Články k tématu: dovoz a vývoz

Trumpova politika těžce dopadla na Německo, export i průmyslová výroba klesly

07.09. 11:53

Berlín - Německý export i průmyslová výroba se v červenci nečekaně snížily. Statistický úřad dnes oznámil, že vývoz klesl o 0,9 procenta a výroba o 1,1 procenta, zatímco analytici očekávali v obou případech vzestup. Podle analytiků je zřejmé, že ochranářská politika prezidenta USA Donalda Trumpa už…

EU oznámila velké zvýšení dovozu sóji z USA

01.08. 16:13

Brusel - Dovoz americké sóji do EU ve srovnání s červnem loňského roku letos vzrostl o 283 procent na 360.000 tun. Oznámila to des Evropská komise, čímž nepochybně potěší amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Babiš není spokojen s obchodní bilancí s Čínou: Dovážíme desetkrát více, než vyvážíme

07.07. 17:40

Sofia/Praha - Český premiér Andrej Babiš se chce po návratu ze summitu 16+1, který se dnes konal v Bulharsku, setkat se zástupci firem, hospodářské komory i svazu průmyslu a zjistit, jaké konkrétní výrobky chtějí v Číně prodávat.

reklama

Český export narazil: Letos nejspíš loňský rekord nepřekoná

23.05. 16:31

Praha - Český export v letošním roce nejspíš nedosáhne loňských rekordů a meziročně klesne. ČTK to dnes řekl ředitel odboru statistiky zahraničního obchodu Českého statistického úřadu Karel Král. Naznačují to i čísla za první čtvrtletí. Vývoz od ledna do konce března v přeshraničním pojetí klesl…

Většina českých firem očekává růst exportu do Německa, ukazuje analýza

17.05. 11:14

Praha - Přes dvě třetiny českých exportérů do Německa (69 pct) předpokládají, že vývoz k našemu největšímu sousedovi v letošním roce ještě navýší. Téměř polovina (42 pct) exportérů plánuje do budoucna kvůli poptávce německých partnerů zvyšovat své výrobní kapacity. Vyplývá to z analýzy Asociace…

Česko čeká nedostatek oblíbeného ovoce? V létě by již mohly být sklady jablek prázdné

13.03. 17:11

Holovousy (Jičínsko) - Loňská neúroda jablek v hlavních pěstitelských zemích v Evropě by se mohla v létě projevit velkým nedostatkem tohoto ovoce v obchodech. Ve skladech českých ovocnářů bylo k začátku března 19.900 tun jablek, což bylo proti pětiletému průměru o čtyři procenta méně. Pokud by se…

Čeští vývozci mají potíže? Firmy nestíhají objednávky, koruna posiluje

05.02. 11:17

Praha - Export tuzemských firem byl loni rekordní. V přeshraničním pojetí se meziročně zvýšil o 5,7 procenta na 4,2 bilionu korun. O pětinu vzrostl export do Číny, do Německa české podniky vyvezly o 7,3 procenta zboží více. Z hlavních exportních destinací se vývoz snížil pouze na Slovensko, a to o…

Menším českým exportérům se více daří nalézat nové trhy, vyváží do Indonésie či Ázerbájdžánu

04.02. 16:44

Praha - Malým a středním českým vývozcům se více daří nalézat nové exportní trhy. V posledních třech letech se pořadí zemí na žebříčku změnilo. Po prvním Slovensku následují Indonésie, Ázerbájdžán, USA, Irák, Rusko, Brazílie, Kuba, Mauritius a Ostrov Man.

Exportérem roku se stala automobilka Škoda Auto

18.12. 20:24

Praha - Vítězem 23. ročníku soutěže Exportér roku se opět stala automobilka Škoda Auto. V kategorii podle nárůstu exportu zvítězila strojírenská Škoda JS.

Zahraničnímu obchodu ČR se daří, skončil s přebytkem 20,2 miliard KČ

03.11. 11:27

Praha - Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) skončila v září bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 20,2 mld. Kč, který byl meziročně o 800 milionů Kč vyšší.

Český obchod s Ruskem se po útlumu mírně zvedá

10.10. 13:00

Brno - Český obchod s Ruskem se kvůli sankcím dostal do útlumu, nyní se ale situace začíná lepšit. Podle prezidenta Svazu průmyslu a dopravy Jaroslava Hanáka je ruský trh pro české firmy v mnoha ohledech klíčový.

