Články k tématu: Drábová, Dana

Češi v ohrožení? V potravinách je stále radioaktivní cesium ze spadu z Černobylu

12.03. 09:32

V některých monitorovaných potravinách je stále nezanedbatelné množství cesia Cs-137 z takzvaného počernobylského spadu, který byl v 80. letech 20. století způsoben havárií Jaderné elektrárny Černobyl. Na webu to uvedl Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB) s tím, že jde především o zvěřinu,…

Koho chce mít Drahoš na Hradě? Kandidát představil 13 poradců

08.01. 16:55

Praha - Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš dnes představil 13 expertů, kteří by mu v případě vítězství dělali na Hradě poradce. Jsou mezi nimi předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, někdejší velvyslanec Petr Kolář nebo astronom Jiří Grygar.

Konec sporu o Drábovou: Šéfka SÚJB rezignuje na funkci zastupitelky

30.05. 15:10

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová rezignuje na funkci středočeské zastupitelky. Spor o její mandát trval od loňských říjnových voleb do krajských zastupitelstev, v nichž získala nejvíc preferenčních hlasů.

reklama

Středočeští zastupitelé ponechali Daně Drábové mandát

25.04. 13:52

Praha - Středočeští zastupitelé dnes odmítli zbavit mandátu krajské zastupitelky předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Danu Drábovou (za STAN). Podle ministerstva vnitra totiž jako vysoká státní úřednice nemůže být zároveň zastupitelkou kraje. Zánik jejího mandátu tak zřejmě…

Hnutí STAN stojí za Danou Drábovovou, kvůli jejímu mandátu je připraveno se soudit

24.04. 21:58

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová by měla zůstat krajskou zastupitelkou. Trvá na tom hnutí Starostové a nezávislých (STAN) ve středních Čechách.

Drábová odporuje Chovancovi. chce i dál zůstat krajskou zastupitelkou

21.04. 16:57

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová po vyjádření ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) nezmění svůj postoj. Nadále setrvá ve funkci středočeské zastupitelky za hnutí STAN.

Drábová versus vnitro? Šéfka SÚJB zatím uhájila funkci zastupitelky

07.03. 15:52

Praha - Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová zatím zůstává ve funkci středočeské zastupitelky. Chce, aby o jejím mandátu rozhodl soud. Podle ministerstva vnitra si šéfové ve státní správě měli do tří dnů po ustavujícím zasedání zastupitelstva vybrat mezi prací v…

V Česku a dalších zemích Evropy byl naměřen radioaktivní jod 131 v ovzduší

21.02. 14:10

Paříž/Praha - Měřicí stanice v sedmi evropských státech zjistily v ovzduší nepatrné množství radioaktivního izotopu jodu 131. Jedná se o Norsko, Finsko, Polsko, Německo Španělsko, Francii a Česko.

Spor kolem Drábové pokračuje. STAN se pře s ministerstvem vnitra, věc možná skončí u soudu

30.10. 19:09

Praha - Úspěch předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové ve volbách odstartoval spor, zda vysocí státní úředníci mohou být i krajskými zastupiteli. Patrně bude muset zasáhnout soud, případně se poopravit legislativa.

Drábová navrhuje ukládat jaderný odpad u jaderné elektrárny

23.10. 16:38

Praha - Trvalé úložiště radioaktivního odpadu by bylo nejvhodnější postavit přímo v místě jaderné elektrárny. V dnešním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to uvedla předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová.

Krajská zastupitelka i šéfka úřadu pro jadernou bezpečnost? Drábová chce zastávat obě funkce

12.10. 17:38

Praha – Dana Drábová, která se stala zastupitelkou Středočeského kraje, chce vykonávat svůj mandát, současně ale chce zůstat předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB). A to i přesto, že podle stanoviska ministerstva vnitra budou moci zůstat krajskými zastupiteli pouze řadoví státní…

reklama
Fotogalerie