Články k tématu: Donbass Doněck

Člověk v tísni ignoroval výtky, vytvářel korupční schémata, tvrdí ukrajinští povstalci

27.11. 13:10

Kyjev - Člověk v tísni přišel v Doněcku o akreditaci, což proruští povstalci zdůvodnili "systematickým ignorováním" připomínek a "vytvářením korupčních schémat". Šéf humanitární organizace Šimon Pánek to odmítá.

Česká organizace Člověk v tísni přišela o povolení působit v povstaleckém Doněcku

26.11. 22:20

Praha - Česká organizace Člověk v tísni přišla o akreditaci nutnou pro působení v povstalecké Doněcké lidové republice na východě Ukrajiny. Uzavřít se musela kancelář i sklady s humanitární pomocí. Všichni zahraniční spolupracovníci byli povinni do 24 hodin opustit území samozvaného státu v Donbasu.

Zabitého radikála Motorolu jsme nepodporovali, tvrdí Kreml

18.10. 19:03

Moskva - V neděli přišel o život při pumovém atentátu v Doněcku donbaský vzbouřenec Arsen Pavlov zvaný Motorola. Kreml se dnes od jeho osoby distancoval.

reklama

Minské dohody váznou, armáda a povstalci se stáhli pouze z jedné oblasti

01.10. 20:00

Kyjev - Podle zářijové dohody z Minsku o oddělení bojujících stran na východě Ukrajiny by se měly obě strany stáhnout ze tří míst. Prozatím se tak stalo pouze na jednom.

Soud: Doněcké zastupitelství v ČR nebude

30.09. 16:23

Ostrava - Nedávno otevřené Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky v Ostravě se bude muset přejmenovat. Vyzval ho k tomu rejstříkový soud při Krajském soudu v Ostravě.

Separatisté v Donbasu bojují i proti sobě. Šéf luhanských povstalců oznámil pokus o puč

23.09. 10:05

Kyjev - Separatisté v Donbasu bojují nejen proti ukrajinské armádě, ale také mezi sebou. Šéf luhanské "lidové republiky" Igor Plotnickij na tiskové konferenci oznámil pokus o puč. Podle agentury mohlo jít o práci Moskvy.

Kyjev uzavřel s povstalci dohodu o nárazníkové zóně

21.09. 16:41

Minsk - Po třech měsících vyjednávání byla dnes v běloruské metropoli podepsána rámcová dohoda o oddělení bojujících stran na východě Ukrajiny. Nárazníková zóna má být zatím vytvořena ve třech sektorech fronty v Luhanské oblasti.

Příměří v Donbasu selhalo. Obě strany se obviňují z palby

15.09. 11:25

Kyjev - Na východě Ukrajiny by mělo platit příměří, obě strany konfliktu se ale navzájem obviňují z porušování klidu zbraní. Do oblasti dnes vyrazí ministři Německa a Francie.

Kerry s Lavrovem se shodli na prodloužení příměří v Sýrii o 48 hodin

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 21:24, 14.09. 20:14

Moskva - O příměří v Sýrii spolu dnes telefonicky jednali ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a jeho americký protějšek John Kerry. Řeč přišla i na společný boj proti Islámskému státu a Frontě dobytí Sýrie, což je bývalá fronta An-Nusra napojená na Al-Káidu, uvedly ruské diplomatické zdroje.

Příměří v Donbasu skončilo. Povstalci zabili tři vojáky

13.09. 15:00

Kyjev - Ani deváté příměří v Donbasu nevydželo. Ukrajinská armáda podle Kyjeva ztratila za posledních 24 hodin v Donbasu tři vojáky, silné ostřelování Doněcka dnes ohlásili separatisté.

Na Donbasu tři dny nezemřel žádný voják, příměří je až na výjimky dodržováno

04.09. 15:05

Kyjev - 1. září vstoupilo v Donbasu platnost příměří, v pořadí již deváté. Úplný klid zbraní podle Kyjeva sice nenastal, za poslední tři dny ale nebyl zabit žádný ukrajinský voják.

Neuznaný Doněck má své první zastupitelství. Je v České republice

01.09. 15:55

Ostrava - V Ostravě bylo dnes otevřeno zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky. To se ale nelíbí řadě Čechů i některým politikům.

Nový školní rok přinesl na Donbas příměří. Jde o devátý klid zbraní za poslední dva roky

Aktualizovali jsme 1.9.2016, 13:34, 01.09. 11:15

Kyjev - Ve středu se na východní Ukrajině střílelo, zemřel jeden vládní voják. Od dnešní půlnoci je ale v Donbasu klid, nové příměří obě strany prozatím respektují. Jde už od devátý klid zbraní od podzimu 2014.

Střelba na východě Ukrajiny neutichá. Strany se navzájem obviňují z porušení příměří

21.08. 15:14

Kyjev – Proruští separatisté hlásí útoky zóně na Donbasu. Ukrajinská armáda naopak povstalce obviňuje, že to oni porušili příměří.

Savčenková připravuje přímé jednání s povstalci, píše ruský tisk

18.08. 10:40

Moskva/Kyjev - Ruský provládní list Izvestija dnes uvedl, že by se Nadija Savčenková v příštích dvou měsících mohla setkat s hlavními představiteli samozvaných lidových republik v Donbasu.

Proruští povstalci z Donbasu chtějí v Kyjevě vlastní politickou stranu. Co na to vláda?

Aktualizovali jsme 22.6.2016, 17:09, 22.06. 14:08

Kyjev - Proruští povstalci z východoukrajinského Donbasu by chtěli mít zastoupení v Kyjevě ve formě nové politické strany. Šéf doněckých vzbouřenců Alexandr Zacharčenko ale zároveň připouští, že něco takového v dohledné době určitě nebude.

Konflikt v Donbasu má na kontě už 10 tisíc mrtvých, od soboty se má všechno změnit

29.04. 16:57

Minsk/Kyjev - Mírová kontaktní skupina dnes na schůzi v Minsku ohlásila další "úplné" příměří, které má na Donbasu vstoupit v platnost o půlnoci 30. dubna. Konflikt si od svého vypuknutí v dubnu 2014 už vyžádal 9333 mrtvých a dalších 21.396 lidí utrpělo zranění.

Východ Ukrajiny je stále po dvou letech pod palbou. Musí se přitlačit na Rusko, píše odborník

05.04. 12:28

Kyjev - Je tomu již více než dva roky, co začal konflikt na Ukrajině. Jak vypadá situace dnes? Lidé jsou stále pod palbou a žijí ve strachu, hrozí jim hlad. Minské dohody nefungují a podle odborníka Paula Nilanda je čas vůči Rusku přitvrdit.

reklama
Fotogalerie