Jedním z mála rizik ekonomiky ČR je závislost na exportu, ukázala studie

10.10. 09:45

Praha - Studie úvěrové pojišťovny Atradius upozorňuje na výraznou závislost české ekonomiky na exportu. Prognóza vývoje nicméně předpokládá pozitivní vývoj především u automobilového průmyslu a v dopravě.

Vývoz do Číny roste nejrychleji za sedm let

28.09. 11:54

Praha/Peking - Český export do Číny vzrostl letos do července meziročně o 29 procent na 33 miliard korun, což je nejrychlejší tempo za posledních sedm let. Saldo vzájemného obchodu ale i tak zůstává výrazně ve prospěch Číny.

České firmy vyvážejí víc, export vzrostl

06.09. 11:30

Praha - Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu skončila v červenci bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách schodkem 2,1 mld. Kč, který byl meziročně o 1,9 mld. Kč větší.

Jurečka potvrdil, že od středy se budou kontrolovat všechna dovezená vejce do Česka

05.09. 20:36

Praha - Od středy bude Česko kontrolovat všechna dovážená vejce kvůli jedovatému insekticidu fipronilu, který kontaminoval několik tun vaječných výrobků. Radiožurnálu to dnes řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Německo obchoduje s přebytkem, vláda ale očekává útlum

08.08. 11:23

Berlín – I v červnu zůstal zahraniční obchod Německa ve výrazném přebytku. Vývoz i dovoz vykázaly nejvyšší propady za několik let . Německá vláda předpovídá, že hospodářský růst země se letos zpomalí na 1,5 procenta z 1,9 procenta vloni, kdy byl nejsilnější za pět let.

Za zpomalením vývozu v červnu stál pokles exportu aut, vysvětlují experti

07.08. 14:00

Praha - Za zpomalením tempa exportu v červnu byl hlavně pokles vývozu motorových vozidel, shodují se analytici. Export vzrostl v červnu meziročně o 4,7 procenta, dovoz o 5,5 procenta.

Přebytek zahraničního obchodu klesl na 18,8 miliardy Kč

07.08. 12:30

Praha - Zahraniční obchod skončil v červnu přebytkem 18,8 miliardy korun, což bylo o 1,3 miliardy korun méně než před rokem. Vývoz vzrostl meziročně o 4,7 procenta na 310,4 miliardy korun.

USA chtějí formou sankcí omezit export z KLDR

04.08. 23:23

New York - Spojené státy dnes předložily Radě bezpečnosti návrh na uvalení sankcí na Severní Koreu. Pokud by byly schváleny, přišla by KLDR o zhruba miliardu dolarů (22 miliardy korun) z příjmů z vývozu .

Export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard, obor ale trápí nedostatek kvalifikovaných pracovníků

24.07. 12:53

Praha - Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu předpokládá, že export vojenského materiálu letos překročí 20 miliard korun, i když se výrobcům nedaří zvyšovat objem výroby kvůli nedostatku kvalifikovaných pracovníků.

Českému exportu se daří: Jeho měsíční objem byl v květnu druhý nejvyšší v historii

04.07. 12:03

Praha - Podle předběžných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) skončila v květnu bilance zahraničního obchodu se zbožím v běžných cenách přebytkem 14,3 mld. Kč, který byl meziročně o 2,8 mld. Kč nižší. Čeští vývozci se také vrací do Ruska.

Čeští exportéři mají největší zájem o vývoz do Číny, USA a Ruska

29.06. 19:49

Praha - Největší zájem mají čeští exportéři aktuálně o vývoz do Číny, USA, Ruska a Německa. Roste také poptávka o služby státu na podporu vývozu. Vyplývá to z letošního setkání firem s ekonomickými diplomaty, které dnes skončilo v Praze.

Amazon usnadní českým firmám prodej v zahraničí

28.06. 10:41

Dobrovíz (u Prahy) - Amazon usnadní malým a středním českým podnikům prodej v zahraničí. Poskytne jim například takzvaný intuitivní prodejní účet, který umožňuje prodej skrz všechny online obchody Amazonu v EU na jedno kliknutí.

EGAP zrušila zvláštní režim u exportu do Běloruska a na Ukrajinu

07.06. 09:29

Praha - Státní Exportní garanční a pojišťovací společnost (EGAP) zrušila zvláštní režim pro pojišťování exportu na Ukrajinu a do Běloruska. U exportu na Ukrajinu zůstala po únoru 2014 od EGAP podpora jen několika malým a středním podnikům, energetická společnost NAEK své závazky vůči EGAP splácí. V…

reklama
reklama
reklama

Fotogalerie