Články k tématu: Donbass Doněck

Boje na Donbasu pokračují navzdory vyhlášenému příměří. Strany se obviňují navzájem

24.12. 12:35

Kyjev - O půlnoci na dnešek vstoupilo na Donbasu v platnost další z řady příměří. Boje však neustaly a z poruošvání klidu zbraní se vzájemně obviňují obě strany konfliktu, který vypukl v dubnu roku 2014 a který si dle odhadů vyžádala zhruba 9600 obětí.

Od půlnoci by mělo na Donbasu začít platit nové příměří

23.12. 17:54

Kyjev/Doněck - Proruští separatisté z oblasti Donbasu na východě Ukrajiny dnes oznámili, že přijímají nové příměří, které má platit od noci z dneška na sobotu.

Boje v Donbasu neutichají, ukrajinská armáda utrpěla ztráty

Aktualizovali jsme 21.12.2016, 22:09, 21.12. 17:24

Kyjev - Od propuknutí konfliktu na východě Ukrajiny v dubnu 2014 bylo zabito už přes 9600 lidí a další přibývají. Od neděle obě strany hlásí boje ve Svitlodarském oblouku, severozápadně od Debalceve a jižně od Doněcka.

reklama

Při ostřelování autobusu v Donbasu zemřel civilista, z palby se obviňují obě strany

14.12. 13:38

Kyjev - Při ostřelování autobusu, který přejížděl přes frontovou linii v Donbasu, zahynul jeden civilista a další byl zraněn. Z palby se vzápětí obvinily obě strany konfliktu, tedy ukrajinská armáda a proruští separatisté.

Kyjev viní separatisty z porušení příměří. V Donbasu opět umírali ukrajinští vojáci

11.12. 16:23

Kyjev - Ukrajinská armáda dnes zaznamenala největší ztráty za více než měsíc. Při bojích s proruskými separatisty v Donbasu zahynuli tři vojáci a další dva byli zraněni. Z porušování příměří se obviňují obě strany konfliktu.

Vůdce separatistů na Ukrajině: Nechceme jen Kyjev, Rusko musí dobýt Británii

06.12. 16:16

Donbas - Vůdce donbaských separatistů Alexandr Zacharčenko v talk-show konzervativní ruské televize Cargrad TV označil dobytí Kyjeva jen za dílčí úkol. Nestačí mu ani zisk Berlína. Pro nástup zlatého věku Ruska je podle něj zásadní podmínkou okupace Británie.

Člověk v tísni ignoroval výtky, vytvářel korupční schémata, tvrdí ukrajinští povstalci

27.11. 13:10

Kyjev - Člověk v tísni přišel v Doněcku o akreditaci, což proruští povstalci zdůvodnili "systematickým ignorováním" připomínek a "vytvářením korupčních schémat". Šéf humanitární organizace Šimon Pánek to odmítá.

Česká organizace Člověk v tísni přišela o povolení působit v povstaleckém Doněcku

26.11. 22:20

Praha - Česká organizace Člověk v tísni přišla o akreditaci nutnou pro působení v povstalecké Doněcké lidové republice na východě Ukrajiny. Uzavřít se musela kancelář i sklady s humanitární pomocí. Všichni zahraniční spolupracovníci byli povinni do 24 hodin opustit území samozvaného státu v Donbasu.

Zabitého radikála Motorolu jsme nepodporovali, tvrdí Kreml

18.10. 19:03

Moskva - V neděli přišel o život při pumovém atentátu v Doněcku donbaský vzbouřenec Arsen Pavlov zvaný Motorola. Kreml se dnes od jeho osoby distancoval.

Minské dohody váznou, armáda a povstalci se stáhli pouze z jedné oblasti

01.10. 20:00

Kyjev - Podle zářijové dohody z Minsku o oddělení bojujících stran na východě Ukrajiny by se měly obě strany stáhnout ze tří míst. Prozatím se tak stalo pouze na jednom.

Soud: Doněcké zastupitelství v ČR nebude

30.09. 16:23

Ostrava - Nedávno otevřené Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky v Ostravě se bude muset přejmenovat. Vyzval ho k tomu rejstříkový soud při Krajském soudu v Ostravě.

Separatisté v Donbasu bojují i proti sobě. Šéf luhanských povstalců oznámil pokus o puč

23.09. 10:05

Kyjev - Separatisté v Donbasu bojují nejen proti ukrajinské armádě, ale také mezi sebou. Šéf luhanské "lidové republiky" Igor Plotnickij na tiskové konferenci oznámil pokus o puč. Podle agentury mohlo jít o práci Moskvy.

