Články k tématu: Donald Trump

Bushovi do prezidentské kampaně zasahovat nehodlají, nepodpoří ani Trumpa

05.05. 12:01

Washington - George Bush starší a jeho syn George Bush mladší nechtějí zasahovat do prezidentské kampaně, kandidát republikánů Donald Trump se tak od nich podpory nedočká.

Trump je jediným republikánským kandidátem na prezidenta, analytici to vidí černě

05.05. 10:58

Washington - Realitní magnát Donald Trump zůstal jediným kandidátem republikánů na post prezidenta USA, pozici má ale nelehkou. Je totiž neoblíbený mezi velkou částí republikánských voličů, především u žen a nebělošské populace.

Další z bojovníků o Bílý dům skončil. Trump je ve vedení, jaké budou jeho další kroky?

05.05. 10:44

Washington – Prezidentské volby v USA nabírají nový směr poté, co poslední z republikánských rivalů Donalda Trumpa, ohijský senátor John Kasich, oznámil ukončení své prezidentské kampaně. Americký deník TIME přinesl informace o tom, jaké další kroky Donald Trump chystá.

reklama

Je rozhodnuto: Souboj o Bílý dům povede Trump a Clintonová, jaké jsou vyhlídky?

04.05. 17:40

Washington – Zdá se, že o v republikánském i demokratickém táboře už je rozhodnuto o tom, kdo se bude ucházet o post prezidenta USA. Po drtivém vítězství v Indianě a praktickém zajištění republikánské nominace do boje o Bílý dům je teď hlavním úkolem Donalda Trumpa zajistit si dostatek hlasů pro…

Budoucnost Evropy? Prezidentka Le Penová a prezident Trump, odborník předkládá děsivou vizi

04.05. 16:35

Praha - Šéf Střediska bezpečnostní politiky Centra pro sociální a ekonomické strategie FSV UK Praha Miloš Balabán upozorňuje, že na pozadí současných krizí se mění politická mapa Evropy. Proces nabral dynamiku ve volbách do Evropského parlamentu, kdy zvítězily euroskeptické strany, pokračoval v…

Cruz odstupuje z boje o Bílý dům

Aktualizovali jsme 4.5.2016, 11:25, 04.05. 08:03

Indianapolis - Republikán Donald Trump s přehlede vyhrál primárky v Indianě, a má tak nominaci na post prezidenta USA jistou. Jeho rival Ted Cruz odstoupil. Demokratka Hillary Clintonová sice v Indianě prohrála souboj s Bernie Sandersem, přesto si i nadále drží pozici favoritky.

Cruz ostře o Trumpovi: Je to patologický lhář a narcista

03.05. 19:38

New York - Útoky proti svému soupeři Donaldu Trumpovi dnes vystupňoval Ted Cruz. Po otevření volebních místností pro primárky v Indianě Cruz označil Trumpa za patologického lháře a narcisistu.

Trump by řešil spory násilím, pustil se i do Obamy

03.05. 07:56

Indianapolis - Kandidát na amerického prezidenta Donald Trump by řešil spory násilím, pokud selže diplomatické vyjednávání. Kontroverzní republikán prohlásil, že pokud se ruské letouny příliš přiblíží, měly by americké stroje střílet.

Vyhraje Cruz nebo Trump? Důležité primárky v Indianě jsou za rohem

02.05. 17:04

Washington - V americkém státě státě Indiana budou voliči v úterý rozdělovat své delegáty celostátní nominační konference. Jde o velice důležité primárky, které rozhodnou o dalším vývoji v republikánském táboře.

Trump je pod palbou ostrých slov: Je to tyran a rasista

02.05. 16:42

Donald Trump se nehodí na prezidenta Spojených států. Tvrdí to mnoho lidí – politici z obou největších amerických stran, ekonomové, experti, přední byznysmeni – ale zdá se, že miliony republikánských voličů v primárkách nenaslouchají, konstatuje úvodník amerického serveru Los Angeles Times.…

Trump nazývá věci pravým jménem, nesnaží se o korektnost, říká spisovatel a novinář

02.05. 11:21

Washington – Donald Trump, kandidát na republikánskou nominaci na prezidenta Spojených států amerických, se rychle stal kontroverzní postavou celých prezidentských voleb. Zatímco někteří kritizují jeho nezkušenost a kontroverzní výroky, pro jiné je nadějí na změnu. Tom Engelhardt, americký…

Trump vyvolal další bitku. Po mítinku se jeho příznivci a odpůrci do sebe pustili

29.04. 13:05

Costa Mesa - Na jednom z prvních mítinků Donalda Trumpa v Kalifornii se střetli příznivci a odpůrci miliardáře, který je favoritem republikánů na post prezidenta USA. Policie zadržela 20 lidí.

