Články k tématu: Doněck (Ukrajina)

Kyjev hlásí průlom na diplomatické frontě, jde o Donbas

01.10. 20:14

Ukrajina přizná zvláštní status povstaleckých zón v Luhanské a Doněcké oblasti na východě země. V Kyjevě to dnes oznámil prezident Volodymyr Zelenskyj. Podle ukrajinských i ruských expertů by rozhodnutí mohlo výrazně přispět k realizaci minských dohod o míru na Donbasu z roku 2015, kde od počátku…

USA vs Rusko! Kdo by vyhrál válku? Výsledek je znepokojivý

18.05. 19:50

Obavy přes ruským vpádem bývají často zmírňovány poukazem na to, že konvenční ruské síly nemají dostatečnou sílu, aby porazily ty americké, navíc pak celé NATO. Nová studie americké armády však uvádí, že konvenční síly Ruska jsou schopné v určitých momentech schopné dosáhnout vítězství nad těmi…

Moskva dala separatistům z Doněcka nové záruky

10.10. 17:11

Proruští separatisté z "lidové republiky" v ukrajinské Doněcké oblasti dostali od Ruska nové bezpečnostní záruky. Po jednání s kremelským poradcem Vladislavem Surkovem to dnes novinářům sdělil Denis Pušilin, který vykonává funkci šéfa doněckých vzbouřenců po smrti Alexandra Zacharčenka zabitého při…

reklama

Samozvaná Doněcká republika má nového vůdce, zabitého Zacharčenka nahradí Pušilin

07.09. 16:33

Doněck - Prozatímním šéfem neuznávané Doněcké lidové republiky, kterou na východě Ukrajiny vyhlásili separatisté, byl dnes jmenován Denis Pušilin. Ten doposud zastával funkci předsedy doněckého poslaneckého sněmu. Hlasování o novém vedoucím představiteli se konalo poté, co při výbuchu v Doněcku…

Ukrajina má nový plán, jak získat zpět Donbas. V Kyjevě už se připravuje speciální zákon

20.06. 11:44

Kyjev - Ukrajinská vláda mění svou strategii ve válkou zničené východní části Donbasu. Podle ruského deníku Kommersant Kyjev pracuje na zákonu, který předpokládá ukončení „operace v boji proti terorismu“ v regionu a provedení „mírové reintegrace“ Donbasu zpět do Ukrajiny.

Na východě Ukrajiny zemřel ukrajinský ženista, další tři vojáci byli zraněni

11.05. 20:27

Kyjev - Velení ukrajinské armády oznámilo, že v Donbasu na východě země byl dnes „během bojových operací" zabit ukrajinský voják. Další tři byli zraněni. Konflikt s proruskými separatisty si od dubna 2014 vyžádal již na 10.000 životů.

Na východě Ukrajiny to může být velmi špatné, varuje nizozemský novinář

Aktualizovali jsme 5.4.2017, 22:31, 05.04. 18:33

Doněck - Letos v lednu došlo na východní Ukrajině k dalším bojům mezi ukrajinskou armádou a protivládními ozbrojenci. Opětovně se tak zvýšilo riziko zasažení místních průmyslových objektů. Organizace spojených národů a Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě varovaly před zasažením byť jen…

Putin může rozpoutat globální katasfrofu, tvrdí ukrajinský generál

03.04. 16:59

Moskva - Rusko se připravuje na zahájení dalšího kola eskalace situace v Donbasu. Tvrdí to Viktor Muženko, ukrajinský generálplukovník a náčelník Generálního štábu ozbrojených sil na Ukrajině. Jeho slova cituje agentura Unian.

Znárodníme černouhelné doly, vyhrožují povstalci Kyjevu

Aktualizovali jsme 27.2.2017, 22:12, 27.02. 16:00

Kyjev - Povstalecké "lidové republiky" na východě Ukrajiny dnes Kyjevu pohrozily znárodněním všech donbaských černouhelných dolů.

Atentát na vůdce doněckých separatistů. Tolstycha zabila exploze v pracovně

08.02. 15:07

Moskva - Jeden z mocných velitelů proruských separatistů na východě Ukrajiny Michail Tolstych (35) je po smrti, byl dnes zabit při explozi ve své pracovně v Doněcku. Proslul v krvavé bitvě o doněcké letiště.

Barbarský čin? Moskva obvinila Ukrajinu z dělostřeleckého útoku na civilisty. Kyjev to odmítá

03.02. 10:37

Moskva/Kyjev - Povstalecká agentura DAN oznámila, že dělostřelecký útok na severní obytné čtvrti Doněcka skončil až nad ránem. Rusko z masivního ostřelování obvinilo ukrajinskou armádu. Ta to odmítla jako lež, Moskva se prý snaží šířit paniku.