Kyjev uzavřel s povstalci dohodu o nárazníkové zóně

21.09. 16:41

Minsk - Po třech měsících vyjednávání byla dnes v běloruské metropoli podepsána rámcová dohoda o oddělení bojujících stran na východě Ukrajiny. Nárazníková zóna má být zatím vytvořena ve třech sektorech fronty v Luhanské oblasti.

Příměří v Donbasu selhalo. Obě strany se obviňují z palby

15.09. 11:25

Kyjev - Na východě Ukrajiny by mělo platit příměří, obě strany konfliktu se ale navzájem obviňují z porušování klidu zbraní. Do oblasti dnes vyrazí ministři Německa a Francie.

Kerry s Lavrovem se shodli na prodloužení příměří v Sýrii o 48 hodin

Aktualizovali jsme 14.9.2016, 21:24, 14.09. 20:14

Moskva - O příměří v Sýrii spolu dnes telefonicky jednali ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a jeho americký protějšek John Kerry. Řeč přišla i na společný boj proti Islámskému státu a Frontě dobytí Sýrie, což je bývalá fronta An-Nusra napojená na Al-Káidu, uvedly ruské diplomatické zdroje.

Příměří v Donbasu skončilo. Povstalci zabili tři vojáky

13.09. 15:00

Kyjev - Ani deváté příměří v Donbasu nevydželo. Ukrajinská armáda podle Kyjeva ztratila za posledních 24 hodin v Donbasu tři vojáky, silné ostřelování Doněcka dnes ohlásili separatisté.

Na Donbasu tři dny nezemřel žádný voják, příměří je až na výjimky dodržováno

04.09. 15:05

Kyjev - 1. září vstoupilo v Donbasu platnost příměří, v pořadí již deváté. Úplný klid zbraní podle Kyjeva sice nenastal, za poslední tři dny ale nebyl zabit žádný ukrajinský voják.

Neuznaný Doněck má své první zastupitelství. Je v České republice

01.09. 15:55

Ostrava - V Ostravě bylo dnes otevřeno zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky. To se ale nelíbí řadě Čechů i některým politikům.

Nový školní rok přinesl na Donbas příměří. Jde o devátý klid zbraní za poslední dva roky

Aktualizovali jsme 1.9.2016, 13:34, 01.09. 11:15

Kyjev - Ve středu se na východní Ukrajině střílelo, zemřel jeden vládní voják. Od dnešní půlnoci je ale v Donbasu klid, nové příměří obě strany prozatím respektují. Jde už od devátý klid zbraní od podzimu 2014.

Střelba na východě Ukrajiny neutichá. Strany se navzájem obviňují z porušení příměří

21.08. 15:14

Kyjev – Proruští separatisté hlásí útoky zóně na Donbasu. Ukrajinská armáda naopak povstalce obviňuje, že to oni porušili příměří.

Savčenková připravuje přímé jednání s povstalci, píše ruský tisk

18.08. 10:40

Moskva/Kyjev - Ruský provládní list Izvestija dnes uvedl, že by se Nadija Savčenková v příštích dvou měsících mohla setkat s hlavními představiteli samozvaných lidových republik v Donbasu.

Proruští povstalci z Donbasu chtějí v Kyjevě vlastní politickou stranu. Co na to vláda?

Aktualizovali jsme 22.6.2016, 17:09, 22.06. 14:08

Kyjev - Proruští povstalci z východoukrajinského Donbasu by chtěli mít zastoupení v Kyjevě ve formě nové politické strany. Šéf doněckých vzbouřenců Alexandr Zacharčenko ale zároveň připouští, že něco takového v dohledné době určitě nebude.

Konflikt v Donbasu má na kontě už 10 tisíc mrtvých, od soboty se má všechno změnit

29.04. 16:57

Minsk/Kyjev - Mírová kontaktní skupina dnes na schůzi v Minsku ohlásila další "úplné" příměří, které má na Donbasu vstoupit v platnost o půlnoci 30. dubna. Konflikt si od svého vypuknutí v dubnu 2014 už vyžádal 9333 mrtvých a dalších 21.396 lidí utrpělo zranění.

Východ Ukrajiny je stále po dvou letech pod palbou. Musí se přitlačit na Rusko, píše odborník

05.04. 12:28

Kyjev - Je tomu již více než dva roky, co začal konflikt na Ukrajině. Jak vypadá situace dnes? Lidé jsou stále pod palbou a žijí ve strachu, hrozí jim hlad. Minské dohody nefungují a podle odborníka Paula Nilanda je čas vůči Rusku přitvrdit.

reklama
Fotogalerie