Trump válcuje své soupeře, už i republikáni se smiřují s jeho možnou nominací

29.04. 11:46

Washington – Jak úspěchy Donalda Trumpa u voličů pokračují, celý svět se pomalu začíná připravovat na možnost, že by se mohl stát příštím americkým prezidentem. Deník The Washington Post nyní informuje, že se s možností Donalda Trumpa jako oficiálního republikánského kandidáta začíná smiřovat i…

Trump si našel posilu v boji o Bílý dům

28.04. 11:11

Moskva/Washington – S pokračujícími prezidentskými primárkami ve Spojených státech se zahraniční média o americkou prezidentskou kampaň stále více začínají zajímat. O tom, jak volby v Americe vnímá Rusko a jeho zpravodajská síť RT, napsal bruselský týdeník Politico Europe.

Trump se v posledním proslovu pustil do Obamy. Musíme začít zbrojit a zničit radikální islám

28.04. 08:56

Washington - Republikánský uchazeč o post prezidenta USA Donald Trump se ve svém zatím posledním vystoupení pustil do zahraniční politiky Baracka Obamy. Bílý dům zkritizoval především za jeho postoj k Izraeli.

Trump v proslovu po primárkách sršel kritikou na všechny strany

27.04. 20:37

Washington - Donald Trump chce v případě svého zvolení prezidentem Spojených států narovnat vztahy Washingtonu s Ruskem a Čínou.

Prezidentský kandidát Ted Cruz ještě ani není v Bílém domě a už vybírá víceprezidenta

27.04. 17:36

Washington - Republikánský kandidát na post prezident USA Ted Cruz sice nijak zvlášť v primárkách neboduje a zaostává za Donaldem Trumpem, přesto už uvažuje o svém viceprezidentovi.

Trump rozdělil lid na dva tábory, došlo i na násilnosti

27.04. 11:52

Washington – Ačkoliv se republikán Donald Trump stále více jeví jako vítěz republikánských primárek, jeho kontroverzní výroky a plány mezi mnohými vyvolávají protesty. Naposledy se to potvrdilo v kalifornském městě Anaheim, kde místní městská rada hlasovala o oficiálním odmítnutí Trumpa. Informoval…

Trump na vlně vítězství: primárky vyhrál v pěti státech

Aktualizovali jsme 27.4.2016, 10:33, 27.04. 08:02

Washington - Podle předběžných odhadů vyhrál miliardář Donald Trump primárky v pěti státech severovýchodu USA. Favorit republikánů vzápětí verbálně zaútočil na své soupeře Teda Cruze a Johna Kasicha, rýpl si také do kandidátky demokratů Hillary Clintonové.

Pakt Cruze a Kasicha? Jen dvě loutky, říká Trump

25.04. 15:54

Washington - Dohoda mezi Tedem Cruzem a Johnem Kasichem se nelíbí Donaldu Trumpovi, který ma nakročeno k republikánské nominaci na post prezidenta USA.

Cruz se spojil s Kasichem, společně půjdou proti Trumpovi

25.04. 08:11

Washington - Ted Cruz a John Kasich, kteří se ucházejí o republikánskou nominaci na post prezidenta USA, uzavřeli dohodu proti Donaldu Trumpovi.

Rostou obavy, Trumpova šance na získání nominace je vysoká. Co by to pro svět znamenalo?

24.04. 13:59

Washington – S probíhající republikánskou kampaní se stále jasněji rýsuje kandidát, který zřejmě získá podporu Američanů v republikánských primárkách: Donald Trump. S tím, jak jeho šance na získání republikánské nominace rostou, ale podle serveru Politico rostou i obavy světa z toho, co by…

Trump překvapil, když se postavil za menšinu. Cruz toho ihned využil

22.04. 08:34

Washington - Mezi favoritem na post amerického prezidenta za republikány Donaldem Trumpem a jeho rivalem Tedem Cruzem se rozhořel spor o záchody pro transsexuály.

Primárky v New Yorku vyhráli favorité Clintonová a Trump, nominaci mají na dosah

20.04. 08:02

New York - Demokratka Hillary Clintonová a republikán Donald Trump opět potrvdili role favoritů na zisk prezidentské nominace. Oba jasně vyhráli úterní primárky v New Yorku.

reklama
Fotogalerie