Doněckem otřásl výbuch, na obou stranách jsou mrtví

03.02. 08:28

Kyjev - V Doněcku, hlavní baště proruských separatistů na východě Ukrajiny, zahřměl dnes večer silný výbuch, který rozbil okna hned v několika čtvrtích. Uvedl to na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na svědectví ze sociálních sítí. Síla výbuchu prý připomínala explozi muničního skladu na…

Doněčtí povstalci mají kromě Česka zastoupení i v Itálii

14.12. 23:17

Řím - Po České republice bylo v Itálii otevřeno druhé stálé zastoupení Doněcké lidové republiky v Evropě, oznámila dnes z Říma ruská agentura TASS.

Ruští novináři byli vykázáni z Donbasu. Separatistům se nelíbilo, co točili

Aktualizovali jsme 26.11.2016, 21:58, 26.11. 11:04

Kyjev/Moskva - Separatisté ze samozvaní Doněcké lidové republiky na východě Ukrajiny vyhostili zpět do Ruska štáb ruské nezávislé televize Dožď, který byl od pátku pohřešovaný.

Doněcká lidová republika chce hnát Ukrajinu před soud

01.11. 10:27

Kyjev – Samozvaná Doněcká lidová republika se připravuje na to, že bude žalovat Ukrajinu z „válečných zločinů“. Povstalci však zatím neuvedli, na jaký soud mají v plánu se obrátit. Informuje o tom ruská agentura Interfax.

Separatisté na summitu odmítli misi v Donbasu

21.10. 09:58

Kyjev - Výsledky středečního berlínského summitu takzvané normandské čtyřky přijali proruští separatisté v Donbasu se značnými výhradami. Odmítají především plán na policejní misi Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v oblasti bojů.

Výbuch v Doněcku: Bomba ve výtahu zabila velitele separatistů

Aktualizovali jsme 17.10.2016, 12:43, 17.10. 08:51

Kyjev - Arsen Pavlov alias Motorola, jeden z velitelů proruských separatistů v Donbasu, přišel v neděli večer o život při výbuchu bomby. Byla nastražená ve výtahu domu, ve kterém v Doněcku bydlel.

Protidoněcké nálady v Česku: Sobotka dostal otevřený dopis

05.09. 09:33

Praha - Bývalý politický vězeň a ministerský úředník Heřman Chromý adresoval premiéru Bohuslavu Sobotkovi a dalším státníkům otevřený dopis. Žádá v něm o okamžité zakročení proti Zastupitelskému centru Doněcké lidové republiky, které bylo minulý týden otevřeno v Ostravě.

Europoslanec varuje Česko před skandálem. Někdo prý chce zesměšnit českou diplomacii

30.08. 12:31

Praha – Český europoslanec za TOP 09 a místopředseda podvýboru EP pro obranu a bezpečnost Jaromír Štětina dnes varoval českou diplomacii před hrozícím mezinárodním skandálem. V otevřeném dopise českému ministrovi zahraničí Lubomíru Zaorálkovi varuje před deklarovaným úmyslem otevřít honorární…

Samozvaná Doněcká lidová republika nemůže mít v ČR akreditovaný zastupitelský úřad, varuje MZV

29.08. 18:36

Praha – Čeští poslanci podle místopředsedy TOP 09 Marka Ženíška obdrželi pozvánku na prvního Honorárního konzulátu v Evropě. Nejen on, ale i české ministerstvo zahraničí upozorňují, že nejde o diplomatické zastoupení tohoto státu.

Východ Ukrajiny pod těžkou palbou, Kyjev hlásí osm mrtvých

20.06. 13:29

Kyjev - V okolí Doněcka a obce Horlivky na východě Ukrajiny propukly těžké boje. Kyjev hlásí osm mrtvých a jedenáct zraněných vojáků za minulých 24 hodin. Proruští rebelové nové boje nepopírají.

Pět tisíc lidí protestovalo v Doněcku proti vojákům OBSE

10.06. 17:10

Kyjev - Ve východoukrajinském Doněcku se dnes demonstrovalo proti vyslání ozbrojené mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), dorazilo na 5000 lidí. Podívejte se na video.

Do Doněcku mají zakázaný vstup ukrajinští boháči. Separatisté sepsali seznam

04.06. 10:44

Kyjev - Proruští separatisté na východě Ukrajiny sepsali černou listinu nežádoucích osob. Vstup do samozvané Doněcké lidové republiky má zakázán například nejbohatší Ukrajinec Rinat Achmetov. Na seznam naopak nebyl zařazen svržený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč.

Server, který odtajnil akreditované novináře v Doněcku, skončil

13.05. 20:56

Kyjev/Moskva - Ukrajinský server, který tento týden na internetu zveřejnil seznam více než 4000 novinářů, včetně českých, akreditovaných u proruských separatistů na východě Ukrajiny, ukončil svou činnost.

reklama
Fotogalerie