodávaly v rámci předvolební kampaně. Otázkou však zůstává, proč k tomuto kroku budoucí prezident USA přistoupil. Úřadu se ujme 20. ledna 2017.

Desítky volitelů chtějí zablokovat Trumpovu výhru

Aktualizovali jsme 16.12.2016, 15:28, 16.12. 12:34

Washington – Ačkoliv se o Donaldu Trumpovi hovoří jako o dalším prezidentovi USA, jeho volbu musí v pondělí 19. prosince potvrdit volitelé. Jak ale poukazuje profesor práv z Harvardské univerzity Larry Lessig, situace se může ještě pořádně zkomplikovat.

Velvyslancem USA v Izraeli se zřejmě stane Friedman

16.12. 11:21

Washington - Právník David Friedman by se měl stát novým velvyslancem USA v Izraeli. Oznámil to dnes štáv budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa. Friedman, který stejně jako nynější americký velvyslanec v Izraeli Daniel Shapiro hovoří hebrejsky, pochází z židovské rodiny.

Americké ministerstvo vnitra povede Ryan Zinke

15.12. 17:50

New York - Nově zvolený americký prezident Donald Trump nominoval do funkce ministra vnitra Ryana Zinkeho, člena Sněmovny reprezentantů za stát Montana.

Trump zpochybnil roli Ruska na hacknutí e-mailů demokratů

15.12. 16:45

New York - Budoucí americký prezident Donald Trump opět zpochybnil roli Ruska na kybernetickém útoku proti serverům Demokratické strany.

Trumpova dcera Ivanka bude asi mít důležitou roli v americké vládě

15.12. 16:41

Washington - Ivanka Trumpová, dcera budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa, bude nejspíše zastávat důležité funkce v úřadu svého otce.

Volitelé chtějí zastavit Trumpa na cestě do Bílého domu. Moc šancí nemají

15.12. 10:40

Praha - Hlasování volitelů o prezidentovi USA, které má formálně uzavřít komplikovaný volební proces, se blíží. Objevují se však výzvy k ústupu od zavedených tradic.

Trump podpořil Romneyho neteř na šéfku Republikánské strany

15.12. 09:32

New York - V čele Republikánské strany by měla podle budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa stanout neteř Mitta Romneyho, která v současnosti vede republikány ve státě Michigan.

reklama

Fotogalerie